Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2008., 14:48   #1081
Hitno trebam pomoć !!! Imao sam obrt do 2005 god. i poslje toga sam ga odjavio. Imao sam finacijsku kontrolu 2004 god. gdje su ustanovili prekršaj ( manjak novca u kasi ). Pokrenuli su prekršajni postupak. Ja sam očekivao da će mi poslati kaznu vrlo brzu međutim ja sam tek u ponedeljak znaći 21.07.2008 dobio riješenje o prekršaju. Moje pitanje kako sa time postupiti i možda je to otišlo već u zasataru itd. treba mi savijet kako postupiti ja sam se mislio žaliti na to jer je kazne prevelika. !!! HVALA !!
syncmaster1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 19:08   #1082
Pozdrav svima....
Dakle odem ja ujutro prije odlaska na more u sandučić još provjeriti poštu - kadli unutra ostavljeno od poštara da imam neko pismo u pošti. Odoh s punim autom na poštu (ono nakon pošte sljedeće stajanje trebalo je biti negdje kod Zira....), reko da vidim kaj me čeka. I (budala) potpišem da sam primio pismo, a ono poziv na sudsku raspravu vezano za prometni prekršaj koji sam skrivio prošle godine. No, sve 5, otišao bi, ali rasprava je zakazana za tjedan dana od dana kad sam primio obavijest!!! A ja imam uplaćeno more....
I sad... Frend odvjetnik savjetuje da ja s mjesta u kojem ljetujem pošaljem vlastoručno napisano i potpisano preporučeno pismo na sud "mojem" sucu direkt. I ja to lijepo napravim, napišem da se u bilo kojem drugom terminu odazivam sudu 100 %, ali da sad ne mogu da ga jebeš (OK, ne baš tim rječnikom ).
Pitanja:
Je li to OK? Dal sad samo čekam sud da me pismom opet obavijesti o sljedećoj raspravi? Hoću li imati kakve financijske ili ine posljedice? Hoću li ispast bahat što, eto, ne želim prekidati svoje ljetovanje koje sam platio i bacati lovu na prijevoz opet tam i natrag....?
Napominjem da se radi o drugom ročištu, prvo je već bilo na proljeće i odazvao sam se bez problema, kao što bi se odazvao i na ovo da sam fizički bio u mogućnosti.

Zahvaljujem.
__________________
Life may not be party we hoped for, but since we're here, we might just as well dance...
marquo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 19:10   #1083
ne vjerujes odvjetniku ali vjerovat ces forumasima
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 19:13   #1084
ne znam odakle si to mogla zaključit? naravno da mu vjerujem pa to sam i učinio, ali me zanima second opinion...
__________________
Life may not be party we hoped for, but since we're here, we might just as well dance...
marquo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 19:23   #1085
Ma ne brini, to šta si napravio je i više nego ok i sasvim dovoljno dobro opravdanje, bar za prvu odgodu, pogotovo jer si na prvoj bio. Ništa strašno.
P.S. Samo se nadam da nije u pitanju alkohol ka onome par postova iznad.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 20:04   #1086
nije alkohol... btw, kad smo već kod toga, zanimljivo je kak murjak nije mogel vjerovati svojim očima kad je mjerač pokazal 0,0 u 11 h ujutro radnim danom

hvala
__________________
Life may not be party we hoped for, but since we're here, we might just as well dance...
marquo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 17:29   #1087
Quote:
partybracker kaže: Pogledaj post
Ovako se desilo!Levo skretanje za ulaz u parking.Sa moje leve strane dve kolone vozila koje chekaju semafor udaljen jedno 50m(strashna guzzva)i polako se pomeraju kreni-stani.Ulaz u parking zakrchen.Ja stojim levi zzmigavac mi radi i chekam da se nekosazzali da me pusti da udjem.Jedno auto je stalo i propustilo me i ja izlazim ispred njega ali sad treba da stane josh jedan auto iz druge kolone(znachi sechem dve kolone koje gmizzu da bi ushao na parking).Stanem i sachekam .Nailazi mazda tribute sa 2km/h istade ja pomislio da me propushta i krenem ali krene i on i eto ti ga sad.Traaaas.Kod mene nishta a kod njega (imao je onaj veliki branik od neke meke fucking plastike)udublenje ko da je neko nogom udario ali nishta strashno.Sachekamo policiju napravili zapisnik njegovi su podaci upisani na gornji deo papira moji dole.Frend mi kazze da se samo po tome mozze zakljuchiti da chu u postupku ja biti okrivljen a nije bash tako.Ne osekam se kriv a neznam kako da se branim i dali uopshte ima svrhe?Znachi je4dan auto (koji je ishao u koloni paralelno sa njegovom me propustio a on frajer je smatrao da je to nepotrebno i doshlo je do sudara.A da je bar imao gde da ide .I onako bi se zaustavio posle 5 metara.Help
A ja?Zar bash niko nema da odgovori!
partybracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 00:56   #1088
23:50 vracao sam se iz Dubrave prema gradu. Na dijelu gdje se prode semafor na okretistu , krenuo sam prema stadionu. Policija me zaustavila prije sljedeceg semafora i pokazali mi da sam vozio 74 km/h ogranicenje 50 km/h. Kazna 500 kuna. Dok je pisao kaznu, priblizavala su se kola Hitne pomoci, vozili su isto 74 (sto mi je malo cudno) i samo su im rekli smanjite brzinu i produzili su normalno, znam da cjepidlacim, ali i oni moraju postivat zakon(hitna nije imala rotirku upaljenu ni nis).Ovo mi je prvi prekrsaj, zurio sam kuci(strogi starci, a i auto je od starog). Student sam druge godine, i nekako cu morat platit ovu kaznu. Sta mi savjetujete da napisem u prigovoru.
dJ_rush1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 09:19   #1089
Prometna

Molila bih moderatore da mi ukažu ukoliko ovoj temi nije mjesto ovdje...već sam bila postavila temu na pravu pa je zatvorena.

Molila bi da li mi netko može reći kakve su kazne za prometnu nesreću s materijalnom štetom, gdje sudionici nisu bili pod utjecajem alkohola...?

Radi li se tu o novčajnoj kazni, bodovima, oduzimanjem vozačke dozvole...ili pak sve od toga?

Hvala Vam!
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 23:51   #1090
jednog su prijatelja uhvatili na skuteru, bez vozacke i kacige. to tek u dvoristu. zapisali su njegove podatke i podatke motora. Nije dobio nikakvu izjavu niti ju je policajac napisao. Takoder moj prijatelj nije morao nista potpisivati. Policajac mu je rekao da ce postom dobiti sudski poziv, dal je to moguce, ako izjava ne postoji?
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 14:22   #1091
šta napraviti????? help please...

ovakva je stvar:

moja cura je u 3. mjesecu ove godine vozila sa faksa doma i pri skretanju sa jadranske avenije u lanište, naši plavci su je zaustavili zato jer su je vidjeli da priča na mobitel... i nakon kaj su je zaustavili shvatili su da je vozila jači automobi nego što smije.
nakon što su joj provjerili podatke došao je isti policajac do nje i rekao je da se ne zeza sa tim autom, i da pričeka još mjesec dana dok joj ne istekne probna vozačka i da se pazi jer bi joj mogli produžiti probnu vozačku.

policajac ju je pustio bez ikakve potvrde o prekršaju.
i eto sad nakon više od 4 mjeseca došla joj je kazna za pričanje na mobitel i upravljanje automobilom jačim od 75kw...

sad mene zanima šta napraviti.
dali da prizna prekršaje i da se žali na postupak policajaca i ako se žali dali će itko od dotičnih kretena u plavom dobiti kakvu opomenu?
ili
da piše nekakve žalbe kojima bi se nekako probala izvući da ne plati kaznu.

nadam se većem broju odgovora... hvala...
__________________
@ rusty rocket....
MBO: A-Open AX4SPE-UN
CPU: Intel Pentium 4 3,0GHz
RAM: 2x Kingmax 512MB 400MHz
GPU: Powercolor X1950Pro 256MB AGP˝Big Fancy Cooler Edition˝
HDD: Western Digital 120GB
HItachi 160 GB
AND YES, STILL ON 300W PSU!!!!!!

Black is my car, So is my soul
Black VW Mk1 GTi 16v
Lamazver is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 19:04   #1092
a zasto bi se zalila na postupak policajaca?
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:32   #1093
Quote:
cuttie_123 kaže: Pogledaj post
a zasto bi se zalila na postupak policajaca?

Ma njoj je samo bitno da nekako izbjegne plaćanje te kazne, a za policajce ju boli briga...sad je samo pitanje sta da napravi
__________________
@ rusty rocket....
MBO: A-Open AX4SPE-UN
CPU: Intel Pentium 4 3,0GHz
RAM: 2x Kingmax 512MB 400MHz
GPU: Powercolor X1950Pro 256MB AGP˝Big Fancy Cooler Edition˝
HDD: Western Digital 120GB
HItachi 160 GB
AND YES, STILL ON 300W PSU!!!!!!

Black is my car, So is my soul
Black VW Mk1 GTi 16v
Lamazver is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 20:56   #1094
pandur me izvozao

dakle ovako petak 9.05. isao uplatiti auto skolu za motor A1 kategoriju ,ok sve super.
subota 10.05
ujutro isao uplatit osiguranje-osigurao motor odmah poslije isao na tehnicki da ga registriram i nisam prosao teh. radi zadnje gume i nisam imao di kupit novu gumu da mu se odmah vratim da me pusti sve ok ici cu u ponedijeljak. super idem se ja sa curom vozit okolo i vidis odijetnom pandur na motoru pored mene i zaustavi ( mislim si ajde necu bijezat sa curom se vozikam pustit ce me ) i stvarno obijasnim mu ja da sam uplatio auto skolu(B kategoriju imam) da sam danas bio na tehnickom da me nije pustio radi zadnje gume da cu to rijesit u pon. i sve mu ja to pokazem na papirima sve zapisano i svi datumi(9.05 auto skola 10.05 tehnicki ) znaci nisam imao nista ni vozacku za motor ni nije reg. samo osiguranje napravljeno . i tako malo se natezem sa njim kao idem sa curom samo djir na kavu i sve 5 pusti on mene ja sav sretan.
da bi danas dobio prijavu 2000kn za vozacku i za motor 1000kn sa datumom 10.04
znaci nije mi tamo zapisao nista ni reko gad smrdljivi. sad cu pisat zalbu ali me malo muci sta da napisem posto je to usrana murija i meni nece niko nis vijerovat a da sam kriv jesam ali i nisam posto mi nije tamo nis napisao.
ako netko ima neku dobru ideju ...... hvala
savpolomljen is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 31.07.2008., 21:16   #1095
ko ce ovo sve procitat. pa njima je i posao da muljaju u okviru zamisljenog
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 21:20   #1096
sve je to normalno, policajac ti uopce nije duzan dati nikakav papir ni nista, puno ljudi tak misli da se izvuklo i onda kuc kuc kazna...

a pisi zalbu da si se vracao sa tehnickog i u tom trenutku da te ulovio...ak si student jos bolje...uglavnom pisi sve sto ti padne na pamet...
brba is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 23:17   #1097
nek prizna i nek se sto vise kaje.....ne znam...
cuttie_123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 13:55   #1098
Dobih 2 kazne za prebrzu voznju jednu 2000kn za 30 do 50 km/h prekoracenja u naselju i jednu 3000kn za vise od 50 km/h na autocesti i zanima me sta ce bit ak nemam para za platit to odnosno kolko bi bila zatvorska kazna. Takodjer dobih 1500kn kazne i mjesec dana zabrane voznje pred 4 mjeseca i kaznu sam platio ali jos mi nisu poslali da moram donijet vozacku da mi okinu zabranu.
A i jos me zanima ak ce mi produzit vozacki samo na godinu dana zbog ovih prekrsaja posto sam mladi vozac?
Gramzon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 10:23   #1099
ZET-ova kazna

u 2.mj 2007 me kontrolor ulovio u tramvaju i napisao kaznu. kartu sam imala, ali ju nisam mogla naći u torbi (kasnije sam ju našla, ali nakon dosta vremena i imam ju još uvijek), a on je bio drzak i bezobrazan i odmah osobnu tražio i ja mu dala. do sada me murija tražila doma ali mene nikad nije bilo i nisu mi ni uručili poziv na sud. nitko nije primio poziv!
kad ta kazna ide u zastaru? dali da se javim na sud sa kartom?
wild_wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 00:10   #1100
pomotj molim ako mozhe.

ovako, prije kojih mjeseca dana doshla plava koverta doma s OVR oznakom te poshto me nije bilo nisam ju ni primio (chitaj, ukutjanima zabranio da primaju ishta takovog dok me nema uslijed loshih iskustva iz proshlosti tipa 'zaboravili smo ti retji, itd'). ne sjetjam se tochno kako ali nekako sam doznao da se radi o javnom biljezhniku X iz mjesta Y te sam ih isti dan izgooglao i nashao broj telefona te nazvao. dotichni mi nisu mogli nishta retji jer se to kao telefonski nemozhe. poslati tje ponovo kao. u mogutjnosti tamo otitji nisam bio. no eto, danas sam nekako s frendicom doshao na ovu temu kad veli mi ona da je i njoj slitjno doshlo zbog neplatjenog telefonskog ratjuna. iznos koji je trebala platiti je uvetjan za 1000 kn troshkova biljezhnika i tu sam se malo zmrznul. ono shto mene interesira je da li se ponovno slanje famozne koverte naplatjuje po istoj tarifi kao i prethodno tj da li se dupla i da li da odem po tu obavijest pjehe ili da chekam next round.

predmet koji me vjerovatno kachi je neplatjeni vipov rachun i iznosu od cca 900 kn. do istog je doshlo prilikom zamrzavanja rachuna (ugovora) jer sam izbivao iz hrvatske 7 mjeseci. s obzirom da su zadnja dva rachuna doshla na naplatu nakon mog izbivanja platjeni su sa zakashnjenjem neka 2-3 mjeseca (draga ih je zaboravila na vrijeme platiti). i tako, mislio ja da je sve u redu sve dok nisam pokushao ponovo ukljuchiti broj kad ono ne mozhe. pitam zashto a meni to nitko nakon tjedan dana telefonskog ping ponga u vipu nitko nije mogao objasniti. i tako dodje opomena od currator bonoruma u kojoj pishe iznos koj trebam platiti bez ikakvih naznaka poradi chega izuzev njihovih troshkova. pa dobro, rekoh sam sebi, nazva tju njih pa tje mi oni objasniti kad ono figa. nitko se ne javlja na telefon i tako par dana (zvano uslijed radnog vremena).

zanima me da li se ja imam na ishta zhaliti s obzirom da se ovake stvari vishe ne rjeshavaju preko sudova?
1984 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.