Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2012., 14:36   #101
ne mislim prodavati konoplju kao sirovinu, već ili pokušati s gorivom ili neki drugi proizvod. ne vjerujem da postoji netko tko otkupljuje konoplju (u Hrvatskoj)
marinsamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2012., 16:19   #102
da bi dobio gorivo moraš iz sjemena dobiti ulje. imaš prešu? koji su to drugi proizvodi? gdje ćeš ih proizvoditi? razmisli dobro prije nego se upustiš u uzgoj...
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 10:20   #103
ma joj da je samo preša problem, to se lako rješi.
dali je to ulje samo po sebi dovoljno ili treba još nešta raditi s njim da se dobije dizel?
marinsamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 16:33   #104
Quote:
marinsamo kaže: Pogledaj post
ma joj da je samo preša problem, to se lako rješi.
dali je to ulje samo po sebi dovoljno ili treba još nešta raditi s njim da se dobije dizel?
mislim da je to preskup posao da bi ga mogao samo tako realizirati.
mario1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 17:02   #105
Prolazeći autoputom u Njemačkoj vidio sam polja konoplje i jednako tako uz samu benzinsku pumpu na autocesti prema Budimpešti. Još se ekipa iz busa zezala na račun mađarske naprednosti ulaskom u EU jer, evo jointovi rastu uz samu autocestu.
U razgovoru s upućenim HU ekonomistom objasnio mi je kako država vrši zračni nadzor eventualne zloporabe uzgoja industrijske konoplje. Površine su evidentirane a kazne drastične.
Kod nas putujući prema Osijeku vidimo puno neobrađenih površina koje bi se jamačno mogle na ovaj način najjeftinije privesti kulturi.
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2012., 17:42   #106
evo vam primjer iz mog sela-malo za razmisliti.


moja stara susjeda je posadila površinu, jadnu, 30x30 m sa konopljom. žena je konopljinim sjemenom hranila kokoši, patke, pure. netko pametan iz sela je dojavio policiji. murija je dojurila brzinom munje, popukali ženi konoplju misleći da je zasadila marihuanu. glupo, bezvezno ali istinito.

cijelo selo se smijalo policijskom postupku, staricu su prozvali bakom narkomankom i više nikome ne pada na pamet zasaditi stablo konoplje jer se ljudi boje.

dakle, ako planirate zasaditi konoplju, vratiti nešto tradicionalno, dobro se raspitajte kod nadležnih službi, uključujući i mudre snage mup-a da ne bi bilo da ste zasadili maricu. jer, događa se svašta.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 04:11   #107
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Prolazeći autoputom u Njemačkoj vidio sam polja konoplje i jednako tako uz samu benzinsku pumpu na autocesti prema Budimpešti. Još se ekipa iz busa zezala na račun mađarske naprednosti ulaskom u EU jer, evo jointovi rastu uz samu autocestu.
U razgovoru s upućenim HU ekonomistom objasnio mi je kako država vrši zračni nadzor eventualne zloporabe uzgoja industrijske konoplje. Površine su evidentirane a kazne drastične.
Kod nas putujući prema Osijeku vidimo puno neobrađenih površina koje bi se jamačno mogle na ovaj način najjeftinije privesti kulturi.
fora je u tome da se kod na njeguje trgovina a ne proizvodnja.postavlja se pitanje do kada ?vjerovatno političari u skupim odijelima nisu nikada nešto proizvodili pa nemaju sluha za proizvodnju a saim time i za nova radna mjesta.
mario1965 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 13:41   #108
Quote:
mario1965 kaže: Pogledaj post
fora je u tome da se kod na njeguje trgovina a ne proizvodnja.postavlja se pitanje do kada ?vjerovatno političari u skupim odijelima nisu nikada nešto proizvodili pa nemaju sluha za proizvodnju a saim time i za nova radna mjesta.
Sa ovime je sve rečeno!
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 14:53   #109
mora se to promjeniti
marinsamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 16:30   #110
Da, ali samo se neće promjeniti ništa... Mora se djelovati odozgo, za to mora biti političke volje da se potiče i olakšava izvoz i štite HRVATSKI proizvođači. To su neke druge teme o kojima ima jako puno materijala za pisati.
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 20:01   #111
malo da podignem temu... U Sloveniji je nedavno održan prvi svjetski kongres konoplje na kojem je bilo i naših predstavnika http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...u/1006822.html
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2012., 20:49   #112
Mi ionako kasnimo za normalnim svijetom barem 20 godina...tako da mislim da ćemo i sa ovime zabrljati.
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2012., 08:47   #113
"Industrijska konoplja ima 0,2% THC-a, a Ministarstvo zdravlja u trenutnoj regulativi brani ikakvo prisustvo tog elementa – iako i regulative EU podržavaju ovakav model."
Da je yu imala saznanja da ekipa puši industrijski oni bi je davnih dana zabranili a ne bi dozvoljavali kudeljari u Črnkovcima (propala) da radi punom prom.A i lova od kudelje je bila najbolja od svih ostalih kultura.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 09:38   #114
Evo zanimljivog članka o industrijskoj konoplji, osvanuo na agroklubu, pa ako nekoga zanima - http://www.agroklub.com/poljoprivred...rvatskoj/7700/

Zadnje uređivanje Crazy Man : 20.09.2012. at 09:38. Reason: tipfeler
Crazy Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 15:32   #115
1. Pitanje začetniku posta. Jesi zainteresiran da sklopimo web sa svim potrebnim informacijama od zakona do nabave sjemena i opreme za sjetvu/žetvu.

2. pitanje je a ne piše specifično u zakonu, mora li povrsina od 1ha biti u komadu ili može biti parcelirana u dva tri djela na razlicitim mjestima.

3. mora li se baš sve prodati. Ja bi pravio ulje/gorivo a bio masu bi koristio za grijanje?

4. Da li je OPG dovoljan za uzgoj?

Zadnje uređivanje oseloth : 20.09.2012. at 16:01.
oseloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 10:15   #116
Studija o energetskoj efikasnosti konoplje

https://www.google.com/url?q=http://...a4Ze6bKxUCj5ZA

Sve najbolje pise
oseloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 19:07   #117
Evo složio sam web www.konoplja.tk vezana samo za industrijsku konoplju pa vas pozivam na sudjelovanje. Cilje je prikupiti što više materijala koji nam mogu pomoći.
oseloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 08:01   #118
Jedini podatak koji ne mogu naći je treba li ova ploha od 1ha biti u komadu ili mogu biti parcele na različitim mjestima a sve skupa hektar. Pitao i ministarstvo ali još nema odgovora
oseloth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 09:52   #119
Ukupna površina mora bit više od ha s tim da najmanja parcela mora bit veća od 0,05 ha.
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...03_33_803.html
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2012., 07:50   #120
info stranica

Quote:
oseloth kaže: Pogledaj post
Evo složio sam web www.konoplja.tk vezana samo za industrijsku konoplju pa vas pozivam na sudjelovanje. Cilje je prikupiti što više materijala koji nam mogu pomoći.

na facebooku postoji stranica http://www.facebook.com/industrial.hemp.croatia slobodno navratite
Mnemonic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:08.