Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2011., 00:14   #121
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
"Ako je Isus na svijet došao po Mariji tada po njoj treba da zakraljuje svijetom."
(sv. Grignjon)

Marija će svojom poniznošću slomiti sotoninu oholost u svijetu - od tuda naziva da sudjeluju u otkupljenju svijeta.

Ako je sotona zaveo Evu Marija će biti ona koja će svojom postojanošći, poniznošću i čistoćom slomiti to prokletstvo koje se vuće od Eve.
Drugim rijecima ako je svemocni,vjecni i bezvremenski Bog upotrijebio svoje stvorenje mariju kad je dosao na svijet,koju je kao i sve ljude spasio od vjecne smrti onda on po tom stvorenju treba da 'zakraljuje svijetom'? Sto mu to uopce znaci zakraljuje svijetom kad je on kralj cijelog svemira a dok ne unisti sotonu na zemlji tu ce vecina 'ici sirokim putem u propast'?

Marija koja je stvorenje kao i lucifer svojom poniznoscu ce srediti sotoninu oholost samo ne znam kako. Valjda i Marija moze slati svetog duha tj Boga kamo hoce. A ne vidim da bas djeluje jer po vijestima iz svijeta cini mi se da je ovo ipak grijesan svijet u kojem je poniznost rijetka dok oholost caruje.

Ako ce marija slomiti prokletstvo grijeha onda isus nije trebao ni dolaziti. Ona ce ionako srediti problem grijeha 'svojom poniznoscu i cistocom koje se vuce od Eve'.

I onda mi netko kaze da katolicka crkva nije kriva i ne potice vjernike da vjeruju u ovakve zablude...Uzalud sto u sluzbenom vjerovanju ne pise da je Marija spasiteljica kad se to na sva zvona propovjeda. Koliko 'blazenih djevica' u svijetu ima svoju crkvu ili svetiste a koliko ih ima sam Isus? Koliko ljudi se moli Mariji a koliko Isusu...Po sve tome rekao bih da je Isus uvjek kod mnogih vjernika ostao samo mala beba u narucju Marije dok ona kao majka rjesava sve probleme pa tako i spasenja svih nas...
__________________
Gumiflex
Vesela Ćonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 01:02   #122
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam katolički i pravoslavni pogled na Mariju se razlikuje jedino u pogledu Marijinog bezgrešnog začeća, a pravoslavci takodjer slave Veliku Gospojinu tak da ne odbacuju to sta si naveo.
Aha. Ako ti tako kažeš. To što pravoslavci slave veliku Gospojinu, ne znači da veruju isto što i katolici. Pravoslavci taj dan slave zbog smrti Marije, i njenog "uspenja" Bogu (dušom, rekao bih), i to svakako nije isto što i vaznesenje Marije "dušom i telom," prema katoličkom shvatanju.

Jedan članak od čuvenog Mejendorfa govori da je to jedna od razlika između KC i PC, dok se na jednom reprezentativnom pravoslavnom forumu malo raspravljalo o ovoj temi. Pomalo mučno da se sve čita, ali uglavnom - nisam siguran da pravoslavci veruju isto što i katolici.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:10   #123
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Aha. Ako ti tako kažeš. To što pravoslavci slave veliku Gospojinu, ne znači da veruju isto što i katolici. Pravoslavci taj dan slave zbog smrti Marije, i njenog "uspenja" Bogu (dušom, rekao bih), i to svakako nije isto što i vaznesenje Marije "dušom i telom," prema katoličkom shvatanju.

Jedan članak od čuvenog Mejendorfa govori da je to jedna od razlika između KC i PC, dok se na jednom reprezentativnom pravoslavnom forumu malo raspravljalo o ovoj temi. Pomalo mučno da se sve čita, ali uglavnom - nisam siguran da pravoslavci veruju isto što i katolici.
Mislim da su to sitnice..sklonija sam gledat u tom slicnost nego razlicitost jer sve to i dalje spada u sferu teoloskih rasprava
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 10:46   #124
Zanimalo bi me koliko je kult Marije povezan sa pokrštenjem Južne Amerike.
Ako netko zna neka kaže, sa povijesno političkog aspekta više nego teološkog.
Poznato mi je da su meksički indijanci teško prelazili na kršćanstvo do nekog ukazanja Marije u Meksiku...
Mislim da je Marija, a ne I.Krist, bila ona zbog koje je masa domorodaca prelazila na katoličanstvo.
Zato to treba gledati globalno a ne samo Evropski.
Južna i Srednja Amerika je najveća snaga katoličanstva.
Mi u Evropi padamo u drugi plan.
Kada sam bio u Vatikanu, gledao sam sve one zastave koje su bile na Trgu Sv. Petra nedjelju ujutro.
Španjolska, portugalska, poljska i naravno hrvatska zastava.... i to su sve evropske.
Ostalo je bila većina drugih zemalja, sve iz J. Amerike, neke države iz Afrike za koje ne bi ni znao da nisu nosili
tabelu ispred, i što me je najviše začudilo, Afganistan.
Da li je Afganistan sljedeća zemlja u kojoj će se ukazati Marija???????
Da li katoličanstvo osvaja Marijom??
Je li Marija udarna Papinska gardijska brigada?????
hefest is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 22:38   #125
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
Zanimalo bi me koliko je kult Marije povezan sa pokrštenjem Južne Amerike.
Ako netko zna neka kaže, sa povijesno političkog aspekta više nego teološkog.
Poznato mi je da su meksički indijanci teško prelazili na kršćanstvo do nekog ukazanja Marije u Meksiku...
U prvom redu osvajačima novog svijeta malo je padalo na pamet pokrštavanje domorodaca. Zanimalo ih j eroblje i dragocjenosti. Najbolja opcije bi bila da tamo nije uopće bilo ljudi.

...ali bilo je.

Za osvajačima su došli i misionari. Pokrštavanje je išlo raznim načinima: dobrovoljno, prisilno i ucjenama.

Poznata činjenica je da je jedna igra španjolskih osvajača bila jako popularna, a sastojala se od toga da su isti svojim mačem nastojali presjeći indijanca jednim potezom. To nije bilo nimalo katolički, ali je bilo jednako nasilju koje su trpjeli indijanci i prije dolaska osvajača.

Misionari su ubrzo shvatili da indijanci ne prolaze dobro i da oni kršteni ipak bolje prolaze negoli nekršteni.

Sve je bilo tako povuci-potegni do ukazanja Djevice od Guadalupe, tj. Marija majka Isusova se ukazala indijancu Juanu i to kao indijanka, a ne kao europljanka (semitska žena). To je pokrenulo dvije stvari, jedna je da su indijanci masovno prihvaćali vjeru, a druga da su osvajači u indijancima vidjeli ljude kakvi su i sami bili.
Položaj indijanaca, od sjevernog do južnog pola, u obje Amerike tek se neznatno promjenio na bolje.

Jedan dio andskih južnoameričkih indijanaca je prihvatio katoličku vjeru i Mariju vidjevši u njoj omiljenu Pacha Mama božicu (majku zemlju).

I danas npr. peruanski indijanski šamani slave Pacha Mamu i prinose žrtvu na oltaru na kojem stoji kip djevice Marije.
vuk u priči is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 00:05   #126
Quote:
hefest kaže: Pogledaj post
Zanimalo bi me koliko je kult Marije povezan sa pokrštenjem Južne Amerike.
Ako netko zna neka kaže, sa povijesno političkog aspekta više nego teološkog.
Poznato mi je da su meksički indijanci teško prelazili na kršćanstvo do nekog ukazanja Marije u Meksiku...
Da. Pokrštavanje milijuna Latinoamerikanaca došlo je zahvaljujući najvećoj Crkvenoj laži - izmislili su da je Gospa Marija Djevica poslala čudotvornu sliku nekom indijancu Juanu. Zaslijepljeno tim "čudesnim znakom", golemo mnoštvo vjernika se sjurilo u crkve nadajući se spasu na onome svijetu, buljeći u podvaljenu mazariju. Slika Guadalupeške Gospe, kažu, nalazi se u svakoj kući.
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 14:00   #127
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post

Ako je sotona zaveo Evu Marija će biti ona koja će svojom postojanošći, poniznošću i čistoćom slomiti to prokletstvo koje se vuće od Eve.
Ovo "ako" na početku rečenice nas zove da upotrijebimo logiku. To je OK. Ali i službena crkva zauzima stav kako Genesis-knjiga postanka nije izvještaj očevidaca.

Dakle, nije bilo Adama i Eve kako ih opisuje knjiga, kako onda puni pouzdanja možemo reči da je žena, naša pramajka, prenjela grijeh i sklonost zlu na nas danas, a Marija je prihvativši zadaću "roditi boga" sve to poništila.

Nije mogla poništiti ono što se nije ni dogodilo na takav način (od žene do žene)
vuk u priči is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2011., 14:26   #128
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Da. Pokrštavanje milijuna Latinoamerikanaca došlo je zahvaljujući najvećoj Crkvenoj laži - izmislili su da je Gospa Marija Djevica poslala čudotvornu sliku nekom indijancu Juanu. Zaslijepljeno tim "čudesnim znakom", golemo mnoštvo vjernika se sjurilo u crkve nadajući se spasu na onome svijetu, buljeći u podvaljenu mazariju. Slika Guadalupeške Gospe, kažu, nalazi se u svakoj kući.
Točno. Isfabricirali su tu priču za vlastite potrebe.
No, očito je da su ti narodi jer to je skupina naroda a ne samo jedan, imali snažnu potrebu za Majkom-ženskim aspektom. Gospa je to lijepo nadoknadila.

U Mexicu vlada kult Gospe Guadalupeške, svaki dom ima svetište na kojoj se vidi njena slika no ima i kostura "viva la muerte" dobro se nosi i danas sa gospom.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 14:48   #129
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Mislim da su to sitnice..sklonija sam gledat u tom slicnost nego razlicitost jer sve to i dalje spada u sferu teoloskih rasprava
Sorry, to su tebi "sitnice," ali zbog tih "sitnica" je došlo do velikog raskola između katolika i pravoslavaca, npr., da ne pričam o još sitnijim podelama, previranjima i sukobima unutar istih.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 19:32   #130
Jeste li čitali Hermin pastir??
Ima tamo o ženi koja je crkva koja se Hermi u viziji javlja opisujući građenje crkve ili žene ..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 19:43   #131
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Sorry, to su tebi "sitnice," ali zbog tih "sitnica" je došlo do velikog raskola između katolika i pravoslavaca, npr., da ne pričam o još sitnijim podelama, previranjima i sukobima unutar istih.
Jasno mi je da je doslo i to sto je doslo ne mijenja cinjenicu da su to ipak sitnice od koje se napravila nepremostiva zapreka..i jasno- nastojmo razmisljat ipak danas drugacije koliko god nam to tradicionalno bilo teško.
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:20   #132
Mislite da je Isus ljubomoran ako štujemo Mariju i ako učimo od njezine poniznosti... hehehehehe nipošto, svi koji uče od Marije biti ponizni znaju se dublje i poniznije s većim strahopoštovanjem pokloniti Isusu Kristu koji je za nas potpuno dao svoje tijelo i svoju dušu da bi platio potrebnu cijenu za naše otkupljenje,

Ali ne, štovati Mariju je hereza, jer se tada obeščašćuje Krist, ma nipošto, time se uzdiže Krist... Svi oni koji (misle da) imaju dovoljno poniznosti i čistoće da se predaju našem Bogu koji je toliko toga učino za nas, nek se ne zavaravaju tom ohološću da su dostojni jer nitko nije dostojan. Nažalost nitko nije dostojan doli onaj koji ima duboku poniznost, čistoću i ostale kreposti koje je Marija njegova majka imala, ma bojte se učiti od nje, ništa se ne gubi dobiva se...

Pročitajte se si samo što sveti Ivan apostol piše u Otkrivenju za Mariju, koju sotona progoni jer zna da mu je smrtni zadah njezine poniznost i tako ju progna u pustinju na jedno vrijeme, na dva vremena i na pola vremena, i tada pusti za njom rijeku da je odnese.... a što je ta rijeka nego pokušaj svijeta da je se prikaže kao običnu ženu.

Ja vam nebi htio biti u koži da znam da sam možda onaj iz otkrivenja koji je na tamnoj strani
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 14:14   #133
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da je doslo i to sto je doslo ne mijenja cinjenicu da su to ipak sitnice od koje se napravila nepremostiva zapreka..i jasno- nastojmo razmisljat ipak danas drugacije koliko god nam to tradicionalno bilo teško.
Nisu sitnice.

Probaj ubaci u kolač umesto šećera nešto drugo, npr.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 20:25   #134
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Mislite da je Isus ljubomoran ako štujemo Mariju i ako učimo od njezine poniznosti... hehehehehe nipošto, svi koji uče od Marije biti ponizni znaju se dublje i poniznije s većim strahopoštovanjem pokloniti Isusu Kristu koji je za nas potpuno dao svoje tijelo i svoju dušu da bi platio potrebnu cijenu za naše otkupljenje,

Ali ne, štovati Mariju je hereza, jer se tada obeščašćuje Krist, ma nipošto, time se uzdiže Krist... Svi oni koji (misle da) imaju dovoljno poniznosti i čistoće da se predaju našem Bogu koji je toliko toga učino za nas, nek se ne zavaravaju tom ohološću da su dostojni jer nitko nije dostojan. Nažalost nitko nije dostojan doli onaj koji ima duboku poniznost, čistoću i ostale kreposti koje je Marija njegova majka imala, ma bojte se učiti od nje, ništa se ne gubi dobiva se...

Pročitajte se si samo što sveti Ivan apostol piše u Otkrivenju za Mariju, koju sotona progoni jer zna da mu je smrtni zadah njezine poniznost i tako ju progna u pustinju na jedno vrijeme, na dva vremena i na pola vremena, i tada pusti za njom rijeku da je odnese.... a što je ta rijeka nego pokušaj svijeta da je se prikaže kao običnu ženu.

Ja vam nebi htio biti u koži da znam da sam možda onaj iz otkrivenja koji je na tamnoj strani
Nije Isus nego onaj koji je navodno njegov otac koji je opisan u starom zavjetu gdje jasno kaže što misli o tome pokazujući što je kadar u ljubomornim izljevima da uradi.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 21:14   #135
Quote:
Pedro Emanuel kaže: Pogledaj post
Mislite da je Isus ljubomoran ako štujemo Mariju i ako učimo od njezine poniznosti... hehehehehe nipošto, svi koji uče od Marije biti ponizni znaju se dublje i poniznije s većim strahopoštovanjem pokloniti Isusu Kristu koji je za nas potpuno dao svoje tijelo i svoju dušu da bi platio potrebnu cijenu za naše otkupljenje,

Ali ne, štovati Mariju je hereza, jer se tada obeščašćuje Krist, ma nipošto, time se uzdiže Krist... Svi oni koji (misle da) imaju dovoljno poniznosti i čistoće da se predaju našem Bogu koji je toliko toga učino za nas, nek se ne zavaravaju tom ohološću da su dostojni jer nitko nije dostojan. Nažalost nitko nije dostojan doli onaj koji ima duboku poniznost, čistoću i ostale kreposti koje je Marija njegova majka imala, ma bojte se učiti od nje, ništa se ne gubi dobiva se...

Pročitajte se si samo što sveti Ivan apostol piše u Otkrivenju za Mariju, koju sotona progoni jer zna da mu je smrtni zadah njezine poniznost i tako ju progna u pustinju na jedno vrijeme, na dva vremena i na pola vremena, i tada pusti za njom rijeku da je odnese.... a što je ta rijeka nego pokušaj svijeta da je se prikaže kao običnu ženu.

Ja vam nebi htio biti u koži da znam da sam možda onaj iz otkrivenja koji je na tamnoj strani
Mozemo mi stovati bilo koje stvorenje pa tako i Mariju ali Bog je jedini dostojan stovanja. Marija je bila ponizna ali isto tako i Josip i Mojsije i Danijel. Od nekih likova iz Biblije mozemo i vise nauciti o poniznosti nego od Marije jer je vise toga zapisano o njima pa ne shvacam zasto se toliko naglasava Marijina poniznost. A najbolje od svih njih je uciti od Isusa koji se ponizio kad su ga osudili na smrt jer je mogao unistiti sve njih u sekundi ali nije da nas spasi.

Marija je siurno bila jedna od najpoboznijih ljudi na zemlji ali tvrditi da je ona dostojna da dođe pred Boga u nase ime znaci reci da Isus nije trebao umrjeti jer je Marija ta koja je također,poput Isusa nas posrednik pred Bogom. Meni to nema smisla.

Kako sotona moze progoniti Mariju kad ona ima 'smrtni zadah poniznosti' koji ga moze srediti? Zena na glavi ima 12 zvijezda sto je simbol za 12 ucenika. Zar nije logicno da je zena i zarucnica u otkrivenju zapravo crkva(ne institucija nego ljudi) koja je progonjena kroz povjest a ne Marija?

'I vidjeh grad sveti, Jerusalem novi, gdje silazi od Boga s neba, pripravljen kao zaručnica, ukrašena zaručniku svojemu.'

A evo sto je Isus rekao kad ga je majka sa njegovom bracom htjela vidjeti : 'on reče onome, koji mu je to javio: "Tko je moja majka, i tko su braća moja?"tada pruzi ruku na ucenike svoje i rece "Evo majka moja i braća moja! Jer tko čini volju Oca mojega na nebesima, taj mi je brat, sestra i majka."

Da je Isus dao Mariji moci koje joj se danas pripisuju sigurno se ne bi ovako ponio prema njoj vec bi ju uvjek spominjao,sigurno vise nego ucenike. Tada bi vjerojatno rekao 'ti si Marija stijena i na toj stijeni sagradit cu crkvu svoju' a ne Petru ili je trebao Mariji dati kljceve kraljevstva nebeskog.

Marija ce uvjek imati posebno mjesto kao ona koja je rodila Isusa ali proroci i pogotovo apostoli su po onome kako je Bog djelovao kroz njih sigurno u istom rangu kao i Marija.

'Vi pak ne dajte se zvati `Rabbi`, jer jedan je učitelj vaš, a svi ste vi braća'. Zasto se ovo ne bi odnosilo i na Mariju kad ju mnogi zovu suspasiteljicom? Ako cemo birati jos nekog suspasitelja onda bih ja radije odabrao Pavla jer je Bog kroz njega utemeljio cijelu krscansku teologiju koja nam objasnjava da smo kroz Isusa spaseni. Ali nema potrebe za suspasiteljima jer je jedan nas spasitelj-Isus.Vjerujem da je danas Marija među nama ne bi dopustila da joj se itko klanja ili moli vec bi rekla da se svi obratimo Bogu tj Isusu.
__________________
Gumiflex
Vesela Ćonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 22:33   #136
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Nisu sitnice.

Probaj ubaci u kolač umesto šećera nešto drugo, npr.
ubacim splendu i dobijem isto slatko..malo se treba naviknut na okus al slatko je slatko
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 23:01   #137
Marijin pojas nastao u Srba?

23.11.11. Starost: 7 h
Stotine tisuća vjernika pred 'Pojasom plodnosti blažene Djevice Marije'

Više od 200.000 ruskih hodočasnika poklonilo se pred pravoslavnom relikvijom plodnosti izloženoj zadnja tri dana u Moskvi, a 52 osobe hospitalizirane su nakon dugih sati čekanja na hladnoći da je vide. Tisuće Rusa i dalje stoji u redu kako bi poljubili Pojas Djevice Marije koji je od nedjelje izložen u katedrali Krista Spasitelja.

Pojas Djevice Marije se čuva u "svetom i velikom" manastiru na "svetom brdu" Atosu u Grčkoj, u koji je ženama strogo zabranjen pristup.

Sveta relikvija "posjeduje začuđujuću snagu i pomaže plodnosti", piše na internetskoj stranici ruske vlade. Njezino izlaganje u Moskvi posljednja je etapa turneje relikvije po Rusiji. Ukupno ju je u 14 gradova pogledalo oko dva milijuna ljudi.
Putin:


Djevica Marija je svoj pojas dala Svetome Tomi za vrijeme uzleta tijelom na nebesa iz svoga groba. Djevica je to isplela sama od devine dlake ...

Manastir bradatih grčkih svećenika ima i 7 ikona Majke Božije za koje kažu da posjeduju čudesna svojstva: Elaiovrytissa, Ktetorissa (Vimatarissa), Esphagmeni, Pantanassa, Pyrovolitheisa, Antiphonitria i Paramythia.

Izgleda da je pojas nastao u Srba, jer se kao nekim čudom pojavio u svetoga cara Lazara, pa je ovaj to poklonio svojim svetim Grcima.



lol
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 23:04   #138
prvi glas.
Kaj je s tim cuvala nevinost?
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 23:12   #139
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Kaj je s tim cuvala nevinost?
Takvom se komentaru, od tebe Agice, nisam nadao...
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 23:22   #140
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Takvom se komentaru, od tebe Agice, nisam nadao...
Ja ti nemam pojma o nikakvim relikvijama ni čudima slične prirode
To mi je bitno ko slijepo crijevo za vjeru

nije mene sram
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.