Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2010., 10:33   #281
Quote:
crvenkapica4 kaže: Pogledaj post
Ne stvaraj smutnju ti si neki provokator,HV je bila monolitna ali se nije mogla nositi sa 50.000 dobro obučenih pripadnika VRS 400 tenkova i 30 zrakoplova Mig-29..
Čak su i vrhovnika lagali da do kraja života nije saznao za Pad Posavine
Ne pada mi na pamet provocirati, pa tamo su kosti ostavili moji prijatelji. Rekao sam samo ono što sam doživio.
Ali po toj tvojoj teoriji mi smo se trebali povući odmah 91. Na početku su svugdje bili brojniji i jači od nas. Kad su na Uskrs navečer došli na Plitvice, skinuli nam zastavu koju smo ujutro objesili, opkolili nas tekovima i dali nam koridor širine ceste za komunikaciju, nismo se povukli već ostali tamo.
agt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 14:01   #282
istorija

Quote:
OPET LILLY kaže: Pogledaj post
Evo o tome i pričamo,slobodi mišljenja,nama je jedino stalo do toga da se sačuvaju sjećanja.Što mi više treba kada moja djeca nemaju pojma o domovinskom ratu.
Pa ja se sramim reći da sam bila u ratu.Kurva-to im čitam u pogledu.
povijest se piše kad prođe 30 godina
Hrvatima nepoznat netko piše povijest već i prije nego li je oslobođena cijela zemlja i prije nego li se znaju grobovi iz zadnjeg rata.
Od Tahiri Bejtullah sam davno, davno, naučio da prvo treba znati deset svojih potomaka, a poslije ostalo.
Hrvatska posavina je Hrvatska i to će i ostati jer je dio naše povijesti, a ne one koju pišu ovi danas.
Što se tiče djece, sve mi je jasno - još od lika i dijela Isusa Krista.
Žensko u HV, o tome bi mogao knjigu napisati, mada nisam žensko.
Važno ti je da znaš što si i tko si, a što tko priča - to sve govori o njemu koji priča.
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 23:10   #283
Rijecani dosli nespremni

[ Moze li mi neko reci o kojoj brigadi Rijecana vi ovdje govorite koliko ja mogu razumjeti ovde se spominje neka 111 brigada ali ja osobno znam da u maju mjesecu u Kotorskom se nalazila 77 rijecka brigada i odatle je dejstvovala sve do pocetka juna iste godine to jest 1992.
hvala
Kec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 13:24   #284
Ovako je izgledalo podrucje Odzaka 1996. Pogledajte koliko je uništeno. 95% civila koji su ostali je pobijeno. A...sudi se nasim generalima za "prekomjerno granatiranje Knina".

http://www.youtube.com/watch?v=_ji5VnsDcEY
sb323ar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 12:35   #285
Pretpostavljam da misliš na DIKSA...on je u mirovini i bio mi je zapovjednik satnije kasnije bojne ....tu je blizu mene ,vidimo se u prolazi i tako...


e da nisam napisao tko je "kojot"...
Kad smo napuštali selo Velika kod Bunara na Plehanu ( Derventa i Modran su već bili dobrano pali) okupili smo svo muslimansko stanovništvo iz toga sela i rekli im da se naveče povlačimo sa položaja ( bilo je negdje oko podneva) na drugi položaj u susjednom selu u Bunaru i da ih nema više tko štiti ovdje ....oni su se to poslijepodne počeli izvlačiti...da bi tada do moga zapovjednika (sada pokojnog) došao njihov domači dečko star oko 35 godina neznam mu ime osim da se javljao na motorolu kao "KOJOT" inače imao svoju naoružanu desetinu ljudi iz toga sela i rekao da se on neće povući da nema Boga.....
Uglavnom mi smo se navečer negdje po debelom mraku oko 23,oo sata u koloni po jedan ,kompletna satnija izvukla iz toga sela dok je on ostao u selu......
što je kasnije bilo nemam pojma jer smo na Bunaru bili još dan ili dva i preko Kuline se nekako izvukli prema Bos. Brodu...
Znam da sam sutra poslijepodne sa razdaljine od oko kilometar gledao u pravcu toga sela i vidio kuće u plamenu i crne dimove....
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 14:26   #286
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
Ako mislimo na istu skupinu koja je naletila na zasjedu onda je ti bilo puno ranije a desilo se na Rabiću brdu kod Dervente .....za ovaj drugi slučaj nisam čuo i mislim da nije 108.br nego 139. brigada....ako sam u krivu napiši točnije okolnosti stradavanja ove prve skupine iz 108. brigade....


A drugo moj zapovjednik bojne iz onog vremena je danas zapovjednik kopnene vojske i zato nemojte pisati gluposti o zapovjednicima bojni da su konobari,kuhari i slični!
da,istina je da se radilo o ljudima 108 brigade,to je vrijeme(1. ili 2. 10.1992.)
negdje,zboriste il kako se to zove,u zoni odgovornosti 101.brigade,pukla je linija,neki mostic(to je taj mostic,sto ga pominje gen skoric),cetnici idu dalje.opkoljavaju nasa dva voda(negdje oko 70 ljudi),prave potkovu i hvataju 16 ljudi-zivih,prethodno na sat dva je pogodjeno nase auto-lada niva-sa tri covjeka-medju njima i nas satnik.pokusali smo izvuci nase ljude koji su bili opkoljeni,nije islo,ali,u toku noci i uz pomoc domacih ljudi,kroz neke kanale,svi se se iscupali,ali dva tri auta su ostala i nesto naoruzanja.u toj akciji-unisten je jedan oklopni transporter pun cetnika-cijenim osam do deset ljudi.pred vece,iduci dan,zamijenili su nas-cini mi se gromoviali nisam bas siguran,sutra dan imali su jako puno gubitaka,a mi smo prebaceni na kolibarski put-bijela cuprija.
jos nesto,od ovih 16 ljudi-slavonaca-11 ih je bilo iz stupnika-jezivo.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 17.03.2010. at 10:51. Reason: citat
keljaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 15:57   #287
kruljac

Quote:
keljaca kaže: Pogledaj post
jos nesto,od ovih 16 ljudi-slavonaca-11 ih je bilo iz stupnika-jezivo.

pa šta što je sad zapovjednik kopnene vojske, nije se takav rodio,
ili to ima neke veze sa boksom ?

Zadnje uređivanje rezon@tor : 17.03.2010. at 10:52. Reason: citat
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:05   #288
Sad je ovo moje gore napisano izvučeno iz konteksta pa ispada kao da ga ja dižem u nebesa,a to mi nije bila namjera ----
Bilo je govora da su tadašnji zapovjednici iz Sl.Broda u B.Posavini prije bili kuhari,konobari ,zavarivači u ĐĐ i sl. ...i to je točno ,ali svi su također imali završenu ŠRO...
A ovaj moj je tada imao završenu akademiju JNA.....
ovo oko boksa i poslije 94. ne želim komentirati
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 20:54   #289
ako su Riječani došli u Posavinu kad je trebalo, a Kruljac iz Sl.Broda, koliko da sam čuo nema veze sa Posavinom, a sad je zap.KOV-a, možemo danas samo zahvaliti našim vrijednim NATO vojnicima što obavljaju zadaće po svijetu bez JNA nauke
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 21:02   #290
riječani su bili kod orašja pred badnjak 92g.
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 21:09   #291
ako te baš zanima točno gdje i kada su bili mogu pitat frenda, jedva je ostao živ, danas je snimatelj u Rijeci
ja sam bio na skeli s HOS-ovcima
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 22:20   #292
a ja kod vidovica
oni su imali položaj desno od mog
i neki genijalac je zal rokat iz brovinga u ritmu

dum-dum- dum dum dum
i tak nekoliko puta
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 09:10   #293
ma da, Grebnice, kad danas razmislim tamo nam je Sava , koja onako vijuga bila od velike pomoći. Tada mi nije bilo nikako jasno zašto se ne ide do Gradačca, ali poslije shvatih da je tu ipak politika odigrala glavnu ulogu. Čuo sam tamo za štuke pa ako imaš kakvu informaciju, jel to bila samo izmišljotina, ili ....

Zadnje uređivanje istox : 17.03.2010. at 09:12. Reason: Grebnice
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 10:24   #294
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
ako su Riječani došli u Posavinu kad je trebalo, a Kruljac iz Sl.Broda, koliko da sam čuo nema veze sa Posavinom, a sad je zap.KOV-a, možemo danas samo zahvaliti našim vrijednim NATO vojnicima što obavljaju zadaće po svijetu bez JNA nauke

Ne razumijem baš najbolje šta si htio reći sa ovim? Možeš li malo objasniti? Malo si svega nabacao riječani kruljac posavina zapovjednik nato????
TAZ SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 11:00   #295
ajd da ti još malo nabacam, da ti bude jasnije :
Riječani, Posavina, JNA oficiri, Slavonija, Maslenica, Kabul, Kopnena vojska, NATO

čini mi se da je dobar redoslijed, ako sam šta propustio neka netko ubaci
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 11:18   #296
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
ajd da ti još malo nabacam, da ti bude jasnije :
Riječani, Posavina, JNA oficiri, Slavonija, Maslenica, Kabul, Kopnena vojska, NATO

čini mi se da je dobar redoslijed, ako sam šta propustio neka netko ubaci.
Pišeš svašta a nečeš da objasniš šta si mislio reći. Jel to možda imaš nene nerazjašnjene stvari s Kruljcem?

Zadnje uređivanje rezon@tor : 19.03.2010. at 15:19. Reason: citat
TAZ SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 12:41   #297
Quote:
TAZ SB kaže: Pogledaj post
Pišeš svašta a nečeš da objasniš šta si mislio reći. Jel to možda imaš nene nerazjašnjene stvari s Kruljcem?
off topic
nema veze s Posavinom
molim brisanje

Zadnje uređivanje rezon@tor : 19.03.2010. at 15:23. Reason: citat
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 13:22   #298
Quote:
istox kaže: Pogledaj post
molim brisanje
Istox, zašto ne želiš pojasniti o čemu se radi? Zašto brisanje? A tvoje priče o Maselenici, Kabulu, NATO i sl. imaju veze s Posavinom?
Bez ljutnje, ali još nisam savladao tehniku telepatije i čitanje tuđih misli. Samo me zanimalo o čemu si pisao.

Zadnje uređivanje rezon@tor : 19.03.2010. at 15:23. Reason: citat
TAZ SB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 13:56   #299
posavina je tema, to što se ubacuješ sa pitanjima koja nemaju veze s temom, pa čak iako ne razumiješ o čemu se radi u vezi riječana i JNA, nudim ti na privatno objasniti. ako nisi provokator, pogledaj sva moja pisanja od kad sam na forumu, pa će ti puno toga biti jasnije

Zadnje uređivanje istox : 17.03.2010. at 13:57. Reason: politika
istox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 20:53   #300
Istox napišeš nekakve nepovezane stvari i onda se praviš pametan i tražiš brisanje...reci šta te zanima ,nije sramota ne znati .....

Ako pitaš za štuke koje su Srbi koristili za razmiravanje terena mogu ti reći da je to jezivo.....
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.