Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2004., 10:18   #21
Quote:
*010# kaže:
Obracanje tebi je samo stilske naravi, nisam te uopce direktno prozivao niti ti ista nudio.
Naravno. A zadnji post od jucer je pisao netko drugi.

Sto se Boga tice... Ne cudi me da ga nemas dovoljno.
Ali to ti je zato kaj i on bjezi od farizeja...
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 10:21   #22
Quote:
*010# kaže:
Bog
Samo još jedno pitanje, informacije radi jer mi neke stvari nisu jasne, jel' tom učenju cilj "stapanje" s Bogom ili buđenje Boga u sebi?

Molim kratak i jasan odgovor.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 10:31   #23
Quote:
Baphomet kaže:
Samo još jedno pitanje, informacije radi jer mi neke stvari nisu jasne, jel' tom učenju cilj "stapanje" s Bogom ili buđenje Boga u sebi?

Molim kratak i jasan odgovor.
Buđenje u Bogu.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 10:39   #24
Quote:
Gospon Pes kaže:
Naravno. A zadnji post od jucer je pisao netko drugi.

Sto se Boga tice... Ne cudi me da ga nemas dovoljno.
Ali to ti je zato kaj i on bjezi od farizeja...
Tvojoj sposobnosti shacanja ja ne mogu pomoci, to je dar majke prirode.
Sto se tice tvojeg spominjanja Boga mislim da je deplasirano buduci da svaki tvoj post odise pljuvanjem po Njemu, ne samo u ovom slucaju.
FYI, Bog ne bježi od nikoga, već netko od Njega, ako si aludirala na farizeje i moje pisanje, trebala si reći da sam ja otišao od Boga, a ne On od mene.
Ovako, tvoje pisanje je samo lajanje jednog kera ne radi sela već radi sebe....
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 10:52   #25
Quote:
*010# kaže:
Tvojoj sposobnosti shacanja ja ne mogu pomoci, to je dar majke prirode.
Tako je i vrijedi za sve ljude. Pa zasto onda pokusavas pomoci?
Radi kojeg sela ti lajes?
Quote:
Sto se tice tvojeg spominjanja Boga mislim da je deplasirano buduci da svaki tvoj post odise pljuvanjem po Njemu, ne samo u ovom slucaju.
Smatras li ti to sebe Bogom?
Ako si ti on, onda ti je izreka tocna. Slobodno sve receno ne sebe primjeni, pusti Boga...
Quote:
FYI, Bog ne bježi od nikoga, već netko od Njega, ako si aludirala na farizeje i moje pisanje, trebala si reći da sam ja otišao od Boga, a ne On od mene.
Pa tocno to sam i rekla.
To ti je nesto ko obrnuta psihologija.
Meni se to zapravo zivo fucka. Nek lovi on tebe ili ti njega, to je vasa stvar.
Ja samo ne volim misionare. To su svi oni koji druge pokusavaju "preobratiti". Sasvim svejedno na sto.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 10:57   #26
Re: Stati i prepoznati

Quote:
*010# kaže:
Tko vam može donijeti sreću osim vas samih, tko vas može ostvariti?
Alkohol, droga, cigarete, pičke, loto...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 11:02   #27
Ja samo ne volim misionare. To su svi oni koji druge pokusavaju "preobratiti". Sasvim svejedno na sto.

Tvoj izbor...
Samo za kraj da ti velim da se nitko ne preobrati ako to sam ne zeli...

EOD
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 11:06   #28
Ah, samo zato jer vama misionarima vise nisu dostupne lomace.

Ma dobro.
Kao sto rece Vjestac:
"Moralno je nedopustivo dopustiti naivčinama da zadrže svoj novac."

Zapravo samo djelujes u skladu s moralom.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 12:42   #29
Quote:
*010# kaže:
Buđenje u Bogu.
A jel' može jasan odgovor?

Ovo što si ti odgovorio ne znači ništa. To je samo kombinacija nespojivih riječi koja samo zamagljuje stvari.

Budem preformulirao pitanje, da li zadržavaš osobnost kada "se probudiš u Bogu"?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2004., 14:12   #30
Quote:
Baphomet kaže:

Budem preformulirao pitanje, da li zadržavaš osobnost kada "se probudiš u Bogu"?
Osobnost je jako relativan pojam, no da ne filozofiramo, kazat cu da. Da, zadrzavas svoju osobnost odnosno jedinstvenost i posebnost.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 23:06   #31
Sinisa 010
____________________________
âovjek je ono ‰to sada jest. To sada‰nje jest je trenutak uo?avanja Puta, to je u stvari tehnika ili svojevrsni pokaziva? na stvarnost samog sebe, na sebe koji nije odre©?en niti jednim utjecajem, niti jednim napisanim programom okoline.
_____________________________

ONAJ koji UOCAVA taj tvoj PUT, Sinisa, u TRENUTKU UOCAVANJA vec je beznadno kontaminiran.
Sto god da vidi, vidi to iz svoje KONTAMINACIJE.
Iz SEBE SAMA KAKAV JEST prije, za vrijeme, i poslije OPAZANJA.
KONTAMINACIJA je "posebicna svijest".
ONAJ KOJI "uocava" po prirodi stvari je SLIJEP i PRISTRAN.
Sto SLIJEPAC MOZE "UOCITI"?

I, otkud ti ideja da "covjek jest ono sto sada jest".
Znaci, covjek je KONTAMINIRANA NAKAZA, je li?


HLAPICHKOV MAJSTORCEK
__________________
ENLIGHTENED MASTER Ivan LIKEYOU
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 23:10   #32
Baphomete, odvazi sve moguce inacice.

Ako toga vasega BOGA, primjerice NEMA, tko ce se s kim STAPATI?, je li?
Spram kojega VRAGA ce se onda ta tvoja "OSOBNOST" reflektirati?
Ako nema niti BOGA samoga, zar je moguce da "OSOBNOST" opstoji i SAD, u tebi?
__________________
ENLIGHTENED MASTER Ivan LIKEYOU
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 01:25   #33
Moglo bi se sada pričati o opisu osobnosti, što ostaje kada skineš sve slojeve onoga što misliš da jesi, da li ostaje samo um, duh, ili pitaj boga šta.

A i čudno jest ta stvar da um pokušava objasniti sam sebe, nešto poput psa koji si pokušava uloviti rep.

No odlučih se ne baviti time, za mene je bitno odbaciti nametnuta razmišljanja, počistiti mozak od medijske halabuke, roditeljskog nauka, "otrovnih" knjiga i raznih gurua.

Treba se koncentrirati na iskustvo, vidjeti što ostaje kada maknemo sve slojeve, možda je čovjek samo veliki luk, kada makneš sve slojeve ne ostaje ništa.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2004., 04:18   #34
Quote:
Baphomet kaže:
Moglo bi se sada pričati o opisu osobnosti, što ostaje kada skineš sve slojeve onoga što misliš da jesi, da li ostaje samo um, duh, ili pitaj boga šta.

A i čudno jest ta stvar da um pokušava objasniti sam sebe, nešto poput psa koji si pokušava uloviti rep.

No odlučih se ne baviti time, za mene je bitno odbaciti nametnuta razmišljanja, počistiti mozak od medijske halabuke, roditeljskog nauka, "otrovnih" knjiga i raznih gurua.

Treba se koncentrirati na iskustvo, vidjeti što ostaje kada maknemo sve slojeve, možda je čovjek samo veliki luk, kada makneš sve slojeve ne ostaje ništa.
Sjajan post.
Sve više mi se čini da ličnost/osobnost imamo samo zahvaljujući umu, telu, osećanjima, te da je duh bezličan...
 
Odgovori s citatom
Old 10.10.2004., 16:47   #35
Quote:
Baphomet kaže:

Treba se koncentrirati na iskustvo, vidjeti što ostaje kada maknemo sve slojeve, možda je čovjek samo veliki luk, kada makneš sve slojeve ne ostaje ništa.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 03:09   #36
Baphomet ispishe tlapnju - 010 jedva doceka tlapnji zapljeskati.

Gospodo TRAZITELJI, "nema sanse" "vidjeti sto ostaje kada maknemo sve slojeve".
Recimo da valjano naslucujete kako je vase "SEBSTVO" sastavljeno od "slojeva".
To isto "SEBSTVO" nikako nije toliko "ludo" da bi bilo i "SUICIDALNO".
Sve to vase "guljenje" luka i poriluka, tek je zavaravanje samoga sebe.

Niti je "SEBSTVU" moguce "SEBE" sagledati, niti je ono DOGULJENO "nista" moguce dok je toga "SEBSTVA".
Kako ce "SEBSTVO" to "nista" "vidjeti", kad je "nista" NEGACIJA toga istoga "SEBSTVA"?
Prema tome, ostavite se jalovih nagadjanja i aplauza.
Pljeskati plitkoj konkluziji moze samo plitko iskustvo.
Ono koje je izgubljeno u VREMENU i PROSTORU.

JASNO VIDECI MAJSTOR
__________________
ENLIGHTENED MASTER Ivan LIKEYOU
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 08:13   #37
A nije nit' tvoja tlapnja daleko od moje. Jedino što je moja razumljivija i bez toliko nepotrebnog filozofiranja.

ENLIGHTENED MASTER, već svi znamo da za tebe nema ničega, da se ništa ne može i da sam sebe možeš "pogledati" samo u ogledalu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 08:16   #38
Quote:
ENLIGHTENED MASTER kaže:
Niti je "SEBSTVU" moguce "SEBE" sagledati, niti je ono DOGULJENO "nista" moguce dok je toga "SEBSTVA".
Kako ce "SEBSTVO" to "nista" "vidjeti", kad je "nista" NEGACIJA toga istoga "SEBSTVA"?
Majstore, određene persone SEBSTVOM i JASTVOM ne nazivaju ono sto Ti zoves "preuzetno" JASTVO ili "SEBSTVO", vec im je to ime za Apsolutno. Egom nazivaju "preuzetno" jastvo. To što stavljaju jedno i drugo u medjuodnos e to je već druga stvar! Upravo zbog te predodžbe "preuzetnog" jastva o apsolutnoj svijesti i nastalog "medjuodnosa" gore navedeni nazivi su i nastali!
Mozda da govoris o Apsolutnom s jedne i "JA" svijesti ili Egu s druge strane, to je riječnik koji je ovdje svima razumljiviji!

Nepodnošljivo te pozdravljam!

 
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 09:31   #39
Quote:
Herpes kaže:

Mozda da govoris o Apsolutnom s jedne i "JA" svijesti ili Egu s druge strane, to je riječnik koji je ovdje svima razumljiviji!

Ne govori on o nikakvim apsolutnim sferama već brije po
vlastitom ništavilu u kojem se ogleda.
Da je vidio i doživio Apsolutno, apsolutno bi razumio ono što se piše bez obzira na stil i retoriku pisanja.
*010# is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 14:04   #40
Baphomet:
_________________________
A nije nit' tvoja tlapnja daleko od moje. Jedino ‰to je moja razumljivija i bez toliko nepotrebnog filozofiranja.
________________________-

Prava tvoja TLAPNJA, Baphomete, jest fakt da se nisi USUDJIVAO razgovarati s MAJSTOROM Ivanom sve one mjesece dok ti je "Izazov zeljezne rukavice" stajao tu pred tvojim duhovnim nosom.

Slijedom ovoga, sve sto ti o ENLIGHTENED MASTER-u poimas, skuhavano je u hermeticnom loncu tvoje skutrene "posebicne svijesti" (Je l' "ego", Herpese?)
Nit je promijesano, nit' je zacinjeno.
Jos sirovo - jednostavno.
__________________
ENLIGHTENED MASTER Ivan LIKEYOU
ENLIGHTENED MASTER is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.