Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2017., 13:52   #2481
Zanima me pod kojim uvjetima se može osloboditi plaćanja naknade za vođenje tekućeg računa?

Supruga ima tekući, i ne plaća tekući račun na osnovu toga što je korisnik Amex Gold-a, inače, ja sam nosioc Amexa, a ona kao dodatni član.

Ja plaćam naknade, a ona je oslobođena na temelju Amex Golda, a tu stavku ne mogu pronaći niti u cjeniku PBZ-a niti u Amex-u.

Ako tko ima kakav info, bio bih zahvalan.
WPLumia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 15:31   #2482
Quote:
WPLumia kaže: Pogledaj post
Zanima me pod kojim uvjetima se može osloboditi plaćanja naknade za vođenje tekućeg računa?

Supruga ima tekući, i ne plaća tekući račun na osnovu toga što je korisnik Amex Gold-a, inače, ja sam nosioc Amexa, a ona kao dodatni član.

Ja plaćam naknade, a ona je oslobođena na temelju Amex Golda, a tu stavku ne mogu pronaći niti u cjeniku PBZ-a niti u Amex-u.

Ako tko ima kakav info, bio bih zahvalan.
Nije trajno oslobođena, već samo 1 god. Uživaj dok traje. Ne moraš uopće pitati u banci. U mom slučaju su trebali provesti istraživanje zašto je to tako.
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 11:54   #2483
Ljudi.
U 9. Mjesecu cu diplomirati, dakle prestaju mi studenska prava. U pbzu imam onaj studentski paket (ziro+tekuci+amex). Zanima me sto se događa s tim racunima kad diplomiram?
Znam da racuni nece nestati, ali moram li im javiti da sam diplomirala?
Sto se sve mijenja za mene, do sad sam 5kn placala sve te usluge (mbankarstvo, ebankarstvo, amex bez naknade). Ako itko zna bila bih zahvalna na odgovoru
__________________
<3
individualka10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 12:03   #2484
U principu si dužna otići u poslovnicu pa da ti se tip računa promijeni iz studentskog u redovni. Ako to ne napraviš, kad navršiš 27 godina ili kad ti sjedne prva plaća na račun sami će ti ukinuti studentski.
Kod promjene moraš vratiti amex, zatvara ti se minus kojeg odmah moraš podmiriti i od onda račun plaćaš 7 kn, internet ili mobilno još 8 kn, a minus i kreditnu karticu možeš zatražiti po uplati redovne plaće ako se zaposliš na neodređeno.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 12:14   #2485
drugim riječima šuti i guraj taj paket dok ne nađeš posao
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 12:32   #2486
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
U principu si dužna otići u poslovnicu pa da ti se tip računa promijeni iz studentskog u redovni. Ako to ne napraviš, kad navršiš 27 godina ili kad ti sjedne prva plaća na račun sami će ti ukinuti studentski.
Kod promjene moraš vratiti amex, zatvara ti se minus kojeg odmah moraš podmiriti i od onda račun plaćaš 7 kn, internet ili mobilno još 8 kn, a minus i kreditnu karticu možeš zatražiti po uplati redovne plaće ako se zaposliš na neodređeno.
Uf uf..diplomirat cu u 9.om mj, aaa 28.10. Punim 27 godina. :/ aaali imam jos do 12og mjeseca neke rate na amexu..kak cu ga vratitit 😂😂😂
Al dobro vidit cu tad
__________________
<3
individualka10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 13:12   #2487
Onda će ti s tim datumom ukinut studentski, a kad ti ukinu sve ti dolazi na naplatu odmah, probaj to rješiti do tad.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 17:14   #2488
Amex ne moraš vratiti odmah, nego ga možeš koristiti do datuma valjanosti koji ti piše na njemu.
Što se minusa tiče, po zakonu su ti dužni omogućiti da ga, nakon što ti ga ukinu, otplatiš na 12 mjesečnih anuiteta.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 18:22   #2489
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Amex ne moraš vratiti odmah, nego ga možeš koristiti do datuma valjanosti koji ti piše na njemu.
Što se minusa tiče, po zakonu su ti dužni omogućiti da ga, nakon što ti ga ukinu, otplatiš na 12 mjesečnih anuiteta.
E to mi je malo prije kolegica rekla da amex nije morala vratiti a minus otplacuje. Tako da je to to kontam.
__________________
<3
individualka10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 01:26   #2490
Ma nisu oni tako azurni oko toga, ja sam studentski imala jos nekoliko godina nakon sto sam ae zaposlila, sve dok nisam sama otisla u banku jer sam imala neku intervenciju po racunu, pa se ispostavilo da imam jos studentski paket. Amex imam i dan danas.
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 11:08   #2491
Studentski amex se veže uz index plus paket koji je namijenjen studentima do 27. godine života i kartica se veže uz i može se koristiti samo u tom paketu.
Razlog zašto se automatski ne poništi jest da to trenutno ne ide automatski, odnosno mora preko zahtjeva za studentsku karticu pa se zato dogodi da kartica ostane i nakon što se ugasi paket, a o čemu sam klijent mora voditi brigu.
Imajte u vidu da bankarska grupacija ima uvid u sve podatke tako da i ako ju sami ne vratite, kada ju budete vraćali, odnosno kada zatražite standardnu imati ćete problema u smislu da ćete ju teško dobiti jer se niste pridržavali uvjeta poslovanja (korištenje studentske bez index plus paketa).
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 18:15   #2492
Mogu imati problema jedino ako nisu bili uredni u njezinom korištenju, tj. ako su kasnili s plaćanjem računa.
Njima je prvima u cilju da ju ti što duže/više peglaš jer dobivaju postotak.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 23:38   #2493
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Mogu imati problema jedino ako nisu bili uredni u njezinom korištenju, tj. ako su kasnili s plaćanjem računa.
Njima je prvima u cilju da ju ti što duže/više peglaš jer dobivaju postotak.
Yes,yes i ja sam toga mišljenja. Da im je najbitnije da se pegla....
__________________
<3
individualka10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:01   #2494
Vodite brigu da ako još koristite karticu a 27+ godina ste i bez index plus paketa, a u međuvremenu se zaposlite i odlučite zatražiti novu karticu, od trenutka vraćanja studentske do trenutka predaje zahtjeva za novom prođe godina dana jer se ne pridržavate općih uvjeta poslovanja pa će vam u sustavu automatski novi zahtjev biti odbijen, a nakon odbijenice treba proći minimalno godina dana kako bi se novi zahtjev razmotrio, samo razmotrio.
Uostalom, kartica je u paketu bez članarine, a ako vi više nemate paket znači da ništa ne plaćate pa je i tu već problem.
Neke druge banke imaju pakete za starije od 27 godina, tipa zabin paket za mlade pa pogledajte tamo, u svakom slučaju sve se debelo provjerava i sustav ne možete prevariti, a glupo je da u budućnosti ne možete više dobiti tu karticu zbog problema sa studentskom
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:20   #2495
I koji je kao propisani način da se to prekine?
Ne znam zašto bi to bio moj problem da ja to negdje moram ici rješavati, umjesto da se banka pobrine da mi svakih par godina ne šalje tu karticu na kućnu adresu. Zašto to nisu riješili kada sam prebačena na normalni, nestudentski paket usluga?
digiridan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:36   #2496
Quote:
digiridan kaže: Pogledaj post
I koji je kao propisani način da se to prekine?
Ne znam zašto bi to bio moj problem da ja to negdje moram ici rješavati, umjesto da se banka pobrine da mi svakih par godina ne šalje tu karticu na kućnu adresu. Zašto to nisu riješili kada sam prebačena na normalni, nestudentski paket usluga?
Meni isto nije jasno ako se to toliko gleda i oni sve vide; zasto salju novu ili ne kazu nista pri dolasku u banku..
__________________
<3
individualka10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:30   #2497
Zato što paket ugovara privredna banka, a karticu izdaje pbz card koja je u grupi pbz ali nije banka per se.
Način da se prekine je isti način kao i prilikom ugovaranja, a prilikom ugovaranja ste zahtjevom tražili tu karticu, nisu vam karticu izdali automatski, a odobrena je zbog paketa. Kada paket prestane, dovoljno je prerezanu karticu vratiti na adresu pbz carda.
Zato kažem, ako njima odmah nije vidljivo da ste preko 27 i ne koristite paket, biti će kada tražite novu karticu na temelju plaće.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:21   #2498
BOk, dozivio sam scem od pbz-a. Imam tekuci racun to mi oduzimaju 7kn e sad uzeo sam onaj studentski paket s ziro racunom m bankarnstvom itd, lik mi reko da ce me oduzimat 5 kn za sve ukupno kad ono jos 8 kn mi uzmu za pbz 365. Hoce li to bit svaki mjesec 8 kn ili sam prvi?
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:56   #2499
u mjesecu kad si ugovorio paket još ide normalna naknada. od slijedećeg mjeseca treba biti sve za 4,80 ili koliko već je studentski paket.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 15:08   #2500
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
u mjesecu kad si ugovorio paket još ide normalna naknada. od slijedećeg mjeseca treba biti sve za 4,80 ili koliko već je studentski paket.
Kakva im je to logika? Ja kad sam ugovorio studentski paket u Zabi imao sam prvih 6 mjeseci free nakon toga 5 kn. Ja bi na njegovome mjestu otišao u poslovnicu pitati zašto mu se skinula naknada za sve posebno ako ima paket.

Jedino neka pogleda možda mu jesu skinuli 7+8, ali kao i onda dali popust na paket kao što to mojoj mami tako prikažu na računu - skinu punu cijenu, pa vrate kao za paket nazad.
be.redy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:07.