Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2008., 18:17   #41
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
prvi pur cujem za ovo
pa prijatelju moj ti nisi upućen

mimo tebe se odvijaju međuzvjezdani ratovi, mars nas napada, a ti "prvi put čuješ za to"

ma tko zna šta je to zapravo, sigurno postoji "logično rješenje"

jel igraš A.A. 2.8.3.?

ak da koje mape, urbane ili priroda

planiram downloadati pa ponovno zaigrati
bana002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 18:22   #42
Quote:
bana002 kaže: Pogledaj post
pa prijatelju moj ti nisi upućen

mimo tebe se odvijaju međuzvjezdani ratovi, mars nas napada, a ti "prvi put čuješ za to"

ma tko zna šta je to zapravo, sigurno postoji "logično rješenje"

jel igraš A.A. 2.8.3.?

ak da koje mape, urbane ili priroda

planiram downloadati pa ponovno zaigrati
u jebemu stvarno ces morat stat kad si u prolazu da mi objasnis neke stvari
ma ne igram nis
neda mi se raskopat pa ponovo sklopit komp
al mozda sutra
kakvo je vrjeme vani mogle bi se sa tim zajebavat
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 20:25   #43
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
bojno polje svemir ce pocet izmedu drzavi koje ce kolonizirat planete
radi naseljavanja
a naseljavace ih radi istrazivanja
pokusa i trazenja novih materijala itd
Ovo je toliko glupo da mi se trenutno ne da objasnjavat.

Mozda kad budem imao vise vremena.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2008., 20:44   #44
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Ovo je toliko glupo da mi se trenutno ne da objasnjavat.

Mozda kad budem imao vise vremena.
aj molim te
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 02:24   #45
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Pa, u medjuvremenu sasvim je vjerojatno da ce manje zemlje poceti sa provodjenjem one prve stavke. Bi li se moglo izvest nesto u tom stilu satelitima mase 1-3 kg koje bi bilo sasvim jeftino za lansirati?
Teretni kapacitet Shuttla je 20t. To je 40 kom od 500kg
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 03:09   #46
Govorio sam o malim drzavicama, poput nase, koje bi uguravale nanosatelite u rakete koje nose ozbiljnije terete. Danas je dosta jeftino lansirati tako nesto u LEO.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 22:39   #47
Ajde da malo ozivimo ovaj topic, ionako sam htio otvoriti novi thread, ali buduci da ovaj vec postoji - nepotrebno.

Space. The final frontier. Bla bla, bla bla, space ship Enterparadayz. Bla bla, bla bla...


Ako se ne varam, Kinezi i Ruski ce puno brze realizirati neke konkretne vojno - gospodarske projekte . Npr. rudarenje po Mjesecu?

Cisto logicki, ukoliko se u takvu trku ukljuci vise sila, jasno je ko pekmez da ce svaka od njih svoje vasionsko ulaganje htjeti i zastititi. Cime? Kako? Vasa predvidjanja? Cekaju li nas ratovi zvijezda?

Itd, itd...
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 23:23   #48
Quote:
elf_dalmatae kaže: Pogledaj post
Ako se ne varam, Kinezi i Ruski ce puno brze realizirati neke konkretne vojno - gospodarske projekte . Npr. rudarenje po Mjesecu?
Ne bas. Planiraju postaviti bazu na Mjesecu, koja bi uvelike utvrdila sto tamo ima za rudariti. Trenutno je moguce positici, teoretski, 97% neovisnosti takve baze (3% resursa potrebnih bi trebalo redovito dostavljati sa Zemlje).

Najveci interes je He3, koji, teoretski, se nalazi zarobljen u malim kolicinama u regolitu (regolit je vrsta tla, kao zemlja, samo sto nema bioloskih tvari).

Procesiranjem regolita se nadaju izvuci He3 i iskoristiti ga kao gorivo. To, naravno, uglavnom ovisi o rezulatatima ITER-a, te daljnjim projektima koji bi poboljsali reaktore (ne treba zaboraviti).

Upitna je korisnost takvih projekata velikih vlada, pogotovo ako se radi na americki nacin. Nekako mi se cini da ce privatni sektor to puno bolje izvest.

Uostalom, bas je izasla epizoda Bullshit-a o NASA-i.

Ako pogledamo tehnologiju kojom ameri idu, vidimo da je to samo jedan cudni krizanac Apola i Shuttle-a.

Quote:
elf_dalmatae kaže: Pogledaj post
Cisto logicki, ukoliko se u takvu trku ukljuci vise sila, jasno je ko pekmez da ce svaka od njih svoje vasionsko ulaganje htjeti i zastititi. Cime? Kako? Vasa predvidjanja? Cekaju li nas ratovi zvijezda?
Nekako mi se cini da ce doci multinacionalne kompanije i otjerat ih ako budu pravili problema.

Americka vlada ima nekakvu sansu jedino ako budu radili letjelice na Orion pogon (nece se desiti, nema sanse). To je jednostavno najbolji pogon koji se danas moze dobiti. Ima samo dvije bitne mane: zabranjen je medjunarodnim ugovorima, i nepopularan je.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 02:17   #49
Sve je to ok ali mene čisto zanima kako će izgledati kamuflaža prilagođena za mars ili mjesec
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 10:29   #50
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
Sve je to ok ali mene čisto zanima kako će izgledati kamuflaža prilagođena za mars ili mjesec
za mars u crvenom
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 17:01   #51
Jok

Bit ce preruseni u E.T.-a

I svijetlit ce im kaziprsti
__________________
Carbonmade
elf_dalmatae is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 19:07   #52
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
za mars u crvenom
REDPAT ?
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 01:05   #53
"Aug 3, 2008

By Craig Covault

The Air Force is preparing for the Atlas V launch in December of the first U.S. robotic military spaceplane mission into orbit.

The X-37B Orbital Test Vehicle flight will mark a fundamental technology milestone for the Air Force. It will carry on winged hypersonic space vehicle technology as the space shuttle is canceled. This work is designed to propel the Air Force mission more rapidly - to where the blue sky turns to black - using a reusable hypersonic craft serviced on the ground just like an airplane.

In the future, this could lead to military spaceplane capability for the same kind of rapid access to the blackness of space that the Air Force already has to the blue sky - for the same offensive and defensive missions, including intelligence, strike and communications services to the military as a whole.

The 11,000-lb. Boeing Phantom Works vehicle is about 29 ft. long with a roughly 15-ft. wingspan; the vehicle height is 9.6 ft. Its 205-ft.-tall Atlas V 501 booster will lift off from Launch Complex 41 here on 1 million lb. thrust. The 501 version with no solid rocket motors can carry up to 10.6 tons to low Earth orbit. The orbital test vehicle will be carried under a shroud on the United Launch Alliance booster.

Once in orbit, the spacecraft will open a small payload bay and deploy a gallium arsenide solar array to power its flight. The exact mission duration is classified.

The X-37B is designed for multiple missions, moving X-plane flight testing into space from the ground.

A landing is planned at the space shuttle runway at Vandenberg AFB, Calif., according to U.S. Air Force Lt. Col. Mark W. Brown in the Office of the Secretary of Defense. Touchdown should occur after some weeks in orbit demonstrating the new computational and other technologies of the Space Maneuvering Vehicle (SMV). The shuttle runway at Edwards AFB, Calif., could be an alternate landing site.

The touchdown will involve a steep 20-deg., 170-190-kt. diving shuttle-type approach similar to that used in helicopter drop tests with a subscale X-40 vehicle and the more complex X-37A."

Evo kandidat za prvi americki vojni shuttle. Ovo nije cijeli text, ima toga jos na:

http://www.aviationnow.com/aw/generi...ator%20Mission
http://en.wikipedia.org/wiki/Boeing_X-37
__________________
Uuuu...what does this button do? - Dee Dee in NORAD facility, 21.12.2012

Blog o izradi igara :)
Koki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 13:55   #54
Ne znam koliko ce im to biti prakticno. Cini mi se da im je trenutno bolje da se koncentriraju na podorbitalni let.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 14:03   #55
Holy DynaSoar Batman!
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2008., 00:39   #56
http://www.voicesoa.net/ephemeral-skin/
http://www.voicesoa.net/immedeism/
http://www.voicesoa.net/atramentous/

Evo jedan kratki serijal kratkih prica (prilicno realistican SF), koji govori, izmedju ostalog, o ulozi lovaca u 121. stoljecu. Epizode su poredane po redu.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2011., 20:57   #57
zašto je ova tema zamrla?
ja bi malo informacija o ulozi svemira u network-centric warfareu....

zapravo, prvo da vidim jesam li uopće u dobroj temi: mislite li da je svemir bojno polje samo kada se ratovanje vodi na relaciji svemir-svemir ili se pod svemirsko ratovanje podrazumijeva i ratovanje zemljina površina-svemir i obrnuto?
ako znamo da su sateliti od primarne važnosti za bilo koji oblik modernog (zemaljskog) ratovanja, koja je logika da zaštita tih objekata ne bude br.1 stavka u budgetu vojnih mašinerija svijeta?


kina ima razvijene tzv. parazitske satelite koji mogu omesti ili uništiti neprijateljski satelit još od 2001. ; uspjeva skidati svoje satelite s kopna (2007.), kao i amerika s kompna i s mora (jedan u 1980ima i jedan 2008.); kina upotrebljava lasere kako bi „oslijepila“ sustave fotografiranja na američkim špijunskim satelitima koji nadlijeću njezin teritorij koristeći tehniku „paint“ (2006.), itd itd.
nije li logično da će američki generali popi*diti na to i tražiti ulaganje u razvoj tehnologija za obranu od ASAT oružja koja pretvaraju skupocjene satelite u slijepce i sitting ducks u orbiti?

zanima me zapravo, mislite li da će militarizacija svemira ili naoružavanje svemira dovesti do svemirizacije vojske ili se to već dogodilo? i ,naravno, kako se to dogodilo u praksi...
__________________
bolje i los kraj, nego neizvjesnost do kraja.
mala od oltara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 10:57   #58
u danasnjem vecernjem listu pise kako kina razvija satelite koji bi mogli nositi nekoliko projektila i prakticki mogli bi svaki kutak zemlje pogodit
nepoznati87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 14:49   #59
Quote:
nepoznati87 kaže: Pogledaj post
u danasnjem vecernjem listu pise kako kina razvija satelite koji bi mogli nositi nekoliko projektila i prakticki mogli bi svaki kutak zemlje pogodit
hmm...kako bi to tocno funkcioniralo?Zna itko?

Koliko je moguce u realnom vremenu unistiti pokretnu metu na zemlji( npr.nosac aviona) ??
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 15:45   #60
Quote:
p3ro kaže: Pogledaj post
hmm...kako bi to tocno funkcioniralo?Zna itko?

Koliko je moguce u realnom vremenu unistiti pokretnu metu na zemlji( npr.nosac aviona) ??
s dobrom eletronikom i programom navodenja je sve moguce pogoditi cak bila to meta u pokretu ali moja misljenje je da kinezi ovo razvijaju zbog ovoga http://www.znanost.com/clanak/tajnov...irana-u-svemir
nepoznati87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.