Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2011., 12:52   #1
Moderni vojni pištolji - osobna iskustva

Nedavno sam imao priliku ispucat 40-tak metaka iz modela pištolja po vlastitom izboru (u kontroliranim uvjetima naravno, i s instruktorom). Broj modela na raspolaganju nije bio prevelik, ali su bila dva koja su me zanimala. To je bio prvi put da sam iakad pucao iz pištolja.

Prvo sam odabrao HK USP 9mm. Dojam mi je bio odličan, kako imam poveći dlan dobro mi je sjeo u ruku, nišanski sklop mi je omogućio relativno jednostavan zahvat cilja, a trzaj sam vrlo brzo doveo pod kontrolu.

Zatim sam uzeo Glock 17. Budući da sam laik, mislio sam da neću uočit bitnije razlike, no svejedno sam ubrzo poželio USP natrag. Nišan na Glocku mi jednostavno nije "dobro legao", a niti mi je pištolj sjeo u ruku onako kako je HK. Jednostavno, da su me pitali koji bi "htio doma", ne bi oklijevao i uzeo bi USP.

To me skroz iznenadilo jer sam očekivao da će im kao budali bit sve "isti k." Nažalost nisu imali Berettu FS92 jer me taj model oduvijek zanimao.

Pozvao bi stoga iskusne operatore, posebno one koje koriste pištolj svakodnevno da ako im se da neka komentiraju i usporede razne modele koje su koristili i koriste, i iznesu što im je bitno kod pištolja, tj. što čini jedan model bolji od drugog.
Ferrando is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 12:55   #2
probaj ti pucat i iz starijih pištolja
tek tolko da vidiš kak je to bilo nekad

ak imaš veču ruku onda če ti bereta pasat
ja nemam baš malu al mi nije nikak sjela iako sam imo OK pogotke
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 12:58   #3
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
probaj ti pucat i iz starijih pištolja
tek tolko da vidiš kak je to bilo nekad

ak imaš veču ruku onda če ti bereta pasat
ja nemam baš malu al mi nije nikak sjela iako sam imo OK pogotke

Da su imali Colt M1911 to bi uzeo odmah iako čitah da trza ko magare.

Istočni me baš i ne privlače - Tetejci i to.
Ferrando is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 13:42   #4
Quote:
Ferrando kaže: Pogledaj post
Istočni me baš i ne privlače - Tetejci i to.
a jebga i to puca
pa ak je prilika zakaj ne probat
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 15:28   #5
Ja iz Berette nisam uspio pogoditi ni garažna vrata..a pucao sam u razmaku od cca 1 godine iz 3 komada..
Inače dobro pucam,al iz nje nije išlo...
Pošto su to bila ratna vremena,bilo je pištolja i revolvera za isprobat,a najbolje za instiktivno pucanje ( na pištoljskoj streljani u Vrapču) mi je legao Glock 17,a nakon toga sam si ga uzeo i prezadovoljan sam sa njim..
Od novijih pištolja koji su ostavili pozitvan dojam je Valther P99...
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 15:57   #6
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Ja iz Berette nisam uspio pogoditi ni garažna vrata..
nije da bi baš fulo cjela vrata al najlošije rezultate sma imo sa HS95 da je to bila sramota
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2011., 19:05   #7
E, a LUGER 9mm
Ima mnogo ljudi koji ne mogu pogoditi metu iz TT-jca, podbacuje, ali kad se to kompenzira na 50 metara buši rupe u krugovima mete 1m x1m.
Sa HS 95 nema problema!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:53   #8
Ferrando, ako nije tajna zanima me gdje si išao pucati?
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 15:23   #9
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Ferrando, ako nije tajna zanima me gdje si išao pucati?
USA, ali nisam išao pucanja radi. Usput mi se pružila prilika pa eto.
Ferrando is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 15:27   #10
Kad si već bio preko bare trebao si tražiti M2 Mislio sam da si bio negdje kod nas...
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 22:06   #11
Moji dojmovi malo je off jer nisu sve moderni vojni pistolji al eto.Najvece smece sto se tice preciznosti iz kojeg sam pucao je "Argentinac" 9mm,ma jedva bacvu pogodit na 20m i dvostruko veci trzaj od Glocka u istom kalibru i znatno lakseg,a steta preljep pistolj.Glock precizan sa jako malim trzajem za 9mm Para ali nisani debeli kao palci,CZ99 40SW slicno,Makarov i Walter PPK posebno precizni pistolji,pogotovo Walter ipak su to pistolji s fiksnom cijevi slobodni zatvarac.Makarov je naj jaci poluautomatik sa slobodnim zatvaracem ikad napravljen i sa velikom zaustavnom moci a jako mal i taj pistolj jako volim.I sada mogu me neki popljuvati(ni sam nisam vjerovao) naj precizniji pistolj u mom iskustvu "Tetejac",nevjerovatno kako sam pogadjao s tim cudom.Nikad nisam pucao iz revolvera a kazu da su posebno precizni zbog fiksne cijevi i posebno hvale cal 38 spec sto se tice preciznosti ali moj izbor bi ipak bio snazni 357 mag.

Jeli iko pucao iz legendarnog Lugera P- 8,pistolj sa fiksnom cijevi u 9mm dugi kalibru zbog genijalnog bravljenja.To mora biti vraski precizna duga devetka.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 22:55   #12
Jel možda netko nekad gađao iz mausera C96?
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 23:13   #13
Ili izraelskog Jericha?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 19:52   #14
Quote:
Vatanen kaže: Pogledaj post
...Jeli iko pucao iz legendarnog Lugera P- 8,pistolj sa fiksnom cijevi u 9mm dugi kalibru zbog genijalnog bravljenja.To mora biti vraski precizna duga devetka.
Pucao sam iz njega, sa standardnom cijevi i sa cijevi 30-tak cm.
Malo mi smeta kut rukohvat-cijev
Inače ima i doboš za 32 metka
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 21:07   #15
Quote:
Ferrando kaže: Pogledaj post
Da su imali Colt M1911 to bi uzeo odmah iako čitah da trza ko magare.
Prijatelj ima Smith & Wesson 1911PD (aluminijsko-skandijski, nesto laganiji od originala, i time nesto slabiji u kontroli trzaja zbog manje mase), i smatra ga prakticki bestrzajnim. Metak je otprilike iste snage kao dugi 9, samo sto je veci i sporiji. Nikad nisam bio u mogucnosti isprobat.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 21:44   #16
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Pucao sam iz njega, sa standardnom cijevi i sa cijevi 30-tak cm.
Malo mi smeta kut rukohvat-cijev
Inače ima i doboš za 32 metka
Long P 08 To je bio pistolj,iz toga bih volio pucat.Koristila ga je obicno Reichova mornarica.
__________________
There are only three sports: bullfighting, motor racing, and mountaineering; all the rest are merely games.....Ernest Hemingway.
Vatanen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 21:57   #17
Trivia:
Luger - "Pripremi se za rat" - europski hit
Colt - "Mirotvorac" - americki hit
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2011., 11:09   #18
Quote:
UrchinStar47 kaže: Pogledaj post
Prijatelj ima Smith & Wesson 1911PD (aluminijsko-skandijski, nesto laganiji od originala, i time nesto slabiji u kontroli trzaja zbog manje mase), i smatra ga prakticki bestrzajnim. Metak je otprilike iste snage kao dugi 9, samo sto je veci i sporiji. Nikad nisam bio u mogucnosti isprobat.
Ma ima more kopija M1911.

Da me pitaš najviše me fascinira potpuno prerađeni Colt M1911 koji koriste američki Marinci, a prerade im rade sami njihovi oružari. Kažu da se ne mogu dočepat dovoljno starijih modela koliko su prerade popularne, a i već su i prerađeni na izdisaju zbog evo već desetljeća ratovanja.
Ferrando is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 12:36   #19
pucao sam iz puno pistolja i revolvera i to prilicne kolicine streljiva a imao sam iskustva da sam imao bolje pogotke iz php nego iz berete 92fs
ona mi nikako nije legla i uopce mi nebi usla u nikakav izbor za pistolj koji bi htio koristiti
na kraju mi se izvanredno sviđa xdm iako iz njega nisam previse pucao(kojih 30 metaka) i naravno hs9 no moram reci da mi se srpski cz99 također jako svidio
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2011., 12:58   #20
pucao sam iz svega par pištolja, revolvera, ali evo naj dojmova...
TT mi nekako čudno "leži" u šaci, ali sam ipak imao prilično dobre pogotke s njim. Na kraju priče sasvim zadovoljavajući, meni traži malo više navikavanja nego noviji modeli npr. HS XD. HS mi za sada naj, naj, jako lagano i brzo nišanjenje, mali trzaj...
Od revolvera Rossi 38 spec, prelijep, lagan, dobro leži u ruci i precizan, a prilično močan.
Ne znam koji model berete je bio(ima tome godina), ali znam da je bio neki mali pištolj...katastrofa
Ima li netko da je pucao iz walthera PP, PPK ... to mi je tiha patnja
__________________
A znate li zbog cega se vodi ovaj rat, ova bitka?
A od kud znam? Sta ja znam? Kol'ko ja kuzim to ovi kao 'oce da se odcjepljuju, a mi im kao ne damo...

Zadnje uređivanje AMARU : 28.05.2011. at 13:06.
AMARU is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.