Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2005., 13:50   #41
Moja sestra uz mene nije dobila kozice, a bile smo 24/7 skupa. Nije ih ni dobila kad joj je imao sin...Mozda se uz mene samo cijepila..da bar...

Koliko znam vazno je da kozice "izadju" jer, kako je netko prije napomenuo, mogu "sjest" na pluca i ine organe... zato je vazno da djete boravi na toplom ( to ih navodno mami na povrsinu koze), jer se na hladnom povlace...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 14:42   #42
Vidiš, to za toplinu nisam imala pojma, ali sam se pridržavala savjeta da dijete ne izlažem hladnoći, a pogotovo ne vodim van (koliko god stanje izgledalo blago).
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 14:49   #43
Quote:
manc kaže:
Moja sestra uz mene nije dobila kozice, a bile smo 24/7 skupa. Nije ih ni dobila kad joj je imao sin...Mozda se uz mene samo cijepila..da bar...

Koliko znam vazno je da kozice "izadju" jer, kako je netko prije napomenuo, mogu "sjest" na pluca i ine organe... zato je vazno da djete boravi na toplom ( to ih navodno mami na povrsinu koze), jer se na hladnom povlace...
kod malih klinaca koze ispadnu prvo na guzi zbog topline i vlage

kad je moja sis imala koze, grijali smo stan na +30 valjda. sva je popiknjavila, ali je sve proslo u principu bez prevelikih problema.


moja stara je super prosla: ko beba od 2 mjeseca zavrsila je sa svojom starom na zaraznoj i odbolovala kozice, ospice, sarlah, rubeolu... sad ima tuto kompleto imunitet, za razliku od starog koji je morao dobit izgon iz kuce kad smo bolovali te zarazne pizdarije.
kod odraslih su te bolesti uzasno opasne pa nemojte biti blizu klinaca ako nemate imunitet. poznajem zenu ciji je muz s 42 godine umro od vodenih kozica.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 14:51   #44
Moja susjeda je od svoje petogodišnje kćeri dobila ospice i umrla jer joj je otkazalo srce. Imala je 30 godina.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 14:51   #45
a zašto se ne smije na sunce?
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 14:56   #46
Quote:
maristella69 kaže:
Veliku temperaturu rješavaš onako kao i do sada
ne znam sto znaci ovo 'kao i do sada', ali kod vodenih kozica smije se za snizavanje temperature uzimati paracetamol (lupocet, plicet, panadon), ali ne i acetilsalicilna kiselina (aspirin, andol)
acetilsalicilna kiselina za vrijeme virusnih bolesti, narocito vodenih kozica, povezuje se s rizikom nastanka reye-ovog sindroma


ako to spada u ovo 'kao i do sada' smatrajte moj post suvisnim
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 14:57   #47
zato jer ti sunce "lupa" u glavu, tu im je najtoplije...a poznato je da virus kozica moze djelovat i na mozak, sto se manifestira pospanoscu i zanasanjem u hodu..navodno nije opasno...prodje bez terapije samo moras bit pod ljecnickim nadzorom..
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 14:59   #48
znam da je mene mama momentalno u kuću potjerala..
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 15:01   #49
Quote:
valnea kaže:
ne znam sto znaci ovo 'kao i do sada', ali kod vodenih kozica smije se za snizavanje temperature uzimati paracetamol (lupocet, plicet, panadon), ali ne i acetilsalicilna kiselina (aspirin, andol)
acetilsalicilna kiselina za vrijeme virusnih bolesti, narocito vodenih kozica, povezuje se s rizikom nastanka reye-ovog sindroma


ako to spada u ovo 'kao i do sada' smatrajte moj post suvisnim


'Do sada' se veže uz činjenicu da se radi o djeci, kojoj se temperatura i inače snižava sa tim paracetamolima koje navodiš. Aspirin i andol nikada ne dajem svojoj djeci.

No, čudno mi je da nisam bila konkretno upozorena od strane pedijatrice da ni u kom slučaju ne dajem acetilsalicilnu kiselinu?! Ne bi li to trebalo biti izričito rečeno?
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 15:16   #50
možda si rekla već prije da samo paracetamol daješ? nagađam..
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 15:24   #51
Quote:
maristella69 kaže:
'Do sada' se veže uz činjenicu da se radi o djeci, kojoj se temperatura i inače snižava sa tim paracetamolima koje navodiš. Aspirin i andol nikada ne dajem svojoj djeci.

No, čudno mi je da nisam bila konkretno upozorena od strane pedijatrice da ni u kom slučaju ne dajem acetilsalicilnu kiselinu?! Ne bi li to trebalo biti izričito rečeno?
mislim da je to nova stvar, i ja sam tek nedavno cula da taj reyev sindrom uopce postoji.
ja malcu snizavam lupocetom, a ako ne djeluje, ibrufen sirupom.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 15:27   #52
Štogod da sam rekla ili insinuirala, sanjala ili maštala, za takve stvari i mogućnost takvih katastrofalnih posljedica posve je neopravdano izostaviti liječničko upozorenje.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 15:34   #53
Kod kozica temperatura traje dok izlaze nove, a to traje par dana. Nikako nije poželjno izlaziti vani i kada prestanu izlaziti nove. Organizam jako oslabi od vodenih kozica. Moj je sin bio dva tjedna kod kuće i još smo dva tjedna pauzirali sve sportove, na liječnički savjet.

Čula sam da liječnici više ne prepisuju tekući puder, ali ja sam ga kupila u ljekarni. Imaš dvije verzije: sa i bez anestezina. Onaj sa anestezinom ublažava svrab koji može biti nesnosan. Ja sam svom stavljala taj sa anestezinom. Kada bi jadan počeo divljati od muke, ja bih sa onim štapićem za čišćenje uši bila spremna i odmah nasaftala prokletnicu koja svrbi. Odmah ublaži svrab.
Najgore su bile one oko čmara i na pišulinu.
ljutika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 15:37   #54
Quote:
plavva kaže:
ibrufen sirupom.
malo sam se naježila na ovo jer sam čitala za opasnosti od Ibuprofena za djecu. dapače, od dragog prijatelju je dijete obolilo od rijetkog oblika raka, utvrđena je reakcija na Ibuprofen i umrlo je mislim, ja Ibuprofen uzimam kad god me nešto boli dok se nisam malo raspitala i nađem podatke da je poznata ta reakcija na Ibup. i mama mi na to kaže da kad sam ja bila mala da su doktori još onda izbjegavali davati Ibup. sirup. mislim stvarno nemam namjeru širiti paniku ali ja se naježim na ime Ibuprofen pa daj malo pitaj doktora ili neka napiše netko ako zna još više o ovome.

__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 15:47   #55
Quote:
LadyInRed kaže:
malo sam se naježila na ovo jer sam čitala za opasnosti od Ibuprofena za djecu. dapače, od dragog prijatelju je dijete obolilo od rijetkog oblika raka, utvrđena je reakcija na Ibuprofen i umrlo je mislim, ja Ibuprofen uzimam kad god me nešto boli dok se nisam malo raspitala i nađem podatke da je poznata ta reakcija na Ibup. i mama mi na to kaže da kad sam ja bila mala da su doktori još onda izbjegavali davati Ibup. sirup. mislim stvarno nemam namjeru širiti paniku ali ja se naježim na ime Ibuprofen pa daj malo pitaj doktora ili neka napiše netko ako zna još više o ovome.

doktorica mi je dala, a ja pitala jos kod jedne ja sam mama koja sve tri put provjeri prije nego klincu da

prica s ibrufenom je ovakva: kod nekih bolestina lupocet naprosto ne djeluje, odnosno ni malo ne snizava temperaturu. mom malom se to desilo kad je imao pneumokok i kurio preko 39. kaj da radim onda? oblozi nisu pomogli, tusiranje isto, a visoka temperatura je opasnija od male zlicice ibrufena. meni je doktorica rekla da mu tempera moze napravit vise stete od cak dva lupocet cepica...
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 15:52   #56
slažem se, kad je situacija takva zaista nemaš izbora. ako je to rijetko, valjda nije velika opasnost

p.s. ja uopće ne sumnjam da si ti sjajna majka plavvovska

stvarno ne mislim nikome soliti pamet jer nisam mama, ali smatrala sam da ovo moram reći, možda nekome spasi život.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 16:20   #57
Quote:
maristella69 kaže:
. No, smiriti će je ziher kupka od hipermangana, vjeruj!
što je ovo?
Dr mi nije niti spomenuo
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 16:27   #58
Quote:
Tija kaže:
što je ovo?
Dr mi nije niti spomenuo
napravis blagu kupku - u kadu stavis malo (prstohvat?) hipermangana... sluzi za dezinfekciju. ima lijecnika koji ni to ne preporucuju...
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 16:28   #59
Hipermangan kupiš u ljekarni, purpurne je boje i moraš paziti da ne kihneš kad otvoriš kutijicu.
Stavljaš ga u vodu u vrlo malim količinama, dovoljan je čak i jedan prstohvat.
Moja mala je baš mirno zaspala nakon što sam je osvježila u toj kupki.

__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2005., 23:02   #60
Može mi netko reći koliko dugo koze izbijaju van? Jel to dan, dva pa se onih 10 dana liječe i mažu ili izlaze konstantno sve te dane?
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.