Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2017., 12:37   #1501
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Biblija se temelji na slobodnoj volji, a ne na ubistvima odnosno prisili.
Biblija se temelji na masakrima;procitaj malo detaljnije...

http://www.evilbible.com/evil-bible-...-in-the-bible/

http://dwindlinginunbelief.blogspot....-in-bible.html

https://rationalwiki.org/wiki/Exampl...killing_people
kiseli1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 15:07   #1502
Znam ja to.

Preduboko cemo uci u biblijsku teologiju nastavimo tim.

Ta ubistva nisu zbog stjecanja tudje imovine u ime komunisticke revolucije.

Jednostavno, Biblija se zloupotrebljava i vadi iz konteksta u komunistickim diktaturama kakva je bila i Titova. Treba ju citati od korica do korica. S obzirom na relevantnost Biblije njena selektivna zloupotrebljavanja su jednaka kao i Kuran u Islamskoj drzavi.

Zbog toga smatram da je tu vazna odgovornost.
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 16:37   #1503

Uspostavljanje bilo kakve nove ideologije (političke, vjerske....) svodi se na "resetiranje" društva pa, na kraju balade, netko i izgubi glavu.

Ima li boljeg primjera od 30-godišnjeg rata? Malo ideologije, malo vlastohleplja, malo teritorijalnih pretenzija i... deja vu.
Drama koja se (s različitim akterima) reprizira gotovo 10.000 godina.
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:33   #1504
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Znam ja to.

Preduboko cemo uci u biblijsku teologiju nastavimo tim.

Ta ubistva nisu zbog stjecanja tudje imovine u ime komunisticke revolucije.

Jednostavno, Biblija se zloupotrebljava i vadi iz konteksta u komunistickim diktaturama kakva je bila i Titova. Treba ju citati od korica do korica. S obzirom na relevantnost Biblije njena selektivna zloupotrebljavanja su jednaka kao i Kuran u Islamskoj drzavi.
Nije ti možda palo na pamet da se Biblija zloupotrebljavala i još uvek zloupotrebljava, od strane samih hrišćana, kome je zapravo i jednim delom, i to manjim, namenjena?

Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Na prostoru gdje je ratovao i vladao Tito velika vecina su bili krscani. A povijest razmatrati bez Biblijske doktrine tamo gdje se kultura na njoj temelji bilo bi nepotpuno.

Dakle, smatram da ako zelimo razumijevati odnos Tita i Katolicke crkve, moramo razmatrati doktrinu iz Biblije na kojoj se Katolicka crkva temelji. Barem s kratkim napomenama.

Trebala bi nam posebna tema vezana za metodologiju u povijesnoj znanosti.
Stvarno te ne razumem šta hoćeš reći. Taj Tito prvi je bio Bogom-dana vlast. Sad, šta ti želiš reći, zaista pojma nemam.

Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post

Citiram iz Biblije kljucno za tu pricu o Ananiji i Safiri.
A. "A mnostvo onih koji su primili vjeru bilo je jednog srca i jedne duse, i nitko nije govorio da je nesto od onoga sto posjeduje njegovo, nego da im je zajednicko.", nakon toga
B. "...jer svi koji su posjedovali polja ili kuce prodavali su ih te iznos dobiven prodajom donosili." i na kraju
C. "A Petar je rekao 'Ananija, zasto te Sotona osmjelio da slazes svetom duhu i potajno zadrzis dio novca dobivenog za polje? Zar ne bi, da je ostalo, tebi ostalo, i kad si ga prodao, nije li novac bio tebi na raspolaganju? Zasto si u svom srcu naumio takvo djelo? Nisi slagao ljudima nego Bogu."
D. "A kad je Ananija cuo te rijeci, srusio se i izdahnio.",
Citati iz Biblija, IZDAVAC Watchtower Bible and track society of New Yourk, International Bible Students Assosiations Brooklyn, New Yourk, USA, Croatian 1999., tiskano u Njemackoj, str. 1098 i 1099, Djela apostolska 4 i 5.
Citati su, usput, prevodi prevoda Jehovinih svedoka.

Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Biblija se temelji na slobodnoj volji, a ne na ubistvima odnosno prisili.
Kako to misliš da se Biblija temelji na slobodnoj volji - u kom smislu?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:47   #1505
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Nije ti možda palo na pamet da se Biblija zloupotrebljavala i još uvek zloupotrebljava, od strane samih hrišćana, kome je zapravo i jednim delom, i to manjim, namenjena?
Slazem se, zbog toga ju treba citati od korica do korica, jer je prevazna za zapadnu civilizaciju i za razumijevanje bivse Jugoslavije.

Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Stvarno te ne razumem šta hoćeš reći. Taj Tito prvi je bio Bogom-dana vlast. Sad, šta ti želiš reći, zaista pojma nemam.
Zalim reci Titina propaganda je bila, barem kod komunista, pa i danas, da se komunizam temelji na Bibliji. A to je bez osnova.

Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Citati su, usput, prevodi prevoda Jehovinih svedoka.
Koristio sam relevantnu literaturu, Bibliju koju u tiskanom obliku imam doma. Isto je znacenje i sustina u drugim prijevodima.

Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Kako to misliš da se Biblija temelji na slobodnoj volji - u kom smislu?
U smislu da se Titova komunisticka diktatura temeljila na prisilnom oduzimanju imovine, likvidacijama od strane ljudske ruke u ime komunisticke revolucije, ogranicavanju slobode govora itd.

Isus je prao apostolima noge i odrekao se materijalnog, a Tito je trosio vise nego kraljica Engleske i njemacki car zajedno...
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:55   #1506
Quote:
The Instruktor kaže: Pogledaj post
Slazem se, zbog toga ju treba citati od korica do korica, jer je prevazna za zapadnu civilizaciju i za razumijevanje bivse Jugoslavije.
Od korice do korice je čitaju svi koji je zloupotrebljavaju. Čitanje Biblije od početka do kraja nije apsolutno nikakav garant njenog ispravnog razumevanja. Uz to, korice Biblije se razlikuju kod katolika, protestanata i pravoslavaca. Za zapadnu civilizaciju i jeste važna, ali ne toliko za bivšu Jugoslaviju.

Quote:
Zalim reci Titina propaganda je bila, barem kod komunista, pa i danas, da se komunizam temelji na Bibliji. A to je bez osnova.
I Tito i komunisti su bili 100% u pravu - komunizam se temelji na Bibliji.

Quote:
Koristio sam relevantnu literaturu, Bibliju koju u tiskanom obliku imam doma. Isto je znacenje i sustina u drugim prijevodima.
Ništa nisam rekao protiv prevoda, ja prevode ne koristim previše, ali znam sasvim solidno o njima.

Quote:
U smislu da se Titova komunisticka diktatura temeljila na prisilnom oduzimanju imovine, likvidacijama od strane ljudske ruke u ime komunisticke revolucije, ogranicavanju slobode govora itd.

Isus je prao apostolima noge i odrekao se materijalnog, a Tito je trosio vise nego kraljica Engleske i njemacki car zajedno...
A na šta je Solomon trošio silno bogatstvo? :klap: I drugo - šta je očekivalo prosečnog Židova u Starom zavetu ako bi on kojim slučajem hteo da promeni veru? :klap: To je nagradno pitanje. Kad na ovo pitanje odgovoriš, onda ćeš videti da je bolje da ne znaš odgovore na ova pitanja ili da ništa ne odgovoriš ili, u najboljem slučaju, da ostaviš Bibliju po strani. Veruj mi na reč, znam šta pričam. :klap:
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 07:29   #1507
Ovime smo završili raspravu o Titu i Bibliji.
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 01:33   #1508
Tito u Zagrebu 16.09.1975.

"Predsjednik SFRJ Josip Broz Tito je 16. rujna 1975., u sklopu višednevnog boravka u SR Hrvatskoj, na svečanosti u KD Vatroslav Lisinski proglasio Zagreb gradom-herojem. Na taj način odano je priznanje njegovim građankama i građanima za doprinos u borbi protiv fašizma. Orden narodnog heroja primio je Ivo Vrhovec, predsjednik Skupštine grada Zagreba. Kako javljaju tadašnje novine, Tito je prethodno posjetio svoj rodni Kumrovec, a na povratku u Beograd obišao je Željezaru Sisak."

https://www.youtube.com/watch?v=DW7RwsyvVSw
Mihail Suslov is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 11:20   #1509
Quote:
Mihail Suslov kaže: Pogledaj post
Na taj način odano je priznanje njegovim građankama i građanima za doprinos u borbi protiv fašizma.
Zar nisu gradjani grada Zagreba masovno isli put Slovenije, odnosno Blaiburga u Austriji, bjezeci od partizana, a nad dijelom onih koji su ostali su cinjeni strasni zlocini? A onaj drugi dio je dobio beneficije (npr. nekretnine likvidiranih, sinekure)?

I zar nije njemacka vojska bila u povlacenju iz Grcke i tog dijela, preko Beograda jer je Hitleru kraljeznicu slomila antihitlerovska koalicija? Pa nisu Njemci bjezali jer su ih partizani porazili nego jer se Reich raspao?
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 07:06   #1510
Šta se zna o iseljenju muslimana iz Jugoslavije od 1950-ih za Tursku?
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 11:11   #1511
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Šta se zna o iseljenju muslimana iz Jugoslavije od 1950-ih za Tursku?
..............nije "iseljenje muslimana", nego je iseljenja albanaca (siptara), sa Kosmeta.Iseljenja nije bilo prisilno, ali je bilo olaksano.Putovnice su se dijelile u kavani.Medjutim, vecina se nakon desetak godina vratila natrag
kiseli1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 07:37   #1512
Quote:
kiseli1 kaže: Pogledaj post
..............nije "iseljenje muslimana", nego je iseljenja albanaca (siptara), sa Kosmeta.Iseljenja nije bilo prisilno, ali je bilo olaksano.Putovnice su se dijelile u kavani.Medjutim, vecina se nakon desetak godina vratila natrag
Nije, nisu Albanci prevladavali. Nema smisla da prepričavam članak, ovdje sve piše:
http://pescanik.net/iz-fnrj-u-tursku/
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 23:53   #1513
Kakav je to Tito bio saveznik antihitlerovske koalicije?

17. svibnja 1944. drzavni sekretar za vanjske poslove SAD-a Cordell Hull predsjedniku SAD-a sugerira da ne odgovara osobno ni na jedno pismo Tita, zbog postojeceg sukoba NOB-a s kraljem Petrom kojeg SAD podrzava, str. 335. Jozo Tomashevich, "Cetnici u drugom svjetskom ratu", 1979. Jugoslavija, prevedeno i cenzurirano izdanje.

A prije toga Italija potpisuje kapitulaciju 3. rujna 1943., odnosno bezuvjetnu predaju, a tek PUTEM RADIJA se obavjestavaju "borci protiv Osovine" da pokupe oruzije, str. 321, isto Jozo. Sto mu nisu lijepo ranije najavili pa da bude spreman, nego mu javili PREKO RADIJA ko i svim drugima koji su imali RADIO? Nego su se valjda neckali izmedju njega i Draze, ili im bilo draze da Njemci pokupe oruzije nego Draza ili Tito?
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 01:25   #1514
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Šta se zna o iseljenju muslimana iz Jugoslavije od 1950-ih za Tursku?
Iseljenje u Tursku? To je bilo za vrijeme kraljevine.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 08:37   #1515
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Iseljenje u Tursku? To je bilo za vrijeme kraljevine.
Mislim da je bilo i pre toga, ali bilo je i nakon završetka WWII. Gore je članak što ga je postavio lavore, ali mi se ne sviđa jer mislim da je malo pretenciozan, doduše ima dosta korisnih informacija. To preseljenje nije bilo karakteristično samo za Jugoslaviju, već i Bugarsku, npr. Nemam vremena da nešto više napišem o tome.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 11:13   #1516
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Mislim da je bilo i pre toga, ali bilo je i nakon završetka WWII. Gore je članak što ga je postavio lavore, ali mi se ne sviđa jer mislim da je malo pretenciozan, doduše ima dosta korisnih informacija. To preseljenje nije bilo karakteristično samo za Jugoslaviju, već i Bugarsku, npr. Nemam vremena da nešto više napišem o tome.
Proširili su ovo dole i na slavenske muslimane svstavši ih u Turke
https://sh.wikipedia.org/wiki/Isterivanje_Arnauta

https://sh.wikipedia.org/wiki/Manjin...oj_Jugoslaviji


Ovdje je iseljavanje u Tursku, po godinama, između1919-40.godine, https://sh.wikipedia.org/wiki/Iselja...mana_iz_Srbije

Ovo je vrlo zanimljivo http://ljubusaci.com/2016/04/21/dr-e...ana-iz-srbije/
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 09:50   #1517
Quote:
lavore kaže: Pogledaj post
Proširili su ovo dole i na slavenske muslimane svstavši ih u Turke
https://sh.wikipedia.org/wiki/Isterivanje_Arnauta

https://sh.wikipedia.org/wiki/Manjin...oj_Jugoslaviji


Ovdje je iseljavanje u Tursku, po godinama, između1919-40.godine, https://sh.wikipedia.org/wiki/Iselja...mana_iz_Srbije

Ovo je vrlo zanimljivo http://ljubusaci.com/2016/04/21/dr-e...ana-iz-srbije/
Kapiram, ali u okviru teme, najviše me interesovalo to iseljenje muslimana za vreme Tita, odnosno nakon završetka WWII. Nadam se da ću nešta više reći uskoro.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 01:00   #1518
U knjizi akademika Davorina Rudolfija "Stvaranje hrvatske drzave 1991. - ministarska sjecanja", na stranici 61., opisao je zgodu u kojoj je jednom prilikom Tito provocirao Borisa Dvornika da mu isprica viceve koji se o njemu pricaju. Boris se branio da nije on pricao viceve o Titu nego Bata Zivojinovic. Na kraju je Boris ispricao vic.

"Tito je sazvao svoj drzavni partijski vrh i generale i izlozio im teske gospodarske prilike u Jugoslaviji. Rekao im je, 'Ja znam, drugovi, sto cu. Ja sam sloser, bravar, ja cu u Njemacku. Tamo cu lako naci posao. Ali sto cete vi?".
__________________
Smrt fašizmu sloboda narodu
The Instruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 15:48   #1519
Saveznici su za vrijeme trajanja rata upozoravali g.Broza na nepoštivanje poznate 4.točke o Pravima i slobodama čovjeka ( riječ je o točkama što ih je 1941. kao jedan od ciljeva pred.Roosevelta ) koja govori o pravu na život bez straha.
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 15:45   #1520
Strogo povjerljiva naredba g.Broza od 3.srpnja 1945. Komandi IV.Armije NOVJ da se puste kućama svi pripadnici slovenskog Domobranstva koji su stariji od 35 godina, ako nisu osumnjičeni za ratne zločine.
No, ta naredba nije bila poštovana te je OZN i KNOJ samostalno izvodila saslušanja i egzekucije tijekom srpnja i neki podaci ukazuju sve do jeseni 1945.
__________________
Što misliš da Aleksandar pustošeći svijet traži usred užasa, lomljave i rata? Moren dosadom koju ne može da ukroti boji se da ostane sam sa sobom i teži da izbjegne sebe - Neoantigona
E-Absynthe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.