Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2008., 01:29   #61
Quote:
Larocco kaže: Pogledaj post
E sad nisam znao kam da ovo stavim pa sam stavio ovdije. zanima me dali mi mozete preporucit neku knjigu ili enciklopediju o svemiru.
Stephen Hawking :Ilustrirana kratka povijest vremena
printscreen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 02:13   #62
Quote:
hmmhmm kaže: Pogledaj post
ljudi nije mi bas do citanja, jel zna netko neki dobar dokumentarac?
Spiritworld
Secret Space
Zeitgeist
The Power Of Nightmares
What the bleep do we know
UFO Coverup Documentary - Out Of The Blue
hrc385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 12:18   #63
Evo za one koje zanima vedska znanost: http://portal.vvz.hr/
To je portal vaisnavske vjerske zajednice u Hrvatskoj, pa potrazite knjige, casopise, pratite sto se dosava...Za one manje upucene, to su oni ljudi obrijanih glava koje neuki narod zove "hare krisna" i za koje jos neukiji ljudi pricaju da se drogiraju, da organiziraju orgije i slicne neistine nepismenih ljudi....
__________________
Pravila o potpisima
Alan_Cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2008., 20:18   #64
http://i45.servimg.com/u/f45/11/85/48/08/10310.gif Tko nema pametnijeg posla, a čita mu se - evo malo lakog štiva on-line http://members.lycos.co.uk/oliverhad...akov_segrt.pdf Pročitala sam ju u papirnatom obliku i draga mi je. Može se naci u knjižnicama i knjižarama tko voli držati knjigu u ruci.
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 01:44   #65
Question Preporuke knjiga - pseudoznanost

Molim preporuke zanimljivih knjiga o pseudoznanosti (parapsihologija, telekineza, život poslije smrti, kriptozoologija, vanosjetilna percepcija, levitacija, materijalizacija...)

No, ne bilokakve, nego objektivni pogled sa znanstvene strane. Čitala sam takve dvije knjige od Arthura C. Clarkea. Zna li tko nešto slično?
__________________
Wanna be your lover, lover
wanna be your lover, lover
loverboy
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 12:08   #66
Pseudo koja znanost? Ako je u pitanju pseudopovijest ima sva sila knjiga o templarima, masonima i slično počev od Sveta krv sveti gral. To, doduše, nisu knjige kojima znanstvenici odgovaraju na nečije (ne)djelo ali dobro upućuju u problem sa druge strane. Rijetki znanstvenici su sustavno upozoravali na pseudoznanost jer su plaćeni da rade svoj posao a ne da educiraju mase. Koliko se sjećam, uz A.Clarkea time se bavio i Carl Sagan. Nedavno su emitirali nekoliko njegovih eseja na tu temu na III programu radija.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 10:19   #67
napisala sam u prvom postu koja pseudoznanost

Mislio sam na znanstvene discipline koje se izvrću naizvrat kao kod pseudofizike i torzijskog polja Šipova i Akimova i pseudobiologije i kreacionističkih kretenluka. Masoni i slično su pseudohistoriografija. Znanstvene radove o telekinezi i slično nećeš naći iz jednostavnog razloga što mediji naglo gube ta svojstva kad ih se stavi u lab i kontrolirane uvjete. Najbolje što možeš pročitati je ovo:

http://www.godslasteraar.org/assets/...d_articles.pdf

i slično
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 03:41   #68
moja preporuka: Lynne McTaggart-Polje

offtopic:
knjige koje na znanstveni način objašnjavaju svoju tematiku
O. Muck- Atlantida
L. Krauss-Fizika zvjezdanih staza
duffy duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 22:26   #69
Preporuke knjiga o astralnoj projekciji?Ako netko zna neku zanimljivu,a da se moze naci u knjiznicama.
__________________
If you love something, let it go. If it comes back to you- it's yours, if it doesn't- it never was.
silent scream is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 22:20   #70
Smile preporuka knjige

e ljudi!
jel mi neko moze preporuciti neku dobru knjigu na temu egzorcizma,poltergeista,ili nekih misterioznih stvari...vise stvarno neznam sta da citam!!
hvala
blesa saruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 22:22   #71
Quote:
blesa saruska kaže: Pogledaj post
e ljudi!
jel mi neko moze preporuciti neku dobru knjigu na temu egzorcizma,poltergeista,ili nekih misterioznih stvari...vise stvarno neznam sta da citam!!
hvala
misterije svijeta 1 i 2...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 19:42   #72
pocela ti je serija oteti,sinoc je bila ekranizacija kingovog desperationa,preporucam ti knjigu Ja sam legenda(takodjer snimljen film po njoj).
ili krati vrijeme kingovim depserationom(procitao,15 puta bolja od filma a niti film nije los),snovolovka,mobitel,sve procitao,sve king.ima ih jos,za sad je dosta...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2009., 22:36   #73
Zabranjena povijest
__________________
Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu.
legi0nar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 02:20   #74
Faljen Isus i Marija


Quote:
blesa saruska:

e ljudi!
jel mi neko moze preporuciti neku dobru knjigu na temu egzorcizma,poltergeista,ili nekih misterioznih stvari...vise stvarno neznam sta da citam!!
hvala

Draga bleso sarusko,
evo ti nešto literature za koju smatram da se direktno odnosi na ovo što te zanima:

Egon von Petersdorff: Demoni, vještice, spiritisti
Miro Glavurtić: Satana
Miro Glavurtić: Pakao
Francis MacNutt: Oslobođenje od zliih duhova
Gabriele Amorth: Egzocist govori / Izvješće rimskog egzorciste
Rajko Bundalo: Sinovi svjetla
Rajko Bundalo: Pogled u krajeve srca
Rajko Bundalo: Obitelj
Rajko Bundalo: Žena

Na ovo se dobro nadovezuju:

Ralph Epperson: Novi svjetski poredak
Josip Blažević: Joga i kršćanstvo
Ivan Mužić: Masonstvo u Hrvata
Ivan Mužić: O sekti masona
Ivan Mužić: Isus Krist i Izrael
Ivan Mužić: Hitler i Izrael
Davor Domazet-Lošo: Gospodari kaosa
Davor Domazet-Lošo: Klonovi nastupaju


Moja osobna preporuka bi ti bio Rajko Bundalo (inače je glumac u ZKM-u) i njegove knjige jer kratko i koncizno - koliko je to moguće - odgovara na cijeli niz najrazličitijh pitanja iz tematike koja te zanima, a i šire od toga.



Smrt Patentu, Sloboda Hakerima!

Bog i Hrvati
slobodnahrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 03:47   #75
jel se to da nabaviti na kaptolu?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 07:38   #76
Miro Glavurtić je totalno besmislen. Preporučujem Ivan Vinkov - Opsjednutost i egzorciza,. Izašlo u Zagrebu 2006. godine.
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 22:08   #77
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Miro Glavurtić je totalno besmislen.

molim te objasni zašto
anti-cionist is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 18:16   #78
ok...hvala
blesa saruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 00:45   #79
Linkovi, knjige...zanimljivosti - alternativa

evo zanima me dali znate kakve dobre linkove koji gove o tema na forumu Alternativa

evo za početak dobar link http://www.galaksija.com/
__________________
Ništa nije komično, sve je tragično. Ništa nije tragično, sve je komično, sve je stvarno, nestvarno, nemoguće, pojmljivo, nepojmljivo. Sve je tegobno, sve je lako.-Eugene Ionesco
Groinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2009., 00:50   #80
Quote:
Groinx kaže: Pogledaj post
evo zanima me dali znate kakve dobre linkove koji gove o tema na forumu Alternativa

evo za početak dobar link http://www.galaksija.com/

upozoravam na navedeni link.tamo ima dosta čudaka stoga se nemojte čuditi ako vas proglase za agenta neke svemirske rase i baniraju, pogotovo ako ćete biti kritični i imati svoje mišljenje u neskladu sa općom klimom na tom forumu.a mislim i da nije potpuno bezopano druziti se na forumima pogotovo takvim ukoliko ste labilni i nemate neku zastitu.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.