Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2007., 13:29   #81
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Ali ih je bilo manje. A sada smo odlučili skrkati milijun godišnje zalihe sunčeve energije u svega sto godina.
........
I opet se nikad nismo više bavili očuvanjem okoliša nego upravo sada. Pa čak i u Hrvatskoj u kojoj se zapravo radi daleko manje nego su to ljudi i svjesni, ali se barem nešto počelo pomicati s mrtve točke.
I da, upravo to, bilo je manje ljudi. Zato je i bilo manje psihičkih bolesnika, jer nas je bilo manje. I bilo je manje ubojstava, jer nas je bilo manje. Bilo je i više nasilja nad ženama, nasilja nad djecom, nasilja nad svima koji su slabiji. Ja vidim pozitivne pomake, ne mogu vjerovati da ih vi ne vidite?
Istina je da nam tehnologija omogučuje nasilje globalnih razmjera, no ne mislim da smo svi mi, kao društvo zbog toga "pali".
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 13:39   #82
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
I opet se nikad nismo više bavili očuvanjem okoliša nego upravo sada. Pa čak i u Hrvatskoj u kojoj se zapravo radi daleko manje nego su to ljudi i svjesni, ali se barem nešto počelo pomicati s mrtve točke.
I da, upravo to, bilo je manje ljudi. Zato je i bilo manje psihičkih bolesnika, jer nas je bilo manje. I bilo je manje ubojstava, jer nas je bilo manje. Bilo je i više nasilja nad ženama, nasilja nad djecom, nasilja nad svima koji su slabiji. Ja vidim pozitivne pomake, ne mogu vjerovati da ih vi ne vidite?
Istina je da nam tehnologija omogučuje nasilje globalnih razmjera, no ne mislim da smo svi mi, kao društvo zbog toga "pali".
Nije problem u tome čuvamo li ili ne okoliš, već u tome da ništa ne radimo i živimo na kredit. Nemamo odgovor ni na jedno fundamentalno pitanje vezano uz opstanak civilizacije. Prepuštamo se stihiji do zadnjeg časa. Padamo sa 8. kata i veseli smo jer smo sve brži i brži, a dobro nam je jer prolazimo kraj prvog kata i nadamo se da će nas spasiti nekakav Deus Ex Machina.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 13:51   #83
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Nije problem u tome čuvamo li ili ne okoliš, već u tome da ništa ne radimo i živimo na kredit. Nemamo odgovor ni na jedno fundamentalno pitanje vezano uz opstanak civilizacije. Prepuštamo se stihiji do zadnjeg časa. Padamo sa 8. kata i veseli smo jer smo sve brži i brži, a dobro nam je jer prolazimo kraj prvog kata i nadamo se da će nas spasiti nekakav Deus Ex Machina.
Pa nismo nikad ni imali odgovor, barem ne već jako dugo vremena. Što se tu promijenilo?
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 13:55   #84
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Pa nismo nikad ni imali odgovor, barem ne već jako dugo vremena. Što se tu promijenilo?
To što bismo trebali biti svjesniji problema. Imamo znanost, imamo energiju. Nema natrag. Ili da pobijemo 4 i pol milijarde ljudi pa se vratimo na nivo feudalizma?
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:03   #85
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
To što bismo trebali biti svjesniji problema. Imamo znanost, imamo energiju. Nema natrag. Ili da pobijemo 4 i pol milijarde ljudi pa se vratimo na nivo feudalizma?
Pa jesmo svjesniji, ali ništa ne poduzimamo. A to za eliminaciju dobrog dijela populacije, to je sigurno neizbježno, vjerojatno vrlo skoro, no to je već tema za sebe...
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:06   #86
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Pa jesmo svjesniji, ali ništa ne poduzimamo. A to za eliminaciju dobrog dijela populacije, to je sigurno neizbježno, vjerojatno vrlo skoro, no to je već tema za sebe...
ma tko je svjesniji?
ljudi žive u snu. i kako takvi da nešto poduzmu?
eliminacija? pa zato se puštaju virusi, podržavaju ratovi...stanovništvo se mora smanjiti.
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:08   #87
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Pa jesmo svjesniji, ali ništa ne poduzimamo. A to za eliminaciju dobrog dijela populacije, to je sigurno neizbježno, vjerojatno vrlo skoro, no to je već tema za sebe...
Zaboravljaš jednu drugu stvar: nije problem u smanjivanju broja ljudi. S vremenom bi se to dogodilo.
Problem je što pederi u noćnim klubovima uz Vestax gramofone i posh evente ne kuže da će kad-tad doletjeti meteor ili kometa. Zbrisat će SVE ako ne naučimo letjeti i otklanjati te komarce koji zemlju svako malo piknu, i ne znače joj ništa, ali za nas su totalna kataklizma.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:08   #88
Quote:
jehoshua kaže: Pogledaj post
ma tko je svjesniji?
ljudi žive u snu. i kako takvi da nešto poduzmu?
eliminacija? pa zato se puštaju virusi, podržavaju ratovi...stanovništvo se mora smanjiti.
kako se mora smanjiti kada i dalje raste?
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:12   #89
Pa ja jesam svjesnija od svoje bake, dakle svjesniji smo.
Komarci će nas pikati gdje god mi odjetjeli.
A smanjit će se navodno uskoro, baš zato što nam je već dosta ovakvog života, pa ćemo se svi lijepo pokupiti i prestati se inkarnirati kao Zemljani.
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:14   #90
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
kako se mora smanjiti kada i dalje raste?
virusi, ratovi, izgladnjivanje...no , očigledno je da te ad hoc mjere nisu dovoljne.
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:30   #91
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Pa ja jesam svjesnija od svoje bake, dakle svjesniji smo.
Komarci će nas pikati gdje god mi odjetjeli.
A smanjit će se navodno uskoro, baš zato što nam je već dosta ovakvog života, pa ćemo se svi lijepo pokupiti i prestati se inkarnirati kao Zemljani.
Oh, da. Ali nećeš dočekati taj dan jer će te sravniti prije nego što i dosegneš spiritualnu transfiguraciju.
Rekoh: to su komarci ali mi se ne znamo nositi s njima.
Problem: oni ne ujedaju. Oni pustoše do kraja.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:31   #92
Quote:
jehoshua kaže: Pogledaj post
virusi, ratovi, izgladnjivanje...no , očigledno je da te ad hoc mjere nisu dovoljne.
Ja mislim da je bolje rješenje da se fino ti dolari pravilnije rasporede, i da siromašne zemlje budu civiliziranije pa se neće ljudi toliko KOTITI!
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:32   #93
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je bolje rješenje da se fino ti dolari pravilnije rasporede, i da siromašne zemlje budu civiliziranije pa se neće ljudi toliko KOTITI!
hehe
što znači civiliziraniji?sad smo opet na početku

jebo dolare!
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:42   #94
Quote:
jehoshua kaže: Pogledaj post
hehe
što znači civiliziraniji?sad smo opet na početku
jebo dolare!

Pa i nismo. Imamo negativni natalitet, i to smatram pozitivnim. Da tako ima i Kina i afričke zemlje...
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:46   #95
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Pa i nismo. Imamo negativni natalitet, i to smatram pozitivnim. Da tako ima i Kina i afričke zemlje...
i indija...
imamo negativni natalitet. hrpa zemlje. sela izumiru. centar je jedan grad, ostalo su naselja u kojima se ljudi DOSAĐUJU . nitko niš neće ozbiljno raditi. svi bi se šminkali u otmjenim autima, na otmjenim mjestima... zar to nije pad latifa?
pad-jad
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:47   #96
Quote:
jehoshua kaže: Pogledaj post
i indija...
imamo negativni natalitet. hrpa zemlje. sela izumiru. centar je jedan grad, ostalo su naselja u kojima se ljudi DOSAĐUJU . nitko niš neće ozbiljno raditi. svi bi se šminkali u otmjenim autima, na otmjenim mjestima... zar to nije pad latifa?
pad-jad
Jest. To je pad. Ali nakon toga slijedi povratak. Prazna zemlja, prazni stanovi. Tko će to naseliti? Austrijanci?
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 14:51   #97
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Jest. To je pad. Ali nakon toga slijedi povratak. Prazna zemlja, prazni stanovi. Tko će to naseliti? Austrijanci?
Pa Kinezi, prijatelju. Slatki Kinezići.
Vidim da ćemo se morati složiti da se ne slažemo oko definicije pada.
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 15:04   #98
Quote:
latifa kaže: Pogledaj post
Pa Kinezi, prijatelju. Slatki Kinezići.
Vidim da ćemo se morati složiti da se ne slažemo oko definicije pada.
Ne smeta mi. I oni su ljudi. Neka dođu. A kako se budu civilizirali prestat će se i oni razmnožavati.
Borut011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 15:17   #99
Quote:
Borut011 kaže: Pogledaj post
Ne smeta mi. I oni su ljudi. Neka dođu. A kako se budu civilizirali prestat će se i oni razmnožavati.
Da ljudi... slatki ljudi
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 15:53   #100
A sad možete ići doma, gotovo vam je radno vrijeme, svi ste se danas jako naradili skupa sa mnom, pa se možete ići zaliti kako nam društvo propada jer su svi ljenčuge osim vas hehehe
latifa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.