Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2011., 22:53   #121
Quote:
Mira K kaže: Pogledaj post
Dakle, nitko nam nije kriv ..Kakve su vaše prognoze za našu lovu u narenih par godina?
prognoze teško je to reći....mene su ti fondovi izludili blago rećeno danas izašo van sa debelim minusom nisam imal više živaca
filavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 08:21   #122
I mene strpljenje popušta ali je veliki gubitak pa se, možda lažno nadam...
Mira K is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2011., 09:45   #123
Quote:
filavi kaže: Pogledaj post
prognoze teško je to reći....mene su ti fondovi izludili blago rećeno danas izašo van sa debelim minusom nisam imal više živaca
Ma nisi trebo oni su imali takav isti ciklus rasta i pada već 6 puta ,a da će se vinut uskoro neće , trebalo je s njima trgovat ko s dionicama i pratiti cikluse rasta i pada , možda bi se isplatilo malo .
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 17:59   #124
Moze li mi netko pojasniti zasto PBZ bond fond pada trenutno?
fala.
mag! is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 11:27   #125
U koji PBZ novcani fond da ulazem sredstva, PBZ novcani ili euro novcani?
Ima li kakve razlike, kaj preporucate?

Kamate su tu negde (naravno male su), samo mi se cini da je nekakobolje novce ulagat u eure nego kune, ali nisam siguran
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 12:44   #126
Kod eura imaš izlazne naknade za manje od 15 dana, za tvoje potrebe je bolji kunski ili oba, kunski za tekuće stvari a euro kao dugoročni.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:06   #127
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kod eura imaš izlazne naknade za manje od 15 dana, za tvoje potrebe je bolji kunski ili oba, kunski za tekuće stvari a euro kao dugoročni.
Malo sam dodatno trazio i uvjerio sam sa da je novcani za mene...cisto radi konverzija kuna u eure..jos k tome nemam ni devizni...

Nego te izlazne naknade, konkretno za ovaj slucaj do 15 dana pise 1%, nakon 15 dana 0%...to znaci da svaki put kad uplatim sredstva u fond moram pricekati 15 dana i tek 16.dan vaditi da ne placam naknadu? (recimo da uplatim cca 800 kn danas, moral bi cekati 2 tjedna da prebacim sredstva natrag na tekuci bez naknadi)?
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 13:27   #128
Quote:
Down Under kaže: Pogledaj post
Nego te izlazne naknade, konkretno za ovaj slucaj do 15 dana pise 1%, nakon 15 dana 0%...to znaci da svaki put kad uplatim sredstva u fond moram pricekati 15 dana i tek 16.dan vaditi da ne placam naknadu? (recimo da uplatim cca 800 kn danas, moral bi cekati 2 tjedna da prebacim sredstva natrag na tekuci bez naknadi)?
Da.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 23:57   #129
Ulaganje u PBZ Euro novčani fond se radi preko tekućeg računa u kunama, i konverzije idu po srednjem tečaju pa ništa ne gubiš na njima. Tako barem ja radim.

Je li uopće moguće preko deviznoga?
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 22:15   #130
mislim da se tu nemože baš zaraditi
__________________
MIRANTA
miranta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 09:32   #131
Kako se prebacuju udjeli iz fonda u fond, recimo iz novcanog u euro novcani?
Moze li se to preko internet bankarstva ili se mora ici u poslovnicu?
Moze li se direktno izvrsiti zamjena ili se mora napraviti isplata na tekuci iz jednog fonda a onda za tu lovu kupiti udio u drugom fondu?
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 09:35   #132
Quote:
mag! kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko pojasniti zasto PBZ bond fond pada trenutno?
fala.
pada vrijednost obveznica koje su poprilično narasle u 1q 2016.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 09:42   #133
Quote:
sasomange kaže: Pogledaj post
Totalna pusiona, ulazem vec 2 godine i sad sam izasao iz fonda.Pri izlasku iz fonda racunajte na to da ce vam obracunati cijenu po slijedecem radnom danu, tako da u principu blefirate...jos ako ne izracunate prave vrijednosti i ako vam u fondu ne ostane nista, platit ce te i izlaznu naknadu....
Eto, dvije godine zaradio sam 3% od ulozenog novca i kad zbrojim inflaciju od 4% godisnje nisam zaradio NISTA.
Eto, tresla se brda rodio se mis..
koliko netočnih informacija u jednom postu,koja inflacija od 4%

btw PBZ bond fond je najbolji obveznički fond zadnje tri godine,odnosno ima najveći prinos od 5.43% godišnje.

i kakva pobogu izlazna naknade ,ako u fondu ne ostane jedna kuna,ne širi dezinformacije. izlazna naknada se plaća od iznosa koji se povlači.

također u vezi cijene udjela prilikom izlaska, zatjeva za prodaju udjela treba podnjet mislim do 16h za PBZ fodnove, također ispalata se vrši po srednjem tečaju PBZ-a na dan podnošenja zahtjeva.

EDIT:tek sam sad vidio da odgovaram na prastari post..
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 10:19   #134
Možda je zadnje tri godine ko je imao sreće i bi u njemu u tim godinama, ali prije toga je ljosnuo 10% u godini dana.
Ali prosječno dugoročno donosi par posto godišnje.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 13:01   #135
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Možda je zadnje tri godine ko je imao sreće i bi u njemu u tim godinama, ali prije toga je ljosnuo 10% u godini dana.
Ali prosječno dugoročno donosi par posto godišnje.
ljosnuli su jer su ulagali u korporativne obveznice.sada su se opametili.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 13:08   #136
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
ljosnuli su jer su ulagali u korporativne obveznice.sada su se opametili.
Svejedno obveznički fond nije osiguran, a HR obveznice su junk.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 13:09   #137
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Svejedno obveznički fond nije osiguran, a HR obveznice su junk.
gledajući zadnjih 15 godina...najisplativiji i jedini sigurni izvor dobiti kod fondova.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 13:53   #138
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
gledajući zadnjih 15 godina...najisplativiji i jedini sigurni izvor dobiti kod fondova.
Gledajući unatrag hrvatska nije nikad bila zaduženija i u gorem bond ratingu.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 15:21   #139
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Gledajući unatrag hrvatska nije nikad bila zaduženija i u gorem bond ratingu.
ništa onda lovu stavi na banku pa će banka tim novcem kupit državne obveznice,jer su smeće i usput masno zarađivati na tuđem novcu

nikad gori bond rating,a nikad jeftnije zaduživanje
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2016., 03:14   #140
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
ništa onda lovu stavi na banku pa će banka tim novcem kupit državne obveznice,jer su smeće i usput masno zarađivati na tuđem novcu

nikad gori bond rating,a nikad jeftnije zaduživanje
Većinu ušteđevine ne držim u banci.
Možda samo dio, ali to ne držim na oročenju nego na tekućem i deviznom računu, tako da od mene banke nemaju hljeba, moje pare ne mogu posuđivati ni na koji rok jer ni ne znaju kad ću ih povući, a mogu u svakom trenutku.
Za ovu sitnu kamatu se ne želim ponižavati i oročavati jer onda sebe stavljam u poziciju sluge a ne gazde svog novca.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.