Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2005., 22:07   #241
Quote:
parsifal kaže:
dakle ja molim nasu bracu krscane da mi odgovore na jednostavno pitanje:


1)KAKO TO DA SE EVANDJELJA KOJA SU PISANA 40-100 GODINA POSLIJE( sto daje povoda za osnovane sumnje u "nastimavajući duh evandjelja"!)

podudaraju u mnostvo fantasticnih cuda i detalja sa
evandjeljima(pricama) o horusu, mithri, dionisiju(bachusu iz grcke)
a sve ove price nastale su

PRIJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

evandjelja


ZA MENE JE TO DOVOLJAN DOKAZ DA SU

ILI

EVANDJELJA KOMPLETNA IZMISLJOTINA

ili su na nekog zidova duhovnog ucitelja (zvanog isus) nadodali mnostvo prijasnjih prica a posto je to postalo drzavna religija

SILOM rimske drzave JE POSTALO SVE POVIJESNA CINJENICA

dakle evandjelja

MIJEŠAJU ISTINU I LAŽ I NIUKOM SLUČAJU NISU RIJEČ BOŽJA ILI POVIJESNA ISTINA


(ali ja ne osporavam da evanđelja imaju unutrašnju(mističku vrijednost) kao što i bajke o pepeljugi i priče o djeda mrazu i film matrix i nogomet čine djecu i roditelje sretnima I IMAJU mnoštvo skrivenih nivoa tumačenja i vrijednosti (psihološku, povijesnu... sociolosku..itd itd)


______________________________
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2005., 22:11   #242
TREBA RAZLIKOVATI DUHOVNU VRIJEDNOST EVANDJELJA OD SUMNJIVIH POVIJESNIH CINJENICA koje se uz njih vezu

1) evandjelja imaju unutrasnju duhovnu vrijednost bez obzira
da li su sve povijesne cinjenice u njima tocne ili nadopisane i prepravljane

ono sto zelim kritizirati je sljedece

1)rkc i krscanstvo opcenito tijekom vremena izgradilo je neke mitove koji jednostavno nisu povijesno tocni

(dakle sada necu govoriti o teologiji -i djevici i golubici i postoji li cistiliste i koliko ima andjela i hoce li se samo 144 000 ljudi spasiti)

-prvi je mit da je evandjelje jedinstveno i originalno djelo koje nitko nikada prije nije napisao JER JE UOSTALOM BOG SVE TO ZAMISLIO PA KAKO BI NEKO MOGAO DOCI NA TAKOVU IDEJU !

ali ovo je jednostavno laz!koja vec 2000 godina slobodno pluta matrixom civilizacije

zasto?

zbog straha i lijenosti i
- zato sto ljude vise zanima urlanje po stadionima i nacin zivota use nase i podase
od traganja za istinom


vecina prica iz evandjelja(npr-rodjene od djevice, pretvaranje vina u vodu, ozivljavanje mrtvih,12 ucenika,rodjenje 25.12,smrt na krizu (vidi temu 16 razapetih spasitelja kroz povijest!) VEC SE ODAVNO PRIJE

tj povijesno ranije!!

SPOMINJU
U duhovnim PRICAMA EGIPTA ,PERZIJE, I GRCKE !!!

crkveni oci prve crkve bili su bolno svjesni ove identicnosti pa su nadosli na sljedecu apsurdnu i fantasticnu ideju kako bi umanjili znacaj ove neugode

TERTULIJAN I justin mucenik

domislili su se tzv ideje o -DIABOLICAL MIMICRY

tj tertulijan pise

" djavo,ciji je posao da pervertira istinu,organizirao je ove price da bi poremetio bozje planove i egzaktnu tocnost bozanskih sakramenata......"

TREBAMO LI MI LJUDI 21 STOLJECA ,A IMAJUCI ALAT OKAMOVE BRITVE

povjerovati tezi o diabolickoj mimikriji

ili o tezi

DA SU EVANDJELJA KOJA SU PISANA 40-100 GODINA POSLIJE ISUSOVE SMRTI I KOJI NISU PISALI OCEVICI-
jednostavno preradjene prijasnje povijesne duhovne teme i simbolika inicijacije za ondasnje zidove (esene,...itd)

*****
za uociti je da KRSCANI I/ILI KATOLICI IZBJEGAVAJU OVAKOVE TEME
a zasto ?

reci cu vam-

zato jer je KRSCANSKI forte TEOLOGIJA...
kod teologije imate veliki manevarski prostor u raspravi jer su rijeci dualisticne i rastezljive..i prilagodljive raznim dijaloskim metodama,manevrima -sofizmima

TEOLOGIJA JE TKIVO LAZI PA TEOLOGIJOM MOZETE DOKAZATI STO GOD HOCETE

ALI TVRDOGLAVE POVIJESNE CINJENICE (npr kako evandjlelja nisu originalno djelo nego su prijepis prica iz egipta(oziris),perzije (mithra),i grcke..(dyonisis)

KOJE RUSE NEKE ILUZIJE SU NEUGODNE kako KRSCANIMA DANAS tako i crkvenom ocu..tertulijanu
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 11:52   #243
Quote:
parsifal kaže:
TREBA RAZLIKOVATI DUHOVNU VRIJEDNOST EVANDJELJA OD SUMNJIVIH POVIJESNIH CINJENICA koje se uz njih vezu

1) evandjelja imaju unutrasnju duhovnu vrijednost bez obzira
da li su sve povijesne cinjenice u njima tocne ili nadopisane i prepravljane

ono sto zelim kritizirati je sljedece

1)rkc i krscanstvo opcenito tijekom vremena izgradilo je neke mitove koji jednostavno nisu povijesno tocni

(dakle sada necu govoriti o teologiji -i djevici i golubici i postoji li cistiliste i koliko ima andjela i hoce li se samo 144 000 ljudi spasiti)

-prvi je mit da je evandjelje jedinstveno i originalno djelo koje nitko nikada prije nije napisao JER JE UOSTALOM BOG SVE TO ZAMISLIO PA KAKO BI NEKO MOGAO DOCI NA TAKOVU IDEJU !

ali ovo je jednostavno laz!koja vec 2000 godina slobodno pluta matrixom civilizacije

zasto?

zbog straha i lijenosti i
- zato sto ljude vise zanima urlanje po stadionima i nacin zivota use nase i podase
od traganja za istinom


vecina prica iz evandjelja(npr-rodjene od djevice, pretvaranje vina u vodu, ozivljavanje mrtvih,12 ucenika,rodjenje 25.12,smrt na krizu (vidi temu 16 razapetih spasitelja kroz povijest!) VEC SE ODAVNO PRIJE

tj povijesno ranije!!

SPOMINJU
U duhovnim PRICAMA EGIPTA ,PERZIJE, I GRCKE !!!

crkveni oci prve crkve bili su bolno svjesni ove identicnosti pa su nadosli na sljedecu apsurdnu i fantasticnu ideju kako bi umanjili znacaj ove neugode

TERTULIJAN I justin mucenik

domislili su se tzv ideje o -DIABOLICAL MIMICRY

tj tertulijan pise

" djavo,ciji je posao da pervertira istinu,organizirao je ove price da bi poremetio bozje planove i egzaktnu tocnost bozanskih sakramenata......"

TREBAMO LI MI LJUDI 21 STOLJECA ,A IMAJUCI ALAT OKAMOVE BRITVE

povjerovati tezi o diabolickoj mimikriji

ili o tezi

DA SU EVANDJELJA KOJA SU PISANA 40-100 GODINA POSLIJE ISUSOVE SMRTI I KOJI NISU PISALI OCEVICI-
jednostavno preradjene prijasnje povijesne duhovne teme i simbolika inicijacije za ondasnje zidove (esene,...itd)

*****
za uociti je da KRSCANI I/ILI KATOLICI IZBJEGAVAJU OVAKOVE TEME
a zasto ?

reci cu vam-

zato jer je KRSCANSKI forte TEOLOGIJA...
kod teologije imate veliki manevarski prostor u raspravi jer su rijeci dualisticne i rastezljive..i prilagodljive raznim dijaloskim metodama,manevrima -sofizmima

TEOLOGIJA JE TKIVO LAZI PA TEOLOGIJOM MOZETE DOKAZATI STO GOD HOCETE

ALI TVRDOGLAVE POVIJESNE CINJENICE (npr kako evandjlelja nisu originalno djelo nego su prijepis prica iz egipta(oziris),perzije (mithra),i grcke..(dyonisis)

KOJE RUSE NEKE ILUZIJE SU NEUGODNE kako KRSCANIMA DANAS tako i crkvenom ocu..tertulijanu
Nisam siguran da si upravu...volio bih čuti mišljenje nekog katoličkog teologa ali mislim da katolička crkva bez problema priznaje sve što si naveo ovdje. Pa upravo je sama crkva vršila sve moguče analize biblije..to im je posao!
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 12:35   #244
Quote:
u prolazu kaže:
Nisam siguran da si upravu...volio bih čuti mišljenje nekog katoličkog teologa ali mislim da katolička crkva bez problema priznaje sve što si naveo ovdje.
1) zasto prebacujes odgovornost na drugoga -ZASTO SAM NE ISTRAZUJES!
ne kazem da ne trebas poslusati i misljenje teologa ALI BITNO JE DA VECINA LJUDI NE ISTRAZUJE SAMA NEGO VJERUJE AUTORITETIMA.

2)

NIJE MI POZNATO DA CRKVA TO PRIZNAJE VEC MI SE CINI DA VECINA SVECENIKA I KATOLICKIH KNJIGA OVE STVARI NE ZNAJU I IZBJEGAVAJU

- evo jednostavnog experimenta:

udji u bilo koju katolicku knjizaru u splitu,zagrebu,rijeci i o ovoim stvarima nikada neces nista naci

-meni su bile potrebne godine studiranja i kopanja da bih naucio nek zapanjujuce stvari koje sam gore naveo na 3-4 A4 stranice papira
(nisam samo to trazio nego i mnoge druge stvari ali godinama se mozaik popuni i postaje mi mnogo toga jasno.)

TEBI JE OVO SVE NOVO JER TE NIKO NIJE TOME POUCAVAO NEGO SI UCEN PROCISCENE STVARI BEZ KONTRAVERZA da se ''ojaca vjera'' ( a sto ustvari znaci da se misli kako drugi hoce a ne da se samostalno istrazuje)
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 13:04   #245
Mene zanima gdje si to sve nasao u kojoj knjizici. Gdje je mogu naci pretpotopne evandjelja ona iz grcke, iz egipta i drugih inih izvora, gdje si to sve nasao?

Ja sam naime skeptican sto se tice Biblije i krscanstva, ali ipak jos nisam izasao iz katolicanstva. Nekako sam u strahopostovanju prema Bogu, a razlog tome jest rani katolicki odgoj pa od toga ne mogu izaci...

A sto ti mozes reci na to da neki ljudi imaju autoritete ali ne prema Bibliji nego prema pametnom postu gdje se dokazivalo da Biblija nije izvorna rijec. Da li je to onda isto stetno kao i samo slijepo vjerovanje bilbiji? Meni se mozak proradio cim sam ovdje procitao i shvacao neke stvari okolo i cijeli mozaik se polako naslagivao, a da nisam se potrudio sam istrazivati u knjiznicama gdje si ti i kaskader nasli ovo da Biblija nije izvorna rijec...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 13:16   #246
parsifal kaže:
...ALI BITNO JE DA VECINA LJUDI NE ISTRAZUJE SAMA NEGO VJERUJE AUTORITETIMA.


bas tako.
kad sam ja kupila i procitala sund knjigicu o svetoj krvi i svetom gralu, prvo sto mi je dopalo pod ruke 'heretickog' tipa, bila sam o~du~sevljena. zapravo, prvo me strah obuzeo, kojim herezama se ja pocela bavit i svoje smjerne misli nagrdivati, a onda... se cijela nova perspektiva otvorila i nista vise nije bilo kao prije. (i vise me katolicke knjiznice nisu vidile )) )
ygraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 13:24   #247
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Mene zanima gdje si to sve nasao u kojoj knjizici. Gdje je mogu naci pretpotopne evandjelja ona iz grcke, iz egipta i drugih inih izvora, gdje si to sve nasao?

1) nisam nasao odjednom nego ti se vremenom posloze stvari u mozaik. jako puno sam o tome svemu citao i vremenom SHVATIS

To ti je kao ucenje stranog jezika. u pocetku ne znas nista i sve je to ogromno i konfuzno.
danas pisem i govorim engleski slobodno i skoro da mi rjecnik ne treba.
NEMOGUCE JE DEFINIRATI MOMENT KADA OD POCETNIKA odjednom shvatis da ''znas'' engleski ili da znas da su evandjelja PREPISANA, NASTIMAVANA.. mijenjana

2) dakle na netu imas jako mnogo materijala ali moras znati engleski

3) moj izvor su 3 sjajno ocjenjene engleske knjige koje sma kupio preko amazona.
ali ti ne moras kupovati. odes na amazon pa citas recenzije ovoh knjiga i mnogo mozes nauciti.

4) evo knjiga u kojoj sam nasao mnostvo novih info o ovome sto se ovdje govori

1) TIMOTHY FREKE I PETER GANDY
THE JESUS MYSTERIES
(knjiga godine u engleskoj u vezi istrazivanja povijenosti isusa)

2)JIM MARION (bivsi svecenik !) PUTTING ON THE MIND OF CHRIST ( the inner work of christian spisituality)

(ako ken wilber preporuci neku knjigu i napise predgovor za nju to je kao da albert einstein preporuci nekog fizicara jer ono sto je ainstein u fizici to je moderni americki filozof i integralist KEN WILBER na podrucju duhovnosti.

3) T.FREKE & PETER GANDY

JESUS AND THE LOST GODDES
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 13:41   #248
( zanima me koliko ljudi NE ZNA ENGLESKI!!)

(ako ih se javi dovoljno trebali bi smo ovo dolje prevesti!!)

ja nekako pretpostavljam da svak zna engleski dovoljno da nije potrebno ovo sve prevoditi :


************
evo da budemo konkretni i znanstveni i povijesni navesti ćemo nekoliko spasitelja i mitova iz kojih su evandjelisti PREPISALI
priče iz evandjelja

najvažnije je znati DA SU SVe ove priče o mitri, horusu,dionoziju

nastale MNOGO PRIJE

ponavljam

P R I J E

evandjelja



I POVIJESNE SU ČINJENICE

*******Mithra of Persia

--Mithra was born of a virgin on December 25 in a cave, and his birth was attended by shepherds bearing gifts.
--He was considered a great traveling teacher and master.
--He had 12 companions or disciples.
--Mithra’s followers were promised immortality.
--He performed miracles.
--As the “great bull of the Sun,” Mithra sacrificed himself for world peace.
--He was buried in atomb and after three days rose again.
--His resurrection was celebrated every year.
--He was called “the Good Shepherd” and identified with both the Lamb and the Lion.
--He was considered the “Way, the Truth and the Light,” and the “Logos,” [Word] “Redeemer,” “Savior” and “Messiah.”
--His sacred day was Sunday, the “Lord’s Day,” hundreds of years before the appearance of Christ.
--Mithra had his principal festival on what was later to become Easter.
--His religion had a eucharist or “Lord’s Supper,” at which Mithra said, “He who shall not eat of my body nor drink of my blood so that he may be one with me and I with him, shall not be saved.”
--“His annual sacrifice is the Passover of the Magi, a symbolical atonement of pledge of moral and physical regeneration.”

Furthermore, the Vatican itself is built upon the papacy of Mithra, and the Christian hierarchy is nearly identical to the Mithraic version it replaced . . .
. . . Virtually all of the elements of the Catholic ritual, from miter to wafer to altar to doxology, are directly taken from earlier Pagan mystery religions
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 13:56   #249
Znam engleski i to bez problema, ali s obzirom na privatni zivot i na nagomilani posao nije meni bas utjesno da zapocnem istrazivanje. Niej mi takva sila, ali meni je vise logicnije da vjerujem da je ono drugo sve samo da nije Biblija i ostalo. Drugacije se kaze da ja ne vjerujem bez muke i bez istrazivanja prema autoritetu Biblije i Crkve, nego da ja vjerujem bez muke i bez istrazivanja u logicke poruke bilo tvojih bilo kaskadarevih. No to je dvosjekli mac, jer ja sam dosao do nekog stajalista bez muek i priklonio se tome.

Ali javise mi misao da je ipak izvorna rijec prava izvorna rjec! Prica se pojavila u Egiptu, u Grckoj i negdje preko Mitre, sto ako je to prava izvorna rijec smao je Biblija u presvlacenom obliku dosla do nas jer je prihvatljiva i odgovarajuca za nas. U pretpotopno vrijeme je tim ljudima bila prihvatljiva egipatski Isus, grckima dionizije i mitra ostalima. Dakle, kak se kaze izvorna riejc u drugacijem paketu. A u biti to je ipak izvorna rijec! Sto mislis o tome?

Bog je rekao tim prvim ljudima i pocela je evolucija izvorne rijeci i tako je zadnja izvorna rijec tiskana u Bibliji. Znam da je tome tesko vjerovati, ali mozda je ipak Bog nesto pokusavao reci nama, a mi Ga nismo razumijeli?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2005., 15:08   #250
Quote:
parsifal kaže:
1) zasto prebacujes odgovornost na drugoga -ZASTO SAM NE ISTRAZUJES!
ne kazem da ne trebas poslusati i misljenje teologa ALI BITNO JE DA VECINA LJUDI NE ISTRAZUJE SAMA NEGO VJERUJE AUTORITETIMA.
Neznam kako da ti objasnim ovaj naizgled pogrešan stav nego na sljedeči način:

Kada me zaboli trbuh iz iskustva znam da trebam popiti nešto protiv žgaravice...mogao bih otiči i dalje u istraživanjima i pročitati poneku knjigu o tomu...ali koliko god se trudio nikada neču znati više o tome od osobe koja je 6 godina studirala medicinu i ima 30 godina staža u borbi protiv bolova u trbuhu!

Problem nastane kada netko tko godinu dana istražuje neko područje pomisli da zna više od nekoga tko 40 godina razmišlja o istome!

Katolička crkva je svoje stavove o svemu gradila 2000 godina..pa da čujemo njeno mišljenje!
Znam samo da na forumu uvijek slušam neke teorije o tome kako crkva govori ovo ili ono a da osobno znam da to nema veze sa vezom!!
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 09:25   #251
da li je Isus zaista postojao????????mozda ne kao Isus ali kao neki ZIDOV JEVREJ to je tako jer........za njegovo postojanje je meni svjedok nebo....jer bili su znaci na nebu..........i recimo meni onda vise ne treba ni jedan svjedok niti bilo koji drugi zapis.......


a dalje se moze komplicirati je li to slucajno pa bila su i druga djeca rodjena tad i svasta nesto..........ali kazem ovo..........meni je nebo svjedok za njega i ne mora niko drugi biti
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 09:27   #252
Quote:
Im ja kaže:
........za njegovo postojanje je meni svjedok nebo....jer bili su znaci na nebu..........i recimo meni onda vise ne treba ni jedan svjedok niti bilo koji drugi zapis.......

Daj i nas ostale uputi gdje se to na nebu vidi...
 
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 11:48   #253
Ma ljudi gledajte...godine sam potrosio na ucenje o "religiji" i svemu tome..i to mi je bilo uzasno vazno u zivotu...i nakon svega doista kazem da biblija nije knjiga u koju se u bilo kom smislu moze pouzdati kao izvor bilo povijesnih a jos manje teoloskih informacija. Naravno da ne fula u svemu sto se povijesti tice..ali vecina je mitologija.

Npr, na BBC je prosli tjedan bila emisija u kojoj su ucestvovali arheolozi, povijesnicari i teolozi koji su iz judaizma, krscanstva i islama...npr, kazu da ne postoji niti jedan povijesni ili arheoloski dokaz o bilo kakvoj migraciji zidova iz egipta u kanan. Cak naprotiv, postoji mnostvo dokaza kako je u to vrijeme kad su kao zidovi iz egipta dosli u kanan, kanan zapravo bio pod egipatskom vlascu, postojali su desetine garnizona egipatskih namjesnika i vojnika itd, te apsolutno nikakvog povijesnog smilsa nema da bi zidovi iz egipta rjesavali se ropstva da bi dosli u kanan koji je bio pod egipatskom vlascu. Izlazak izraelaca iz ropstva te cijela prica o Mojsiju je jedna obicna legenda, bez ikakvih vanbiblijskih dokaza koji bi tako nesto indicirali.

Bez obzira na to...ljudima su omiljele legende o Mojsiju, Abrahamu, Isusu, Muhamedu, Krisni..itd i oni ce u te legende nastaviti vjerovati kao da su fakticne. Nekome je dokaz znak na nebu, nekom prist na guzici, nekom osjecaj u srcu. Ignorantnost je uvijek bila laksi put..laksi izbor. Prihvatis nesto vjerom i manje moras mislit...izi bizi. Kad netko kaze nesto o dokazima suprotnim tvojoj vjeri, opet dobro, mentalne blokade i kocnice rade po ABS sistemu...nema proklizavanja.

Oduvijek su ljudi imali potrebu farbati svijet bojama vlastitih ukusa...nebi li se stvarnost cinila ljepsom. Ljudima je lakse mijenjati svijet, povijest, sadasnjost i buducnost, nego sebe.

Zato se fundamentalno ne slazem sa parsifalovim potpisom:

Quote:
THE UNIVERSE REARANGES ITSELF
TO ACCOMODATE YOUR PICTURE OF
REALITY
Vec mislim da ljudi rearanziraju univerz kako bi ga akomodirali svojoj vlastitoj slici "realnosti". A univrez je kakav jeste, povijest je kakva je bila, nit je mojsije dobio nikakav zakon sa bilo kakve gore, niti je muhamed ista dobio od Gabriela, niti je Isus hodao po vodi, niti je sadam imao WMD. No to ne prijeci ljude da sve te mitove prihvate kao realnost i da od toga naprave teorije i zakone a sto je najgore i akcije od kojih ljudi ginu.

Nasa poimanja stvarnosti su najbitnija osnova nasih postupaka....i jos uvijek studiram zasto ljudi upotrebljavaju daleko vise energije u potvrdjivanje i utvrdjivanje LAZI i mitova a daleko manje ih doista zanimaju cinjenice i stvarnost. Iako odgovor na ovo pitanje zapravo moze biti jako jednostavan...
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 11:59   #254
Brate kaskaderu, predaleko si otišao. Nisi ništa komentirao argumente koje ti je Vaso naveo.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 12:25   #255
Vasini izvori su takodje mitologija, "autoriteti" koje je on prihvatio. To ti bi bila rasprava kao npr:

Sadam kaze: "nemam WMD"
Bush kaze: "Imas WMD"

A masa misli da je istina ono sto kaze onaj kome su izabrali vjerovati, a ne sto je stvarna cinjenica.

A Vasa je super u tome sto je uspio prokuziti da autoriteti kojima vecina vjernika na forumima vjeruje nisu autenticni ni po kom pitanju. Problem je sto je Vasina slika stvarnosti obojana izmisljotinama drugih autoriteta kojima je on izabrao vjerovati.

Kazes predaleko sam otisao....

Razmisli o sljedecem, dali si ti u zadnjih dvije tri godine napravio veci pomak prema mom nacinu "vjerovanja" ili sam ja napravio veci pomak od svog vjerovanja u te iste tri godine?

Ako si iskren, primijet ces da je tvoj pomak daleko veci...i ako nastavis tom brzinom za tri godine ces me prestici...he he.

A uskoro ces doci do spoznaje da nikad vise nikom neces reci da je predaleko otisao, jer se neces smatrati mjerodavnim da odredis sto je daleko a sto je predaleko. A takva spoznaja dolazi samo povecavanjem vlastitog znanja...tada postajes svjestan kolicine znanja koje jos ima biti istrazeno, i nikad vise na pamet nebi ti palo da kazes da je netko drugi predaleko otisao, jer i ti i on ste samo na nekom pocetku, dijeli vas mozda par sitnica u odnosu na totalno znanje koje je na kraju krajeva beskonacno.

Jedino sto cemo uskoro i ti i ja reci jest da svi zajedno PRESPORO NAPREDUJEMO.
__________________
http://www.actionaid.org.uk/

Sponsor a Child Today
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 14:36   #256
Nije postojo!

On je samo inačica Alexandra Makedonskog u duhovnom nadsvitu astrologije i hermetizma židovskog svećenstva!!!
Dr.Vito Dugonoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 18:53   #257
Quote:
fa-Q kaže:
Daj i nas ostale uputi gdje se to na nebu vidi...
interesantno........
ali da si gledao discovery chanel dokazno je da je bila kometa u tom periodu na nebu...... stoga nebo je svjedok...........
a zna se i ovo kad neko misli da je pametan on samo misli da jest
no Isus je poznavao mudrost

znaci mora da je bio............a kad, kako, meni to ne igra ulogu
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 19:25   #258
Quote:
Im ja kaže:
interesantno........
ali da si gledao discovery chanel dokazno je da je bila kometa u tom periodu na nebu...... stoga nebo je svjedok...........
a zna se i ovo kad neko misli da je pametan on samo misli da jest
no Isus je poznavao mudrost

znaci mora da je bio............a kad, kako, meni to ne igra ulogu
Komete su jako često na nebu, ali očito kao što je kaskader rekao "Nekome je dokaz znak na nebu, nekom prist na guzici, nekom osjecaj u srcu". Prođe kometa i nekom je to dokaz da Isus postoji, nekom da je Zemlja ravna, nekom da je Gotovina u Hrvatskoj itd. Ako je to tebi dokaz, onda stvarno nema ni načina ni potrebe da te netko uvjerava u suprotno.
 
Odgovori s citatom
Old 15.04.2005., 20:46   #259
Quote:
Komete su jako često na nebu, ali očito kao što je kaskader rekao "Nekome je dokaz znak na nebu, nekom prist na guzici, nekom osjecaj u srcu". Prođe kometa i nekom je to dokaz da Isus postoji, nekom da je Zemlja ravna, nekom da je Gotovina u Hrvatskoj itd. Ako je to tebi dokaz, onda stvarno nema ni načina ni potrebe da te netko uvjerava u suprotno.
ti bi najvjerovatnije rodoslovlje ali sa potpisom od BOGA
no hajd sad ovako i da to bude ti bi opet rekao falsfikovano
to i jest cijeli point ko imalo zna

kad bi BOG i dosao i rekao nemoj

ima ljudi kazem ti oni bi opet rekli sta ti znas lazes............

smije li sin djete pljuniti tatu u lice
ima ih to cine
budu li izbaceni budu i onda vremena prodje da se to normalizuje

citaj siromasnog Lazara
__________________
VELIKI POZDRAV

VOLIMO VAS
Im ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2005., 21:34   #260
Ne vidim svrhu rasprave o postojanju Isusa Krista, kada arheološki nalazi govore o njegovu postojanju. Pronađeni su brojni zapisi naručito od rimljana koji govore da je on postojao.
dzi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:30.