Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2016., 11:39   #141
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
OK, i je li to onda problem roditelja ili sustava?
Ako vam netko radi mobbing u školi - zašto ne promijenite školu?
Kako drugi zaposleni mogu promijeniti po 3-4-5 i više firmi u životu (ja sam trenutno u 15-ak godina radnog staža u 4-toj) dok ne nađu nešto što im je OK (ili nakon nekog vremena postane not-OK pa traže opet dalje) a nastavnici tu pišu kao da nemate drugih opcija nego trpiti na lošem radnom mjestu od prvog radnog dana do mirovine?
je, svi znamo kak je lako dobiti mjesto u školi, pogotovo ak daš otkaz u jednoj i prijaviš se na natječaj u drugoj.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 11:42   #142
nisam ja u skoli
ali sve ti je to isto, veliki kolektiv u kojem su place propisane po strucnoj spremi, eventualno po radnom mjestu a ne po zalaganju i radu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 11:44   #143
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
OK, i je li to onda problem roditelja ili sustava?
Ako vam netko radi mobbing u školi - zašto ne promijenite školu?
Kako drugi zaposleni mogu promijeniti po 3-4-5 i više firmi u životu (ja sam trenutno u 15-ak godina radnog staža u 4-toj) dok ne nađu nešto što im je OK (ili nakon nekog vremena postane not-OK pa traže opet dalje) a nastavnici tu pišu kao da nemate drugih opcija nego trpiti na lošem radnom mjestu od prvog radnog dana do mirovine?
jer je naći posao na punu normu teže nego što se čini. suficitarni smo na svakom koraku.
čula sam i vidjela priča o mobbingu i mindfucku da ti se kosa digne na glavi (a sve u granicama ravnateljskih ovlasti - jer imaju ogromne ovlasti unutar škole). i ljudi godinama pokušavaju naći posao negdje drugdje, šalju zamolbe na sve strane... isto kao i oni koji rade 70-80 km od kuće i troše dnevno 3-4 sata na putovanje, i oni bi rado našli neki drugi, bliži posao. a na svaki natječaj na punu normu na neodređeno se javi, ovisno o predmetu, između 50 i 200 kandidata. ako nemaš debelu špagu (a da imaš, ne bi radio 70 km od kuće ili trpio malog despota za šefa - jer mali despoti od šefova obično one sa zaleđem obilaze u širokom luku), tu si gdje jesi, iz škole možeš samo na burzu.
a ima još jedna stvar: ravnatelju je mandat 5 godina. pa se onda ljudi nadaju da će na idućem izboru pobijediti neki drugi kandidat. samo što takvi mali autokrati nekako svaki puta budu jedini kandidati (ili bar jedini koji zadovoljavaju sve uvjete), i opet se možeš slikati.
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 12:12   #144
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
neki od zadnji upisa su minametnuli pitanje: je li problem u plaći ili u količini posla?
da je plaća veća bi li onda krvarili po penzije?
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
moje osobno misljenje, stvoreno na osnovu promatranja slicnog kolektiva, je da bi sistem nagrada bio najproduktivnije rjesenje

samo, kod nas je ogroman problem sto ni u takvoj organizaciji ne bi nagradu dobili oni koji trebaju nego oni koji su si najbolji s nadredjenima
Slažem se. Ujedno mislim da gdje postoji sustav nagrada, postoji i sustav kazni. Pa tako onaj tko si nije dobar s nadređenim lako dobije destimulaciju bez obzira na (ne)produktivnost. Ako mu je nadređeni mali autokrat sa zaleđem kako je ovdje opisano, tko mu što može.

Quote:
proab kaže: Pogledaj post
OK, i je li to onda problem roditelja ili sustava?
Ako vam netko radi mobbing u školi - zašto ne promijenite školu?
Kako drugi zaposleni mogu promijeniti po 3-4-5 i više firmi u životu (ja sam trenutno u 15-ak godina radnog staža u 4-toj) dok ne nađu nešto što im je OK (ili nakon nekog vremena postane not-OK pa traže opet dalje) a nastavnici tu pišu kao da nemate drugih opcija nego trpiti na lošem radnom mjestu od prvog radnog dana do mirovine?
Vjerujem da je u školi kao i svakoj državnoj službi - posao se dobije po špagi, a kad daš otkaz, prerežeš špagu i na cesti si.
Great Shape is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 12:13   #145
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
nastavnici su ti koji zazivaju malu maturu već godinama. a psiholozi i pedagozi i dječje pravobraniteljice i slični koje se neće maltretirati na kućni telefon i na ulici i gdje sve ne na kraju školske godine da se iskamči ta nezaslužena petica, e, ti to proglašavaju ispitom visokog rizika. kao i roditelji, da se ne bi djecu stresu izlagalo.
nitko sretniji od mene da uvedu malu maturu!

Poslano sa mog Redmi 3 koristeći Tapatalk
I Jokić! Ne zaboravimo. Mene je izgubio definitivno i nepovratno kad je uživo, ja gledala na webinaru, uz svećenički blagi osmijeh, izjavio da je vanjsko vrednovanje, upravo ovo što si citirala, ispit visokog rizika za učenike. Majketi, kao da bi ga polagali u Siriji.

Eto, možda nabasah na odgovor zašto smo mi neuspješni na vanjskom vrednovanju kao što je PISA test. Naši učenici doživješe to kao stres! Nenavikli su na to.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 12:25   #146
Quote:
svasta_nesto kaže: Pogledaj post
da je plaća veća bi li onda krvarili po penzije?
Dobio bi pozitivnu selekciju koja bi u određenom vremenskom roku dala kvalitetniji prosjek kadra. Isto tako dobio bi bolje motivirane ljude. Možemo mi gledati na život kroz ružičaste naočale, ali kad te pritisnu egzistencijalni problemi i ne uspijevaš ih riješiti svojim standardnim primanjima onda se u jednom trenutku mora nešto prelomiti u čovjeku. Naravno tako je u svim zanimanjima, ovdje je samo pitanje koliko je društvu važno zanimanje učitelja. Ako su blagajnica i učitelj u očima javnosti al pari onda će učitelji i biti "blagajnice".
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 12:37   #147
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
moje osobno misljenje, stvoreno na osnovu promatranja slicnog kolektiva, je da bi sistem nagrada bio najproduktivnije rjesenje
Nije to tvornička traka pa da na kraju izbrojiš koliko je tko komada izbacio.
Imaš situacije da isti učitelj u dva različita razreda ima dramatično različite rezultate.
Različite su sredine, različite mikro-kulture, različiti spoj djece - ponegdje dobiješ sinergiju a ponegdje potpuno suprotno... Zato i jest aktualni nadzor tako formalan i krut, praktično vodi računa da li su izvršeni svi formalni administrativni poslovi i da li pratiš zadanu dinamiku programa.

Ne tako davno sam čitao izvrsnu analizu (ne mogu naći link) gdje se tvrdilo da će u idućih tridesetak godine 1/3 populacije u Evropi biti trajno nezaposliva. Bojim se da nas na globalnoj skali čeka ili temeljna redefinicija čovjeka/društva/obrazovanja ili ništa od svega.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 13:09   #148
ceka nas ili temeljni dohodak ili neki od potpuno distopjiskih scenarija

sto se tice procjene rada nastavnika, moze se to i bez da je bazirana iskljucivo na uspjehu ucenika. samo, ne kod nas. kod nas bi rodjin rodjo dobio, zalagao se ili ne.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 13:58   #149
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ovo je pisa, za petnaestogodišnjake. od kojih bi se očekivalo da su se već negdje susreli s tim nekim ključnim pojmovima, nazivima, informacijama - makar i usputno.
ako ćemo očekivati od 15-godišnjaka da rezonira kao 9-godišnjak, onda smo stvarno u kurcu i du-du-du, nema nam pomoći!

problem je i što klinci (u globalu i prosjeku) ne čitaju, ne čitaju čak ni ono što bi morali kao obavezno, ne do bog nešto fakultativno nevezano za školu. medije konzumiraju na mcdonalds principu: fast food pristup, dakle, nemaju kada i kako naići na informacije izvan onoga što su direktno tražili (a i to prožvaču, ispljunu i zaborave dok se okreneš jer već te čeka novi članak o jeleni rozgi i nova severinina pjesma je tu).
a škola NE MOŽE zamijeniti i nadomjestiti nedostatak interesa za bilo što i nedostatak konzumiranja ikakvih poučnih informacija. kada i pokušaš - zadavanjem istraživanja na zadanu temu i predstavljanja rezultata istog za zadaću kako bi se tema proširila izvan minimalnih okvira - evo kako roditelji reagiraju. vidljivo i ovdje.
Iskreno mi je žao što puno radite i malo ste plaćeni.
Izdvojila sam vaš upis iako ima i drugih vaših kolega koji su me dirnuli jer kao roditelj dvoje djece ne mogu ne reagirati na hrpe laži i vređanja kojima obasipate roditelje i načina kako omalovažavate djecu sa kojom radite i za čije ste obrazovanje odgovorni.

Moja djeca čitaju.
Čitaju i ono što je obavezno i ono što je neobavezno.
Puno toga čitaju što nema veze sa školskim gradivom jer ih zanima. I puno puta moraju žonglirati s vremenom i izborom da li će prvo čitati ono što ih stvarno zanima ili za projekt koji je škola zadala.
Ne slušaju niti Severinu niti Rozgu iako se ta muzika pušta na plesnjacima, terenskoj nastavi ali i na produženom boravku i to od strane samog nastavnika. Ili uz dopuštenje nastavnika. Poštedite me propovijedi da to drugi klinci donose od kuće jer ste odgovorni za sadržaj CDa koji puštate djeci. I odgovorni ste edukativno djelovati na tekstove koje od njih čujete. Curice su mjesecima pjevale "šminkericu" po hodnicima a da nikome od dežurnih nastavnika nije palo napamet reagirat na sadržaj "tatice lektiru mi napiši ako me volis" i sa djecom o tome razgovarati. Kako onda očekujete da djeca znaju sama otić po lektiru u knjižnicu?
Znam da ste pisali u "globalu i prosjeku", no kao što vas smeta kada ste svi u globalu uhljebi i neradnici, tako i nas roditelje smeta kada nas se proziva nezainteresiranim za školu, nesuradljivim, svaljuje sva odgovornost za neuspjeh djece u školi a pogotovo kada nam se vređa i omalovažava djecu.
Da vas još parafraziram: škola može i mora zamijeniti i nadomjestiti nedostatak interesa za bilo što. To joj je i primarna zadaća. Profesor povijesti vjerojatno ne može naći posao niti u struci, no dobar profesor stranog jezika može i u struci i izvan struke.
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 17:10   #150
ma, super. sad sam ja odgovorna za to što djeca od kuće donose severinu i rozgu i pjevaju šminkericu?
nedavno se jada kolegica, vodila je svoje učenike na pregled zubaru, zubarica nju napada i vrijeđa da je neodgovorna što joj učenica ima puna usta karijesa. pa gdje je granica, dragi roditelji? kome ste vi tu djecu rodili, sebi ili školi?!
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 18:04   #151
Djeca su plijen škole na određenom području, prema tome je očito da roditelji imaju djecu radi škole, jednako koliko i radi sebe.
Kad je natalitet nizak, pobuna je da se malo djece rađa, a nastavnici se najviše bune da će ostati bez posla. Nedavno sam čitao članak o jednoj osnovnoj školi u Baranji, gdje nastavni kukaju kako bi pojedini nastavnici mogli ostati bez posla zbog manjka učenika, očito je čemu služe učenici( da nastavnici "zarade" plaću), odnosno daju im 5 i pošalju ih dalje da se snalaze kako znaju i umiju(s obzirom na njihovo obrazovanje, to baš i nije nešto).
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 22:18   #152
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Djeca su plijen škole na određenom području...
Biološka obnova je temelj i ne može se gledati tako partikularno. Da, na djeci se zarađuje, cijela su im tržišta posvećena, djelatnici škola ovise o broju djece - ali prije svega se radi o opstojnosti neke kulture. Doslovno nam se pred očima odvija urušavanje zapadne kulture zato jer je skrenula u stranputicu gdje nije sposobna sama sebe obnavljati.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 22:46   #153
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ma, super. sad sam ja odgovorna za to što djeca od kuće donose severinu i rozgu i pjevaju šminkericu?
ja sam odgoovrna ako se to pušta na mojoj nastavi ili na terenskoj ili on maj voč općenito.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 23:32   #154
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
ma, super. sad sam ja odgovorna za to što djeca od kuće donose severinu i rozgu i pjevaju šminkericu?
nedavno se jada kolegica, vodila je svoje učenike na pregled zubaru, zubarica nju napada i vrijeđa da je neodgovorna što joj učenica ima puna usta karijesa. pa gdje je granica, dragi roditelji? kome ste vi tu djecu rodili, sebi ili školi?!
Citam treci put i ne razumijem. Sto smo konkretno krivi mi roditelji sto joj je zubarica njoj to rekla? Sto ona ne zna reci zubarici "Gospodjo to je odgovornost roditelja, u skoli se ne peru zubi"?
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 23:40   #155
Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Nije to tvornička traka pa da na kraju izbrojiš koliko je tko komada izbacio.
Imaš situacije da isti učitelj u dva različita razreda ima dramatično različite rezultate.
Različite su sredine, različite mikro-kulture, različiti spoj djece - ponegdje dobiješ sinergiju a ponegdje potpuno suprotno... Zato i jest aktualni nadzor tako formalan i krut, praktično vodi računa da li su izvršeni svi formalni administrativni poslovi i da li pratiš zadanu dinamiku programa.

...
Postoji statistika, uzorkovanje, zna se sto je normalna distribucija, kolike su standardne devijacije, kako uociti i izracunati korelacijiu itd. S danasnjom tehnologijom i znanjem nije nikakav problem napraviti objektivno vrednovanje rezultata rada nekog ucitelja kao i vise-manje bilo cijeg pod uvjetom da je uzorak dovoljno velik i da se provedu objektivna i nepristrana mjerenja. Ali nema se volje...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 23:44   #156
statistikom - ako ne mjeriš i ulazne, a ne samo izlazne rezultate, dobit ćeš to da će ti najslabije plaćeni biti ljudi koji rade najkrvaviji posao. kolegica, recimo, koja radi u trorazrednoj kombinaciji romske djece koja joj u prvi razred dolaze ne govoreći pravo hrvatski, i kojoj spomenik dižem i klanjam se beskonačno što ih do četvrtog razreda nauči čitati i pisati, i što određeni postotak njenih učenika čak i završi osnovnu školu. ili onima koji rade u trogodišnjim strukovnim školama koje upisuju učenici koji tablicu množenja ne znaju cijelu. da, njih treba opaliti po plaći, bagru neradničku
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 01:45   #157
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
1.
Većina ptica selica okuplja se na jednom mjestu nakon čega sele u većim skupinama, umjesto pojedinačno. Takvo je ponašanje posljedica evolucije.
to je dakle uvod u pitanje.
sori, al ja ne vidim koji bi drugi odgovor mogao biti točan. mislim, doslovno piše u pitanju.

2.
Godine 1976., da bi stvorio antitijela protiv velikih boginja, Edward Jenner obavio je usađivanje kravljih boginja, bolesti srodne velikim boginjama. U usporedbi s usađivanjem velikih boginja, ovaj postupak imao je manje nuspojava, a liječena osoba nije mogla zaraziti druge osobe. Taj je postupak postao poznat kao cijepljenje.
to je drugi dio uvodnog teksta, u prvom piše da su velike boginje virusna bolest.
nakon kojeg ne znam kako bi itko ikako mogao pomisliti da je točno bilo što drugo osim da se ljudi mogu cijepiti protiv bolesti uzrokovanih virusima kao što je dječja paraliza.
jer im to doslovno piše u tekstu prije pitanja.
ne moraju blage veze imati o hemofiliji, ni o samim zaraznim bolestima, ni o čemu.
sve piše u pitanjima.

problem je sto ovakva skola ne priprema za zivot, nego za pisanje testova tocno odredjenog gradiva.
i zna se, pitanje-odgovor-ocijena.
i nema tu vrludanja. samo je jedan odgovor ispravan, i to tak kak je nastavnik reko.

evo primjera:
Quote:
Retra kaže: Pogledaj post
međutim, nekoliko puta su joj učitelji spočitali da nije dovoljno da odgovara svojim riječima, već bi trebala odgovarati točno kako piše u bilježnici, od riječi do riječi.
Meni je to totalno zaglupljivanje djeteta i od djece koja uče na taj način ne treba očekivati da će briljirati u logičkim zadacima...
tak da mene ne cudi da odlicna ucenica koja dobije zadatak uzeti kljuc od spremacice x, ne uspije doci do kljuca, jer umjesto kljuca od spremacice kojoj je upucena dobije odgvoor da je kljuc kod spremacice Y (i da je upucena krivoj spremacici). naravno da nece otici kod druge spremacice kada je njen zadatak bio samo uciniti jednu, vrlo jasno definiranu radnju sa jasno definiranom osobom.
i ona je svoj zadatak, mjerilima skole, izvrsno ucinila. ne samo sto je poslusno slijedila uputu nastavnika od rijeci do rijeci, ona je postivala kucni red i nije setala hodnikom bez dozvole nastavnika, razgovarala za vrijeme nastave sa spremacicom kojoj nije bila upucena/gubila vrijeme na trazenje iste/, nije preispitivala smislenost nastavnikove upute niti ju samoinicijativno mijenjala, cak i ako joj je bilo logicno da zadatak treba zavrsiti do kraja i napraviti samostalan dodatak uputi.
jer tko zna kakve sankcije bi mogla dobiti ako zadatak ne napravi po uputu VSS profesora nego po uputi NKV cistacice ili nedobog svog vlastitog promisljanja.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 07:23   #158
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
statistikom - ako ne mjeriš i ulazne, a ne samo izlazne rezultate, dobit ćeš to da će ti najslabije plaćeni biti ljudi koji rade najkrvaviji posao. kolegica, recimo, koja radi u trorazrednoj kombinaciji romske djece koja joj u prvi razred dolaze ne govoreći pravo hrvatski, i kojoj spomenik dižem i klanjam se beskonačno što ih do četvrtog razreda nauči čitati i pisati, i što određeni postotak njenih učenika čak i završi osnovnu školu. ili onima koji rade u trogodišnjim strukovnim školama koje upisuju učenici koji tablicu množenja ne znaju cijelu. da, njih treba opaliti po plaći, bagru neradničku
Ma naravno, statistikom ce dobiti samo krivo, uvijek se mora izvuci (nicim dokazani) 0,001% slucajeva koji su mozda iznimke, pa umjesto konstruktivnog prijedloga kako i taj dio rijesiti dobijemo patnicko pasivno-agresivni "zakljucak" kako "njih jadne najbolje treba opaliti po dzepu" sto naravno nitko nije predlozio ali valja malo pustiti taj spin da ostane cvrsto zacementiran dojam kako jadni profesori ste eto jedini na svijetu koje se ne moze objektivno vrednovati zbog romakog razreda, recimo uciteljima diljem europe nikad ne dolaze ucenici koji ne govore jezik drzave pa ipak imaju razradjene sustave vanjskog vrednovanja njihovog rada (zanimljivo je kako se kod nas vanjski vrednuju samo ucenici).

Ova rasprava je posve uzaludna, sve sto dobivam tu dobivam i u rl - hrpu kukanja kako su jadni nemocni itd, na bilo koju kritiku rada slijedi eksplozija agresije kako ih se vrijedja, omalovazava, kako su svi ali apsolutno svi drugi im krivi, roditelji, drzavna uprava, politicari, stomatolozi itd - samo i jedino nisu nikad krivi oni sami, oni su siroti objekt sustava, nikako njegov aktivni (i najbrojniji) dio i ne mogu apsolutno nista osim onog sto rade i jos im se trebamo diviti da donkihotovski rade i to. Beznadno...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 08:05   #159
Quote:
tisi kaže: Pogledaj post
1.
Većina ptica selica okuplja se na jednom mjestu nakon čega sele u većim skupinama, umjesto pojedinačno. Takvo je ponašanje posljedica evolucije.
to je dakle uvod u pitanje.
sori, al ja ne vidim koji bi drugi odgovor mogao biti točan. mislim, doslovno piše u pitanju.
, tisi to nije doslovno, jer jedini odgovor koji bi na ovaj uvod/pitanje bio doslovan, je onaj da se druge prtice pridruže jatu.
ovdje nemaš ništa o prirodnim neprijateljima ptica, o dužini puta i nepogodama koje ih mogu zadesiti na putu, da bi klince asociralo na odgovor koji je zapravo tocan...pogotovo još kad u ponuđenom odgovoru stoji ono o razmnožavanju a, klinci u školi uce da se ptice razmnožavaju nakon povratka.
Quote:
2.
Godine 1976., da bi stvorio antitijela protiv velikih boginja, Edward Jenner obavio je usađivanje kravljih boginja, bolesti srodne velikim boginjama. U usporedbi s usađivanjem velikih boginja, ovaj postupak imao je manje nuspojava, a liječena osoba nije mogla zaraziti druge osobe. Taj je postupak postao poznat kao cijepljenje.
to je drugi dio uvodnog teksta, u prvom piše da su velike boginje virusna bolest.
nakon kojeg ne znam kako bi itko ikako mogao pomisliti da je točno bilo što drugo osim da se ljudi mogu cijepiti protiv bolesti uzrokovanih virusima kao što je dječja paraliza.
jer im to doslovno piše u tekstu prije pitanja.
ne moraju blage veze imati o hemofiliji, ni o samim zaraznim bolestima, ni o čemu.
sve piše u pitanjima.
ako ne znaju što je npr. hemofilija a, uce da zarazne bolesti mogu biti virusne i bakterijske, u ovom mogu vidjeti samo trik pitanje a, nikako doslovan odgovor.

klinci, vezano uz ovo testiranje su dali tocno onakve odgovore kakve ih je sustav naucio da trebaju dati i, za ovakve rezultate možemo okriviti jedino sustav, nikako klince.
a, koliko vidim i, na ovoj temi se ponovo sve vrti oko profesora i njihovih placa, oko zlih roditelja... a, pravi problem, o tome kako se školski sustav 100% bazira na teoriju, 0 na praksu, kako klince zatrpava hrpom tema al, niti jednu dovoljno dobro ne obrađuje....to, opet pada u neki drugi plan jer ocito to nikom nije ni bitno.

Zadnje uređivanje tanita : 16.12.2016. at 08:36.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 08:55   #160
Naravno, to se vidi i na ovojj temi, jedina svrha ove teme je opravdanje neopravdivog.

Ovdje je neopravdiva krivnja sustava i nastavnika za rezultate PISA testvozim njihnjihov nadasve ružan, ali i neuspio pokusaj prebacivanja odgovornosti na se ostale,osim njih samih.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:01.