Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2015., 20:05   #421
Quote:
saple kaže: Pogledaj post
ok, znači životinje ne bi smjele biti problem.. Ok, znači dali je itko od Vas nosio zemlju na analizu?? Vršio prihranu prema njihovoj preporuci?? Ja koliko sam čuo u Ludini pokraj Popovaće je sada otvoren otkupni centar, sada kolika je otkupna cijena bila i koje vrste ne znam, ali ljudi mi se čine prilično zadovoljni... Kažem jako je loše to što su Hrvati očito jako zavidni jedni drugima i ne žele da netko drugi uspije...smiješno... Uglavnom cijena sušenja je 6kn/kg, kod tog nekog frajera koji suši za taj centar, koliko sam ja uspio saznati.. Volio bi ukoliko netko od Vas ima bilo kakve informacije, da to međusobno podijelimo, ja bi također pokušao posijati nešto te konoplje, recimo na 3-4 ha. Koliki se dobije poticaj za tu kulturu?? Pitam za poticaj, jer gle znam da se na to baš ne može računati,ali ako može pomoći, zašto ne..Hvala.
Sretno u budućoj proizvodnji,i javi se nakon žetve da nam izneseš koliko si zaradio.
zvonahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 18:51   #422
Ej, ljudi izgleda da ako ovo prođe bit će konoplja puno dostupnija a onda i zarada veća. Bio sam sad na rjesenje.org i ekipa tamo daje jako interesantan prijedlog kako rješiti zakonsku regulativu.
__________________
Welcome into another reality, join us on www.weglow.hr - we train force users!
windwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 20:16   #423
Ovo je tema o industrijskoj konoplji. Sve izvan okvira teme bit će obrisano kao off. Potražite na pdf-u Alternativa odgovarajuću temu, pa tamo nastavite o onome što vas zanima.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2018., 23:02   #424
Nadam se da si krenuo i uskocio na vlak Hrvatska danas uzgaja 1600ha i treća je u Europi, stvari se mjenjaju kad ljudi znaju što sve možemo dobiti od nje!
Quote:
MrSKunk kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Nakon emisije Plodovi zemlje u kojoj sam vidio da se moze uzgajati ind. konoplja odlucio sam da bih je i ja mogao posijati sljedece godine. Starci mi imaju opg imam dva traktora i dosta opreme znaci toga mi ne fali, jedino kombajn nemam ali ako bi to bilo isplativo da se naci dobar kombaj do 10000€. U posao bi krenuo sa kolegom koji je isto bez posla, a i on ima traktor. Imam oko 15 Ha zemlje, a ima i on par hektara tako da nam ni toga ne fali. Sada me zanima koliko kosta kilogram sjemena konoplje za sjetvu, koliko se dobije sjemena po hektaru, kolika je otkupna cijena, i koliko je sjemena potrebno da bi se zasadio 1 Ha? Hvala
JasminDav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.