Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2012., 11:09   #81
Miha je sa 4 primio samo Infanrix.

Hexa je 6u1 a mislim da to ne treba jer bi dobila još 2 komponente koje ne idu sa 4 godine više. već sma zaborvaila što i kada ide.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 17:15   #82
Sad nemam pojma kaj da radim...

Nisam imala pojma da Pediacela više nema...Ona ima sad 2 godine,i trebala bi dobiti 4.dozu tog 5u1 cijepiva.

Prve 3 su bile od Pediacela.Budući da je neurorizično dijete baš se užasavam temperature,

Da pokušam nabaviti onaj 6u1 od GSK-a
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 22:19   #83
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Sad nemam pojma kaj da radim...

Nisam imala pojma da Pediacela više nema...Ona ima sad 2 godine,i trebala bi dobiti 4.dozu tog 5u1 cijepiva.

Prve 3 su bile od Pediacela.Budući da je neurorizično dijete baš se užasavam temperature,

Da pokušam nabaviti onaj 6u1 od GSK-a
Cemu te steag? Pa ionako ste primili rizicnije cijepivo, preporuka je da se neurorizicna djeca cijepe ili sa pojedinacnim cjepivima ili sa cjepivima sa sto manje komponenti- meni sin zbog toga nije primio niti jedno kompleksije cijepivo od 3u1 i sve sto je bilo ponudjeni pojedinacno smo tako i cjepili ( neurorizicna djeca besplatno dobivanu cjepiva koja nisu na besplatnoj tj obaveznoj listi)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 20:05   #84
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Cemu te steag? Pa ionako ste primili rizicnije cijepivo, preporuka je da se neurorizicna djeca cijepe ili sa pojedinacnim cjepivima ili sa cjepivima sa sto manje komponenti- meni sin zbog toga nije primio niti jedno kompleksije cijepivo od 3u1 i sve sto je bilo ponudjeni pojedinacno smo tako i cjepili ( neurorizicna djeca besplatno dobivanu cjepiva koja nisu na besplatnoj tj obaveznoj listi)
Frka me zato što sam u zadnja dva dana čula za 2 slučaja da klinci koji nisu reagirali na Pediacel su imali 40 tempicu od Pentaxima...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 20:12   #85
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Frka me zato što sam u zadnja dva dana čula za 2 slučaja da klinci koji nisu reagirali na Pediacel su imali 40 tempicu od Pentaxima...
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Sad nemam pojma kaj da radim...

Nisam imala pojma da Pediacela više nema...Ona ima sad 2 godine,i trebala bi dobiti 4.dozu tog 5u1 cijepiva.

Prve 3 su bile od Pediacela.Budući da je neurorizično dijete baš se užasavam temperature,

Da pokušam nabaviti onaj 6u1 od GSK-a
ja sam kontaktirala liječnika iz epid. službe koji kaže da nisu sva 5u1 cjepiva jednaka, i da on od ta tri (pentaxim, pediacel i infanrix) preporučuje-pediacel. rekao mi je da je ministarstvo prvi put odbilo prijedlog HZJZ kod preporuke za cjepivo i umjesto pediacela su uzeli skoro duplo jeftiniji pentaxim

sa 4. dozom su najjače nuspojave, tako da mislim da ti je strah opravdan
ako te zanimaju detalji o tome što je rekao taj dr-javi mi se na pp. ne da mi se sve ovdje pisati

Zadnje uređivanje extreme : 09.05.2012. at 20:45.
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 20:54   #86
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
ja sam kontaktirala liječnika iz epid. službe koji kaže da nisu sva 5u1 cjepiva jednaka, i da on od ta tri (pentaxim, pediacel i infanrix) preporučuje-pediacel. rekao mi je da je ministarstvo prvi put odbilo prijedlog HZJZ kod preporuke za cjepivo i umjesto pediacela su uzeli skoro duplo jeftiniji pentaxim

sa 4. dozom su najjače nuspojave, tako da mislim da ti je strah opravdan
ako te zanimaju detalji o tome što je rekao taj dr-javi mi se na pp. ne da mi se sve ovdje pisati
Ma čitala sam sve kaj si pisala na prethodnoj strani.I zvala maloprije Hanu,tak da sve znam.
Ali Pediacela nema...I dal je manje zlo da joj onda dam,tj.kupim Infarix...Je to uopće onaj 6u1 od Gks-a,ili da uzmem Pentaxim...
Nas su zvali,tak da nekaj moramo...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 22:15   #87
Temperatura 40? Kolika je opasnost oštećenja dječjeg mozga kod takve temperature?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2012., 06:58   #88
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Ma čitala sam sve kaj si pisala na prethodnoj strani.I zvala maloprije Hanu,tak da sve znam.
Ali Pediacela nema...I dal je manje zlo da joj onda dam,tj.kupim Infarix...Je to uopće onaj 6u1 od Gks-a,ili da uzmem Pentaxim...
Nas su zvali,tak da nekaj moramo...
zar nema pedicela za kupiti? nisam ja još došla do te faze...

ovaj dr kaže da je bzvz da im dajemo infanrix hexa jer dajemo komponentu za hep. B viška, tj, nepotrebno
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 20:10   #89
Beba će mi skoro napuniti 4 mjeseca kada ponovno moramo ići kod pedijatrice. Ne znam točno kojim bi se cjepivo/ima trebala cijepiti, ali ja bih radije kupila cjepivo ako je ono bolje, tj. ima manje nuspojava. Čitala sam da su to acelularna i mrtva cjepiva. E sad, zna li tko protiv čega se bebe obično cijepe (ako) s 4 mjeseca i kako se zove to bolje cjepivo?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2012., 21:22   #90
Evo, našla sam da mi je beba 1. put cijepljena Pentaximom, na netu piše da je to cjepivo protiv "pertusisa (acelularno), poliomijelitisa (inaktivirano).
To bi značilo da je to dobro cjepivo. Zanima me samo dobivaju li bebe i dalje to cjepivo ili ih se nadalje cijepi nekim lošijim cjepivom - hoću reći s većim nuspojavama. Jer čitala sam u Jovančevićevoj knjizi da se 1. put bebe cijepe tim cjepivom koje ima manje nuspojava na teret države, ali se dalje cijepe cjelostaničnim cjepivom.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 11:34   #91
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Evo, našla sam da mi je beba 1. put cijepljena Pentaximom, na netu piše da je to cjepivo protiv "pertusisa (acelularno), poliomijelitisa (inaktivirano).
To bi značilo da je to dobro cjepivo. Zanima me samo dobivaju li bebe i dalje to cjepivo ili ih se nadalje cijepi nekim lošijim cjepivom - hoću reći s većim nuspojavama. Jer čitala sam u Jovančevićevoj knjizi da se 1. put bebe cijepe tim cjepivom koje ima manje nuspojava na teret države, ali se dalje cijepe cjelostaničnim cjepivom.
Koliko se sjecam kad mi je mali isao na cijepljkenje sad u 3 mj.na trecu dozu 5 u 1 bacio sam pogled na kutiju i siguran sam da je pisalo Pentaxim i moram rec da nije imao ni jednu nuspojavu od tog cjepiva...
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 15:48   #92
pentaxim ,a joj kad se sjetim, cijepljenje sa 18 mj. i prvi put reakcija na cijepljenje, jako visoka temp, plač, da sam se barem ranije raspitala
nije bilo do sad nikakvih reakcija ni na jedno cijepljenje pa eto mislila sam da će i ovo tako proći
tamagoci is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 06:40   #93
Quote:
tamagoci kaže: Pogledaj post
pentaxim ,a joj kad se sjetim, cijepljenje sa 18 mj. i prvi put reakcija na cijepljenje, jako visoka temp, plač, da sam se barem ranije raspitala
nije bilo do sad nikakvih reakcija ni na jedno cijepljenje pa eto mislila sam da će i ovo tako proći
kažu da je 4. doza najopasnija, i ima najviše reakcija...

pogotovo to javljaju za pentaxim..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 10:07   #94
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
kažu da je 4. doza najopasnija, i ima najviše reakcija...

pogotovo to javljaju za pentaxim..
mozda bi trebalo malo stat na loptu i razmislit, a ne ovako sirit paniku. dosta je sto su roditelji u stahu i ovako i onako, pa je najbolje jos im potpirivat strah, da se vise grizu i plase. ajmo se drzat nekih crno na bijelo cinjenica. po mom misljenju je ovakav post vrlo neodgovoran.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:11   #95
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
mozda bi trebalo malo stat na loptu i razmislit, a ne ovako sirit paniku. dosta je sto su roditelji u stahu i ovako i onako, pa je najbolje jos im potpirivat strah, da se vise grizu i plase. ajmo se drzat nekih crno na bijelo cinjenica. po mom misljenju je ovakav post vrlo neodgovoran.
ali to piše u uputi za lijek, najjače nuspojave se kod pentaxima događaju nakon 4. i 5. cijepljenja. s tim što oticanje ekstremiteta i visoke temperature spadaju pod češća nuspojave.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:34   #96
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ali to piše u uputi za lijek, najjače nuspojave se kod pentaxima događaju nakon 4. i 5. cijepljenja. s tim što oticanje ekstremiteta i visoke temperature spadaju pod češća nuspojave.
e pa jel problem to napisat ovako kako si ti sad napisala, mene je samo zasmetala formulacija, ovaj neki plavi smajlic, nedovrsene recenice. sorry, to bas nikome nije od koristi.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:50   #97
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Evo, našla sam da mi je beba 1. put cijepljena Pentaximom, na netu piše da je to cjepivo protiv "pertusisa (acelularno), poliomijelitisa (inaktivirano).
To bi značilo da je to dobro cjepivo. Zanima me samo dobivaju li bebe i dalje to cjepivo ili ih se nadalje cijepi nekim lošijim cjepivom - hoću reći s većim nuspojavama. Jer čitala sam u Jovančevićevoj knjizi da se 1. put bebe cijepe tim cjepivom koje ima manje nuspojava na teret države, ali se dalje cijepe cjelostaničnim cjepivom.
Odakle vam samo ideja da je cjepivo koje inducira jaču upalnu reakciju lošije. A te strašne nuspojave o kojima pričate (temperatura, plač) su posljedica upalne reakcije. To i jest poanta cjepiva, temperatura je znak da je imunološki sustav dobro reagirao na cjepivo.
Cjepiva balansiraju između imunogeničnosti i škodljivosti. Tako se danas koristi inaktivirano cjepivo za polio koje ima manje nuspojava ali je i puno slabije imunogenično nego živo cjepivo za polio. Ali s obzirom da je polio gotovo istrebljen sa živim cjepivom danas si možemo priuštiti uporabu inaktiviranog jer je rizik infekcije manji.
A i ta škodljivost je relativna s obzirom da su ozbiljne nuspojave vrlo rijetke ali postoji tržišni pritisak da se koriste manje imunogenična cjepiva jer roditelji histeriziraju oko jednodnevne temperature.

Zadnje uređivanje lakota : 15.05.2012. at 13:56.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 16:51   #98
Quote:
lakota kaže: Pogledaj post
Odakle vam samo ideja da je cjepivo koje inducira jaču upalnu reakciju lošije. A te strašne nuspojave o kojima pričate (temperatura, plač) su posljedica upalne reakcije. To i jest poanta cjepiva, temperatura je znak da je imunološki sustav dobro reagirao na cjepivo.
Cjepiva balansiraju između imunogeničnosti i škodljivosti. Tako se danas koristi inaktivirano cjepivo za polio koje ima manje nuspojava ali je i puno slabije imunogenično nego živo cjepivo za polio. Ali s obzirom da je polio gotovo istrebljen sa živim cjepivom danas si možemo priuštiti uporabu inaktiviranog jer je rizik infekcije manji.
A i ta škodljivost je relativna s obzirom da su ozbiljne nuspojave vrlo rijetke ali postoji tržišni pritisak da se koriste manje imunogenična cjepiva jer roditelji histeriziraju oko jednodnevne temperature.
oprosti, od posljedica celularnog cjepiva protiv polia je u bivšoj Jugi bilo godišnje 8 do 10 slučajeva poliomielitisa. Bar je tako rekao Ricfhter u polemici s Gajski.

http://cybermed.hr/video/rez_talk_sh...mu_cijepljenja
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 17:44   #99
Želio bih reagirati na ovo što ste čuli:
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
kažu da je 4. doza najopasnija, i ima najviše reakcija...

pogotovo to javljaju za pentaxim..
Ako govorimo o Pentaximu, onda ovo što ste čuli nije točno.

Točno je da se nakon primitka 4. i 5. doze povećava rizik samo za lokalnu reakciju na mjestu uboda, tj. otok, crvenilo, osjetljivost ili bol, a ne za sve ostale nuspojave.

Tvrdnja da je 4. doza najopasnija i ima najviše reakcija je netočna i nepotpuna jer implicira da se radi o povećanom riziku od brojnih različitih nuspojava.

Iskoristio bih ovu prigodu da apeliram na sve koji pišu na ovoj temi da provjere informacije koje će objaviti ovdje jer jako puno ljudi čita ovu temu. Molim vas, cijenjene forumašice i forumaši, da vodite o tome računa i ne objavljujete neprovjerene, senzacionalističke informacije, glasine, tračeve, priče i sl. i time širite paniku, koja zaista nije potrebna.

Još jedanput ponavljam kako smo svi svjesni da nažalost postoje i neželjene reakcije i pojave nakon cijepljenja i o njima svakako trebamo i raspravljati i voditi računa, ali vas sve skupa lijepo molim da kada niste sigurni u ono što ste čuli ili kada ono što ste čuli nije provjereno, da budete jako oprezni u prenošenju takvih informacija.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 15.05.2012. at 20:43.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 18:24   #100
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
oprosti, od posljedica celularnog cjepiva protiv polia je u bivšoj Jugi bilo godišnje 8 do 10 slučajeva poliomielitisa. Bar je tako rekao Ricfhter u polemici s Gajski.

http://cybermed.hr/video/rez_talk_sh...mu_cijepljenja
Ne da mi se gledat cjeli taj link ali to sigurno nije rekao jer je polio virus pa za njega ne može postojati celularno cjepivo, pomješala si to sa pertusisom.
To se vjerovatno odnosi na živo cjepivo za polio, kao što sam rekao od njega je bilo više nuspojava ali je i bolje štitilo. Zato je to bilo cjepivo izbora dok je bilo više polia a sad kad je polio pred istrebljenjem WHO preporučuje inaktivirano cjepivo koje slabije štiti ali sad je i manji rizik od infekcije.
lakota is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.