Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2011., 14:10   #61
Na žalost, mi birači možemo samo nagađati što će raditi Kukuriku sa tom optužnicom.

Mediji koji potpuno kontroliraju tijek ove političke kampanje to pitanje kontroliraju/bojkotiraju iz njima znanih razloga

Čudna situacija da su Tuđmanovi mediji bili demokracija na što ovo sada liči.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 14:32   #62
A gle, Sanader je nakon bahtog posjeta Beogradu i odbijanja davanja mora Slvoencima letio naglavačke.
Postavljena je Kosorka,najbezličnija od svih.

Tako da mislim da je ovakva sluganska politika i prema EU,a pogotovo prema Srbiji,samo konstanta naših političkih "elita"
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 14:38   #63
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
jel josipovićevo slizanje s tadićem njemu bilo pucanj u nogu?
pa on je glavni zagovornik povlačenja tužbe i najpopularniji političar.

toliko o tome da će si pucat u nogu. povući će tužbu i neće se desit ništa, jer to hrvatsku janost ne zanima. zanima samo one koj isu direktno stradali u ratu, a ti su manjina u društvu i nisu glasači kukuriku koalicije
Zapravo, Josipović nikada nije rekao da želi da se tužba povuče, već je samo pričao o mogućnosti nagodbe sa Srbijom ukoliko ispuni sve zahtjeve Hrvatske i EU (što se, btw., vjerojatno nikad neće dogoditi), a što bi zapravo bio dobar potez, jer je na dotičnom sudu već BiH (!) izgubila tužbu za genocid protiv Srbije, pa je poprilično upitno što će biti presuda u slučaju RH. Josipović je, da podsjetim, jedan od autora tužbe.

Sumnjam da će SDP povlačiti takve poteze, pošto se tu radi samo o aspektima odštete i simbolične zadovoljštine, a potencijalna politička šteta je prevelika.

To da ratni stradalnici i branitelji nisu glasači SDPa je poprilična glupost, ja ih znam podosta.

Vezano za "slugansku" politiku prema Srbiji - navedite mi jedan primjer većeg ustupka Srbiji, a koji nije poštivanje međunarodnih konvencija i vlastitog Ustava već rezultat direktnog dogovora?
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 15:23   #64
Ako učinimo rentgen na kukurikavcima,vidjećemo da je jedina razlika njih i HDZ-a,što oni manje lažu,spominju domovina i trpaju u džep,manje su podlaci i nitkovi,i imaju više inteligentnih i savijesnih ljudi no što će to hadezeovci imati u slijedećih 50 godina,ako do onda budu postojali.
Želim reći slijedeće;Srbija je podigla tužbu za genocid.Hrvatska je već ima.Što imamo dvije tužbe?
Opterećuje li to odnose dviju zemalja?Da
Mora li se to pitanje riješiti,u svrhu normalizacija odnosa?Da
Tko će to učiniti?Oni koji imaju muda.

Nemojmo se zavaravati.Hrvatska ima više legalnih prava nego Srbija po tom pitanju,no Hrvatska također ima više ulaganja u Srbiju nego je obratno.
Tko će se time baviti?Pravnici
A hoće li politika imati prste u tome,kako bi se sanirala moguća šteta?Da
Tko će to imati na umu?Definitivno kukurikavci
HDZ je nesposobna rulja bitangi,osim vrijednih pojedinaca koji su vrbovani u stranku poradi popravljanja imidža.
Tužba će biti predmet pravne rasprave.To neće biti tipično suđenje.To će biti kao na sastanku naslinika i žrtve.
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 15:25   #65
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A gle, Sanader je nakon bahtog posjeta Beogradu i odbijanja davanja mora Slvoencima letio naglavačke.
Postavljena je Kosorka,najbezličnija od svih.
Ti misliš da je Sanader popušio radi Piranskog zaljeva?!Ako je tome tako,Collinse,mislim da si promašio!
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 18:49   #66
Koliko ja znam, rekli su iz Kukurika na jednom sučeljavanju, da neće biti povlačenja optužnice.
__________________
U ratu s demagozima.
Inox 18/10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 10:29   #67
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Ako učinimo rentgen na kukurikavcima,vidjećemo da je jedina razlika njih i HDZ-a,što oni manje lažu,spominju domovina i trpaju u džep,manje su podlaci i nitkovi,i imaju više inteligentnih i savijesnih ljudi .
Ja nebih ruku u vatru za ovakve tvrdnje. Prvo bi im dao vlast pa da vidimo. Ma u stvari, da me nije strah za sebe, svoje unuke, prauunuke i cukununuke ostavio bih HDZ na vlasti jos jedan mandat da kusaju sve ovo sto su zakuhali.
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 10:41   #68
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Zapravo, Josipović nikada nije rekao da želi da se tužba povuče, već je samo pričao o mogućnosti nagodbe sa Srbijom ukoliko ispuni sve zahtjeve Hrvatske i EU (što se, btw., vjerojatno nikad neće dogoditi), a što bi zapravo bio dobar potez, jer je na dotičnom sudu već BiH (!) izgubila tužbu za genocid protiv Srbije, pa je poprilično upitno što će biti presuda u slučaju RH. Josipović je, da podsjetim, jedan od autora tužbe.

Sumnjam da će SDP povlačiti takve poteze, pošto se tu radi samo o aspektima odštete i simbolične zadovoljštine, a potencijalna politička šteta je prevelika.

To da ratni stradalnici i branitelji nisu glasači SDPa je poprilična glupost, ja ih znam podosta.

Vezano za "slugansku" politiku prema Srbiji - navedite mi jedan primjer većeg ustupka Srbiji, a koji nije poštivanje međunarodnih konvencija i vlastitog Ustava već rezultat direktnog dogovora?
razlog zašto je naša tužba važna je da se potvrdi direktna umješanost i odgovornost srbije za rat i većinu zločina u hrvatskoj.
BIH je izgubila parnicu, ali je genocid POTVRĐEN- samo je utvrđeno da su bosanski srbi tada bili samostalni od srbije.

u hrvatskoj, svi to znamo, sve je bilo pod komandom beograda 1991., posebice tamo gdje su najstrašniji zločini počinjeni. utvrdi li se da je srbija odgovorna za njih, čak i ako to nije genocid, začepit će se mnoga usta koja revidiraju istinu o ratu 91., i priče o građanskom ratu i sl.

SDP će povlačenjem tužbe nanjeti nesagledivu štetu povjesnoj istini o ratu u hrvatskoj, ali s obzirom da to nikog u HR ne zanima, nažalost to nećemo izbjeć. naravno, to će se nazvat "zahtjevom EU".
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 10:44   #69
Quote:
Potempkin kaže: Pogledaj post
Moram priznat da me ovih dana istinski zanima odgovor na gornje pitanje.
Pošto su mediji u službi kukuriku koalicije, do odgovora nisam stigao doći, a bojim se da ni neću.
Nekome očito odgovara da javnost ne dobije odgovor. (A možda je tako i bolje, mjesto da nas uvjeravaju
kao Josipović onomad da će zaštiti dignitet branitelja i DRa.)

Ipak, zaista me iskreno zanima stav kukuriku koalicije i što možemo očekivat po tom pitanju, a pošto na ovom forumu ima mnogo njihovih apologeta, vjerojatno i članova, a i sama Vesna Pusić ovdje posjeduje korisnički račun, reklamni naravno, želio bih dobiti odgovor na pitanje, ali i vaša personalna viđenja i mišljenje!

Eto, moje osobno mišljenje jest da će povući i to me vrlo žalost, čak pomalo čini očajnim.
Ovih dana svjedočimo histeriji ljevih krugova oko uhićenja Josipa Boljkovca, spominju se revizije hrvatske prošlosti, dobar dio javnosti i medija je na nogama.

Hoće li uslijediti kakva osvetnička odmazda po dolasku na vlast?

Možete li zamisliti hrvatsku budućnost ovako: Hrvatska povlači tužbu, Srbija ostavlja i dobiva, hrvatska prošlost biva relativizirana, pojam Domovinskog rata povezuje se s pojmom ustaške odmazde...

Doista, na prvi pogled zvuči kao SF, ali samo na prvi...

Čitam ovih dana...američki i kanadski odvjetnici ili stručnjaci s nekakvog njihovog pravnog fakulteta bune se protiv presude Gotovini (jasni su im motivi, no...).
Spontano mi je prohujalo glavom: "God bless America!"
Nažalost,povukli ne povukli pušimo u odnosima sa Srbijom.
A to će Josipović uz kukurikavce samo lakše progurati.
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 00:36   #70
http://www.vecernji.hr/izbori/v-pusi...-clanak-344797

Quote:
Tužbe za genocid kao politička promocija

Dok Jandroković i ne pomišlja na odbacivanje tužbe za genocid protiv Srbije, V. Pusić vidi i takvu mogućnost.

– Nisu se promijenile okolnosti. Pravno želimo utvrditi povijesnu činjenicu, da je pri velikosrpskoj agresiji bilo elemenata genocida – objasnio je Jandroković. – Želite li se politički promovirati, nikada nećete odustati.

A želite li riješiti problem nestalih, izbjeglica, umjetnina, definirat ćete otvorene probleme i pokušati potpisati sporazum kako ih riješiti. Ako se ti problemi riješe, povlačenje ćemo staviti na stol kao moguću temu razgovora – kaže Vesna Pusić
Prema tome, da. Političkim rječnikom prevedeno, dođe li kukuriku na vlast SASVIM SIGURNO će ukloniti tužbu protiv Srbije. I iz tog razloga ja ne samo da SASVIM SIGURNO ću glasati protiv njih (znači najvjerojatnije za HDZ) nego se pitam, ma kako uopće itko može glasati za kukuriku koaliciju nakon ovoga??
__________________
Kada ćeš mi se ispričati za to što sam te LAGAO? Što sam te llllllllaaaaaaaaaaaaaaaaaggggggaaaaaooooooo?? Haaaa???
Liziko Luftic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 19:29   #71
Kratko - hoće.
josipm359 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 23:49   #72
Post divizije malo iznad ima određene logike, ali činjenica jest da je tužba od samog početka osuđena na propast iz jednostavnog razloga što u Hrvatskoj nije bilo zločina genocida. Sve što će se ovom tužbom dobiti jest dodatna nacionalna frustracija i osjećaj nepravde kada Sud kaže ono što je već sad jasno da će reći.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 01:18   #73
Neće povuć tužbu jer nisu blesavi ! Kakva im politička korist od toga? Ako je pak ostave, poentiraju u svakom slučaju. Potvrdi li sud genocid, evo, nismo povukli tužbu, a mogli smo! Odbaci li sud našu tužbu, što je vrlo izgledno jer tu ne igraju emocije već pravo, šamar će pasti na uho tuđmanovcima, desnici, HDZ-u i bit će službena povijesna istina koju ćemo morati priznavati kao članica EU. S druge strane, RH će se teško obraniti od srpske protutužbe poslije sasvim izvjesnog potvrđivanja haaških presuda generalima i Tuđmanovoj politici prema hrvatskim Srbima. U svjetskim pravničkim krugovima govori se o građanskom ratu u Jugoslaviji i Oluji kao zločinačkom pothvatu. To nam ne ide u prilog ! Ja bi ako Haag osudi generale, razmislio o uzajamnom povlačenju tužbi, ali SDP neće. Ako RH bude kriva za genocid nad krajiškim Srbima, ljaga će opet pasti na Tuđmana i HDZ. SDP će se time naslađivati: " jesmo li rekli stranka opasnih namjera ... itd. "
br-oz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 08:27   #74
Quote:
br-oz kaže: Pogledaj post
Neće povuć tužbu jer nisu blesavi ! Kakva im politička korist od toga? Ako je pak ostave, poentiraju u svakom slučaju. Potvrdi li sud genocid, evo, nismo povukli tužbu, a mogli smo! Odbaci li sud našu tužbu, što je vrlo izgledno jer tu ne igraju emocije već pravo, šamar će pasti na uho tuđmanovcima, desnici, HDZ-u i bit će službena povijesna istina koju ćemo morati priznavati kao članica EU. S druge strane, RH će se teško obraniti od srpske protutužbe poslije sasvim izvjesnog potvrđivanja haaških presuda generalima i Tuđmanovoj politici prema hrvatskim Srbima. U svjetskim pravničkim krugovima govori se o građanskom ratu u Jugoslaviji i Oluji kao zločinačkom pothvatu. To nam ne ide u prilog ! Ja bi ako Haag osudi generale, razmislio o uzajamnom povlačenju tužbi, ali SDP neće. Ako RH bude kriva za genocid nad krajiškim Srbima, ljaga će opet pasti na Tuđmana i HDZ. SDP će se time naslađivati: " jesmo li rekli stranka opasnih namjera ... itd. "


Slažem se sa dijelom što si napisao , no svi jako dobro znaju da to nikako nije bio nikakvi građanski rat . Napose , građani Srbije su pokrenuli sva klanja nesrba , skupa sa "domačim" četnicima . Ako im je to građanski rat , onda neka kažu od kud svi t isilni "građani" , a ono seljačine od četnika koje je tzv . jna naoružala još krajem 80-tih i početkom devedesete .

Dokaza ima toliko da se mjere u tisućama , da je srbija do grla naravno umiješana u započinjanje rata protiv svih nesrba .

Ciljani plan i organizirana ubojstva , te progon i zastrašivanje .

Svijet i MZ se prave mutavi . Znaju oni jako dobro sve , no ne odgovara im istina , jer su i dopustili slobodana miloševiću da krene na Hrvatsku i slomi je u kratkom roku .

Svitu odgovara relativizacija srpske stvarne krivnje i počinjenih zločina , a sve ko fol u duhu pomirenja u "regionu" .

Od tog nema ništa i nema stvarne pomirdbe dok god Srbi ne priznaju krivnje , dožive velike i izgleda nemoguće promjene u mentalnom sklopu .

Evo malo materijala za buduće vlastodršce , sdp -e , da ne zaborave sa kim imaju posla , većina tih likova je i dan danas na svom "poslu" - http://lb.orbis.hr/showthread.php?t=520701

hdz-e je ciljano zatomio neprocesuiranje četnika , nije odgovorio na sve češće srpske provokacije i njihovo konstruktivno lažiranje istine .

sdp-e ako nastavi kao hdz-e , ili još pogorša odnos između istine i politićke dobiti , neće dugo trajati ....
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 11:59   #75
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post

Svijet i MZ se prave mutavi . Znaju oni jako dobro sve , no ne odgovara im istina , jer su i dopustili slobodana miloševiću da krene na Hrvatsku i slomi je u kratkom roku .
Svitu odgovara relativizacija srpske stvarne krivnje i počinjenih zločina , a sve ko fol u duhu pomirenja u "regionu" .
Točno, ali svijet i MZ će odlučivati o našoj i srpskoj tužbi. Tu je kvaka. Povući ili ustrajati ?
br-oz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 12:12   #76
Quote:
Potempkin kaže: Pogledaj post
Možete li zamisliti hrvatsku budućnost ovako: Hrvatska povlači tužbu, Srbija ostavlja i dobiva, ....
Ovo pomisao ti je veliki promašaj čak i kao "divlja hipoteza".

Ama baš svaka inicijativa o povlačenju tužbe (i s naše i s njihove strane) govori o uzajamnom i istovremenom povlačenju. Bez sumnje uz pompu, TV-kamere, bljeskanje fotoaparata, i za istom stolom.

Zadnje uređivanje nvnk : 12.11.2011. at 12:21.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 12:21   #77
Teško je reći što se krije iza Josipovićevog zalaganja za povlačenje tužbi: Državnička kratkovidnost ili pravnička ograničenost doslovnošću. Ipak, kako ono prvo do sada uglavnom nije pokazivao, a prema onom drugom bi i mogao naginjati (kao i svi pravnici, uostalom), glasujem za drugo.

Mislim da Josipović jednostavno ne razumije da tužba nikada i nije podignuta radi doslovnog dokazivanja "genocida", nego zato jer je to jedino djelo zbog kojeg se ona uopće može podići, tako da eventualni neuspjeh u dokazivanju istog - uopće nije nikakav "neuspjeh".

Račan je bio politički puno pismeniji i kad je došao na vlast 2000te ne da nije povukao tužbu, nego ju je još učvrstio.

Sad se samo postavlja pitanje koliko je Milanović političkli pismen poput Račana, a koliko je sklon slijepo slijediti Josipovića kao pravnika.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 12:27   #78
Quote:
Potempkin kaže: Pogledaj post
Eto, moje osobno mišljenje jest da će povući i to me vrlo žalost, čak pomalo čini očajnim.
Ne kužim zašto bi to napravili. Takav bi potez raspizdio cijelu naciju, a njima je ipak glavna zadaća zadržati vlast, zar ne?

Quote:
Potempkin kaže: Pogledaj post
Ovih dana svjedočimo histeriji ljevih krugova oko uhićenja Josipa Boljkovca, spominju se revizije hrvatske prošlosti, dobar dio javnosti i medija je na nogama.
Mogu za sebe reći da ja ne histeriziram, a u ime cjelopkupne ljevice ne mogu govoriti.
Ne bu Joži niš. Ipak je on stara partizančina, a ne tamo neka pičkica. :

Quote:
Potempkin kaže: Pogledaj post
Hoće li uslijediti kakva osvetnička odmazda po dolasku na vlast?
Misliš da će HDZ opet dobiti izbore pa osvetiti jednog od svojih ministara? Jer ne vidim kaj bi se tu SDP trebao osvećivati.

Quote:
Potempkin kaže: Pogledaj post
Možete li zamisliti hrvatsku budućnost ovako: Hrvatska povlači tužbu, Srbija ostavlja i dobiva, hrvatska prošlost biva relativizirana, pojam Domovinskog rata povezuje se s pojmom ustaške odmazde...

Doista, na prvi pogled zvuči kao SF, ali samo na prvi...
Ma, totalna glupost. Nema šanse.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 12:30   #79
Quote:
GaelGarciaBernal kaže: Pogledaj post
Post divizije malo iznad ima određene logike, ali činjenica jest da je tužba od samog početka osuđena na propast iz jednostavnog razloga što u Hrvatskoj nije bilo zločina genocida.
Niti si shvatio što je divizija htio reći, niti razumiješ, baš kao ni Josipović, da cilj tužbe nije dokazivanje genocida.

Cilj je da jedna kompetentna međunarodna institucija trajno verificira agresiju, a to što će konačna presuda biti "odbacivanje" optužbe za genocid manje je važno. Jer je sud u obrazloženju čak i presude koja odbacuje optužnicu dužan napisati iscrpno obrazloženje i u njemu će morati biti opisan i kvalificiran ukupni obim srpskih zločina.

Naravno, isto se odnosi i na srpsku protutužbu. Ne vjerujem da nam nije u interesu da dobijemo jasnu i nepristranu sliku i o tome.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 15:33   #80
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Naravno, isto se odnosi i na srpsku protutužbu. Ne vjerujem da nam nije u interesu da dobijemo jasnu i nepristranu sliku i o tome.
Be careful what you wish for.
GaelGarciaBernal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:14.