Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2008., 20:17   #41
Quote:
Stribor cumez kaže: Pogledaj post
samo me zanimlo kako to izgleda, jer sam ocekivao malo vise hightecha nego sto ga ustvari ima.
po meni
cista spijunaza i podmicivanje
da se zna kaj koji brod prevozi
pricam o dobro organiziranim i opremljenim piratima
a ovi jadnici sa nozevima i macetama
AK47 i deri
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 20:17   #42
Quote:
Stribor cumez kaže: Pogledaj post
Nemaju dovoljno dobre podatke, dijele u cetri kategorije nozevi i macete, malo vatreno oruzje, drugo oruzje i nema informacija. Za cca 50% nema informacija. cca 50% je napadnuto u luci, al downloadajte si taj report ako vas zanima. Prije nego sto skines moras se obaveyati da neces slati informacije naokolo, pa ne bih sad dalje jer si i ovako svatko moze skinuti za sebe. Ja i ovak za razliku od vas nisam nikakav ekspert za te stvari, samo me zanimlo kako to izgleda, jer sam ocekivao malo vise hightecha nego sto ga ustvari ima.
Zbog ovih 50% nepoznato ja bi dodao po jedan bofors 40mm na pramac i krmu a sastrane 4x50.cal
a i ovo 50% napadi u luci mislim kaj to znači da nesmiju pucati po njima??
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 20:24   #43
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
po meni
cista spijunaza i podmicivanje
da se zna kaj koji brod prevozi
pricam o dobro organiziranim i opremljenim piratima
a ovi jadnici sa nozevima i macetama
AK47 i deri
Ista stvar ko kad napadaju po rusiji konvoje kamiona dojava sa granice
ali na moru je nešto sasvim drugo svaki manevar približavanja brodu se skuži i onda opet ona tipka na topu PLAY
jedino kakva su pravila u državnim vodama kad te neki PIRATI napadnu????
npr ta država bi trebala pružiti sigurnost brodovima koji ulaze u njihove vode
ona to ne radi dobro ti raspališ po tim budalama i sigurno kršiš nekoliko zakona????
mislim branio si se ali ipak to ti je ko da se braniš od kriminalca u susjedovom dvorištu
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 20:38   #44
Quote:
BD-zg kaže: Pogledaj post
Ista stvar ko kad napadaju po rusiji konvoje kamiona dojava sa granice
mislil sam o tome pisat
jer sam se sjetil slike tipa sa AK kak sjedi na vagonu kao pratnja
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 21:58   #45
Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
PV30-LS može razvijati brzine do 30 čvorova do jačine mora 4,a do nekih 8 čvorova po moru 7.
PV30 po moru jačine... eeerm, po moru u narodu znanom kao "ulje", bez naoružanja, municije, hrane... itd itd itd, dakle daleko od punog opterećenja postiže maks makseva 28 milja, i treba mu dosta da ih uhvati.... s punim opterećenjem i malo valovitijim morem realnost je 25-26 milja, što je za hvatanje brzih glisera premalo...

PS. Za čobane s mačetama u drvenim barkama je i tako sve što spominjemo overkill....
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 22:52   #46
Mogu ćaću su pirati napali prije 1 tjedan negdje kod Saudijseke Arabije,oni su zvali policiju i policija je dosla s helicem i rastjerali pirate.

Moj ćaća kaze da kad su ih prije napali pirati da su on i njegovi prijatelji stavili gorivo u neke boce i stavili mali komadic lancuna u njih.
kad su pirati vidili sta imaju(a jedan je od ćaćinih prijatelja imao neku sačmu) odma su se okrenili.
1234567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 22:59   #47
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post
Mogu ćaću su pirati napali prije 1 tjedan negdje kod Saudijseke Arabije,oni su zvali policiju i policija je dosla s helicem i rastjerali pirate.

Moj ćaća kaze da kad su ih prije napali pirati da su on i njegovi prijatelji stavili gorivo u neke boce i stavili mali komadic lancuna u njih.
kad su pirati vidili sta imaju(a jedan je od ćaćinih prijatelja imao neku sačmu) odma su se okrenili.
ti to zaozbiljno il seres
ima kava slika
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 23:24   #48
Quote:
1234567 kaže: Pogledaj post
Moj ćaća kaze da kad su ih prije napali pirati da su on i njegovi prijatelji stavili gorivo u neke boce i stavili mali komadic lancuna u njih.
kad su pirati vidili sta imaju(a jedan je od ćaćinih prijatelja imao neku sačmu) odma su se okrenili.

Kakvi su bili kad su se zasrali molotovljevog koktela i sačmarice

Što bi tek bilo kad bi netko sa broda počeo pržiti sa Browningom i traserima
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 23:35   #49
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
PV30 po moru jačine... eeerm, po moru u narodu znanom kao "ulje", bez naoružanja, municije, hrane... itd itd itd, dakle daleko od punog opterećenja postiže maks makseva 28 milja, i treba mu dosta da ih uhvati.... s punim opterećenjem i malo valovitijim morem realnost je 25-26 milja, što je za hvatanje brzih glisera premalo...

PS. Za čobane s mačetama u drvenim barkama je i tako sve što spominjemo overkill....
PV30-LS je dobar brod,prva 2 prototipa su imala neke dječje bolesti ali koliko sam čuo to se rješava.Osim toga to je patrolni brod i brzina od 25čvorova je i više nego dovoljna.Stvar je u odabiru taktike-vi bi svi ganjali gusare okolo korvetama,helikopterima,brzim gliserima i sl.,dok ja smatram da ih treba namamiti(smanjiti radarski odraz)da misle da pred sobom imaju manju jahtu koja im ne predstavlja prijetnju,tako da kada se dovoljno približe da skuže zajeb,onda je kasno -razvališ ih raketama i topovima.
Ako te skuže ranije ili ti jednostavno treba brzina veća od 30čvorova,gore sam naveo i gumenjak sa "tvrdim"-plastičnim dnom,koji je i inače u sklopu broda.Dakle imaš 2 jedinice,vatrenu moč i faktor iznenađenja -očekuju 3x manji brod i misle da su oni lovac,a ustvari su lovina.
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 10:34   #50
Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
,dok ja smatram da ih treba namamiti(smanjiti radarski odraz)da misle da pred sobom imaju manju jahtu koja im ne predstavlja prijetnju,tako da kada se dovoljno približe da skuže zajeb,onda je kasno -razvališ ih raketama i topovima.
Ako te skuže ranije ili ti jednostavno treba brzina veća od 30čvorova,gore sam naveo i gumenjak sa "tvrdim"-plastičnim dnom,koji je i inače u sklopu broda.Dakle imaš 2 jedinice,vatrenu moč i faktor iznenađenja -očekuju 3x manji brod i misle da su oni lovac,a ustvari su lovina.
Nemoraš smanjivati radarski odraz obzirom da se i mali brod može nakrcati sa mnogo naoružanja. Ovako nešto stane i na čamčić.
http://en.wikipedia.org/wiki/Milkor_MGL
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 15:26   #51
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Nemoraš smanjivati radarski odraz obzirom da se i mali brod može nakrcati sa mnogo naoružanja. Ovako nešto stane i na čamčić.
http://en.wikipedia.org/wiki/Milkor_MGL
Naveo sam mogučnost stavljanja ABG-a na gumenjak,a Milkor i njegove izvedenice,uključujuvši i naš "IMI"RBG40 spadaju pod lako pješačko naoružanje koje sam dao po izboru.
Ri-con is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 20:53   #52
Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
Naveo sam mogučnost stavljanja ABG-a na gumenjak,a Milkor i njegove izvedenice,uključujuvši i naš "IMI"RBG40 spadaju pod lako pješačko naoružanje koje sam dao po izboru.
Ono što sam htio reći je da netrebaš veći brod koji će smanjivati radarski odraz i praviti se malom jahtom kada se već i mala jahta može dovoljno dobro naoružati i opremiti.
"Revolver" je samo jedna opcija koja ide u korist te činjenice.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 15:14   #53
Podmornicu u opasne vode.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 20:17   #54
Quote:
Ri-con kaže: Pogledaj post
PV30-LS je dobar brod,prva 2 prototipa su imala neke dječje bolesti ali koliko sam čuo to se rješava.Osim toga to je patrolni brod i brzina od 25čvorova je i više nego dovoljna.Stvar je u odabiru taktike-vi bi svi ganjali gusare okolo korvetama,helikopterima,brzim gliserima i sl.,dok ja smatram da ih treba namamiti(smanjiti radarski odraz)da misle da pred sobom imaju manju jahtu koja im ne predstavlja prijetnju,tako da kada se dovoljno približe da skuže zajeb,onda je kasno -razvališ ih raketama i topovima.
Ako te skuže ranije ili ti jednostavno treba brzina veća od 30čvorova,gore sam naveo i gumenjak sa "tvrdim"-plastičnim dnom,koji je i inače u sklopu broda.Dakle imaš 2 jedinice,vatrenu moč i faktor iznenađenja -očekuju 3x manji brod i misle da su oni lovac,a ustvari su lovina.
Ma kakvi samo ti treba dobar radar da ih na vrijeme skužiš i da stigneš doči do 4x.50cal i ustvari pokazati da si veči pljen nego što jesi i to okreneš u svoju korist navučeš ih na 200m i raspališ iz svega živog npr kako su u 2ww stavljali topove na teretnjake pokrili su ih sa ceradom i čekali nekog nadobudnog kapetana podmornice ili kakvog torpednog čamca
BD-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 23:49   #55
pa vi sve poubijaste

pozzz, ubojice

Na jednoj od obuka, nemrem vam reći kojoj, jer bih vas morao onda sa onim iz Men in Black, spravom

No vidio sam i demonstrirano je bilo, majke mi , od strane USMC, koji je pljuvao duhan, jednu paklenu spravu.

e sad me jebite, kak se zove, malo googlajte

e, to je bilo u sastavu crowd _ riot, control opremi, ma čuda,

a ta sprava vam zgleda kao , kao tanki zvučnik na stalku, može se puštati neki govor, upozorenja, ali zvuk koji taj vrag radi , užas, e to je najnovija fora za odvraćanje pirata, ma nemreš živit , oko decibela, i ostalih stvari, me nemojteeeeeeeee pitatiiiiiiiiiii, ali zvuk je jebeno iritantan,

e pa pirati mogu imati ear plugsove, pa kaj onda
horzabed1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 03:58   #56
Sorry horzabed, ali jesi ti na necemu? Onako postovi su ti lagano nekoherentni, a i podosta si agresivan u nastupu. Spusti tenzije, tu smo jer nas zanimaju iste stvari.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 07:43   #57
stvari

Quote:
Saber kaže: Pogledaj post
Sorry horzabed, ali jesi ti na necemu? Onako postovi su ti lagano nekoherentni, a i podosta si agresivan u nastupu. Spusti tenzije, tu smo jer nas zanimaju iste stvari.
jesam, jesu, jesam, neću, malo sam u kurcu, no nema veze

tebe zanimaju, mene su zanimale, pozdrav
horzabed1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 10:21   #58
Quote:
horzabed1 kaže: Pogledaj post
a ta sprava vam zgleda kao , kao tanki zvučnik na stalku, može se puštati neki govor, upozorenja, ali zvuk koji taj vrag radi , užas, e to je najnovija fora za odvraćanje pirata, ma nemreš živit , oko decibela, i ostalih stvari, me nemojteeeeeeeee pitatiiiiiiiiiii, ali zvuk je jebeno iritantan,
zamisljeno za odvracanje demonstranata
i vidis dobra idea za pirate

e sad
imali kakva protumjera il zastita osim da ga se skris sa strane

Quote:
Saber kaže: Pogledaj post
Sorry horzabed, ali jesi ti na necemu?
je na necemu ko i ja (razlikujemo se u 2 vrste tabletica)

Quote:
Saber kaže: Pogledaj post
Onako postovi su ti lagano nekoherentni, a i podosta si agresivan u nastupu. Spusti tenzije, tu smo jer nas zanimaju iste stvari.
pa on ti moze dosta toga objasnit
samo ga pusti da pise
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 14:19   #59
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
je na necemu ko i ja (razlikujemo se u 2 vrste tabletica)

pa on ti moze dosta toga objasnit
samo ga pusti da pise
OK, vjerujem ti . Samo neka prica.
Saber is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 14:29   #60
pa kaj nema za kupit jeftinih podmornica? rusi su to nedavno prodavali!

Osobno da sam vlasnik flotile koju cesto pljackaju, ulozio bi u pratnju podmornice! i prica zavrsila
zelky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:40.