Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2009., 10:28   #41
Unhappy SKANDAL!!! PBZ nas tjera da plaćamo 8kn mjesečno online provjeru računa!!!!

Do sad smo to mogli besplatno a sad je to 4 kn do rujna a onda 8kn (mjesečno). Ako se do 1.7. ne uključimo u ovo onda to možemo uz još jednu naknadu od 45kn članarine.


Dajte mi prijedlog banke u koju mogu prijeći a da mi ta banka ovo ne naplaćuje?

I imate li kakve spoznaje oko procedure - prebacivanje tekućeg računa plaće s PBZ-a na neku drugu banku?



Hvala!
_________
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 10:30   #42
prebacivanje je jednostavno, odes u banku, otvoris racun, das broj racuna u svoje racunovodstvo i neke banke traze potvrdu od firme da ce uplacivati placu.

Ja sam u RBA, tekuci, ziro i internet bankarstvo za 9kn mjesecno
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 10:39   #43
To je bila .lite opcija, i mene je obavještavalo da je neka akcija di nije 8kn/mj nego 4 al sam ih otkantao.
Ne dam im ni kune više nego šta trebam (3kn/mj za vođenje računa). Svu lovu automatski dižem sa računa(ostavim 3.5kn ) i čuvan doma. Ne virujen nikom
__________________
"Očito je da se prevelika sloboda neće izroditi ni u što drugo nego u pravo ropstvo, i za pojedinca i za državu. Dakle, vjerojatno je da tiranija neće nastati ni iz kakvog drugog ustroja nego iz demokracije, iz najveće slobode nastat će najveće i najokrutnije ropstvo." - Platon trolla SAD
Trumbettoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 10:58   #44
A da ne spominjem kako jedino njihovu visu od žiro računa ne mogu registrirati na pay palu
brezanae is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 11:06   #45
Quote:
brezanae kaže: Pogledaj post
A da ne spominjem kako jedino njihovu visu od žiro računa ne mogu registrirati na pay palu
Kak nemožeš? Ja stalno sa njom plačam.
__________________
ex load katfile upstore filejoker
EasyOn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 11:13   #46
RBA sada naplaćuje 5 kn po slanju stanja računa na kućnu adresu!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 11:42   #47
imas kod njih opciju "redoviti izvadak tekućeg i žiro rač. - podiz. u poslovnici" - bez naknade ne znam jel to zaista tako il kaj...
__________________
That's one of the most upsetting things I have ever imagined.
scripta elegans fe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 11:45   #48
Quote:
m515 kaže: Pogledaj post
Do sad smo to mogli besplatno a sad je to 4 kn do rujna a onda 8kn (mjesečno). Ako se do 1.7. ne uključimo u ovo onda to možemo uz još jednu naknadu od 45kn članarine.


Dajte mi prijedlog banke u koju mogu prijeći a da mi ta banka ovo ne naplaćuje?

I imate li kakve spoznaje oko procedure - prebacivanje tekućeg računa plaće s PBZ-a na neku drugu banku?



Hvala!
Nisi li ti to malo krivo shvatio/la?
U PBZ sigurno postoji još načina dostave izvatka.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 11:48   #49
ERSTE BANKA 5KN INTERNET BANKARSTVO
mi smo s zagrebacke prebacivali mirovinu na erste jer u erste stigne 10 dana prije
otvorili racun
otisli na mirovinsko dali tamo novi br.rn i to je to
mama0510 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 12:24   #50
@m515

Je istina, dosad si koristio LITE model (samo provjera racuna bez mogucnosti transakcija, uz JMBG i PIN) a sad moras koristiti puni model - uz token i mogucnost transakcija (makar ti ne treba).

Navodno zbog "sigurnosti"

Life is a bitch...
__________________
Sunt facta verbis difficiliora

Zadnje uređivanje Offshore : 29.06.2009. at 12:34.
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 12:40   #51
ja u splitskoj banci plaćam 2 kn/mj.
stavros is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 13:04   #52
ne bi rekla "navodno"... Na Lite si se prijavljivao ukucavanjem svog jmbg-a. Ne'š ti zaštite takve... Token je ipak sigurniji, ne?
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 13:33   #53
Uskladjivanjem hrvatskih zakona tj. zakonskih direktiva prema europskim zbog procesa ukljucenja RH u EU trazenje JMBG-a od gradjana postaje ilegalno....zato su morali ukinuti takav nacin autorizacije...vise nije po zakonu...


takodjer nije po zakonu kad vam u banci traze da im kazete svoj JMBG jer ga vi niste po zakonu duzni dati ali isto tako buduci da vi trazite uslugu ili usluge Banke ona vam nije duzna istu uslugu dati ukoliko joj ne date JMBG...malo glupava situacija ali eto nadajmo se da ce se i to rijesiti uvodjenjem OIB-a i nadogradnjom softvera koje banke i ostale institucije koriste...


...8kn / mjesec je stvarno previse...ja u ZB imam mjesecno 60kn / dinamicna lepeza i sve ostale usluge su mi "besplatne" + 15 transakcija mjesecno takodjer "besplatno"...placeno onim 60 kn s pocetka ove recenice
istojano is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 16:28   #54
Quote:
m515 kaže: Pogledaj post
Dajte mi prijedlog banke u koju mogu prijeći a da mi ta banka ovo ne naplaćuje?
ja zaista ne znam u kojoj banci možeš imati otvoren račun i usluge za nula kuna
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 01:40   #55
I šta je još luđe, ako imaš devizni,ne možeš na netu provjeravat stanje na računu,nego moraš otvorit i tekući račun.
__________________
An expropriating property protector is a contradiction in terms.

We sit together, the mountain and I until only the mountain remains
Vautrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 11:11   #56
nažalost danas i ja idem to napraviti u pbz...
potpisati taj novi ugovor jer mi treba internet bankarstvo.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 11:24   #57
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
nažalost danas i ja idem to napraviti u pbz...
potpisati taj novi ugovor jer mi treba internet bankarstvo.
meni ne triba, ja samo želim pratiti stanje računa..ništa drugo

mi već sad imamo neku naknadu za vođenje računa mislim da je to 4 kn + ovih 8 kn = 12kn = 144kn godišnje ...to su tri odlaska na šišanje
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 11:25   #58
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
ja zaista ne znam u kojoj banci možeš imati otvoren račun i usluge za nula kuna
mamicu im... tjeraju nas u internet bankarstvo a ja za tim uopće nema potrebe. Samo želim znati stanje računa i to je to.
__________________
1+1=11
m515 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 11:27   #59
Ja sam već 4 puta bila u PBZ da mi ukinu dostavu prometa na kućnu adresu, i nikako da ukinu.
čak i kada sam otvarala račun nisu me niti pitali dali to želim nego su samoinicijativno uključili. internet bankarastvo je druga priča, ok, nije problem, neka naplate..ali 8 kuna? to je malo previše.. 8 kuna internet, 2 kuna dostava prometa na tekućem 2 kune na deviznom, 3 kune vođenje računa na tekućem, svakih 6 mjeseci 24 kune vođenje deviznog računa.. to je 15kn svaki mjesec ili a svakih 6 mjeseci 39 kn..
+ i to je samo ovo osnovno...
već dulje vrijeme razmišljam o raiffeisenu..
TweetyTheBird! is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 12:20   #60
..

umjesto da su razvijali pbz optimu, koja je bila najbolja usluga na tržištu oni je ukidaju. dokaz da tamo rade mamini i tatini sinovi koji nemaju pojma o bankarstu..
idealna usluga za ljude koji putuju..jednostavno mogli su je nazvati PBZ travel, a uslugu ugovarati na mjesečnoj ili vremenskom razdoblju...
lasangel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.