Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2011., 00:30   #1
MORH je afganistanskoj policiji donirao 15.000 kalašnjikova = oko pet milijuna kuna.

Mi poklanjamo oko pet milijuna kuna ?






http://www.vecernji.hr/vijesti/morh-...-clanak-318179


Ministarstvo obrane u suradnji sa SAD-om doniralo je 15 tisuća jurišnih pušaka modela AK 47 s pripadajućom opremom afganistanskoj policiji, izvijestio je MORH. Donacija će biti prevezena u Afganistan sredinom kolovoza, a transport će biti obavljen letom koji organiziraju zračne snage SAD-a.

Riječ je o, naglašavaju u MORH-u, oružju i opremi iz zaliha Oružanih snaga RH koje se povlače iz uporabe, a ukupna je vrijednost donacije oko pet milijuna kuna.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 13.08.2011., 00:46   #2
I? Ni prvi ni zadnji put. Ne poklanjamo, mijenjamo se.
Hollow Point is offline  
Old 13.08.2011., 08:06   #3
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
I? Ni prvi ni zadnji put. Ne poklanjamo, mijenjamo se.
Za heroin?
BD-zg is offline  
Old 13.08.2011., 09:45   #4
Ma da...mijenjamo ih za Hummere....a i proizvedeno je 15 000 VHS-ova pa nam je to sve višak. Kad bi se zajebavali.
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Old 13.08.2011., 12:23   #5
Meni se ucinilo da drzava nema novaca. Pa mi nije jasno kako ako nemamo novaca poklanjamo oruzje....koje smo pocetkom 90-tiih skupo placali.


Jednostavno mi nije jasno sto smo toliko bogati da poklanjamo oruzje okolo ?





Zasto ?
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 13.08.2011., 12:25   #6
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Meni se ucinilo da drzava nema novaca. Pa mi nije jasno kako ako nemamo novaca poklanjamo oruzje....koje smo pocetkom 90-tiih skupo placali.


Jednostavno mi nije jasno sto smo toliko bogati da poklanjamo oruzje okolo ?





Zasto ?
Stare puške koje se izbacuju u članicama Natoa. Pa bolje pokloniti nego uništiti ili da skupljaju prašinu.
Bobo Mesar is offline  
Old 13.08.2011., 13:34   #7
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Meni se ucinilo da drzava nema novaca. Pa mi nije jasno kako ako nemamo novaca poklanjamo oruzje....koje smo pocetkom 90-tiih skupo placali.


Jednostavno mi nije jasno sto smo toliko bogati da poklanjamo oruzje okolo ?





Zasto ?
A što bi ti s njima?
Da čekamo novi konflikt pa da ih nekome pokušamo uvaliti pod embargom?
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Old 13.08.2011., 14:10   #8
Nigdi nemoš ispod 500 kn kupit kalaša.
15000 komada x 500 kn= 1 miljon €.
Dalje oni nama Hamere mi njima AK tj. robna ramzmjena.
To je još i dobro uzmemo li da za 1000 PZO Strela S-2 nismo dobili NIŠTA.
an_02 is offline  
Old 13.08.2011., 15:37   #9
Hrvatska vojska ilustrirana

__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Old 13.08.2011., 15:46   #10
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Meni se ucinilo da drzava nema novaca. Pa mi nije jasno kako ako nemamo novaca poklanjamo oruzje....koje smo pocetkom 90-tiih skupo placali. Jednostavno mi nije jasno sto smo toliko bogati da poklanjamo oruzje okolo ?

Zasto ?
A koliko je Amerikance koštala sva vojna i civilna pomoć koju smo u zadnjih deset godina primili? Više ili manje od vrijednosti tih 15.000 pušaka (za koje ne znamo ni u kakvom su stanju a kamoli kako je procijenjena vrijednost)?
Hollow Point is offline  
Old 13.08.2011., 16:19   #11
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
A koliko je Amerikance koštala sva vojna i civilna pomoć koju smo u zadnjih deset godina primili? Više ili manje od vrijednosti tih 15.000 pušaka (za koje ne znamo ni u kakvom su stanju a kamoli kako je procijenjena vrijednost)?
koja pomoc?
wittman is offline  
Old 13.08.2011., 16:23   #12
Vozila, oprema, obuka, možda i prijevoz do AFG i nazad (nisam siguran), rekonstrukcija dijela bolnice u Kninu, nekih škola i igrališta. Našlo bi se još.
Hollow Point is offline  
Old 13.08.2011., 16:53   #13
isuse kriste
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Old 13.08.2011., 17:24   #14
Kad Ameri kažu ,poklanjaj-što se imaš razmišljati.
Kad kažu uništavaj -što se imaš razmišljati.
Kad kažu ne proizvodi-ne proizvodiš.
Kad Ameri kažu -dajte da pogledamo-ljudi pogledaju.
Kad kažu -mi bi ovo uzeli-a ko vam brani.
Kad mi Amerima kažemo -mi bi pogledali.Ameri kažu a tko vam brani.
Kad mi kažemo -mi bi ovo riješili ovako-a Ameri kažu-a tko o vam brani samo brzo.

Kad Ameri danas kažu-mi bi od vas nešto odradili-naši kažu -a tko vam brani.

Jedno s Rusima mi nije jasno-od njih smo pod embargom kupili sve za što smo imali novca platiti-zašto s njima suzdržano.

Inače 40 000 tisuća najboljih kalaša čekaju spremni za buduće okršaje na ovim prostorima.
pp5d6 is offline  
Old 13.08.2011., 17:27   #15
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Vozila, oprema, obuka, možda i prijevoz do AFG i nazad (nisam siguran), rekonstrukcija dijela bolnice u Kninu, nekih škola i igrališta. Našlo bi se još.
Komunikacijska oprema,oprema za noćno gledanje,izobrazba pilota za noćno letenje ,školovanje časnika, opremanje helića i politička pomoć u svakom pitanju važnom za Hrvatsku.
pp5d6 is offline  
Old 13.08.2011., 17:31   #16
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Komunikacijska oprema,oprema za noćno gledanje,izobrazba pilota za noćno letenje ,školovanje časnika, opremanje helića i politička pomoć u svakom pitanju važnom za Hrvatsku.
Na to sam i mislio pod oprema i obuka.
Hollow Point is offline  
Old 13.08.2011., 17:35   #17
Quote:
pp5d6 kaže: Pogledaj post
Komunikacijska oprema,oprema za noćno gledanje,izobrazba pilota za noćno letenje ,školovanje časnika, opremanje helića i politička pomoć u svakom pitanju važnom za Hrvatsku.
ovo stvarno nisam znao.
moze se li na medumrezju naci koja stranica na kojoj je detaljnije opisana ta suradnja?

ako ne, iz kojih bi publikacija mogao saznat vise?
wittman is offline  
Old 13.08.2011., 17:36   #18
Imaš jako puno na stranicama ministarstva obrane, počni od tamo pa guglaj dalje.
Hollow Point is offline  
Old 13.08.2011., 17:46   #19
Inače poklanjamo komšijama i prijevode za ulazak u EU (par milja evra),poklanjamo najskuplju opremu za gašenje požara (u crnoj gori CL 866 je imao štetu od 1,3 mln .$-službeno tada Picula/Antunović oko 100 000 $-da vidite slike po slijetanju i žice dalekovoda).
Poklonili smo 47 km2 "dimnika" kroz hrvatsko teritorijalno more, tako da na ove stvari ne treba gledati negativno-tim više što je VHS već tamo.
Poklanjamo mjesta u parlamentu dokazanim neprijateljima i rušiteljima Hrvatske, a borce za Hrvatsku ostavljamo bez posla i nazivamo četnicima.

Ljigavština i balkansko-štetočinski mentalitet u našem narodu ,iz kojeg se regrutira politički sloj se dobro ukorijenio.ne od jučer.
pp5d6 is offline  
Old 13.08.2011., 17:51   #20
Ja uopce ne ulazim u nase odnose sa amerikancima (rusima) ili NATO savezom.

Ja se sjecam dok je kalasnjikov bio 150 maraka (na pocetku rata) i ne vidim razlog zasto dajemo nesto sto smo svi skupo placali.


Dakle, na stranu nasi odnosi sa drugim drzavama mene zanima zasto dajemo nesto sto smo skupo platili ?

A sa obzirom da je zapovjednik Kopnene vojske Hrvatske Mladen Kruljac uhapšen zbog sumnje da je bio uključen u malverzacije sa zemljištima u Slavonskom Brodu

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...n-Kruljac.html

pet milijuna kuna je veliki novac...


Jos narocito jer smo 2009 prodavali otprilike istu kolicinu

Hrvatska je sa Sjedinjenim Američkim Državama postigla dogovor o kupnji 19.000 kalašnjikova. Cijena još nije ugovorena, ali zarada bi mogla iznositi najmanje 2 milijuna eura.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.