Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2012., 00:04   #61
Jel se može dobit granulom na zuubu kojem su izvadjeni zivcci i plombirani je ?
__________________
UZet ću ti mjeru ja
pollq is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 00:49   #62
Potraži savjet stomatologa uživo, ovo je preneodređeno. Najvjerojatnije trebaš reviziju endodontskog liječenja.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2012., 22:42   #63
Ajd, da postavim i ja pitanje.
Jučer sam bila kod zubarice (zadnje dvije godine idem privatno jer nisam bila zadovoljna sa svojom redovnom.. i to ne zato jer nije dobro radila, nego zato sto mi ništa nikada nije rekla niti objasnila. Nisam pojma imala ni šta mi je ni šta mi radi. Dok sve sama nisam iskopala na netu itd.) S ovom novom sam zadovoljna.
Znači, prije 10tak godina, stara zubarica mi je na jedinici umrtvila živac, stavljala mi je neki lijek par tjedna i onda to sve zatvorila. Kad sam došla na pregled, taj zub me nije ni bolio nit se šta vidjelo na njemu osim jedne točkice, ali eto, ona je rekla da mora umrtviti živac. I ok. Naravno, ništa mi ni tu nije objasnila, ali nije to ni bit sad.
Poslije toga je sve bilo ok, do prije nekih pola godine kad sam počela ponekad osjećati taj zub. Nije to neka bol niti nešto posebno, ali eto, osjetim ga povremeno. Na njemu nema nekih promijena. Kada stisnem prstom gore ispod nosa onda me malo boli.
Sve sam to rekla jučer toj svojoj novoj zubarici, ona kaže da je to sve normalno, da na zubu ne vidi ništa i da je normalno da taj zub osjećam drugačije nego druge. Kaže također da bi problem bio npr da mi je to sve nateklo ili slično i da dodjem ako budem htjela slikati taj zub kasnije da vidi jel dobro ispunjen, ali eto, ona misli da nije ništa.
Sad si ja razmisljam, da nije dobro napravljen ili ispunjen, valjda bi me boljelo to prije, a ne bih osjetila nešto tek sada, nakon desetak godina.

Jel' normalno to da me boli kad pritisnem ispod nosa? (isto tako ne boli prejako, ali ipak boli) i što bi mi savjetovali da napravim? Možda samo paničarim previse.. ne znam.

Thx
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 00:23   #64
Za pocetak rtg snimku. I prestani se stiskati ispod nosa
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 10:30   #65
Ok, otići ću. I nije da se ja stalno diram ispod nosa hahaha Samo sam primjetila da me boli kad pipnem
nevermindMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2012., 21:17   #66
prije par dana zub (četvorka na kojoj imam plombu i koja je već ranije popravljana) me zabolio na hladno, otišla sam odmah stomatologu koja je rekla da mi se lagana upalica iznad njega počela raditi,te da ga neće otvarati i dala mi antibiotike, da bi meni taj dan navečer otekla cijela desna strana lica i napravila mi se iznad zuba gnojna vrečica, bol je bila jaka i pulsirajuća, morala sam čekati takva do ponedjeljaka, u ponedjeljak sam napravila ortopan na kojem se vidi granulom iznad četvorke, zubarka mi je otvorila zub i osjetila sam olakšanje i bol je skroz nestala, s tim da mi je pomalo taj gnoj curio iz zuba, bila sam jučer na čišćenju kanala i zub je privremeno zatvoren,te je stomatolog rekao da ću još par puta morati doći radi tog zuba, 5 sati nakon čišćenja kanala osjetila sam laganu bol tj. više kao nelagodu u tom zubu, lagano pulsiranje, jučer isto tako, a danas više ne osjetim. Da li je moguće da mi se stvara novi granulom ili je normalno da tako osjećam? jel moguće da mi se zub izljeći bez vađenja? jer nebi baš htjela ostati bez četvorke....kako se uopće granulom pojavi u popravljenom zubu? radi zaostalog karijesa? bila bi Vam vrlo zahvalna kad bi mi odgovorili
rum_rum_hop is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 11:03   #67
Počela me boljeti gornja šestica, taj zub je bio i prije popravljan, no koliko se sjećam mislim da mi je zubar rekao da je bila pukla iglica prilikom endodoncije, koliki je to problem?
Evo i slike od prije par mjeseci, pomoć profesionalci
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 15:47   #68
A nema ti druge nego pokušati napraviti reviziju. Slika je dosta loše rezolucije i ne mogu točno procijeniti stanje kanala. Inaće, može se pokušati zaobići ili izvaditi ev.iglica (teško, i to treba probati specijalist, najbolje na Faksu) ili ako ne ide, a zub nakon punjenja i dalje boli (a isljučena je mogućnost 4og kanala), treba pokušati apikotomiju - kirurško rezanje vrha korijena.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2012., 09:34   #69
Hvala ti! Pošto sam toliko već istraumatizirana odlascima stomatologu mislim da ću se odlučiti na vađenje zuba... Vjerujem da mi je to najbezbolnije rješenje ukoliko se igla neće moći izvaditi. Samo da više ne moram u ordinaciju
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 09:43   #70
Poštovanje.. Imam jedan problemčić.
Prije cca 3-4 godine izvadio sam korijen jednog zuba (gornji lijevo, mislim 6).. Zub pored (onda valjda 5) mi je liječen.. Niti sa jednim nisam imao probleme od tada. Unazad tjedan dana mi se dogodi da me iz čista mira počne boliti na mjestu izvađenog zuba.. Onda valjda zahvati i taj liječeni pa boli možda dvije tri minute i mir. Mir bude po par sati i sve super da bi se bol povremeno vratila (bilo iznenada bilo da ja jezičinom iziritiram to područje )

Npr. noćaš sjedim, gledam nešto na kompu i sve ok.. Odem leći u roku odmah zaboli (izvađeni) Dovoljno je vrlo malo vode iz pipe da me bole prođe pa se nastavi javljati malo kasnije. KAo da je neka upala koju hladno smiruje .
Noćas i nisam baš sjajno spavao a do sada nisam imao previše problema noću.. Šta bi to moglo biti
Propali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 09:47   #71
Simptomi koji se javljaju u ležećem položaju, a smiruju se na hladnu vodu govore u prilog pulpitisu. Pulpitis može nastati samo u zubu, ne u mjestu gdje zuba nema. Odi stomatologu da utvrdi od kojeg je točno zuba te da ti ga otvori i izliječi
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 10:05   #72
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Simptomi koji se javljaju u ležećem položaju, a smiruju se na hladnu vodu govore u prilog pulpitisu. Pulpitis može nastati samo u zubu, ne u mjestu gdje zuba nema. Odi stomatologu da utvrdi od kojeg je točno zuba te da ti ga otvori i izliječi
Pa znam al ne kužim kako je to moguće, vjeruj mi da me na tom mjestu boli, Zvuči besmisleno ali je živa istina
Još je čudnije da me boli uz to mjesto i zub koji je liječen (dakle izvađen živac) a onaj zub sa druge strane miran ko bubica..
Jel moguće da taj liječeni zub ipak nije mrtav već da je negdje ostao živac a da me od njega boli i meso na mjestu izvađeog zuba?? Totalno sam zbunjen

I hvala puno na ekspresnom odgovoru
Propali is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 10:42   #73
Moguće je da postoji još jedan kanal koji nije nađen prilikom prvog liječenja (posebno često kod premolara).
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2012., 18:43   #74
Eto hvala na objašnjenju, otići ću do stomatologa..
Problem je što mogu tek u ponedjeljak.. S čim da smirujem eventualnu bol do tada ??
Propali is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2012., 19:57   #75
Pomoć molim!!
Ima dva-tri dana me počeo bolit zub..neka čudna pulsirajuća bol, a na dodir užasno boli...boli na mjestu i mi je plomba stavljena i vidin neke crne točkice znači da se kvari zub...postoji li mogućnost da ću morati vadit zub?????
bazingaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 13:43   #76
Bok!
Evo vako prije mjesec dana mi je na dvicu stavljena blomba samo zbog estetskih razloga(neka bijela mrlja).
I tek sam sad skužio,kad noktom pritisnem tu blombu osjetim laganu bol(kao kod bušenja,pa kad se dođe do živca).
Pa me zanima,da li je ovo treba riješiti ili će proći?
hvala
DJ.MUP is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 18:34   #77
Quote:
bazingaaa kaže: Pogledaj post
Pomoć molim!!
Ima dva-tri dana me počeo bolit zub..neka čudna pulsirajuća bol, a na dodir užasno boli...boli na mjestu i mi je plomba stavljena i vidin neke crne točkice znači da se kvari zub...postoji li mogućnost da ću morati vadit zub?????
Posjet stomatologu - endodontsko liječenje
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2012., 18:34   #78
Quote:
DJ.MUP kaže: Pogledaj post
Bok!
Evo vako prije mjesec dana mi je na dvicu stavljena blomba samo zbog estetskih razloga(neka bijela mrlja).
I tek sam sad skužio,kad noktom pritisnem tu blombu osjetim laganu bol(kao kod bušenja,pa kad se dođe do živca).
Pa me zanima,da li je ovo treba riješiti ili će proći?
hvala
Neka ti ju ponovi - ne bi smjelo ništa boljeti (možda će se i živac morati liječiti)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 17:33   #79
mene zanima ako imas karijes na jednim zubu kolko dugo ti zubar taj zub popravlja? jer ja moram svakih 20 dana doc da bi mi ona svaki put napravila isto s tim zubom,dakle maknula plombu i stavila novu ili tako nesto. vec znam proceduru napamet. ne kuzim zas mi tolko dugo popravlja jedan jedini zub
Lota94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2012., 19:21   #80
Pa pitaj ju sto ti radi?? Najvjerojatnije ti radi endodonciju (zivac), karijes nemas sto popravljat u vise puta (ev.dva puta)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.