Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2013., 00:06   #41
Nitko ??
zzzZZZzzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 01:21   #42
Ako si tako zabrinuta sutra ujutro odi kod stomatologa iako ti nije termin.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 02:55   #43
evo trebala bi i ja savjet kako smanjiti oteklinu. bila sam na hitnoj radi bolova i otvorila mi je zubarica zub dala klavocin bid i brufen 600 . drugi dan sam pocela oticati jako s time da me zub sam po sebi prestao boljeti ali me i dalje boli čeljust radi otoka. izgledam kao strašilo a u pon u jutro idem k zubaru. Jel može neki savjet kako da smanjim oticanje jer hladni oblozi bas i ne djeluju.
__________________
Kako oblikovati potpise
blond89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 18:58   #44
Ako je pravilno trepaniran zub uzročnik, sve će biti ok, pokrivena si antibiotikom. Oteklinu ne možeš kontrolirati (kažem ako je pravi zub dobro otvoren)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 16:20   #45
Imam pitanjce. Jučer mi se sin (7 god) žalio na bol u donjoj petici, mliječnoj naravno. Brzo mu je bol prošla, međutim jutros se probudio otečen. Kako njegova zubarica ne radi ovaj tjedan, odvela sam ga u prvog zubara koji ga je mogao primiti. Tamo su mu otvorili zub i rekli da bi to kroz 15-ak dana bilo najbolje izvaditi. Na moje pitanje o antibiotiku, rekla je da nije potrebno da samo pazimo da ne ostaju komadići hrane i slično i kad mu se smiri da se javimo njegovom zubaru.


Njega ništa ne boli, ali mu je stvarno jako otečeno, imao je jutro i temperaturu pa se mislim šta nije u takvim slučajevima antibiotik obavezan?

Sad ide vikend pa ne bi htjela da mu se to još zakomplicira.
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 17:43   #46
Ne bi bilo loše dati klavocin (ili nešto drugo ako je alergičan) u dozi za tu dob...ostalo su vam dobro rekli
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 09:35   #47
Jutros je to već dosta splasnulo. hvala na odgovoru
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 10:05   #48
Ok onda nema potrebe ako je stanje bolje...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 09:20   #49
prosli tjedan me je bolio zub gore lijeva sedmica, zubarica mi je otvorila zub i stavila lijek, i rekla da dodem za tjedan dana da mi to promijeni. kad je promijenila sve super nista ne boli, al eto jucer mi natekla lijeva strana lica i tesko mi je zatvorit usta jer mi lijeva strana celjusti uhvati unutarnju stranu lica koje je natecno... i boli me lijeva strana ispod donje celjusti prema vratu na dodir i kod gutanja hrane.. ako neko moze pomoci bio bi jako zahvalan...
realun562 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 21:36   #50
Moras otici nazad da se definira od cega je oteklina te da se sukladno tome reagira i daju antibiotici (klavocin npr)...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 18:57   #51
Danas sam išao u 09.00 kod stomatologa u Dom zdravlja kod Sokolskog doma u Osijeku zbog oticanja lica. Na moju nesreću zubarica mi ne radi ovu subotu i ne piše kome se mogu javiti u kad ona ne radi. A DVIJE zubarice koje bi trebale raditi ovu subotu uopće nisu došle , već ti sestra otvori i kaže da je nema i neće dolaziti.
Posebno je bila bezobrazna sestra koja radi u ordinaciji dr. Adriane Nađ Badovinac koja me otpravila kao da sam došao tražiti novac. A meni lice kao bundeva. Sramota!!
Više nema dnevnog dežurstva u Domu zdravlja i moraš čekati noćno dežurstvo u 22.00.
Na kraju sam otišao kod liječnika opće prakse i dobio antibiotik.
mbbm2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 21:01   #52
Ovakve situacije treba prijaviti Upravi Doma zdravlja i područnom uredu HZZO-a. Mora postojati informacija tko radi i kome se obračaju hitni slučajevi. Inaće treba ti otvoriti zub uzročnik, sam antibiotik neće biti dosta
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2013., 23:06   #53
Pomoc! Znaci situacija je ovakva: prije 9mjeseci sestica dolje desno mi je endodontski lijecena. Sve je bilo ok do prije mjesec dana kada se javila upala i napravljen je ortopan gdje se vidi upala na jednom korijenu. Pila sam augmentin tjedan dana i proslo. Prije tjedan dana opet mi se javila bol, narucena sam u perkovcevoj za operacijsko vadjenje toga zuba, 28.10. Zubar mi je otvorio zub i opet pijem augmentin, ali mene sve gore boli, osjecam da mi i zubno meso otice ispod tog zuba. Kako cu izdrzati jos tjedan dana, ne znam. Neda mi se kljukat tabletama koje mi sad vec jedva pomazu, a antibiotik ne djeluje. Ima li ikakve svrhe odlaziti na hitnu? Trebam li neki drugi antibiotik? Pazim na higijenu usne supljine i zuba, ispirem elmex tekucinom, perem elmex pastom, kao i inace.
__________________
"To the well organized mind, death is but the next great adventure."
Hvedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 23:51   #54
Naišao sam na ovu temu radi istog problema.

# Ukratko
Zub mi je prije godinu dana stavljena plomba, zatim nakon pola godine je plomba sama ispala (prepolovila se) i zatim je stavljena nova. Baš kada mi je zadnji put stavljao valjda (ili zadnja dva puta) nije bilo onog "zida" za plombu pa ti onaj kalup stavlja, pritišće u meso kako bi plombu mogao staviti.

#Prvi problem
Nakon mjesec-dva od zadnje popravke zuba, javio se novi problem.

Prije mjesec dana me je zub počeo boliti i malo mi natekao. Odma ubrzo nakon toga, počeli su jaki blolovi, čim bi malo zatvorio usta i dohvatio gornjom vilicom donji zub odma bi se živac upalio i bolio bi me duže vijeme.. Naveče kada bi legao, uplatio bi se baš tako jako..
Stav zubara je bio "plomba ti je dobra, ne mogu ti ništa uraditi" i dao mi je samo te tablete da pijem (lincocin)
Nakon što sam sve tablete popio prestao me, pa i taj obraz što je bio malo natekao je skoro pa prestao.

To je i razlog što ga više nisam ni kontaktirao, mislio prestao me zub, ne trebam više ići kod njeg, mislim tako mi je zubar rekao, nije ništa rekao da će mi ga popravljati.

#Opet problem
Za dvadesetak dana me je zub opet malo zabolio, ali sam primjetio i da mi je obraz natekao. Ono meso ispod zuba, prema obrazu, prvo se pojavio kod te šestice, ali kroz 1-2 dana se proširio i na ostale zube sa desne strane..
Ovoga puta nisam imao skoro nikakve boli, ali je zato obraz svaki dan sve veći i veći bio!

Ovo mi se počelo dešavati prije 3 dana, pio sam opet one tablete (mislim da je skro 2 dana prošlo) ali i dalje mi je obraz natekao, svaki dan je bio sve veći, i sigurno veći nego ono prije.
Zubar mi je ovog puta rekao da će mi morati zub da vadi čim mi prođe ovo što mi je nateklo.

Prvi put kada sam dolazio, prije mjesec dana, mislio je da mi vadi živac ali nije.. a sada je sigurno sve propalo radi tog živca i sad ću morati vjerovatno da vadim zub, kao što je i on rekao

Još mi nije ni vadio (otvorio zub) plombu kada sam išao (išao juče) nego mi samo probušio ovo što je nateklo, mada ne vidim neki napredak (a rekao je da će mi biti kao bolje..)

Sutra bi trebao ići kod njeg da mi tek otvori plombu.

Sada mi se čini da mi ove tablete što sam ranije koristio nisu pomogle da mi se smanji obraz.. Nadam se da će pomoći otvaranjem zuba

Zadnje uređivanje zubb : 12.11.2013. at 23:58.
zubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2013., 09:32   #55
Zub se mora otvoriti i izliječiti, trebalo je to već prvi put bilo je jasno kao dan, ali nažalost ima nas svakakvih
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 19:20   #56
Ipak mi nije zub otvoren ni ovog puta (u prošlom postu), nego mi je opet probušio da ono izađe.

Danas mi je zub izvadio.

Mislim da je rekao da se radi o Procesu - gnojna kesica, da je to razlog vađenja.


Misliš da mi je mogao izliječiti (da ga ne vadim) onog prvog puta kad sam išao (prvi put kada mi je natekao obraz)? Ili čak i ovog puta?
zubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 20:45   #57
Nezahvalno je napamet komentirati bez da sam točno vidio, a sada je i tako gotovo
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 20:50   #58
Da se i ja javim sa svojim problemom:
Još prije jedno 5-6 godina sam izvadio zub na desnoj gornjoj strani lica, sada je tu "rupica" bez ičega (ne znam koji je zub, ne razumijem se u to).
Prije mjesec dana osjetio sam bol kada sam se probudio ali je nestala kroz 20tak minuta, mislio sam da nije ništa i nisam ništa poduzeo. Da bi se par dana poslije toga (četvrtak) bol vratila, isto na kraće vrijeme i opet nestala. U petak ujutro sam se probudio sa blago natečenim obrazom, pomislio sam da nije ništa i tako ostalo, subota stanje još gore, desni obraz natečen jako, čak počelo i oticanje ispod oka, završio sam navečer u domu zdravlja kod sokolskog doma u Osijeku gdje su me pregledali, zaključili da je propuh krivac i poslali me kući, naravno bolovi nisu prestali, počeo sam piti neofen kako bih istrpio do ponedjeljka, u ponedjeljak odlazim do zubarke koja ne radi zbog prehlade, ništa rekoh idem kod doktorice opće medicine, i ona me pregledala, rekla da misli da je problem do zuba ali nije sigurna te mi ne može dati tablete, nego je preporučila nešto za bolove dok ne odem kod zubara. Preživio sam do utorka da bih opet otišao kod zubarke, ali još uvijek nije ozdravila, otišao u Hitnu gdje sam dobio klavocine 1g, pio sam to tih 7 dana i sve je bilo uredu, naravno zbog nedostatka vremena nisam otišao kod zubarke.

I sada se situacija ponavlja, ujutro kratka bol, i malo jurnjave po gradu u ovo hladno vrijeme i naravno oteklina se polako vraća, odmah da vam kažem u dom zdravlja mi ne pišite da idem zato što znam situaciju i to je drugi put da su me odje**** (prvi put kad sam imao gnojnu anginu i nisam mogao jesti 3 dana, živio sam na čaju), hitna je zadnja opcija iako nemam bolova nego me brine oteklina.
Svi savjeti dobrodošli
kveni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 23:50   #59
napravi ortopan zubiju
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 23:09   #60
Quote:
kveni kaže: Pogledaj post
Da se i ja javim sa svojim problemom:
Još prije jedno 5-6 godina sam izvadio zub na desnoj gornjoj strani lica, sada je tu "rupica" bez ičega (ne znam koji je zub, ne razumijem se u to).
Prije mjesec dana osjetio sam bol kada sam se probudio ali je nestala kroz 20tak minuta, mislio sam da nije ništa i nisam ništa poduzeo. Da bi se par dana poslije toga (četvrtak) bol vratila, isto na kraće vrijeme i opet nestala. U petak ujutro sam se probudio sa blago natečenim obrazom, pomislio sam da nije ništa i tako ostalo, subota stanje još gore, desni obraz natečen jako, čak počelo i oticanje ispod oka, završio sam navečer u domu zdravlja kod sokolskog doma u Osijeku gdje su me pregledali, zaključili da je propuh krivac i poslali me kući, naravno bolovi nisu prestali, počeo sam piti neofen kako bih istrpio do ponedjeljka, u ponedjeljak odlazim do zubarke koja ne radi zbog prehlade, ništa rekoh idem kod doktorice opće medicine, i ona me pregledala, rekla da misli da je problem do zuba ali nije sigurna te mi ne može dati tablete, nego je preporučila nešto za bolove dok ne odem kod zubara. Preživio sam do utorka da bih opet otišao kod zubarke, ali još uvijek nije ozdravila, otišao u Hitnu gdje sam dobio klavocine 1g, pio sam to tih 7 dana i sve je bilo uredu, naravno zbog nedostatka vremena nisam otišao kod zubarke.

I sada se situacija ponavlja, ujutro kratka bol, i malo jurnjave po gradu u ovo hladno vrijeme i naravno oteklina se polako vraća, odmah da vam kažem u dom zdravlja mi ne pišite da idem zato što znam situaciju i to je drugi put da su me odje**** (prvi put kad sam imao gnojnu anginu i nisam mogao jesti 3 dana, živio sam na čaju), hitna je zadnja opcija iako nemam bolova nego me brine oteklina.
Svi savjeti dobrodošli
Propuh?! Takvim doktorima treba uzeti licencu...nadam se da nije riječ o onoj mladoj ekipi... Pravac ortopan i dijagnostika/otvaranje zuba uzročnika!!
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:31.