Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2014., 16:22   #201
Atrama, ti imaš kontrakcije? Zato si na tokolizi?
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:26   #202
Da, zbog kontrakcija. Poceo mi se skracivat cerviks, al ne puno, nego me zbog oblika Y poslala doktorica na pregled u bolnicu. Al ja taj pregled nisam docekala, jer su mi iduci dan krenule kontrakcije, pa sam otisla ma hitnu.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 16:31   #203
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Da, zbog kontrakcija. Poceo mi se skracivat cerviks, al ne puno, nego me zbog oblika Y poslala doktorica na pregled u bolnicu. Al ja taj pregled nisam docekala, jer su mi iduci dan krenule kontrakcije, pa sam otisla ma hitnu.
Aha, kužim.
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 13:42   #204
Jos uvijek na tokolizi, nikako da me uspjesno prebace na tablete. Vec sam prihvatila cinjenicu da cu rodit sa puna 34 tjedna i da ce mi bebica neko vrijeme u inkubator. Sto se tog tice smirena sam.
A jedino bi cimericu u sobi mogla dobro natuc jer melje na jeb.... mobitel po cijele dane i stalno ponavlja jedno te isto

Jos 12 dana, jos 12 dana....
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 13:44   #205
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Jos uvijek na tokolizi, nikako da me uspjesno prebace na tablete. Vec sam prihvatila cinjenicu da cu rodit sa puna 34 tjedna i da ce mi bebica neko vrijeme u inkubator. Sto se tog tice smirena sam.
A jedino bi cimericu u sobi mogla dobro natuc jer melje na jeb.... mobitel po cijele dane i stalno ponavlja jedno te isto

Jos 12 dana, jos 12 dana....
maknut ce te s tokolize s 34 tjedna? ko zna, mozda ne krene beba odmah van....drzim fige da sve prođe ok i javljaj sta se događa!
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 13:48   #206
Hoce, ne preporucuje se tokoliza nakon puna 34 tjedna. A mozda stisnem jos koji dan iza toga al doktori kazu da je bitno do tad izdrzat. A ovisi koliko bude teska o tome ovisi koliko ce biti u inkubatoru, jer organi su do tad vec svi ok i u funkciji.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 14:00   #207
ma na kraju te mozda i iznenadi i dogura do termina! kolikoj e sad teska?
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 14:11   #208
Nisu mi radili procjenu 3 tjedna, a tad je bila po njima 1200, a po mojoj ginekologici tjedan ranije 1250.
U svakom slucaju u tim njihovim granicama je, tako da bi sad trebala bit 1700,1800. A sa 34 dogurat do 2 kg, 2200. Do 2400 idu u inkubator.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 10:18   #209
Danas puna 33 tjedna
Jos tjedan dana i lakse se dise...
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 10:25   #210
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Danas puna 33 tjedna
Jos tjedan dana i lakse se dise...
super!
ja isto u bolnici. u nedjelju me krenulo jace stezat tj cesce pa sam dosla provjerit. izgleda da nije nista ali me ostavili na promatranju i napravili sve pretrage, cekam nalaze pa doma.
tebi je ctg pokazivao trudove? do koliko?
jel ti mjere secer stalno? meni jucer nakon bijelog kruha, krumpira, bijele rize uzas. nisu prezadovoljni, iako se meni ne cini lose. sutra ce opet.
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 18:45   #211
Trudovi su mi isli do 100, isli bi i vise da mogu
Ne mjere mi secer, ja sam trazila jednom guk profil, al taj dan sam trazila svoje da mi donesu integralni kruh, salatu, i piletinu, jer da su me mjerili s ovom njihovom prehranom jos bi i na inzulinu zavrsila. Fuj. Upravo je bila vecera: batak, par listova zelene salate, jogurt, i pola tanjura palente. Secer bi mi bio 15 da jedem palentu.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 20:28   #212
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Trudovi su mi isli do 100, isli bi i vise da mogu
Ne mjere mi secer, ja sam trazila jednom guk profil, al taj dan sam trazila svoje da mi donesu integralni kruh, salatu, i piletinu, jer da su me mjerili s ovom njihovom prehranom jos bi i na inzulinu zavrsila. Fuj. Upravo je bila vecera: batak, par listova zelene salate, jogurt, i pola tanjura palente. Secer bi mi bio 15 da jedem palentu.

meni seceri tu losiji nego doma. hrana uzas - danas vecera pohana riba i krumpir salata jucer brdo palente malo mesa
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 20:39   #213
Ja sam jos doma, prelezala 90% dana. U nadi da necu i ja u bolnicu. Mada mi na trenutke izgleda i to bolje, mozda bih se i manje kretala
s-he is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 20:41   #214
Quote:
s-he kaže: Pogledaj post
Ja sam jos doma, prelezala 90% dana. U nadi da necu i ja u bolnicu. Mada mi na trenutke izgleda i to bolje, mozda bih se i manje kretala
bolje je dok ne moras....istina mene tjesi sto sam pod kontrolom stalnom tu, al jedva cekam van! lako se vratim ako bude kakva frka jel ti bolje od mirovanja
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 20:52   #215
Cini se da je, imala sam do sad ukupno 6 mozda kontrakcija. I nije vise cijeli stomak, sad me npr samo na desnoj strani stisne. I HB nema menstrualnih bolova ti u petak izlazis?
s-he is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 20:55   #216
Quote:
s-he kaže: Pogledaj post
Cini se da je, imala sam do sad ukupno 6 mozda kontrakcija. I nije vise cijeli stomak, sad me npr samo na desnoj strani stisne. I HB nema menstrualnih bolova ti u petak izlazis?
nadam se.
vidis meni se cini da mi mirovanje ne pomogne uopće....sad tu setam, sjedim i sve ok. al su me vratili na utrogestane, meni to izgleda super djeluje
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2014., 22:11   #217
Ma ako ti je ctg dobar i ne pokazuje trudove, pustit ce te doma.
Curke ak se dobro osjecate ljepse je bit doma, al ja znam da ne bi toliko mirovala jer bi mi muz radio a ja bi se ustala za dorucak, rucak, i sigurno sto drugih stvari, a ovdje ustanem samo da odem do wc-a i svakih par dana se otusiram.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2014., 08:38   #218
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Ma ako ti je ctg dobar i ne pokazuje trudove, pustit ce te doma.
Curke ak se dobro osjecate ljepse je bit doma, al ja znam da ne bi toliko mirovala jer bi mi muz radio a ja bi se ustala za dorucak, rucak, i sigurno sto drugih stvari, a ovdje ustanem samo da odem do wc-a i svakih par dana se otusiram.
Meni se za niti 5 dana cx skratio za pola cm. sad idem opet idući tj provjeriti pa ako je išlo dalje, i uz ležanje doma, idem vam i ja u bolnicu.

A ti, ne brini. Iako te razumijem, jer sam i sama u panici, vidjet ćeš da ćeš iznijeti do kraja, ako ne i prenijeti
P.S.moje ušće je u V, ali od samog početka... pojma nemam što to znači, ali vidjeh da cure po forumima vele da to baš i nije naj.
s-he is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 08:51   #219
Drage moje cuvalice,
sutra me skidaju sa tokolize.
Zelim poruciti curama koje trebaju na hospitalizaciju radi strogog mirovanja da NE IDU u Vinogradsku. Sestre su divne, ali dokori imaju praksu ako si na tokolizi da UZV rade svakih 6 tjedana. Napravili su mi UZV kad sam dosla, prije 32 dana, danas ih pitam da mi naprave UZV, jer vrlo vjerojatno je da cu sutra rodit...i lagano me odje... "jer se samo kod privatnog ginekologa UZV radi cesce".
Ja im lijepo odgovorim da meni soc gin radi svaka 4 tjedna, al ne j... njih to ni pol posto.
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 09:22   #220
Quote:
Atrama kaže: Pogledaj post
Drage moje cuvalice,
sutra me skidaju sa tokolize.
Zelim poruciti curama koje trebaju na hospitalizaciju radi strogog mirovanja da NE IDU u Vinogradsku. Sestre su divne, ali dokori imaju praksu ako si na tokolizi da UZV rade svakih 6 tjedana. Napravili su mi UZV kad sam dosla, prije 32 dana, danas ih pitam da mi naprave UZV, jer vrlo vjerojatno je da cu sutra rodit...i lagano me odje... "jer se samo kod privatnog ginekologa UZV radi cesce".
Ja im lijepo odgovorim da meni soc gin radi svaka 4 tjedna, al ne j... njih to ni pol posto.
sretno sutra! nadam se da ipak nećeš roditi odmah sutra! da izdrzite jos koji tjedan!
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.