Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2008., 18:54   #1
Konkurencija u poslu

Zanima me kako bi se vi postavili kad krećete u posao, i naravno ima još ljudi koji se time bave, ili saznate da se netko kao i vi počeo baviti istim poslom...

..kako se postaviti prema potencijalnim klijentima?

Još sam zelen u svemu ovom i iskreno znam da će neki ovu izjavu protumačit kao "nisi ti za to spreman" ali imam neku vrstu paranoje da ako recimo, okrenem telefon da nazovem firmu kojoj bi htio ponuditi nešto, da će odgovor biti ne - ali ne jer ih ne zanima nego jer bi krenuli u vlastitom aranžmanu to isto radit.

A u paketu sa ovim isto bi pitao kako vi imate (ili ste imali, u početku) "taktiku" pristupanja klijentima?

Pretpostavljam da nije pametno čekat da netko vas pronađe...
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 19:53   #2
Ovisi o čemu se baviš.

Ako se npr. baviš pokrivanjem krovova bilo bi glupo zvati nekoga pošto je potreba za tim cca. svakih 40 godina.
Ako se baviš nekim tekućim poslovima npr. održavanjem zelenih površina onda ne vidim zašto ne bi zvao potencijalne klijente i nudio svoje usluge.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 20:30   #3
Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post
Još sam zelen u svemu ovom i iskreno znam da će neki ovu izjavu protumačit kao "nisi ti za to spreman" ali imam neku vrstu paranoje da ako recimo, okrenem telefon da nazovem firmu kojoj bi htio ponuditi nešto, da će odgovor biti ne - ali ne jer ih ne zanima nego jer bi krenuli u vlastitom aranžmanu to isto radit.
Ako nekog nazoves i taj moze napraviti isto to bez tebe, zasto bi tebe i angazirali?
Trebas kreirati neku vrijednost kao prodavac, a ne nuditi ono sto se moze raditi samo, sad pricam u prazno jer ne znam o cemu je rijec, ali sama prodaja i poslovanje je kod nas postavljeno krivo - svi su veliki trgovci i biznismeni, a nemaju nikakvu vrijednost za njihove kupce.
Detaljnije moze ako napises malo detaljnije o tome o kojoj je industriji ili vrsti posla rijec.
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 20:38   #4
Quote:
facasplaca kaže: Pogledaj post
Ako nekog nazoves i taj moze napraviti isto to bez tebe, zasto bi tebe i angazirali?
Trebas kreirati neku vrijednost kao prodavac, a ne nuditi ono sto se moze raditi samo, sad pricam u prazno jer ne znam o cemu je rijec, ali sama prodaja i poslovanje je kod nas postavljeno krivo - svi su veliki trgovci i biznismeni, a nemaju nikakvu vrijednost za njihove kupce.
Detaljnije moze ako napises malo detaljnije o tome o kojoj je industriji ili vrsti posla rijec.
Pa nažalost nije u pitanju nikakav patent koji će doprinest boljitku planete, jer da je onda naravno da bi bilo lagano pristupiti klijentu, ipak je znanje najvrijednije.

Ajde znamo da na forumu je teško baš pisat svoje poslovne planove...

Pa ajmo hipotetički...

Recimo da sam soboslikar i da imam boju koja je super i koja se kod nas skoro pa ne upotrebljava jer je nitko nije doveo...

Kako onda krenut u posao, naravno da je jedna od opcija stari hrvatski VIP, veze i poznanstva, ali šta ako nam se ne zove ljude naokolo da lobiraju u naše ime?

To me zanima...

E a onda sa ovim šta si ti pitao oko jedinstvenosti...recimo ja zovem nekog ko radi zgrade non stop i kažem "poštovanje ja sam soboslikar koji ima odličnu boju, čudo tehnike, dali si zainteresiran"

A ti pitaš o čemu se radi, ja kažem "o boji X"...i ti kažeš "ne hvala ne treba" i onda sam odeš po boju X i napraviš to sam i još uzmeš "moj" posao =)

Eto pa neka rasprava krene, volio bi čut savjete, i ne moraju se ispostavljat osobne priče i primjeri, evo ja sam pokušao svoje predočit sa ovim primjerom, mislim da je dobra analogija.
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 20:54   #5
Znam da je glup primjer, ali zasto bi netko kupio od tebe ako isto to moze kupiti negdje drugdje pod istim uvjetima? Jedino ako mozes srediti dobru cijenu, ljudi ce kupiti robu od tebe, jer ako je ta ista roba lako dobavljiva svima jedino sto ti preostaje kao adut je cijena, a to bas i nije neki adut.

A da nadjes nesto sto ne moze svatko dobaviti? Koja je poanta uopce pokusavati preprodavati (jer ovdje je rijec o preprodaji) ako ne mozes ponuditi posebne uvjete?

I ne trebas bazirati sve na VIP, ima i drugih nacina. Danas sam pricao ljudima o hladnim pozivima i kako otvoriti vrata kod poduzeca s kojima nisu nikad suradjivali i svi su potvrdili kako se na taj nacin mogu pronaci novi kupci.

Educiraj se malo prije no sto krenes u posao temeljen na tebi dobroj ideji. Pogledaj malo oko sebe, procitaj koju knjigu o poslu, kako bi shvatio gdje je prostor za tebe. Ako treba ulozi vrijeme i trud i pokusaj kreirati trziste za svoje proizvode ili usluge.
Ovo je trziste premalo za preprodavace koji prodaju jednu te istu robu koja je lako dobavljiva i gdje se ljudi tuku za kupce s marzama od 3 do 5 posto.
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 21:14   #6
Dobro, vrijedi, samo bi naglasio ako sam krivo rekao, ipak sam mislio naglasak stavit na to da "soboslikar radi sa novom bojom" dakle prodaje više "svježu" uslugu nego samu boju...dakle on farba sobe sa nečim šta oko njega ljudi ne farbaju...

E a ovo o hladnim pozivima, možeš dat neki link, savjet, štivo, malo o tome, kultura poziva, šta beknut, i to...to sam mislio, na takve pozive samo nisam znao da ima termin za to...ovo baš paše, hladan poziv.
.keskin. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 21:31   #7
Poslat cu ti na pm da ne reklamiram nekog. Potrazi na googleu o tome kako prodavati, ima jedan portal sa desetak autora. Mod, ako sam prekoracio informacije, ispricavam se, nije mi namjera reklamirati ikoga.
__________________
Znam, hocu, mogu, ali nemam s kim...
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 23:56   #8
stavi slobodno link

pa ćemo vidjeti, ak je rekalma lako se obriše

ali ovako kako si opisano čini mi se da ta infomacija mogla biti za opće dobro svekolikok pučanstva
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.