Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2007., 01:08   #41
pa ne moraš ih prati 10 puta dnevno..

dovoljno je ujutro i navečer
 
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 09:37   #42
Quote:
Stana kaže: Pogledaj post
pa ne moraš ih prati 10 puta dnevno..

dovoljno je ujutro i navečer
Ja samo navečer..i ponekad iza ručka... jedna poznanica je 3-4 puta dnevno prala zube (iza svakog obroka) i oštetila je caklinu i dobila je karijesa samo tako....
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 12:09   #43
Quote:
Demonique kaže: Pogledaj post
Ja samo navečer..i ponekad iza ručka... jedna poznanica je 3-4 puta dnevno prala zube (iza svakog obroka) i oštetila je caklinu i dobila je karijesa samo tako....

caklinu možeš oštetiti ako koristiš paste za izbjeljivanje, i nepravilno pereš. nije naodmet znati da gazirana pića oštećuju zubnu caklinu-sad znate pa se odreknite coca cole
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 12:37   #44
Quote:
Demonique kaže: Pogledaj post
jedna poznanica je 3-4 puta dnevno prala zube (iza svakog obroka) i oštetila je caklinu i dobila je karijesa samo tako....
Da?
Ja od malih nogu perem zube 3 puta na dan i imam jako dobre zube. Mislim da je Splenda u pravu. Osobno ih nikada ne izbjeljivam a kolicinu gaziranih pica koje sam popila mogu prebrojiti na prstima jedne ruke.
Ivanøv is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:25   #45
Ja ih perem ujutro,navečer,poslije jela i prije izlazaka.
__________________
Suze su ti navirale od sreće,a on ih je sušio poljupcima,mazeći ti obraze dlanovima,i ti još čuvaš u džepiću sjećanja,nježnost u njegovu dodiru.
Bitchka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:37   #46
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
caklinu možeš oštetiti ako koristiš paste za izbjeljivanje, i nepravilno pereš. nije naodmet znati da gazirana pića oštećuju zubnu caklinu-sad znate pa se odreknite coca cole
O stomatologiji dosta znam nažalost...jer sam više u ordinaciji nego doma.. već 10-tak godina. sve ja to znam međutim osobe sa osjetljivim zubnim mesom..i osjetljivim zubima općenito ne bi smjeli toliko prat zube.. ja kad malo pojačam pranje, odmah krv iz desni,... 1-2 puta je sasvim dovoljno,ali kako tko voli..jasno onaj koji ima bolje zube i čvršću caklinu može i 6 puta prat... nemamo svi iste. A ta cura koja ih je stalno prala... je očito imala slabije zube. Ne volim gazirano.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:38   #47
Quote:
Ivanøv kaže: Pogledaj post
Da?
Ja od malih nogu perem zube 3 puta na dan i imam jako dobre zube. Mislim da je Splenda u pravu. Osobno ih nikada ne izbjeljivam a kolicinu gaziranih pica koje sam popila mogu prebrojiti na prstima jedne ruke.
Svaka čast..ali pranje zubi nema baš puno veze sa kvalitetom zubiju..moj brat pere jednom u par dana i ima samo 1 karijes..tj. plombu a ima preko 30 godina.. i zubar kaže da nije odavno vidio tako kvalitetne zube...
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 14:50   #48
ja perem i ujutro i navecer i prije izlaska.
inace, mene nema kod zubara po par godina. i onda dodjem, a on ih samo pogleda i premaze onom tekucinom i to je to.
imam zahvalne zube.
__________________
.
-ana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:27   #49
Quote:
Demonique kaže: Pogledaj post
Svaka čast..ali pranje zubi nema baš puno veze sa kvalitetom zubiju..moj brat pere jednom u par dana i ima samo 1 karijes..tj. plombu a ima preko 30 godina.. i zubar kaže da nije odavno vidio tako kvalitetne zube...
Ali pranje zubi ima veze s kvalitetom nasih krvnih zila.
Imuni sistem takodjer uvjetuje stanje nasih zuba.
Ivanøv is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 16:12   #50
Quote:
Ivanøv kaže: Pogledaj post
Ali pranje zubi ima veze s kvalitetom nasih krvnih zila.
Imuni sistem takodjer uvjetuje stanje nasih zuba.
Čudno..moj brat inače ima jako slab imunitet.. stalno je prehlađen, kašlje...i po par mjeseci zna prehladu povlačit... a ima predobre zube, svaki stomatolog ostane paf bez obzira što ih ne pere baš često.
Demonique is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 17:22   #51
Quote:
-ana- kaže: Pogledaj post
ja perem i ujutro i navecer i prije izlaska.
inace, mene nema kod zubara po par godina. i onda dodjem, a on ih samo pogleda i premaze onom tekucinom i to je to.
imam zahvalne zube.
Također
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 17:34   #52
A što bi se desilo kada ne bi prali zube?

Mislim, moj dida kad je umra ima je sve zube, a nikada nije vidija kaladont.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 17:39   #53
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
A što bi se desilo kada ne bi prali zube?

Mislim, moj dida kad je umra ima je sve zube, a nikada nije vidija kaladont.
tvoj dida vjerojatno nije jeo toliko čokolade koliko mi danas

stvar je u hrani..

ali možeš provest eksperiment pa nam javi
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 18:53   #54
Kako treba prati zube sa aparatićem?Mene je strah da mi se ne strgaju žice.Koliko bi puta na dan trebo prati zube kada nosim aparatić?
groucho_marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:09   #55
Zube treba prati dva puta dnevno - ujutro i navečer prije spavanja. Posebno je bitno zube oprati navečer prije spavanja s tim kada se jednom operu nema grickalica, čokolade i drugih slastica za taj dan. Bitno je da se peru 3 minute i da se zubi pri pranju ne ribaju horizontalno već da se rade kružne kretnje koje će osim zuba zahvatiti i zubno meso i pri tome ih masirati. Poslije ručka bi bilo dobro oprati zube ali kako to često nije moguće žvakače bez šećera ili vodica za ispiranje će biti dovoljne
borat&bruno is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 22:35   #56
Iskreno, perem zube poslije doručka i večere, a ponekad i poslije ručka (u pravilu ne jer poslije ručka pa do večere stalno imam neku hranu u ustima pa bio to bombon, kolač, pekmez, jabuka ili nešto četvrto). Dva puta minimalno perem zubiće ).
sinisa85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 01:55   #57
Ja operem zube 2-3 puta godišnje kad više nemrem izdržat od zadaha. Ali imam samo 2 karijesa i to mala.. Eeee to vam je posao
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 21:02   #58
Quote:
crazy_mustang kaže: Pogledaj post
Ja operem zube 2-3 puta godišnje kad više nemrem izdržat od zadaha. Ali imam samo 2 karijesa i to mala.. Eeee to vam je posao
Malo smo pretjerali.....
ramms+ein is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 21:12   #59
ujutro i navečer te prije nego izlazim van + konac
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 22:51   #60
prije prala ujutro i navecer, eventualno prije izlaska.
sad pokusavam nakon svakog obroka a navecer extra dugo plus konac i tus. (nosim aparatic)
ali ono sta mene zanima (pa ako neko zna slusam?) je funkcija konca i tusa, jel ista? oce tus ocistit sve medju zubima ko i konac? mislim meni inace nakon cetkanje (a detaljna sam) ne ostane nis medju zubima i kad prolazim koncem na koncu nema nicega, eventualno izmedju dva zuba sam primjetila da zna smrdit konac malo kako izmedju ostalih ne...
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.