Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2012., 16:54   #181
Hvala Katrin!! bas se i ne snalazim po tim zakonima
bruno044 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 07:11   #182
Zna li itko točnu informaciju može li se rodni list izdati u nekoj drugoj županiji osim tamo gdje sam rođen? Hvala!
__________________
Loading.. 69% complete
Yo!Gurth is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2013., 12:02   #183
U bilo kojem matičnom uredu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2013., 01:11   #184
da po novome... bilo gdje u HR... hvala bogu
__________________
vremenom se naviknu i oči na mrak
Schlapko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 18:50   #185
Samo za potvrdu, iako sam rođena u drugom gradu, mogu u bilo kojem matičnom uredu u Zagrebu podići svoj rodni list? Hitno mi je, hvala.
mopsicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 19:27   #186
Da, možeš bilo gdje.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2014., 07:38   #187
prepis u maticnu knjigu

Molim vas
Rodena sam van Hrvatske. U rodnom listu u mjestu rodenja imam samo maticno ime, dok u hrvatskom drzavljanstvu imam dva imena (krsnno i maticno). 92.g kada je drzavljasntvo upisivano otac je dodao krsno ime. Svi dokumenti su mi od tada sa dvodjelinm imenom. Zar samim tim sto sam tada bila pod roditeljskom skrbi, dakle maloljetna nepojednostavnjuje promjenu u imenu, koju mi sad u maticnom uredu nepriznaju.
To krsno ime mi je sad stvorilo problem kod prepisa rodnog lista iz drzave/mjesta u kojem sam rodena u mjesto/drzavu u kojem zivim.
Neshvatljivo mi je da oni mogu izbrisat postojeci upis u drzavljanstvo, ponistiti trag o postojanju krsnog imena u domovnici. Time mi se ponistavaju i svi dokumenti koje imam.
Ocito je domovnica jaci dokument po snazi do cim nikad nije bilo problema kod "pravnih poslova"
Nastali su tek sad u maticnom uredu jer oni nemaju nacin da se prilagode postojecem stanju.
Molim vas sugerirajte mi nesto suvislo jer se u svemu ovom nesnalazim.
Prijedlog u maticnom je da se ponisti postojeci upis u drzavljanstvo i prema rodnom listu iz druge drzave izvrsi upis, a poslije u pravnom postupku doda krsno ime da nebi mjenjala osobnu i druge dokumente. Neshvatljivo mi je da nisu mogli izvrsit upis po drzavljanstvu kad je ono sve ove godine bilo mjerodavno, a devedesetih je takva procedura postojala, upis u drzavljanstvo po zahtjevu policiske postaje jer se do rodnog lista nije moglo.
Nazalost postoji jos jedan problem ime roditelja. Prepis u maticnu knjigu obavlja se na osnovi vjencanog lista, ali ime roditelja na vjencanom i na njegovoj krstenici nije isto, razlika je u jednom slovu i to je dodatni problem

Hvala na razumjevanju.
bljudva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2015., 13:47   #188
Pozdrav

znam da je se u matice rođenih nema pravo uvida dok ne prođe 100 godina od rođenja. Kakvo je stanje s maticama umrlih ?

Mene konkretno zanima matica umrlih za 1945. godinu !!
bijeli međed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 20:50   #189
Book svima imam jedno pitanje. Dečko mi treba potvrdu o nekaznjavanju , no nazalost tokom radnog vremena suda u Zagrebu on radi. Da li mogu ja to umjesto njega napraviti ili barem pokupiti formular?
__________________
Music and cars :) Honda ; R34;NSX
Roisin Murphy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 10:13   #190
nazovi na sud jer kod jednih treba punomoć a kod drugih samo osobna od osobe.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2016., 13:56   #191
Quote:
Roisin Murphy kaže: Pogledaj post
Book svima imam jedno pitanje. Dečko mi treba potvrdu o nekaznjavanju , no nazalost tokom radnog vremena suda u Zagrebu on radi. Da li mogu ja to umjesto njega napraviti ili barem pokupiti formular?
Treba ti punomoć i osobna da podigneš na Kaznenom sudu u Ilici.

EDIT: treba ti punomoć za predati, ne znam da li treba za podignuti, no nekako je logično.
pčelica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 15:51   #192
Za upise na faks treba mi domovnica. Kako sam cula da je domovnica dokument koji vrijedi citav zivot, zanima me hoce li biti ok ta koju imam od rodenja buduci da je na njoj druga adresa od one na kojoj sad zivim.
vivalavida12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 16:05   #193
Moras novu ako nisu isti podaci, logicno.
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 16:08   #194
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
Moras novu ako nisu isti podaci, logicno.
Na faksu su mi jos ranije rekli da je domovnica dokument koji se ne mijenja i trajan je pa sam iz toga zakljucila da im je samo bitno da vide da sam drzavljanka ove drzave.
hvala na odgovoru
vivalavida12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 16:32   #195
Pa drzavljanosto ti mogu i s putovnice vidjet, da je samo ti bitno ne bi trebala domovnica uopce kao sluzbeni dokument
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 16:36   #196
P.s. ne znam na kojem su ti to faksu objasnili jer domovnica nije trajan dokument jer se drzavljanstvo moze mijenjat(stjecat drugo ili izgubit ovo koje imas). Zato i moras imat up to date domovnicu.

Cisto neznanje.

nacionalnost ti je nepromjenjiva kategorija.
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 00:13   #197
Zanima me je li kod upisa na fakultet važeća domovnica i rodni list koju sam pribavio preko sustava E-Građani ili mi treba još neka dodatna ovjera?
fizicar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 14:28   #198
dvojni identitet

ponukan nekim poluglupim amer filmom, u kojem g lik dribla državu i uspije napraviti sebi drugi identitet, pitam se dali bi to kod nas bilo moguće...dali je sve baš fikcija ili bi čovjek uspio to učiniti ako se baš potrudi??


girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 17:22   #199
Moraš jako puno toga jako dobro krivotvorit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:38   #200
Quote:
vitality kaže: Pogledaj post
P.s. ne znam na kojem su ti to faksu objasnili jer domovnica nije trajan dokument jer se drzavljanstvo moze mijenjat(stjecat drugo ili izgubit ovo koje imas). Zato i moras imat up to date domovnicu.

Cisto neznanje.

nacionalnost ti je nepromjenjiva kategorija.
si siguran?

http://republika.eu/novost/67343/pra...darskih-udruga
girling is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.