Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2014., 16:39   #81
Hrvatska bi graničila sa Bugarskom .
forumas ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 16:42   #82
Pa bi u snovima
Ne znam gde je bila Hrvatska kad je Srbija bila carstvo i kad je Srbija postavljala vladare u Bugarskoj i u ostatku Vizantije
Veliki Despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 16:48   #83
Quote:
Veliki Despot kaže: Pogledaj post
Pa bi u snovima
Ne znam gde je bila Hrvatska kad je Srbija bila carstvo i kad je Srbija postavljala vladare u Bugarskoj i u ostatku Vizantije
hrvatska je starija država od srbije.sedi i uči istoriju bre.
proljetnileptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 16:50   #84
Bugarima nebi teško palo da graniče sa Hrvatskom



Na prijateljskoj utakmici na stadionu "Vasil Levski" u Sofiji u duelu između Bugarske i Srbije (0:1), atmosfera među domaćim navijačima nije se mogla okarakterisati epitetom pomenutog duela. Naime, grupa bugarskih navijača, bez ikakvog povoda, na samom početku utakmice vređala je srpske reprezentativce. Posle zvižduka upućenih himni "Bože pravde", na severnoj tribini se začulo "Ubij Srbina", da bi se takvom skandiranju priključila i publika smeštena na zapadnoj tribini stadiona u Sofiji. Nešto kasnije usledilo je novo vulgarno skandiranje našem nacionalnom timu, kada se sa tribina stadiona "Vasil Levski" začulo "Srbe na vrbe". Dve grupe navijača su tokom utakmice dobacivale još nekoliko pogrdnih parola, pa se moglo čuti "Bugarska do Hrvatske" i "Šumadinci Cigani". Na tribini, bugarski navijači su razvili veliki transparent na kome je pisalo "91. godinu niko nikad nije zaboravio".

https://www.youtube.com/watch?v=bOiVY64FEZ0
forumas ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 16:50   #85
Quote:
proljetnileptir kaže: Pogledaj post
hrvatska je starija država od srbije.sedi i uči istoriju bre.
u kojim to snovima bre?
Veliki Despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 16:59   #86
Tko zna možda bi se Nemanjići vratili vjeri pradjedova i bili katolici kao što su i bili prije nego je Rastko konvertirao u pravoslavlje. Na kraju krajeva skoro svi u kraljevini Bosni su bili katolici. S tim da je Kraljevina Bosna bila najveća u doba kad je Hrvoje Hrvatinić prešao katoliku Tvrtku i tu su se proširili,ali to je kratko trajalo,a banovina Bosna je bila vazal hrvatsko-mađarskog kralja. A tko zna možda bi grofovi Celjski vladali ovim područjem.
forumas ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 17:08   #87
Quote:
Veliki Despot kaže: Pogledaj post
u kojim to snovima bre?
a u kojim je to snovima srbija starija država i srbi stariji narod?ti samo fantaziraš i pišeš gluposti.
proljetnileptir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 17:14   #88
Quote:
proljetnileptir kaže: Pogledaj post
a u kojim je to snovima srbija starija država i srbi stariji narod?ti samo fantaziraš i pišeš gluposti.
hahaha pa Srbi i Hrvati su dosli na Balkan u istom periodu,ne znam o cemu ti pricas uopste i osnovili su svoje drzave takodje u istom periodu
Veliki Despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 17:18   #89
Quote:
forumas ja kaže: Pogledaj post
Tko zna možda bi se Nemanjići vratili vjeri pradjedova i bili katolici kao što su i bili prije nego je Rastko konvertirao u pravoslavlje. Na kraju krajeva skoro svi u kraljevini Bosni su bili katolici. S tim da je Kraljevina Bosna bila najveća u doba kad je Hrvoje Hrvatinić prešao katoliku Tvrtku i tu su se proširili,ali to je kratko trajalo,a banovina Bosna je bila vazal hrvatsko-mađarskog kralja. A tko zna možda bi grofovi Celjski vladali ovim područjem.
ne znam kakve veze ima vera,pa Srbi jesu bili i katolici i zapad je imao vise uticaja nego istok u vremenu pre sv.Save pa cak i u tom periodu srpski kraljevi su dobili krunu od pape,a gle cuda hrvatski kralj je dobio krunu iz Vizantije

Tvrtko I Kotromanic kralj Srba Bosne i pomorja, krunisan u manastiru Milesevi krunom Nemanjica toliko o tome
Veliki Despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 17:26   #90
Quote:
Veliki Despot kaže: Pogledaj post
ne znam kakve veze ima vera,pa Srbi jesu bili i katolici i zapad je imao vise uticaja nego istok u vremenu pre sv.Save pa cak i u tom periodu srpski kraljevi su dobili krunu od pape,a gle cuda hrvatski kralj je dobio krunu iz Vizantije

Tvrtko I Kotromanic kralj Srba Bosne i pomorja, krunisan u manastiru Milesevi krunom Nemanjica toliko o tome
Konverititu opet SANU na dijelu
forumas ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 17:40   #91
Quote:
forumas ja kaže: Pogledaj post
Konverititu opet SANU na dijelu
trolu dozovi se pameti
Veliki Despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 18:54   #92
Quote:
Veliki Despot kaže: Pogledaj post
Pa bi u snovima
Ne znam gde je bila Hrvatska kad je Srbija bila carstvo i kad je Srbija postavljala vladare u Bugarskoj i u ostatku Vizantije
bila tamo gdje su Srbi prebjegali kad su ih Bugari pokosili

pitaj Zahariju Pribislavljevića, princa srpskog od 922. - 924.
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 20:08   #93
Quote:
Kiki114 kaže: Pogledaj post
bila tamo gdje su Srbi prebjegali kad su ih Bugari pokosili

pitaj Zahariju Pribislavljevića, princa srpskog od 922. - 924.
A ti nauci malo datume kad je bilo srpsko carstvo

Zaharija nije bio princ vec knez i ne znam sta s ovim hoces,izmislio si toplu vodu.
Inace "pokosili" posle godina pokusaja nekolicine bugarskih napada gde su Srbi uvek pobedjivali,da bi tad kad su krenuli nije ni bilo otpora,bar po izvorima,inace u to vreme je Bugarska najmocnija drzava na Balkanu sa njenim najcuvenijim vladarem Samuilom
Veliki Despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 20:39   #94
Ja sam napisao što bi bilo da nije bilo križarskih ratova koji su ojačali Veneciju jer je njezina flota obskrbljaval križare , križarsi su oduzeli hrvatskoj Zadar i pljačkali po cjelom kraljevstvu jer nije bilo kralja i jer nismo htjeli u rat , u ovom periodu ne postoji Slavonija nego panonska hrvatska slavonija je ime koje su mađari koristili za hrvatsku jer su hrvati slaveni , Raška (današnja Srbija) je bila Bugarska pokrajna koju su oslobodili križari "serb na bugarskom znaci rob"
zatosam rekao da bi Bugarska asimilarala Srbiju a Hrvatska bi se nastavila širiti jer bi imala snažnog kralja , venecija još nije bila jaka što više morala je placati porez Hrvatskoj da bi prešla preko njenog mora tako Hrvatska ne bi imakla puno smetnji u razvijanju i jačanju
AnteK9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 21:50   #95
Quote:
AnteK9 kaže: Pogledaj post
Ja sam napisao što bi bilo da nije bilo križarskih ratova koji su ojačali Veneciju jer je njezina flota obskrbljaval križare , križarsi su oduzeli hrvatskoj Zadar i pljačkali po cjelom kraljevstvu jer nije bilo kralja i jer nismo htjeli u rat , u ovom periodu ne postoji Slavonija nego panonska hrvatska slavonija je ime koje su mađari koristili za hrvatsku jer su hrvati slaveni , Raška (današnja Srbija) je bila Bugarska pokrajna koju su oslobodili križari "serb na bugarskom znaci rob"
zatosam rekao da bi Bugarska asimilarala Srbiju a Hrvatska bi se nastavila širiti jer bi imala snažnog kralja , venecija još nije bila jaka što više morala je placati porez Hrvatskoj da bi prešla preko njenog mora tako Hrvatska ne bi imakla puno smetnji u razvijanju i jačanju
evo ga jos jedan ovo je neverovatno hahahahaha,znaci da nije smesno bilo bi tuzno, ovaj cak i na bugarskom nasao Srbe "robove" ovo je vrhunac
Jesi ti isao u skolu prvo da pitam? Srbija bila pokrajina Bugarske,kad to? vama nekima stvarno treba ponovno obrazovanje,mada shvaticu da ne znate srpsku istoriju ali zasto kad ne znate se uplicete uopste u price, pa ispadate smesni?

Krstasi oslobodili Srbiju od Bugara koja li je to istorija,strasno.

Jedini spomen krstasa vezanim za Srbiju je onda kada se Stefan Nemanja susreo sa Barbarosom u Nisu, gde je trebao biti sklopljen sporazum da zajedno napadnu Vizantiju,tu su isto bili i Bugarski predstavnici sa istim predlogom,da svi zajedno idu protiv Vizantije,hajde obrazujte se malo.
Veliki Despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 21:56   #96
Što bi bilo da nije bilo...?
Jeste li sigurni da tema spada ovdje?
Ukratko,odgovorit ću;bilo bi sve neusporedivo bolje da nije bilo Turaka.Ne bi bilo vlaškog elementa,ne bi bilo primitivizima,bili bi uređena zemlja...Turci su najveće zlo koje nam se dogodilo.Od muzike do mentaliteta koji su nama zagadili.Sve loše ide na njihov račun.
Ne Hun kao Tarr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 22:01   #97
Nista nisu uradili Hrvatima a da nisu i Madjarima. Madjari vjerovatno krive Ruse za svoje nevolje.
Sta bi tek Estonci mogli reci a eno ih godinama biljeze najveci rast u Evropi.

Zadnje uređivanje hidro : 12.04.2014. at 22:14.
hidro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 22:35   #98
Iz ove mape 1100 se moze sve iscitati


Mapa Europe 1100 godine

euroatlas

http://mapsof.net/map/europe-map-1100
forumas ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 22:40   #99
Quote:
forumas ja kaže: Pogledaj post
Iz ove mape 1100 se moze sve iscitati


Mapa Europe 1100 godine

euroatlas

http://mapsof.net/map/europe-map-1100
sta bre spamujes vise sa ovom kartom 100 puta si je postavio, sta se to sve vidi iz nje?!
Veliki Despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2014., 22:50   #100
Quote:
Veliki Despot kaže: Pogledaj post
sta bre spamujes vise sa ovom kartom 100 puta si je postavio, sta se to sve vidi iz nje?!
ti ne vidiš ništa vjerojatno niti tzv Bošnjaci, ostatak svijeta vidi puno toga
forumas ja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:15.