Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2008., 08:28   #1001
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Što fali? Ovisi o ukusu, sklonostima i potrebama. Ni čobanu na vrh planine ništa ne fali, možda je što se tiče zadovoljavanja potreba i zadovoljniji od svih nas.

No, ja ću ti reći svoj primjer, rijetko kad dođem doma prije 23h, veliki dio života sam proveo na koncertima, koji baš ne počinju, niti završavaju u podne. Reci mi kad je zadnji vlak iz Zagreba za Zaprešić i reci mi kakva je frekvencija vlakova kasno navečer, da ne pitam u noć? Reci mi kakva je frekvencija vikendom.

EDIT: Vidim da je Atlantis ista pitanja postavila Jednostavno, postoje ljudi koji su svojim poslom, zanimacijama, hobijem vezani uz grad i kojima ništa ne znači što u radni dan u idelano vrijeme mogu za pol sata vlakom doći na glavni kolodvor. Svi uvijek navode idealne uvjete, kao da svakodnevno imamo idealan dan i raspored. Ako dođem na kolodvor u ponoć i 5 minuta, pretpostavljam da se mogu slikat i da trebam čekati noćne linije do Črnomerca, pa onda noćne linije Autobusa do Zaprešića. Jel uopće postoje

sorry ali ti očito ideš svaki dan na koncerte jel tako ?
drugo po tebi znači svi bi mi trebali živjeti u centra zagreba.
svi mi kaj smo u zaprešiću, samoboru , velikoj gorici smo budale.
pa ako nema vlaka, zato imaš auto. ti zasigorno uvijek ideš pješke doma
BundyBoy is offline  
Old 28.02.2008., 10:55   #1002
Quote:
ja se nisam našao uvrijeđen jer imam stan u zagrebu i u okolica zaprešića kuću.
a i bio sam x puta u samoboru ... pa te pitam zašto je samobor npr... ljepši ?
to je naravno subjektivni dojam , ali i ovak realno gledano da neki strucnjaci za procjenu ljepote gradica se nadju , mislim da bi se slozili
nazalost samobor je relativno lose povezan sa Zgom.doduse ima buseva , za nekih 30-40 minuta si u Zagrebu.

Quote:
čovjek dobro govori... u zagrebu su non stop gužve.... ja neznam di
ti onda živiš ? dobro nisu svi dijelovi grada natrpani autima, ali
ima dobar dio grada gdje se voziš 2 na sat....
daj molim te. to se dogadja usred spice da da gmizes . a sto radi autobus ili tramvaj dok je takva guzva , leti?


javni prijevoz kao takav je kod nas prilicno los.nije to amerika pa da sabvejom dodjes di oces za pol sata.
Quote:
sorry ali ti očito ideš svaki dan na koncerte jel tako ?
drugo po tebi znači svi bi mi trebali živjeti u centra zagreba.
svi mi kaj smo u zaprešiću, samoboru , velikoj gorici smo budale.
pa mozda nejde svaki dan , mozda je poslvno vezan uz koncerte , usvakom slucaju nisu koncerti jedini razlog da se ostane u gradu poslije 00:00 . stvarno bih se jadno osjecao da moram pazit na sat kad ostajem u gradu.

niste budale , samo ste odabrali haj-vej

zezam se , svakom svoje.sto se mene tice mozete propagirat i zivot u jaski ,samo pola sata voznje do rotora na savi ,a zemlje ima kolko hoces.
Hrvoje xyz is offline  
Old 28.02.2008., 11:11   #1003
Quote:
Hrvoje xyz kaže: Pogledaj post
duboko se ispricavam stanovnicima Ivanica , gorice, pusce bistre i svih ostalih prigadskih naselja i gradica.neznam kolko je koje od tih naselja udaljeno od grada tocno , kazem nemam potreba putovat tamo.jedino od tih okolnih mjesta di bih htio imati nesto je Samobor, njega nitko ovdje ne spominje a IMO daleko ej najljepsi i najzanimljiviji do svih.
ali i solidno skuplji, jerbo je i drugima zanimljiv i lijep
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 28.02.2008., 13:37   #1004
Quote:
masimo1 kaže: Pogledaj post
Oh my, da mi je samo znati kako si ti dosao do svojih zakljucka...
Pa prima 2000 kuna legalno a ostatak na ruke.

Glede putovanja iz Zaprešića: da, ima smisla ako ti je radno mjesto pivovara, HŽ, glavna pošta, importanne. A u suprotnom: vlakom do glavnog pa sjedi na tramvaj pa se jebi do recimo Savske, Radničke, i sličnih poslovnih zona. Praktično
Drugim riječima, sjedi u auto i vozi. A onda, kako je atlantis lijepo rekla, razliku u cijeni kvadrata spušiš na benzinu i češćem kupovanju auta. Iliti, Zaprešić je preskup. Da je kvadrat tamo 700€ onda bi to imalo smisla.
Gazda is offline  
Old 28.02.2008., 13:43   #1005
Quote:
Hrvoje xyz kaže: Pogledaj post
neznam kakve su tvoje vozacke sposobnosti , vozis li ispod ogranicenja ,pricamo li uopce o autu ili zapreznim kolima ,ali ovo je , dakako , neistina.pa kolko ti treba da dodjes od te gorice do evo savskog mosta uopce.a guzve u rush houru
iznad ograničenja
tak da si komentare o ženskoj vožnji možeš zataknut

ali ne razumijem kaj te zanima
ja sam rekla da je potrebna ista količina vremena iz točke A i B do točke C
daklem tu sama brzina vožnje nema nikakve veze jerbo vozi ista osoba

istina da mi je daaleko češća relacija centar (strogi) - rudeš nego taj isti centar - gorica, ali imam kolega na poslu koji su iz gorice i idem mjecečno min 10 puta u goricu u najrazličitija vremena, osim vikendom
tak da otprilike znam o čem pričam
polly is offline  
Old 28.02.2008., 13:45   #1006
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
No, ja ću ti reći svoj primjer, rijetko kad dođem doma prije 23h, veliki dio života sam proveo na koncertima, koji baš ne počinju, niti završavaju u podne. Reci mi kad je zadnji vlak iz Zagreba za Zaprešić i reci mi kakva je frekvencija vlakova kasno navečer, da ne pitam u noć? Reci mi kakva je frekvencija vikendom.
zadnji bus za moje selo polazi u 23.30
zagrebačko selo

daklem ili cipelcugom ili autom
polly is offline  
Old 28.02.2008., 13:56   #1007
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Pa prima 2000 kuna legalno a ostatak na ruke.

Glede putovanja iz Zaprešića: da, ima smisla ako ti je radno mjesto pivovara, HŽ, glavna pošta, importanne. A u suprotnom: vlakom do glavnog pa sjedi na tramvaj pa se jebi do recimo Savske, Radničke, i sličnih poslovnih zona. Praktično
Drugim riječima, sjedi u auto i vozi. A onda, kako je atlantis lijepo rekla, razliku u cijeni kvadrata spušiš na benzinu i češćem kupovanju auta. Iliti, Zaprešić je preskup. Da je kvadrat tamo 700€ onda bi to imalo smisla.

sorry po tebi je glavni kolodvor jedina stanica
ima ih puno više
BundyBoy is offline  
Old 28.02.2008., 14:11   #1008
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
sorry po tebi je glavni kolodvor jedina stanica
ima ih puno više
Pardon, zaboravio sam na poslovne zone Gajnice, Vrapče i Trg Franje Tuđmana. Čovjek prosto ne zna kako se odlučiti između silnih radnih mjesta na tim lokacijama.
Gazda is offline  
Old 28.02.2008., 14:15   #1009
gle bundy i iz zapadnog trebash tram ili pun q pjesice ako radish u savskoj... iz kustosije isto tako ako radish u rudesu... borongaju ako radish na zitnjaku...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 28.02.2008., 15:38   #1010
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Pa prima 2000 kuna legalno a ostatak na ruke.

Glede putovanja iz Zaprešića: da, ima smisla ako ti je radno mjesto pivovara, HŽ, glavna pošta, importanne. A u suprotnom: vlakom do glavnog pa sjedi na tramvaj pa se jebi do recimo Savske, Radničke, i sličnih poslovnih zona. Praktično
Drugim riječima, sjedi u auto i vozi. A onda, kako je atlantis lijepo rekla, razliku u cijeni kvadrata spušiš na benzinu i češćem kupovanju auta. Iliti, Zaprešić je preskup. Da je kvadrat tamo 700€ onda bi to imalo smisla.
a daj računice...spušiš i po zg gužvama i benzina i autiju...
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 28.02.2008., 15:40   #1011
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Pardon, zaboravio sam na poslovne zone Gajnice, Vrapče i Trg Franje Tuđmana. Čovjek prosto ne zna kako se odlučiti između silnih radnih mjesta na tim lokacijama.
ima i kustošija stanicu, blizu črnomerca
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Old 28.02.2008., 15:46   #1012
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Pardon, zaboravio sam na poslovne zone Gajnice, Vrapče i Trg Franje Tuđmana. Čovjek prosto ne zna kako se odlučiti između silnih radnih mjesta na tim lokacijama.

sorry šefe... zaboravio sam da živiš prek puta firme u kojoj radiš
BundyBoy is offline  
Old 28.02.2008., 15:50   #1013
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
gle bundy i iz zapadnog trebash tram ili pun q pjesice ako radish u savskoj... iz kustosije isto tako ako radish u rudesu... borongaju ako radish na zitnjaku...

ispričavam se odmah ali nisam smješniju stvar čuo do sada
ajde koliko ti treba pješke od zapadnog do sasvke
druga stvar. gdje god ideš treba ti vremena. i ako ideš autom
onda letiš jel tako ? voziš 130km/h po centru
BundyBoy is offline  
Old 28.02.2008., 15:53   #1014
Quote:
zed_alive kaže: Pogledaj post
a daj računice...spušiš i po zg gužvama i benzina i autiju...
pa oni se voze na vodu... skorom pa besplatno
BundyBoy is offline  
Old 28.02.2008., 15:55   #1015
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
ajde koliko ti treba pješke od zapadnog do sasvke
do mliječnjaka, za čas (šalim se , nije ni to na 5 min)
jedino kaj ti je savska dugačka, pa može problem biti u kućnom broju
polly is offline  
Old 28.02.2008., 16:23   #1016
Quote:
BundyBoy kaže: Pogledaj post
ispričavam se odmah ali nisam smješniju stvar čuo do sada
ajde koliko ti treba pješke od zapadnog do sasvke
druga stvar. gdje god ideš treba ti vremena. i ako ideš autom
onda letiš jel tako ? voziš 130km/h po centru

rekla sam ti

do vlaka imam 5 minuta ak uracunash josh 5 da ne zakasnih to je 10 minuta... vlak - 10 minuta do glavnog... od glavnog do firme u kojoj radim - 20 minuta (pod uvjetom da ne cekam cetvorku 35 minuta ko pretprosli tjedan jedan dan i pod uvjetom da nije kolona na savskoj = 40 minuta

autom do posla - 15 minuta (10 nedjeljom)



ne rade svi na glavnom cak i da radim na glavnom, teoriju ti ruse vlakovi vikendom, nedjeljom i nocu kada ja radim


edit: ne pjesacim od zapadnog do savske, idem autom na posao
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Old 01.03.2008., 16:56   #1017
Ja sam kao podstanar promjenio dosta lokacija i iskusao kombinacije centar-periferija i dalje. Sto si blize centru, vise se isplati, ali moze ovisiti i od osobe. Uvjek mislis, pa to je samo par minuta vlakom. Nije bas tako. Sto vise presjedas, vise imas cekanja i zurenja izmedju presjedanja. Npr. vlak krece tad i tad i bitno je na koji vlak stignes (nije kao tramvaj pred zgradom) pa moras doci ranije na vlak. Tu se zimi smrzavas dok cekas a ljeti se kuhas i opcenito stojis na nogama. Slicna stvar je i sa autobusima. Mozda su najgore one lokacije gdje je 1 autobusna stanica pa ju koji puta odvalis i pehaka
Uglavnom, uvjek sam se vracao umoran kuci s posla. Meni ne pase.

Druga stvar ti je izoliranost. Veci izbor imas kad si blize centru. U dobrom kvartu imas trznicu, dobar super market, videoteku i lokarni birc.

U centru imas problem prostora, jer moras stediti kvadraturu zbog cijene, pa onda zaboravi besplatni prostor za garazu (motor), instrumente, biljar i sl.
frlet is offline  
Old 02.03.2008., 16:34   #1018
Čini se da će na prodaju biti stan našeg poznanika na Knežiji, 60 kvadrata, 1600 E po kvadratu (+ preostali otkup, ne znam točan iznos), zgrada stara 30 godina; što mislite o cijeni?

Nama su prednosti: prvenstveno lokacija (blizina bolesnih staraca; blizina dva vrtića, škole, trgovina, ambulante, parka, posla jednog od nas itd.), orijentacija stana sjever-jug.

Mane: najviši kat (doduše, vele da nije nikad bilo problema s prokišnjavanjem), nema balkon/lođu (djelomično to kompenzira s puno svjetlosti jer je puno prozora), raspored prostorija nije idealan a i bez eventualnog rušenja ili "premještanja" zidova trebalo bi ga "zrihtati" (standardno, promijeniti kupaonicu, srediti podove itd., iako se ni u trenutnom stanju ne može nazvati derutnim).
chandra is offline  
Old 02.03.2008., 17:49   #1019
za cijenu ne znam, ali znam da se kod nas u rijeci cijene kreću oko 2000€/m2.
što se tičezadnjeg kata, ja to doživljavam kao prednost. ivim u stanu na zadnjem katu i jedina sam koja ne kukam da mi idu na ivce ovi iznad mene jer lupaju kad hodaju, razvlače stolice, tresu stolnjak preko moje robe..... da ne spominjem da smo, na račun toga što smo na zadnjem katu, uspjeli srediti etžno centralno sasvim cijevima preko zajedničkog tavana
ana26rijeka is offline  
Old 02.03.2008., 18:03   #1020
Quote:
chandra kaže: Pogledaj post
Čini se da će na prodaju biti stan našeg poznanika na Knežiji, 60 kvadrata, 1600 E po kvadratu (+ preostali otkup, ne znam točan iznos), zgrada stara 30 godina; što mislite o cijeni?

Nama su prednosti: prvenstveno lokacija (blizina bolesnih staraca; blizina dva vrtića, škole, trgovina, ambulante, parka, posla jednog od nas itd.), orijentacija stana sjever-jug.

Mane: najviši kat (doduše, vele da nije nikad bilo problema s prokišnjavanjem), nema balkon/lođu (djelomično to kompenzira s puno svjetlosti jer je puno prozora), raspored prostorija nije idealan a i bez eventualnog rušenja ili "premještanja" zidova trebalo bi ga "zrihtati" (standardno, promijeniti kupaonicu, srediti podove itd., iako se ni u trenutnom stanju ne može nazvati derutnim).

dali ima lift ? ako nema... onda nemoj. s vremenom ćeš
popizditi. ja sam živio na 5 katu bez lifta
a za krov.. gle svaki krov može curiti.. bio ravan ili ne....
BundyBoy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.