Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2011., 23:08   #41
Quote:
general Martok kaže: Pogledaj post
Ti meni imaš hrabrosti reći da "bubetam", a istovremeno daješ citat na izvor koji spominje "dokumentarac o napadu na Dubrovnik", a ustvari crnogorsko-četničku propagandu nastalu u kuhinji televizije Crne Gore, a kojom se pokušava izjednačiti agresor i žrtva.
ohladi, vadiš jedan dijelić iz konteksta koji pobija tvoju tvrdnju da se dokumentarci bunkeriraju. zbogom.
__________________
Ceterum autem censeo Dilbertum et Transmontanam Crucesignatum delendam esse.
Dilecto Filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 12:09   #42
Quote:
Dilecto Filio kaže: Pogledaj post
ohladi, vadiš jedan dijelić iz konteksta koji pobija tvoju tvrdnju da se dokumentarci bunkeriraju. zbogom.
dobro prijatelju,ljudi su tužni,ja među njima.
i ja imam osiječaj da nekako ne smijemo znati da smo jednom imali kraljeve,znam da je to samo teorija urote,ali jbg previše toga lošeg nam se događa u ove dvije godine pa i dulje
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 14:47   #43
Quote:
Dilecto Filio kaže: Pogledaj post
ohladi, vadiš jedan dijelić iz konteksta koji pobija tvoju tvrdnju da se dokumentarci bunkeriraju. zbogom.
Djelić?! Dosta mi je vidit Teršelićku, Pusića i Puhovskog kao udarnu vijest u Dnevniku pa da mi odmah postane sve jasno.
general Martok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 16:22   #44
Bilo bi zgodno kada bi netko imao neki kontakt na HRTu jer na mailove ne odgovaraju, a na forumu HRTa se na temi istovjetnoj ovoj ne mogu naći nikakvi noviji podaci.
nymphaeum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 18:40   #45
Postoji butiga za politiku. Nemojmo o Pusićkama i Puhovskima na temi koja se tiče nečeg sasvim drugog.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 18:50   #46
Quote:
p3ro kaže: Pogledaj post
Mislis partizanski film ili dokumentarac?
E bilo bi fora vidjeti dokumentarac koji bi pratio 2SR na ovim prostorima...da se u maniri američkih dokumentraca obrade dijelovi rata kao što su bitke na Kupresu, Kozari, Neretvi, Sutjesci, desant na Drvar, Mostarska i Kninska operacija.Ali da se, za razliku od anglo-američkih dokum., temi pristupi ozbiljno i nepristrano, te da se akcije obiju strana jednako obrade i objasne, bez ideoloških dodataka.

Znači nikad .

@Tuli Kupferberg

Tuli tebe već na Forumu nisam vidio ohoho vremena.Dobrodošao natrag .
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 09:20   #47
Evo ja jucer na hrt-u vidio najavu za dokumentarac...neki brko drzi palac gore i kaze uskoro

izgleda da cu ipak gledat taj dokumentarac u ovom desetljecu
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 10:02   #48
misliš do kraja 2020?

Pa i ja mislim da će bit tako nekako
Zavelim is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 10:30   #49
vjerovat ću ovome,kada ga pogledam na HRT-u
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2011., 10:51   #50
Quote:
Zavelim kaže: Pogledaj post
misliš do kraja 2020?

Pa i ja mislim da će bit tako nekako
Pa tako nekako..2020 ni ja neocekujem prije
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 22:35   #51
Baš me zanima kada ćemo vidjeti taj serijal
Inače ste znali da se radi o serijalu filmova?Osim HR kraljeva tu je još filmova koji su proizašli iz toga,između njih je jedan sa digitalnim i 3d rekonstrukcijama povijesnih hr građevina iz tog perioda
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2011., 13:12   #52
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
lijepo, jako lijepo
no tko garantira da je rekonstrukcija točna kad nigdje nema slika, planova, svjedočanstava, samo škrti polu-sačuvani temelji

da ne bi štedili na svojim kraljevima i vlastitoj povijesti, vjerujem da u filmu po Kninu i Solinu neće faliti zlatnih svjećnjaka, oslikanih svodova i mramornih podova
Možda prijatelju,zapravo svakako, ali gledaj, to nam je,uz rat protiv Turaka(a i to često za tuđina) jedini izvor onog baš hard-core nacionalnog ponosa.
Ja znam da Tomislav nije imao 100.000 pješaka,a kamoli konjanika,ali osobno, pogledaj malo povijesne filmove drugih naroda, zašto bi se mi štedili.

Želim štitove sa šahovnicom, Hrvatski nacionalni ponos u 10.st ,pa i borbene slonove ako treba

Dobro šalim se,ali kažem, nedostatak povijesnih izvora ne mora značiti da je nešto bilo manje sjajno
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 16:18   #53
Tu na topicu piše da autori teksta kažu kako u serijalu neće biti mitomanije. Pa sam naslov je mitomanski, zar ne?

Što se igranih filmova tiče, pa isključovo su filmovi o rate, a ne ovo što netko tu upiše da nema ni jednog takvog.

Povijesni su filmovi, pog. srednjovjekovno povijesni koji uključuju bitke mnogo sukplji nego filmovi o današnjici, tj razdoblju od prije 10, 20 godina, a nema para ni za takve filmove, kamo za povijesne spektakle.

Zanima me da li će se u tom dok. pojavljivati suprotstavljena mišljenja, kao što kažu pravila struke, ili će ko po običaju pilit jednu, politički poželjnu koncepciju.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 18:33   #54
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Tu na topicu piše da autori teksta kažu kako u serijalu neće biti mitomanije. Pa sam naslov je mitomanski, zar ne?
nije. pogledaj kako se npr. zvonimir naziva na bašćanskoj ploči.
__________________
Ceterum autem censeo Dilbertum et Transmontanam Crucesignatum delendam esse.
Dilecto Filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 19:27   #55
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Tu na topicu piše da autori teksta kažu kako u serijalu neće biti mitomanije. Pa sam naslov je mitomanski, zar ne?
.
pojasni...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2011., 19:38   #56
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Zanima me da li će se u tom dok. pojavljivati suprotstavljena mišljenja, kao što kažu pravila struke, ili će ko po običaju pilit jednu, politički poželjnu koncepciju.
e da, o čemu ti pričaš?
__________________
Ceterum autem censeo Dilbertum et Transmontanam Crucesignatum delendam esse.
Dilecto Filio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 16:54   #57
Pa dobro, što je, boje se da Haag ne podigne optužnicu protiv Zdeslava, Branimira, Domagoja i comp. zbog "UZP-a radi etničkog čišćenja Avara"
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 21:01   #58
Stvarno ima u našoj povijesti puno materijala za kvalitetne povijesne filmove, a i kao što je netko već spomenuo, današnje je vrijeme obilježeno prije svega filmom, a ne knjigama. Na taj način bi se mogla promovirati naša povijest, ali i učiti Hrvate koji malo znaju o hrvatskoj povijesti prije 20. stoljeća.
Elemental123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 21:57   #59
Quote:
Elemental123 kaže: Pogledaj post
Stvarno ima u našoj povijesti puno materijala za kvalitetne povijesne filmove, a i kao što je netko već spomenuo, današnje je vrijeme obilježeno prije svega filmom, a ne knjigama. Na taj način bi se mogla promovirati naša povijest, ali i učiti Hrvate koji malo znaju o hrvatskoj povijesti prije 20. stoljeća.
promocija povijesti kroz film i kakav bi film o hrv. povijesti snimili da imamo novca nije tema
Topic je namjenjen dokum.serijalu Hrv.kraljevi, stoga je dio postova izbrisan
i kao takav će dočekati svojih pet minuta slave, uskoro
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 22:55   #60
Nadajmo se

Ali bit ce gust pogledat taj dokumentarac da vidimo jer je napravljen kako treba , objektivno i znanstveno.
Cobra_hehe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.