Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2010., 08:33   #21
Evo i nas opet...
Ni ne brojim koliko ej dugo sve bilo OK.
Počelo u ponedjeljak sa upalom grla i krajnika, obostranim konjuktivitisom. Jučer iz svega opet počeo bronhitis
Unatoč svakodnevnom singulairu i klavocinu za ove upale koje su krenule...
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 15:13   #22
Dakle, novost koju smo saznali u ljekarni je da se Singulair povlači iz proizvodnej.odnosno, povukao se jer ne možemo nabvavit za terapiju onoliko koliko nam je na receptu napisano...
Ima li tko kakvih više informacija o tome?
Što je alternativa?
Što je razlog povlačenja?
Bilo što novo?
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 18:42   #23
Ipak izgleda nije iz proizvodnej povučen nego je išao na ponovno ispitivanje.
Postoje neke tablete za žvakanje za veću djecu, ali šta da ja dam Mrvi od godinu i pol dana!
Koma, ne možemo do pedijatra do ponedjeljka popode, do pulmologa još duže, a navodno tu terapiju nije dobro samo prekinut!
Dakle, sutra u pohod na dežurne pedijatrije i Kantridu i dobit neku zamjensku terapiju
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 18:55   #24
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Ipak izgleda nije iz proizvodnej povučen nego je išao na ponovno ispitivanje.
Postoje neke tablete za žvakanje za veću djecu, ali šta da ja dam Mrvi od godinu i pol dana!
Koma, ne možemo do pedijatra do ponedjeljka popode, do pulmologa još duže, a navodno tu terapiju nije dobro samo prekinut!
Dakle, sutra u pohod na dežurne pedijatrije i Kantridu i dobit neku zamjensku terapiju
neznam šta reći

možda da nazoveš samo i pitaš što da daš u zamjenu preko vikenda?ili u apoteci pitaš za zamjenu?
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 19:17   #25
u 3 apoteke minisu ponudili rješenje bez pedijatra. Imaju te neke bonbone koji su 1 mg veće od granula i ne može ih uzimat mlađe dijete. Na telefone se nitko ne javlja, a dežurcu ćemo morat skočit sutra jer, izgleda, i kozice imamo
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 10:35   #26
I mi smo u potrazi za Singulair mini.... nema ih nigdje i neće ih biti do 3ćeg mjeseca.
Ove za žvakanje ne dolaze u obzir jer su za veću djecu.

Zvala sam 20 ljekarni ako netko ima stare zalihe i NITKO nema... tako da vrlo moguće da su povučene iz prodaje. E sad je pitanje ZAŠTO su povučene iz prodaje... sad me je i toga strah.

Ova gripa hara još mi samo fali da gripu pokupi pa da mu pređe na bronhitis i eventualno još i na pluća. A taman se je sve bilo smirilo malo.
agata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 12:12   #27
pozz

imam dugogodišnji staž što se tiče astme alergija i ostalog,naime starija kćer je nakon prve godine zaredala s čestim anginama ,upalama grla i ostalim boleštinama,tada joj je dijagnosticirana alergijska bronhalna astma,alergična je na pelud,prašinu ,trave ,dlaka životinja (pas,mačka),korov itd.,uglavnomterapija je bila flexotide 2 x po2 potiska na babyhaler i singular junior granule,ništa nije bilo bolje obišli smo cijeli Zg po doktorima,nakon par godina čuli smo za TT Crikvenica ,otišli smo tamo gdje je ustanovljeno da lijekovi koje je primala nisu bili dobri za nju...dolazili smo na kontrole svaka 3 mj, s tim da već evo šesta godina će biti ide kod njih na kontrole i ostaje tamo na terapijma po 21 dan,sad je sve pod kontrolom uzima seretide diskus ,singular tabletice (sad je na pauzi) i i flixonase sprej za nos....
Doma smo maknuli sve tepihe,u njenoj sobi sve od zavjesa do svega ostalog šta izaziva napade ,posteljina se skida obavezno jednom tjedno .luta u hladu a ne na suncu madrac zrači redovito itd.....
Od domačih lijekova koristimo guščju mast pije se u mlijeku i maže na prsa i leđa,sirup od borovih iglica i med...
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 12:26   #28
I mi smo na TT Crikvenica.. samo ja sam bliže (Krk) pa putujemo.

Tamo je bio na inhalacijama i čokiranjima i idemo na kontrole svaka 2 mj.

Nije alergičar već mu se u zimskom razdoblju javlja bronhitis.
agata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 01:52   #29
Pozdrav i od nas ja sam mama blizanaca starih sad bu godina dana oni su od 8mj na Ventolinu prvo sirupu pa kad nije pomoglo dao nam je kapi za inhaliranje bili na Srebrnjaku tri puta na hitnoj radi napadaja kašlja i gušenja dobili inekcije smirilo se malo dva dana i onda opet ista prića.Prvo im pisali kao dijagnozu akutni bronhitis i kod drugoga akutna upala gornjeg dišnog sustava s time da su im tamo samo vadili krv iz prstića i ništa drugo i tako svaki puta.Zadnji put kad smo bili dobili babyhaler Ventolin 4x1potisak i Flixotid 2x1potisak i Singular i sada im je dijagnoza Bronchitis obstructivia ac.recid (ako može pojašnjenje)
njima od svega toga nije bolje.u 11mj se naručili na srebrnjak da bi dobili termin tek za 31.3.2011.
Ali uspijeli doći prije na red u Vinogradskoj pa sad čekamo 1.2. i tam bumo tri dana na kompletnoj obradi jel ima ko iskustva od tamo i kako to ide pošto je dnevna bolnica

Hvala
__________________
Marin & Martin 29.01.2010. naši anđeleki
A l b u m i
blizančeki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 14:23   #30
dragi roditelji

moj maleni je sa tri i pol mjeseca dobio bronhitis kronični ..bio je u bolnici četiri puta...na svim mogućim lječenjima i terapijama...na ništa nije alergičan ali i dalje ga guši..sada ima dvije godine...već sedam mjeseci pije kozije mlijeko,od kada njega pije ne koristi više kortikosteroide i inhalatore...sada je ponovno zdravo dijete...
MIHAELA KOMADIN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 18:11   #31
Quote:
blizančeki kaže: Pogledaj post
dijagnoza Bronchitis obstructivia ac.recid (ako može pojašnjenje)
opstruktivni bronhitis koji se ponavlja
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 21:13   #32
....da se priključim,nadam se da još uvjek netko prošeta po ovim stranicama....
Moja klinka(3g.) je već dugo na terapiji singularom mini 4mg(granule) radi teškog i učestalog opstruktivnog bronhitisa... i kako već znate,granula nema za nabaviti......molim vas,ako itko zna,kad će se vratiti u prodaju jer sam luuuuuuudaaaaaaa......ja jesam dobila alternativu i to slijedeću....tabletice od 5mg. za žvakanje.....prepoloviti, smrviti i pomješati s nečim kao i granule.....danas sam joj to po prvi put radila, vele teta pedica i teta farmac. da je to isti Bog kao i granule i da nema straha.....ali nisam baš sigurna a bogami i procedura živa.......
Kad će se vratiti granule.....eksplodirat ću, svisnut ću...majke mi
Katherine K.M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 21:16   #33
Krajem ožujka dolazi Singulair.
zeko_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 21:17   #34
Mame bronhitičara, da li je neka od vas pokušala tražiti ili je dobila produljenje dopusta ili skraćeno radno vrijeme zbog pojačane njege djeteta?
zeko_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 21:21   #35
Ma baš fino...fala ti na lipoj vjesti...jel to sigurno?
A što su ga uopće makli, imala sam čuti da je nešto zaštekalo kod ambalaža i da su iz tog razloga morali povući sve....
Ajde nadam se da čemo izgurati ovaj misec alternativom...i da neće bit nereda i adrenalina i medrola
Katherine K.M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 21:28   #36
Navodno su se vrećice odljepljivale, pa su sve povukli iz prodaje. A pakira se u Australiji, pa dok to dođe do nas... Danas mi u ljekarni rekli da stiže krajem ožujka.
zeko_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:16   #37
mame, a kako su vam dr. postavili dijagnozu? Moja malena je počela hroptati, nije imala uopće temo. pa se dobro prehladila, puna slajma, dobila antibitik, nos bio pun 10 dana....cijelo vrijeme bez temp. i ona bila skroz raspoložena, samo je iskašljavala taj slajm....sad je ozdravila, nos je čist, ne kašlje, ali ja još čujem to hroptanje...ne kužim kako taj slajm još nije skroz izašao...malo me strah jer sam sama imala problema s bronhima i astmom u djetinjstvo pa me zanima jel ovo neki početak ili nije strašno što hropće? Ona je vesela i nema temp.Ima 5 mj.
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:24   #38
Mi imamo bronhitis od njegovih mjesec dana, najprije bronhiolitis, pa redom bronhitisi jedan za drugima takoreći do sada, godinu dana. Dr. kaže da ako ovako nastavi, da će se kad navrši dvije godine voditi pod 'astma'. Počeo je prvo kašljucati, pa nosić curiti i sav se zaštopao. Tako je i sad svaki put, prvo izgleda kao prehlada i napuni se šlajma... Skoro nikad nema temperaturu. Ali se muči za poludit.
zeko_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:26   #39
Quote:
zeko_79 kaže: Pogledaj post
Mi imamo bronhitis od njegovih mjesec dana, najprije bronhiolitis, pa redom bronhitisi jedan za drugima takoreći do sada, godinu dana. Dr. kaže da ako ovako nastavi, da će se kad navrši dvije godine voditi pod 'astma'. Počeo je prvo kašljucati, pa nosić curiti i sav se zaštopao. Tako je i sad svaki put, prvo izgleda kao prehlada i napuni se šlajma... Skoro nikad nema temperaturu. Ali se muči za poludit.
a jel krene s hroptanjem? ovo mi baš ne zvuči obećavajuće.
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:30   #40
Quote:
zeko_79 kaže: Pogledaj post
Krajem ožujka dolazi Singulair.
ajoj! a nama rekli 1.3. na srebrnjaku i još zvala danas ljekarnu da mi jave čim stigne
a ova mi tema sad iskoči na vrh ko naručena. mali se taman probudio i toliko vrištao i bacao se po našem krevetu kad sam ga prebacila, mokar ko čep. naravno, guši ga šlajm. mm mi radi dokasno pa sam mu venotlin dala tek napola koliko sam ga uspjela zadržati jer neće se inhalirati, i jedva mu malo nos na ariannu upsjel aočistit (to sve bilo oko 20.30)
u očaju sam ga odvela nad kadu i gurnula svoj prst u usta samo malo. povratio uglavnom šlajm i čokolino. popio sad malo vode i odmah se smirio. yebomaycu bronhitisu. jedva smo se od rote opravili!
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.