Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2005., 14:28   #81
tarife jesu, nazhalost, previsoke, ali u svakom slucaju je bolje bilo sto naslijediti i platit pristojbu, nego ne naslijedit nista, bez obzira dal si podstanar il ne.
coflek is offline  
Old 24.02.2005., 14:29   #82
Quote:
vaci kaže:
meni moj mehaničar nešto uredno naplati ruke - ka da su mu od zlata
a ne zadrži se baš puno oko auta, ja ni kavu ne stignem popit
Sigurno ti naplti 2600 kn za 10 minuta posl. Ak tolko plačaš servisera, nije ni čuda da smatraš da su "nagrade" javnim bilježnicima sasvim primjerene.

Uostalom, nitko te ne prisiljava da servis obaviš kod tako skupog mehaničara. Možeš otič do nekog ovlaštenog i platit oko 200 kn/h.
lakluze is offline  
Old 24.02.2005., 14:29   #83
Lakluze, taj odgovor je bio za Kemik , a ne za tebe.
coflek is offline  
Old 24.02.2005., 14:30   #84
Quote:
lakluze kaže:
Znači, neki podstanar radi za 2000 kn, naslijedi stan (od roditelja), taj stan mora prodat da bi mogao platit javnom bilježniku njegovih pola sata rada????
Znači, opet nema stan!!! Al zato javni bilježnik ima 3000 kn u džepu...
A troškovi ostavinske rasprave su daleko manji od, u mom slučaju, 2600 kn.
E, da baš će ga prodat.

Netko tko je naslijedio stan je naslijedio veliku vrijednost. Postupak ostavniske rasprave za tako veliku vrijednost znači i veliku odgovornost. A odgovornost košta.

Javnog bilježnika ( ovom slučaju) ne plaćaš po satu, nego po vrijednosti. Ako nema ostavine - isto će provesti ostavninski postupak i dobiti nula kuna. Dakle, biti će na gubitku.

Isto kao da ideš na sud - pristojba ovisi o visini spora - ako je spor 1000 kn košta puno manje od spora od 1.000.000 kn. Tako funkcionira sustav.
Vojky is offline  
Old 24.02.2005., 14:32   #85
Quote:
coflek kaže:
tarife jesu, nazhalost, previsoke, ali u svakom slucaju je bolje bilo sto naslijediti i platit pristojbu, nego ne naslijedit nista, bez obzira dal si podstanar il ne.
Jasno da ću platit, al komentiram bezobrazno visoke "nagrade" javnih bilježnika...
Kao što sam rekao, i oni (pravnici, javni bilježnici, suci i ostali) bi platili i meni 2600 kn za popravak računala kad bi ih država na to prisilila. Samo, ja ne bi imao obraza naplatit toliko za niš posla.
Ali to govori o tome kakve su osobe "naši pravnici"...
lakluze is offline  
Old 24.02.2005., 14:36   #86
Quote:
lakluze kaže:
Jasno da ću platit, al komentiram bezobrazno visoke "nagrade" javnih bilježnika...
Kao što sam rekao, i oni (pravnici, javni bilježnici, suci i ostali) bi platili i meni 2600 kn za popravak računala kad bi ih država na to prisilila. Samo, ja ne bi imao obraza naplatit toliko za niš posla.
Ali to govori o tome kakve su osobe "naši pravnici"...
i moj mehaničar
i moj kiroprkatičar
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 24.02.2005., 14:36   #87
Quote:
Vojky kaže:
E, da baš će ga prodat.

Netko tko je naslijedio stan je naslijedio veliku vrijednost. Postupak ostavniske rasprave za tako veliku vrijednost znači i veliku odgovornost. A odgovornost košta.

Javnog bilježnika ( ovom slučaju) ne plaćaš po satu, nego po vrijednosti. Ako nema ostavine - isto će provesti ostavninski postupak i dobiti nula kuna. Dakle, biti će na gubitku.

Isto kao da ideš na sud - pristojba ovisi o visini spora - ako je spor 1000 kn košta puno manje od spora od 1.000.000 kn. Tako funkcionira sustav.
Kakvu to odgovornost imaju javni bilježnici?
Uostalom, svi mi koji radimo, snosimo nekakvu odgovornost. Samo, meni za to ne plate 2600 kn za pola sata rada...

A kad smo kod gubitka (kad vrijednost ostavine iznosi 0 kn)... Kakav je to gubitak? Pola sata rada.... Istina, mogli su zaradit i 3000 kn. Veliki gubitak...
lakluze is offline  
Old 24.02.2005., 14:38   #88
Quote:
vaci kaže:
i moj mehaničar
i moj kiroprkatičar
Ne kažem da je sat rada mehaničara i kiroprktičara realan (u svakom slučaju su preplačeni), ali nije ni približno toliko visok kao um ovom slučaju...
lakluze is offline  
Old 24.02.2005., 14:39   #89
Mislim da o visini odvjetnickih i javnobiljez. tarifa vecina gradjana smatra da su previsoke. Al takve su kakve jesu, i bespredmetno je o tom tu tolko "raspravljat". Osim ak nam se samo , onda ok.
coflek is offline  
Old 24.02.2005., 14:44   #90
Quote:
coflek kaže:
Mislim da o visini odvjetnickih i javnobiljez. tarifa vecina gradjana smatra da su previsoke. Al takve su kakve jesu, i bespredmetno je o tom tu tolko "raspravljat". Osim ak nam se samo , onda ok.
Gle, u nekoj državi u kojoj je prosječna plaća 3000€, 2600 kn ne bi bilo tako strašno. Al u Hrvatskoj u kojoj je prosječna plaća puno, puno manja, ovo je JAKO STRAŠNO. I žalosno je to što je to sve legalizirano. A u isto vrijeme država ne čini ništa da zaštiti ostale ljude. Propisani minimalac je manji od onog što javni bilježnik zaradi za 10 minuta posla. A ljudi rade za to cijeli mjesec (što je najžalosnije, neki ne prime ni toliko).
lakluze is offline  
Old 24.02.2005., 14:49   #91
Da, u pravu si, ali kuish kaj se tu sad mozhe promijeniti? odnosno kaj mi tu mozhemo promijeniti? na ovom forumu eventualno misljenje jednog malog dijela javnog mijenja.hmm.. ali i ne trebamo , jer kao sto sam rekla, vecini su te tarife previsoke, a slusajuci ove koji su ZA takve visoke tarife (pravnici?) .. pa, vrana vrani ne kopa oci.
coflek is offline  
Old 24.02.2005., 14:54   #92
Quote:
coflek kaže:
Da, u pravu si, ali kuish kaj se tu sad mozhe promijeniti? odnosno kaj mi tu mozhemo promijeniti? na ovom forumu eventualno misljenje jednog malog dijela javnog mijenja.hmm.. ali i ne trebamo , jer kao sto sam rekla, vecini su te tarife previsoke, a slusajuci ove koji su ZA takve visoke tarife (pravnici?) .. pa, vrana vrani ne kopa oci.
lakluze is offline  
Old 24.02.2005., 14:58   #93
Ajd, konacno da smo to malo "smirili" hmm..nadam se.. al uz piche je sve lakse
coflek is offline  
Old 24.02.2005., 15:03   #94
Quote:
coflek kaže:
Ajd, konacno da smo to malo "smirili" hmm..nadam se.. al uz piche je sve lakse
Razumni ljudi se lako dogovore
lakluze is offline  
Old 24.02.2005., 15:04   #95
Quote:
lakluze kaže:
Ne kažem da je sat rada mehaničara i kiroprktičara realan (u svakom slučaju su preplačeni), ali nije ni približno toliko visok kao um ovom slučaju...
moj kiro radi u minutažama, i to 3-5 min
140 kuna i jedan je od jeftinijih jer je inače cijena 190
pa ti sad računaj...
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Old 24.02.2005., 15:09   #96
oooo ima jooosh ... e sad cu
coflek is offline  
Old 24.02.2005., 15:09   #97
Quote:
vaci kaže:
moj kiro radi u minutažama, i to 3-5 min
140 kuna i jedan je od jeftinijih jer je inače cijena 190
pa ti sad računaj...
To bi bilo max 400 kn za 100 min posla. A ovdje je riječ o 2600 kn. Al kako je coflek rekla, VRANA VRANI NEĆE ISKOPAT OČI...
lakluze is offline  
Old 24.02.2005., 15:11   #98
hej , pa i frizerke su skuplje od kiroprakticara!
coflek is offline  
Old 24.02.2005., 15:13   #99
Dakle, da zaključimo. Svi, osim kojekavih pravnika, su protiv ovakvih tarifa. Barem dok ne postanemo država blagostanja u kojoj će svaki čovjek naći posao (i to za minimalno 2000€) pa nam tada ni ovakve "nagrade" neće biti nepravedne. A tada nm "pravnici" neće ni trebat...

Do tada...
lakluze is offline  
Old 24.02.2005., 15:15   #100
Quote:
coflek kaže:
hej , pa i frizerke su skuplje od kiroprakticara!
Moja nije, za 20 min posla trži samo 40 kn. Al to je moguće zbog toga što ju ne štiti država. Možda kad bi predjsednik vlade, ministri i saborski zasupnici bili frizeri...:klap:
lakluze is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.