Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2010., 18:47   #261
vodoinstalater?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 18:19   #262
Budem ovaj put malo preokrenula redosljed.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
vodoinstalater?
Čitah jednom kako su napravili anketicu čiji su rezultati pokazali da je vodoinstalater pored vrtlara najhot SSS zanimanje domaćicama (Mjesec). Pa eto....i astrologija pomalo govori da ima nešto u tome.




Vodoinstalater:




Vodoinstalateri montiraju higijensko-sanitarne uređaje: kade, umivaonike, školjke, izljeve i dr. Kao i mnogi drugi majstori, tako se i vodoinstalateri moraju upoznati s nacrtom (shemom) instalacije, a ako takva nacrta nema, mogu ga i sami skicirati. Zatim utvrđuju vrstu i količinu potrebnoga materijala za postavljanje instalacije. Cijevi kroz koje će teći voda, režu se, savijaju, izrađuju se navoji, postavljaju nosači, spojnice i prirubnice. Dakako u zidovima se moraju napraviti rupe i kanali u koje će se cijevi postaviti. Kad je instalacija dovršena, priključuje se na dovod vode, provjerava se brtvljenje na spojevima i priključcima, otklanjaju se eventualni nedostaci i cjelokupni uređaj se pušta u pogon.Vodoinstalateri se obrazuju u obrtničkim školama, a školovanje traje tri godine.



Omogućiti nesmetan i siguran (Saturn) dotok vode od glavnoga voda (Mjesec) do trošila - to je posao vodoinstalatera. Zato je vodoinstalater u prvom redu Saturn u raku (veza Saturn/Mjesec).

Vodoinstalater je vrsta uslužne djelatnosti, vrsta majstora i zanatlije koji radi odmah nakon završene srednje škole, zato vodoinstalatera kao i krojačicu uvijek tražimo u 6. polju. Ali što tamo točno tražimo?


Tamo u tom 6. polju u tom polju zanata sada tražimo vodu, ali ne onu veliku, nepreglednu, onu Neptunovsku vodu (mora, oceani) već onu pijaću i onu svakidašnju vodu - onu "Mjesečevu vodu". Također, simbolika Mjeseca je sadržana i u samom zanimanju vodoinstalatera jer se osoba u svom radu susreće s ordinary people (Mjesečeva simbolika podrazumjeva simboliku fluktacije običnih ljudi).

Općenito je hidraulika vezana uz vodu, no postoji ona finija sofisticiranija i "velika" hidraulika koja podrazumjeva velike hidro-sustave vode koja je u Neptunovoj simbolici, dok je ova temeljna, bazična hidraulika koja sadrži malene sustave vode orjentirana prema Mjesečevoj simbolici. Tu su u tom sustavu dakle one obične jednostavne cijevi, jednostavni ventili - jednom riječju manji, običniji hidro-sustavi.


Dakle, kod vodinstalatera uz 6. polje prije svega tražimo dvije planete Mjesec (pijaća voda, obični ljudi) & Saturn (jednostavni ventil, jednostavni sustav). Također 6. polje kod vodoinstalatera je istaknuto iz još jednog razloga - naime, upravo 6. polje je vezano uz higijenu, a vodoinstalateri rade (6. polje) najčešće u takvim (higijenskim) prostorijama.

Mjesec u 6. polju su svi higijensko-sanitarni uporabni predmeti, Mjesec jest pijaća voda, Mjesec je uvijek i onaj prvi prvcati izvor vode - Mjesec je i izvor vode u stanu, a Mjesec je i prostorija intime u stanu (kupaona). Mjesec je slivnik, lavabo, Mjesec su svi sudovi i sve spužve, svi odvodnici za vodu i mjesta koja čuvaju pijaću vodu - rezervoari vode. Mjesec je i gutanje...s čim vodoinstalateri u biti i najčešće imaju problem. To je još jedan razlog što vodoinstalater često ima napetu vezu Mjesec - Saturn (začepljenje odvodnika za vodu) na razini serije 6. (jer djevica je ta koja "radom riješava problem").

Osim toga upravo u toj vezi stoji sposobnost da se "obična voda (Mjesec) složi u uređeni sustav (Saturn)" za svakidašnju upotrebu (6. polje). Kao i činjenica da vodoinstalater jako često u svom radu (6. polje) mora biti pogrbljen (Saturn)....i mora ispumpavati razne druge prljavštine/prepreke (Saturn) u uporabnoj vodi (Mjesec).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 19:18   #263
hvala Fish
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 18:47   #264
samo da pohvalim Fishinu analizu o krojačkom zanatu
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2010., 20:17   #265
a direktor?

bilo cega
skorpija_strela is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 17:13   #266
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
a direktor?

bilo cega

Jako Sunce u svakom slučaju
Totto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 18:34   #267
Quote:
skorpija_strela kaže: Pogledaj post
a direktor?

bilo cega
Ako je riječ o direktoru bilo čega-jako i sunce(autoritet) i 10.k(status) i saturn(prirodni vladar 10.k) ili kombinacija nečega od navedenog
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 21:25   #268
Quote:
vixen27 kaže: Pogledaj post
Ako je riječ o direktoru bilo čega-jako i sunce(autoritet) i 10.k(status) i saturn(prirodni vladar 10.k) ili kombinacija nečega od navedenog

Mislim da je tu bitna 1.kuća.
Moj tata je bio dugo godina direktor ,on ima Mars,Uran i Merkur u 1.kući
Unutar te kuće su mu Mars i Merkur u konjukciji.

10.kuća mu je u Vodenjaku,Vladari Uran i Saturn u sextilu.Sunce u konjukciji s Uranom,i u sextilu s Saturnom..
Merkur i Mars u dobrom aspektu s Plutonom

Samo nikad nije zaradio neke novce jer mu je vladar 2.kuće u opoziciji s Jupiterom.
Bolji od tebe is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 21:39   #269
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Mislim da je tu bitna 1.kuća.
Moj tata je bio dugo godina direktor ,on ima Mars,Uran i Merkur u 1.kući
Unutar te kuće su mu Mars i Merkur u konjukciji.

10.kuća mu je u Vodenjaku,Vladari Uran i Saturn u sextilu.Sunce u konjukciji s Uranom,i u sextilu s Saturnom..
Merkur i Mars u dobrom aspektu s Plutonom

Samo nikad nije zaradio neke novce jer mu je vladar 2.kuće u opoziciji s Jupiterom.
Slažem se ...zato sam i napisala i kominacije onoga što sam navela...ono bi bio sam školski primjer...dakle,najopčenitije moguće...al i ovo sto si navela je točno.

Tata ti je imao vladara 10.k-urana u 1.k sto mu je karijeru kao takvu stavljalo u jak fokus u životu,a tim više što je imao i dobru podršku ostalih planeta...ali opet se i tu radi o jakoj poziciji vladara 10.k koji je u 1.k...dakle,opet je postavljen na značajan način.

Svaki natal neće imati školski primjer,i dobro da si navela ovaj slučaj jer se tu vide upravo te varijacije.

Dobro da si spomenula i plutona...podsijetila si me na nešto sam htjela istaknuti u prehodnom postu...nevezano uz ovo s tvojim tatom...

Naime...jako postavljen pluton stvara ogromnu želju za vodstvom,stjecanjem moći i autoriteta(sve ovisno o položaju u samom natalu),i pluton sam po sebi može donijeti jaki položaj,ali ne nužno i njegovo održavanje...za to je važan pogodno pozicioniran i aspektran saturn...dakle...ono što želim reći je da je kod pojedinca poželjno da ima i dovoljno jaku ambiciju(plutom) kao i aspekt koji ga podržava u postizanju i održavanju postignute ambicije(saturn).
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2010., 21:43   #270
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Mislim da je tu bitna 1.kuća.
Moj tata je bio dugo godina direktor ,on ima Mars,Uran i Merkur u 1.kući
Unutar te kuće su mu Mars i Merkur u konjukciji.

10.kuća mu je u Vodenjaku,Vladari Uran i Saturn u sextilu.Sunce u konjukciji s Uranom,i u sextilu s Saturnom..
Merkur i Mars u dobrom aspektu s Plutonom

Samo nikad nije zaradio neke novce jer mu je vladar 2.kuće u opoziciji s Jupiterom.
Kod tog aspekta je mogao i recimo puno trošiti jer opozicija jupitera često vodi u "pretjerana" uživanja i neumjerenost ()...al to je samo jedna od mogućnosti

Ovo što si navela za tatu je sjajan aspekt jer mu je vladar 10.k uran0so u 1.k-tu je stvarno karijera u jakom fokusu individue(sunce)...i konkretno se i kod ovoga sto si navela vidi opet uplit saturna kao sat sam već navela koji ga je podražavao da uspjeh(čelno mjesto) i održava

To su lijepi aspekti koje si navela

Zadnje uređivanje vixen27 : 30.03.2010. at 21:51.
vixen27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 10:06   #271
... evo, jedno pitanje - prijedlog: može li se na prvoj stranici ovog topica napraviti sadržaj topica po područjima zanimanja ili samim zanimanjima ( poput sadržaja na prvoj stranici teme " Osobine karaktera ... " )? Topic bi bio malo pregledniji za pretraživanje. Ja to ne znam napraviti, a i čini mi se da to vjerojatno mogu samo moderatori, pa samo predlažem.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 10:18   #272
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... evo, jedno pitanje - prijedlog: može li se na prvoj stranici ovog topica napraviti sadržaj topica po područjima zanimanja ili samim zanimanjima ( poput sadržaja na prvoj stranici teme " Osobine karaktera ... " )? Topic bi bio malo pregledniji za pretraživanje. Ja to ne znam napraviti, a i čini mi se da to vjerojatno mogu samo moderatori, pa samo predlažem.
Može naravno. Budem.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 10:21   #273
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Može naravno. Budem.
... baš dobro.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 20:57   #274
A sto reci za zanimanje knjizevnog kriticara,ili komparatist knjizevnosti, koji aspekti su potrebni?? I da li je krcata sesta kuca, jos ako je i sunce u njoj uvijek los predznak, jer meni je upravo tako, ??
Vanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2010., 22:34   #275
Quote:
Vanda kaže: Pogledaj post
A sto reci za zanimanje knjizevnog kriticara,ili komparatist knjizevnosti, koji aspekti su potrebni?? I da li je krcata sesta kuca, jos ako je i sunce u njoj uvijek los predznak, jer meni je upravo tako, ??
Kriticizam je definitivno stvar jednog znaka - znaka djevice...bez jake djevičice niš' od pravog kritičara.



Kriticizam je sposobnost procjene - sposobnost "stavljanja u pitanje". U svakodnevnici taj pojam se obično koristi kao pojam ukazivanja na grešku ili loše upravljanje s implicitnim pozivom na promijenu tog stanja.

Kriticizam je općenito najuže gledano spoj rječitosti/pismenosti (Merkur) i potrebe da se stvar točno preispita, a upravo znak djevice u sebi sadrži ta dva faktora. Djevica je nepovjerljiva, to je znak koji pri prihvaćanju neke ideje (Merkur) ima potrebu preispitati sve njezine vidove kako bi dobila dojam i stekla osobni stav. Djevičica nije neposredna i spontana već probirljiva i nesigurna.

Djevica posjeduje iznimno kritičan duh...to je duh osobe koji "traži dlaku u jajetu", djevica ima veliku moć zapažanja i analize...i upravo cijeli njen sustav poimanja svijeta je jedna velika slagalica koja teži da se složi u perfekciji.

Ona je ta koja "ispravlja pogreške" koja korigira i ukazuje na propust...ona ima sposobnost planiranja i zapažanja, ništa ne može promaći njenom urođenom oku za detalj. Prijateljica mi priča kako njena mama djevica već toliko ćorava da ne vidi čitati i masu stvari je traži kada treba pročitati ili dr. male stvari kao sašiti dugme iglicom...ali zato kada dođe kod nje u vizitu obavezno ne propusti komentirati flekicu na pločicama koju ne bi ni mikroskop otkrio. Eto takve su naše djevičice.


Merkur u djevici je sklon kriticizmu. Ovo je posebno naglašeno ako radi aspekt na Saturn (sumnjičavost, skepticizam, namrćorstvo ) - to je i općenito aspekt kritičara. Upravo taj spoj jake djevice (Merkura) i Saturna je sklonost kritici. Ovo je aspekt "nepovjerljivosti" i kao takav on je dobra podloga potrebi da se svaki detalj (Merkur) "dobro preispita" unutar određenog sustava (Saturn).

Kritičari često imaju znak djevice na ASC (ćud, ispoljavanje) a kod kritičara je na ASC često istaknut i znak škorpiona.

Kada se radi o kritici književnosti onda je uz navedeno naglašena serija 3. te njena veza na seriju 6.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 09:02   #276
P.S.

Kritičari u praksi često imaju i aspekt Merkur - Mars = "oštar jezik".

S tim aspektom (posebno kod sekstila) osoba "brzo shvaća", brzo uočava pojedinosti i činjenice, te ima dobru moć zapažanja kao i općenito sklonost nalaženju grešaka kod drugih. Također ovaj aspekt govori o izravnosti, osoba je direktna i izravna u govoru i izražavanju....što su redom karakteristike kritičara.

Kada je aspekt vezan uz seriju 3. (književnost) onda nosi satiru, smisao za dijalektiku i kritiku vezanu uz to područje rada.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 12:24   #277
Za kritiku je dobar Merkur u Škorpionu,jer on voli osporavati druge,kritizirati pa i ismijavati.



Moćan je pozitivan aspekt Neptun-Saturn i Merkur-Mjesec.


Komparist,Igor Mandić (Šibenik, 20. studenog 1939)

Kritičar,Aldo Paquola,(28.listopada 1952,Prezid,Gorski Kotar.)

Kritičar Velimir Grgić (22.02.1978. Mjesto rođenja: Požega)
Bolji od tebe is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 15:30   #278
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Za kritiku je dobar Merkur u Škorpionu,jer on voli osporavati druge,kritizirati pa i ismijavati.



Moćan je pozitivan aspekt Neptun-Saturn i Merkur-Mjesec.


Komparist,Igor Mandić (Šibenik, 20. studenog 1939)

Kritičar,Aldo Paquola,(28.listopada 1952,Prezid,Gorski Kotar.)

Kritičar Velimir Grgić (22.02.1978. Mjesto rođenja: Požega)
Eto ja imam konjukciju saturn neptun, imam merkur u skorpionu i to sve u kvadratu na 3. polje, ako se vec trazi poveznica na to polje @ Fish
Vanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 15:32   #279
E a sto se tice ovog Merkur-mjesec to mi je apozicija, s tim da mi je merkur vladar asc
Vanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 16:26   #280
Quote:
Vanda kaže: Pogledaj post
E a sto se tice ovog Merkur-mjesec to mi je apozicija, s tim da mi je merkur vladar asc
Igor Mandić,ima kvadrat Mjesec/Merkur
Bolji od tebe is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.