Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2007., 12:31   #1
Vojne teme i mediji

Priča o ruskim bombarderima, a slika Rafalea

OK, google-novinarstvo je činjenica, ali kako su došli do slike francuskog lovca-bombardera? Googlaš "russian bomber" i dobiješ puno lijepih slika Backfirea i Blackjacka.

Za VL:
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:17   #2
Hebi ga, to ti je najčešće krivnja urednika koji misle da znaju sve što se na ovom svijetu može znati. Ne tako davno je u Novom listu bio naslov kako "nema novaca za Fantome", misleći se kako nema para za Falcone il Gripene. Novinari koji prate te sektore ipak su koliko toliko educirani, ali brate urednici... Em ne znaju, em ne priznaju da ne znaju
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:27   #3
Oh kako ja imam suprotna iskustva s "iskusnim" novinarima koji prate vojsku, i kako njihovi urednici gutaju sve što im "analitičari" kažu.

Recimo, ovaj tekst. Ovo je toliko bezumno da sam se smijao dobrih par minuta nakon čitanja.

Quote:
Jutarnji list kaže:
Ipak, najekskluzivniji sigurnosni sustav je onaj proturaketni. Abramovič navodno posjeduje sustav AEGIS čija je prvotna namjena obrana nosača aviona od raketnog udara.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 14:38   #4
Da, slučaja s Abramovičem koji ni sam ne zna da ima Burke klasu se jako dobro sjećam, i nije mi jasno kaj je Žabec s time htio. Inače ga znam i onako, kao poznanika, te nikada nije bio sklon turbo-glupostima. Al da je s ovim pljunuo na sebe, je malo.
Al ja sam govorio općenito, hebga, izuzeci postoje...
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 15:16   #5
Quote:
zamiel kaže: Pogledaj post
Ne tako davno je u Novom listu bio naslov kako "nema novaca za Fantome", misleći se kako nema para za Falcone il Gripene.
to me podsjeća na top gun i tada uvriježeno mišljenje da su tomcati phantomi - što su vjerojatno plasirali ondašnji mediji. uf, koliko sam tada živaca izgubio uvjeravajući okolinu da to nisu jebeni phantomi - sa starim sam se čak i kladio o neku poveću svotu novaca koju mi naravno nikad nije isplatio! nije to tada mulcu bilo lako dokazati - nisi mogao ukucati u gugl tomcat i eto rješenja... i onda kao za inat izađe album sa sličicama "istorija avijacije" u kojem nema F-14!!
ni ne sjećam se kako sam na kraju to dokazao, mislim da sam našao u nekoj enciklopediji...
__________________
a mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama,
...lipa naša silovana...
US marines is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2007., 17:58   #6
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Recimo, ovaj tekst. Ovo je toliko bezumno da sam se smijao dobrih par minuta nakon čitanja.
Quote:
Jutarnji list kaže:
Abramovič navodno posjeduje sustav AEGIS...Navodno se ovaj sustav može koristiti i u borbi protiv torpeda.
Manaslu11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2007., 03:12   #7
Kada sam procitao ovu pricu za Abramovica (mislim da sam upravo tada chillao na plazi), nisam mogao vjerovati. Toliko gluposti u jednom tekstu da je bilo za ne povjerovati. Senzacionalizam u najboljem izdanju.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 20:30   #8
Slovenija kupuje HAC Tiger!

Eh, Žabec...

I komentari su pregenijalni, pogotovo ispod članka u Večernjem. Čak sam prepoznao i neke članove ovog foruma.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2007., 10:11   #9
http://www.b92.net/biz/vesti/region....&nav_id=268212
slovenci proizvode novi tenk
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 20:33   #10
Tenkovi Gorenje, predobro...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2007., 22:50   #11
http://www.presstv.ir/detail.aspx?id...onid=351020101

Naslov:Iran's Moj to vie with mighty destroyers

Na slici raketna topovnjača i čamac, u potpisu :Iranian experts are producing a modern destroyer.
Kontraktnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 00:15   #12
Pozdrav!

Cijela situacija oko PR u MORH-u je smiješna, stalno pokušavaju nešto zataškati, a kada to eksplodira, onda se ispričavaju kako god znaju. Sjetimo se naših dečki u Kandaharu, kakva blamaža, a najžalosnije da se uredništvo Hrvatskog vojnika srami toga, niti riječi što su naši dolje radili, pojedinosti ranjavanja, itd.
Čitam Stars and Stripes, uz svu cenzuru, piše se o nezadovoljstvu u vojsci, ranjavanjima, smrtima, problemima, gubicima, a kad čitaš HV, imaš osječaj da je sve fake, i za pet, zar ne?

Svi ti tekstovi su, precenzurirani.

A što se tiče vojnog novinarstva u Hrvata, neka idu onom Lazanskom (prije 1990), samo mi nemojte prebacivati o njegovoj krivnji.

Sve ukupno žalosno, Nacional ima jednog novinara, koji je bivši pripadnik određenih obavještajnih krugova, pa ima insidera, naročito u HRZ, i TRZ u VG, ali malo slabije prati HKoV, i HRM, prati samo krupne teme, i ne kažem da nije zahvalan za raščišćavanje nekih afera, ali postavlja se pitanje sustava, kada im takvi podaci cure.

Ništa se danas ne može sakriti.

Pozdrav
kerchush is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 13:53   #13
Abramovič ima AEGIS
StormShadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 16:55   #14
Quote:
kerchush kaže: Pogledaj post
Nacional ima jednog novinara, koji je bivši pripadnik određenih obavještajnih krugova, pa ima insidera, naročito u HRZ, i TRZ u VG, ali malo slabije prati HKoV, i HRM, prati samo krupne teme, i ne kažem da nije zahvalan za raščišćavanje nekih afera, ali postavlja se pitanje sustava, kada im takvi podaci cure.
Nacional

Eduard Šoštarić

Insideri


Lik nema pojma o čemu piše,bitno da je tekst senzacionalistički napisan.
Kao i ostatak Nacionala
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 18:32   #15
Novinar koji napiše tekst ne odabire fotke-vjerovatno bi bilo isto
Nego jeste li pogledali onaj "film" o BSD-u,autora filma i onog koji je to dozvolio trebalo bi streljati 3-4 puta sam započinjao gledati i odustajao katastrofa.Nije im bilo dosta blamaže pa sad ova reklama za program Kadet kakvi moroni rade u tom PR-u MORH-a to je čudo
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 21:31   #16
Thumbs up Pozdrav

Quote:
Pilatus kaže: Pogledaj post
Nacional

Eduard Šoštarić

Insideri


Lik nema pojma o čemu piše,bitno da je tekst senzacionalistički napisan.
Kao i ostatak Nacionala
Pozdrav!

Naravno da nema pojma, ali mene zabrinjava VSA, i taj insider, koji očito nije zadovoljan svojim statusom, ali što to znači da treba sve drukati, ne razumijem kako se to događa već dosta dugo.
kerchush is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 21:34   #17
Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
Nego jeste li pogledali onaj "film" o BSD-u,autora filma i onog koji je to dozvolio trebalo bi streljati 3-4 puta sam započinjao gledati i odustajao katastrofa.

daj link
vidjel sam neke scene sa BSD obuke
al film nisam vidjel
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 21:35   #18
Thumbs up MORH PR

Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
Novinar koji napiše tekst ne odabire fotke-vjerovatno bi bilo isto
Nego jeste li pogledali onaj "film" o BSD-u,autora filma i onog koji je to dozvolio trebalo bi streljati 3-4 puta sam započinjao gledati i odustajao katastrofa.Nije im bilo dosta blamaže pa sad ova reklama za program Kadet kakvi moroni rade u tom PR-u MORH-a to je čudo
Pozdrav!

Ma ne baš streljati, ali oduzeti dozvolu za rad, PR je u strahu i nema jasne naputke što da radi, a dodatnu nervozu, dodaje i ona famozna zabrana Radoša o zabrani davanja izjave za medije, bez dozvole. A sve zbog afere Latinica, Kaurinović šverc nafte-streljiva itd.

PR treba smijeniti, i angažirati moćnu PR agenciju, koja će vratiti ugled, i podići borbeni duh HV.
kerchush is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 22:51   #19
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post

daj link
vidjel sam neke scene sa BSD obuke
al film nisam vidjel
Film se zove "Svi su pozvani, rjetki su odabrani" ili slično zaboravio sam-toliko je dobar.Vidio sam djelove na youtube-u.Film traje oko uru vremena a niš pametno nema za vidjeti.Muzika užas, kamera katastrofa, radnja 0.
Red razgovora s zapovjednikom-red "akcije", red razgovor s zapovjednikom-red akcija, red ..... .Akcija je nekoliko scena iz specijalističke obuke sva 4 voda ina kraju kao šlag-Prisega s bakljama iz Peveca Sve je na nivou 13-ogodišnjaka, pa sam ja svoj primjerak dao klincima iz ulice

Zadnje uređivanje Ri-con : 14.05.2008. at 23:30.
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 23:36   #20
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post

daj link
vidjel sam neke scene sa BSD obuke
al film nisam vidjel
http://www.youtube.com/watch?v=k8YS-...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=DM7PG...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=1Httj...eature=related
http://www.youtube.com/watch?v=UQrlNQwAbPQ

Baklje
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.