Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2015., 09:32   #101
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post

Da li uopće možeš reći da on misli na ovu sada situaciju ako on to ne govori ?

Ja koliko znam već desetljećima traje navala stranaca u Dojč republik

Ajde argumentiraj fino nemoj mi ad hominem prosipat.
Sve ta predviđanja i objave vidovnjaka moze se strpat u bilo koje vremensko razdoblje i za bilo koji veliki događaj koji se desi.....Ratova je uvjek bilo, izbjeglica je uvjek bilo, potresa uvjek bilo, financijskih kriza isto...
Taj Alois je bio nesto konkretniji, ali Nostradamus je teska sprdnja i ne kontam ljude koji uopce pokusavaju shvatit njegove gluposti.
RayBan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 12:51   #102
Quote:
Private spice kaže: Pogledaj post
Dnevno na teritorij Grcke stupi preko 7 tisuca izbjeglica. Preko 5 tisuca izbjeglica dnevno prode kroz RH prema Njemackoj. Inflacija nije nastupila nakon 60 ili 70 ili 80 godina proslog stoljeca niti je novac tih desetljeca izgubio na vrijednosti.
Izgubio je i gubi.
Ne istovremeno sve valute u odnosu na druge,
Sjeti se inflacija i devalvacija.Priupitaj one koji otplačuju kredite u švircarcima...
Cilj kapitalizma tj novog doba je eliminirati fizičko postojanje novca kao takvog.
Zato se uvelo plaćanje karticama i bankovnim transferima.Jer tako je najlakše kontrolirati pojedince i mase.
U USA je otišlo tako daleko da možeš postati sumnjiva osoba ako plaćaš gotovinom.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2015., 15:25   #103
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Nema u vjeri ili nevjeri nikakve argumentacije.
Stvari su vrlo jednostavne.
Vjeruješ ili ne vjeruješ u bilo čije i bilo koje proročanstvo.
Ako vjeruješ a znaš na koji način su sva proročanstva pisana,onda možeš o tome raspravljati.
Ako ne vjeruješ,onda niti nemaš nikakvu potrebu o tome raspravjati,tj tvrditi da oni koji vjeruju su ovo ili ono(a osobito podcjenjivati ZDRAVU PAMET, imenovati ih uvijeno ili neuvijeno budalama)tj,jer tebi bi osobno takvo proročanstvo trebalo biti nevažno.Ako ti je nevažno,onda niti ne tražiti nikakve dokaze,kao što su datumi.
Ti se očito nikada nisi potrudio shvatiti princip vidovnjštva ili proročanstva.
Točno vrijeme zbivanja,takvi ljudi vrlo,vrlo rijedko vide.
Njima se događa da im bude dat uvid u događaje.Ako su događaji u dalekoj budučnosti,te ih vidovnjak radi ne prepoznavanja tehnologije,običaja ili svrhe
opiše na način koji mu je u njegovom vremenu moguć,to ne znaći da ih ih nije vidio.
IRLMEIER je to osobno opisao ovako:
Kao da sjedim u lokomotivi nekog vlaka,koji se kreće naprijed i vidim što će se zbivati u budućnosti,ali ne postoje oznake godina ,datum taj i taj...a Nostradamus je budućnost vidio kao spiralu u kojoj su neka vremena,osobito ona kaotična ili opasna za čovječanstvo bila posebno istaknuta.Osobno vjerujem da je on znao u koje stolječe i godinu što pripada,ali radi okolnosti njegovog vremena i njegovog osobnog života,je ta saznanja maskirao.
U Bibliji pak u samom Otkrivenju,autor navodi da mu je anđeo koji mu je prikazao buduća zbivanja,naredio da neka nesmije bilježiti,jer bit će objavljena i očita prije samog događaja..možda zato što ih Ivan čovjek prvog st,n.e. niti nebi mogao opisati..
Postoje i ljudi današnjice koju mogu u potpunosti(VIDOVNJACI) ili djelomično (PREKOGNISTI)vidjeti buduće događaje bilo iz života pojedinaca bilo iz zbivanja cijelog čovječanstva.
Njih je vrlo malo u odnosu na broj ljudi.Zašto neki pojedinci dobivaju saznanja o budućim zbivanjima do danas nije objašnjeno.Teorija kvazi znanstvenih mali milijun.A neznanstvenih još i više.
Šarlatanima koji sebe nazivaju vidovnjacima ili prorocima, se ni broj nezna,tj onima koji svjesno i namjeno lažu i izmišljaju poradi osobne koristi.
Ako ti spadaš u osobe koje ne vjeruju,čemu se onda uopće baviš bilo kakvim i čijim proročanstvom ili viđenjem?
Za tebe i tebi slične treba takva tema biti bez značaja.
A samim time i traženje bilo kakvih po tebi čvrstih dokaza...


.
Blah blah blah blah, da li si i na jedno moje postavljeno pitanje odgovorila konkretno ? Nisi naravno jer nemaš šta, jer nemaš nikakvih dokaza.

Da si toliko truda uložila da malo logično razmisliš o svojim uvjerenjima, umjesto da si pisala nebuloze, bolje bi ti bilo.

Ponavljam pitanje: Da li je se vidovnjak o kojem je ovdje riječ u bilo kakvom kontekstu dotakao 2015. godine, Sirije, Iraka, Bliskog istoka općenito i naveo razloge izbjegličke krize ?

Naravno da nije jer vjerovanje u vidovnjake je kao i vjerovanje u Djeda mraza i ostale bajke.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 22:19   #104
Postovani "SinnFein", ako dopustite, ja bi Vam odgovorio:
-Tzv. vidovnjak, o kome je ovdje rijec, ni u "bilo kojem kontekstu" se nije dotakao 2015. godine.
-Isto tako nije konkretno spominjao ni Siriju, ni Irak. Spominjao je pustinju i nepravdu koja se nanosi zemlji na jugu.
-Nije naveo ni razloge "izbjeglicke krize" (Tko zna tko stoji iza toga).

Netko vjeruje u ono sto su rekli vidovnjaci, drugi pak vjeruju u ono sto kazu predstavnici pojedinih religija, drugi opet vjeruju politicarima. Ljudi vjeruju u mnogo sto, mada postojanje ili vjerodostojnost istoga nije dokazano.
U sto vjerujete Vi, postovani SinnFein? Ako smijem da pitam.

P.S. Mozda vjerovanje u Djeda mraza i ostale bajke i nije toliko lose koliko u nesto drugo.
mio8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 22:38   #105
Talking

Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Postovani "SinnFein", ako dopustite, ja bi Vam odgovorio:
-Tzv. vidovnjak, o kome je ovdje rijec, ni u "bilo kojem kontekstu" se nije dotakao 2015. godine.
-Isto tako nije konkretno spominjao ni Siriju, ni Irak. Spominjao je pustinju i nepravdu koja se nanosi zemlji na jugu.
-Nije naveo ni razloge "izbjeglicke krize" (Tko zna tko stoji iza toga).

Netko vjeruje u ono sto su rekli vidovnjaci, drugi pak vjeruju u ono sto kazu predstavnici pojedinih religija, drugi opet vjeruju politicarima. Ljudi vjeruju u mnogo sto, mada postojanje ili vjerodostojnost istoga nije dokazano.
U sto vjerujete Vi, postovani SinnFein? Ako smijem da pitam.

P.S. Mozda vjerovanje u Djeda mraza i ostale bajke i nije toliko lose koliko u nesto drugo.
Nepravda zemlji na jugu se nanosi još od Biblijskih vremena tako da ništa novo nije predvidio.

A ja sam ti tip osobe koja pročita neki članak ili neku zanimljivost i onda progugla, pročita nešto više, pročita još par mišljenja i donese svoj zaključak. Naravno to se odnosi na stvari za koje mi ne treba slijepo vjerovanje.

Npr. mnogi će se poslužiti onom metaforom "ne vidiš ni zrak ali znaš da postoji" ali je stvar u tome što za zrak znamo da je tu jer osjetimo njegov otpor kad se brže krećemo, osjetimo vjetar i na kraju krajeva mjerimo pritisak zraka.

S obzirom da vidovnjačke sposobnosti ne možemo izmjeriti onda možemo usporediti to što je vidovnjak predvidio sa stvarnim događajima i zanimljivo je da svaki vidovnjak priča općenito npr. "Bit će rata, bit će bolesti, bit će poplave itd. " naravno da će biti, ne mora mi vidovnjak to predviđati.
Bit će inflacija, inflacija je konstanta otkad je slobodnog tržišta, to svaki iole obrazovan čovjek zna.

Tako da on zapravo ništa nije predvidio. A vjerujem u razum i logiku i brojeve ako i postoji Bog ili nešto slično on mi je onda dao svo troje da se koristim njima u prosuđivanju svijeta oko sebe.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 09:36   #106
Vidi, istina je da se vidovnjacke sposobnosti ne mogu izmjeriti kao neke fizikalne vrijednosti. Ja osobno ti bas ne vjerujem sve sto cujem ili netko kaze, uzmem to u obzir, razmislim o tome i stvorim svoje misljenje.
Na izvjestaje o doticnom gospodinu sam sasvim slucajno naletio prije dosta godina. On sebe i nije smatrao vidovnjakom. Pricao je ono sto vidi, to se proculo i ljudi su mu dolazili. On to ustvari i nije htio, dolazilo mu je previse ljudi, zato je i prestao sa time. Novac za to nikada nije uzimao.
Za taj slijedeci "veliki rat" nije spomenuo tocan datum ili godinu ali je spomenuo dovoljno detalja koje upucuju na vrijeme prije tog velikog rata.
Uglavnom, kazu (ili bolje receno pisano je) da mu je poslije 2. svjetskog rata dolazio jedan americki general sa pratnjom koji je trazio njegove usluge, a i njemacki poslijeratni kancelar Konrad Adenauer ga je redovito zvao u goste.
Tko ce ga znati......zivi bili pa vidjeli.
Ima jos mnogo toga izmedju neba i zemlje sto ne razumijemo.
mio8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 12:58   #107
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Izgubio je i gubi.
Ne istovremeno sve valute u odnosu na druge,
Sjeti se inflacija i devalvacija.Priupitaj one koji otplačuju kredite u švircarcima...
Cilj kapitalizma tj novog doba je eliminirati fizičko postojanje novca kao takvog.
Zato se uvelo plaćanje karticama i bankovnim transferima.Jer tako je najlakše kontrolirati pojedince i mase.
U USA je otišlo tako daleko da možeš postati sumnjiva osoba ako plaćaš gotovinom.
Aloiz govori o valuti koja se zvala Njemačka marka, znači od 1948 do 2001 se dogodio nekakav gubitak vrijednosi marke ali ne u kratkom roku.
Nakon smrti Aloiza stranci su dolazili u Njemačku ali ne u tolikom broju i to na dnevnoj bazi koliko sada dolaze i to vec traje tjednima i nema znakova zaustavljanja priliva tih stranaca.
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 15:07   #108
Tocnije, prijatelj ga je pitao u vezi njemacke marke (koju su tada tek uveli, krajem cetrdesetih, mislim da je 1948.), sta misli o tom novom novcu. On mu je odgovorio da je taj novac dobar, ali da je novac koji dolazi poslije toga los.
mio8 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 08:00   #109
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Tocnije, prijatelj ga je pitao u vezi njemacke marke (koju su tada tek uveli, krajem cetrdesetih, mislim da je 1948.), sta misli o tom novom novcu. On mu je odgovorio da je taj novac dobar, ali da je novac koji dolazi poslije toga los.

inače hvala,što si glasom logike objasnio,jer osobno dosadilo mi je objašnjavati bilo kome,tko vlastiti stav smatra nepobitnom činjenicom,osobito kad su takvoj osobi vidici toliko uskotračni,da nije u stanju skrenuti iz tog smjera....
Negdje u gomili vijesti posljednjih dana pročitala sam kako izbjeglice bacaju euronovčanice,prije ulaska u Austriju....što misliš zašto?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 12:16   #110
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

inače hvala,što si glasom logike objasnio,jer osobno dosadilo mi je objašnjavati bilo kome,tko vlastiti stav smatra nepobitnom činjenicom,osobito kad su takvoj osobi vidici toliko uskotračni,da nije u stanju skrenuti iz tog smjera....
Negdje u gomili vijesti posljednjih dana pročitala sam kako izbjeglice bacaju euronovčanice,prije ulaska u Austriju....što misliš zašto?
Čudi me da ti znaš uopće što je logika

Kad ćeš odgovoriti na pitanja što sam ti postavio ili izbjegavaš argumentirane rasprave jer znaš da nemaš argumente ?

Baš ste mi dragi vi "otvorenih pogleda", na neki svoj način ste simpatični, isto kao i djeca kad ih učiš čitati pa ti smiješno kako su im teške jednostavne stvari.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 08:58   #111
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

inače hvala,što si glasom logike objasnio,jer osobno dosadilo mi je objašnjavati bilo kome,tko vlastiti stav smatra nepobitnom činjenicom,osobito kad su takvoj osobi vidici toliko uskotračni,da nije u stanju skrenuti iz tog smjera....
Negdje u gomili vijesti posljednjih dana pročitala sam kako izbjeglice bacaju euronovčanice,prije ulaska u Austriju....što misliš zašto?
Amary da li znas tocnu lokaciju gdje izbjeglice bacaju eure
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 00:09   #112
Quote:
Private spice kaže: Pogledaj post
Amary da li znas tocnu lokaciju gdje izbjeglice bacaju eure
Morala bih ponovno pogledati sve vijesti,ali ako se dobro sjećam počev od ulaska u hrvatsku,dakle eu državu,pa do samog Šentilja.
Ostalo mi je u pamčenju da je to posebno zamiječeno iza liječničkih pregleda tj intervencije medicinskoh osoblja,što podrazumijeva i skidanje odjeće.
Odbačenih mobitela je također puno ,mada su moderni i funkcionalni.
Osobno mislim da to ne čine stvarne izbjeglice iz sirijskog ratnog područja,već prikrpljeni migranti druge vrste.Isto što i ti,nahom mlađi ljudi svi izjavljuju da su rođeni 1.1.1975 ili 1976.
Još je jedan podatak,za koji nisam sigurna da je realan,jer sam ga čula usmeno,da ne prelaze svi izbjeglice cijeli put kao ostali,već se infiltriraju među njih na granicama ili unutar zemalja najbliže eu.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 21:59   #113
Ako je ovo točno

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=4331


evo nas i kod revolucije koju je Alojz spomenuo.
Tiha revolucija unutar njemačke vlade?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 13:39   #114
amary, gdje si našla ovaj podebljani podatak :

"....Sa arapskog poluotoka podići će se flotila letjelica koje će bacati po ruskoj vojski i civilnom stanovništu,nešto što je Irlmaier vidio kao žute pakete.Gdje padnu ljudi odmah padaju mrtvi...."

Isti je citat iz naslovnog posta teme. Hvala unaprijed.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 15:51   #115
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
amary, gdje si našla ovaj podebljani podatak :

"....Sa arapskog poluotoka podići će se flotila letjelica koje će bacati po ruskoj vojski i civilnom stanovništu,nešto što je Irlmaier vidio kao žute pakete.Gdje padnu ljudi odmah padaju mrtvi...."

Isti je citat iz naslovnog posta teme. Hvala unaprijed.
https://www.google.hr/?gws_rd=ssl#q=alois+irlmaier

Ich sehe es ganz deutlich,je samo jedan od niza tv priloga.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 18:17   #116
Eh, baš si mi pomogla. Po mom mišljenju i informacijama kojima raspolažem, ta informacija i ne potječe od Irlmeiera, a te letjelice i neće doletjeti s Bliskog istoka.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 09:06   #117
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Eh, baš si mi pomogla. Po mom mišljenju i informacijama kojima raspolažem, ta informacija i ne potječe od Irlmeiera, a te letjelice i neće doletjeti s Bliskog istoka.
Moguće satir,puno je toga dodano ili iskrivljeno kao i kod drugih vidovnjaka,no ne bi iznenadilo,obzirom na američke vojne baze na arapskom poluotoku(mada ih ima puno,puno bliže),da ipak može biti istina.
Jedno je očito:
Ako rusi uđu u evropu neće uništavati vlastite postrojbe...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2015., 17:38   #118
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Moguće satir,puno je toga dodano ili iskrivljeno kao i kod drugih vidovnjaka,no ne bi iznenadilo,obzirom na američke vojne baze na arapskom poluotoku(mada ih ima puno,puno bliže),da ipak može biti istina.
Jedno je očito:
Ako rusi uđu u evropu neće uništavati vlastite postrojbe...
Da, jasno, no otići će Rusi iz Europe i na Bliski Istok, a tamo će tek biti lumperaja nikad viđenoga.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2015., 19:10   #119
.

Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Eh, baš si mi pomogla. Po mom mišljenju i informacijama kojima raspolažem, ta informacija i ne potječe od Irlmeiera, a te letjelice i neće doletjeti s Bliskog istoka.
I Turska je bliski istok.
Private spice is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 10:41   #120
Super tema ... uglavnom malo da podignem imate link na engleskom je ... jako zanimljivi isječci i prije spominjane knjige

https://www.youtube.com/watch?v=x_jMhzqRfkI
Desaparecido is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.