Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2007., 17:14   #61
ja perem zube ujutro i navečer, ali jako mi caklina odlazi i to mi je uzasno.ne znam više sta da radim. stalno imam neke karijese a zube stvarno redovito perem. zubi su mi jako pokvarljivi a još mi zubarica kaze da su tako loše kvalitete da se boji brusit ih jer se lome kao kreda. ne znam sta cu s njima, a najviše od svega bi htjela imati lijepe zube. ne znam sta da radim vise. još mi se okrhnu svako malo.strasno.
pukachu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 20:50   #62
Quote:
pukachu kaže: Pogledaj post
ja perem zube ujutro i navečer, ali jako mi caklina odlazi i to mi je uzasno.ne znam više sta da radim. stalno imam neke karijese a zube stvarno redovito perem. zubi su mi jako pokvarljivi a još mi zubarica kaze da su tako loše kvalitete da se boji brusit ih jer se lome kao kreda. ne znam sta cu s njima, a najviše od svega bi htjela imati lijepe zube. ne znam sta da radim vise. još mi se okrhnu svako malo.strasno.
prestani pusit , pit kavu , pazi na unos kalcija !
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 21:23   #63
nit pusim, nit ne pijem bas kave pretjerano
pukachu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2007., 21:32   #64
kako znas da ima slabu caklinu tj da se lako skida?
moji zubi su isto grozni, uvijek kad imam kao mali karijes kad zubarica krene brusit ispadne da je to ogromna rupetina pa me sad frka da nije i meni caklina takva da se lako skida...
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 18:21   #65
Question Pranje zubi

Zadnjih nekoliko dana cetkam ja tako zube i svaki put me iznova zasora pitanje: ispiru li se zubi nakon cetkanja ili se samo visak novonastale pjene ispljune i rucnikom obrise ono sto je izaslo van. Zasto? Hmmm... ne gledam bas previse telku, ali cini mi se da u svim filmovima i serijama cine to upravo tako. Mozda sam lud i samo haluciniram, a mozda zapravo cijelog svog zivota krivo perem zube ispiruci iscetkani sadrzaj vodom.

Vasa iskustva?
djeduska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 18:33   #66
Jbga, ja uvijek isperem čube poslije pranja...mislim da i nije baš zdravo gutat pastu za zube jel ak pogledas;maloj djeci se nestavlja više paste od veličine graška na četkicu i ne bi smijeli gutat pastu prilikom pranja zubi...to sam negdje pročito na nekoj pasti za zube...
Liquid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 18:35   #67
ispirem.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 18:51   #68
pa ja mislim da je preporučljivo isprat zube poslije četkanja.ne mogu zamislit koji bi mi okus ostao u ustima da ih ne isperem...fuj..
Arwey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 19:22   #69
Pa čuj, u filmovima svašta vidiš i naučiš, ali ja svejedno isperem usta.
__________________
I was so scared. I was like, 'They're going to re-cast me, they're going to re-cast me. I've got to do a good job' and I walk in and Giles from Buffy is there. I was just like 'Oh my God, oh my God.'
~Katie McGrath <3
Lafiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 20:08   #70
Ha, isperem i ja, ali stomatolozi preporučaju da navečer nakon ribanja zubeka, to ne treba napraviti.
Psihopatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 10:18   #71
Obavezno ispirem. Smatram da samim pljuvanjem pjene ne možeš ispljunuti i svu "prljavštinu" koju si oribao.
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2007., 11:31   #72
Ispirem
anna0207 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 00:10   #73
ispirem uvjek. kad mi je do gutanja, onda nakon što sam isprala zube stavim malo kaladonta na prst i poližem.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 08:46   #74
Quote:
djeduska kaže: Pogledaj post
Zadnjih nekoliko dana cetkam ja tako zube i svaki put me iznova zasora pitanje: ispiru li se zubi nakon cetkanja ili se samo visak novonastale pjene ispljune i rucnikom obrise ono sto je izaslo van. Zasto? Hmmm... ne gledam bas previse telku, ali cini mi se da u svim filmovima i serijama cine to upravo tako. Mozda sam lud i samo haluciniram, a mozda zapravo cijelog svog zivota krivo perem zube ispiruci iscetkani sadrzaj vodom.

Vasa iskustva?

I meni je to zapelo za oko.

ali, kad bi na filmu prikazivali još i ispiranje, koliko bi to trajalo?
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 13:39   #75
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
Ha, isperem i ja, ali stomatolozi preporučaju da navečer nakon ribanja zubeka, to ne treba napraviti.
Imaš pastu Aminfluorid za koju piše da je ne bi trebalo ispirat, samo ispljuneš i ostaviš da djeluje, ali je nije dobro progutat. Ali ta pasta je posebna i koristi se 1x tjedno.
Inače je preporuka četkat zube 3-5 min pa valjda u tom roku kemija stigne odreagirat.
kishobran is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 13:41   #76
ja u zadnje vrijeme ne ispirem, samo pljunem.. zapravo, isperem, pa onda još jednom očetkam i onda samo pljunem

to sam počela nakon što mi je zubar to savjetovao jer su mi zubi postali dosta osjetljivi
__________________
Dama je zena koja zna kad ne zna iako uvijek sve zna
ita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 14:04   #77
Quote:
Psihopatična kaže: Pogledaj post
Ha, isperem i ja, ali stomatolozi preporučaju da navečer nakon ribanja zubeka, to ne treba napraviti.
Stomatolozi nam trpaju živu u zube(amalgam) i fluorom(toksično u tim količinama) premazuju iste.Ali oprostit ćemo onima stomatolozima koji misle da je to korisno.Ako ne znaš,nisi kriv.Ali ne znači da im se sve treba vjerovati.
Usput i mlijeko(pogotovo iz tetrapaka) je zdravo a soju treba klopat svaki dan.Prvi april!
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 19:13   #78
Oralna higijena

Što koristite za oralnu higijenu?
Kakve probleme imate?
Kakva iskustva imate?
Što kaže Vaš stomatolog?
zubic2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2010., 19:54   #79
hmmm podosta opširna tema topica... evo započet ću

koristim: Colgate propolis + Sensodyne kaladont, konac za zube Oral-b voštani, Gengigel za njegu zubnog mesa svaki drugi dan cca.
probleme: nikakve nikad imala (osim manjeg karijesa u pubertetu) niti sada imam
iskustva: samoinicijativno poravnala malo gornje dvojke pomoću ortodontskog mobilnog aparatića
stomatolog kaže: svaki puta isto - za 6 mjeseci kontrola, dobro i redovito prati jer imam guste zube (nisu nimalo razmaknuti pa je lakša mogućnost nastanka karijesa)

a što ti koristiš/kakve probleme imaš/kakva iskustva imaš da nam pobliže pojasniš ako imaš neki konkretni povod za pokretanje ovog topica ?
Georgia_6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 13:56   #80
Pozdrav svima!
Nisam siguran da sam na pravom topicu ali probat ću .
Dakle,imam problema sa opsesivno-kompl.poremećajem i on se manifestira podužim pranjem zuba(do pola sata ).Jednostavno to mora i hoće prestati.
Uglavnom zanima me može li to na neke duće staze donijet neku bolest ili tak nešto?Imao sam problema s krvarenjem zubnog mesa i velikom boli ali sam prešao na meku četkicu i to je prošlo.
Znači zanima me obnavlja(uvrščuje i zacjeljuje) li se to zubno meso ili sam totalno zaje*** stvar??
Hvala na odgovorima
djomla101 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.