Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2012., 14:06   #1
Neugodan miris u pubertetu

eto , imam imam pubertetliju i šta da kažem trebao bi se tuširati dva puta dnevno jer
on nem aneugodan miris ovako kad si kraj njega, ali stavit glavu u njegovu sobu graniči sa hrabrošću
pere se , presvlačiu itd
imate li neku preporuku za nekšto za tušiarnje?

nekako mi se čini da bi bil dobro piti neke čajeve ili nešto ,ali nemam pojma što

prolazi i to ikad?
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 08:33   #2
Pa prozrači mu sobu i kupi mu onaj air-fresh sprej kak se već zove.

Ne znam oko čega radiš dramu. Svi oni smrde pa se međusobno nit ne osjete.

A otuširati se dva puta dnevno nije ništa previše. Nek si stavi još malo dezića, ako ga baš jebu prirodni mirisi i amen.

Šta će mu čajevi. čajevi za pubertet? lol. sačuvaj me bože.
Valjda iduća stepenica nije Prozac pa elektroškovi.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 09:27   #3
caj od piskavice bi mogao prekriti miris. onda ce mirisati na piskavicu..sto nije lose.
naravno da ga moras natjerati da drzi do osobne higijene u suprotnom svi cajevi svijeta ne mogu pomoci
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 09:29   #4
Quote:
akafi kaže: Pogledaj post
eto , imam imam pubertetliju i šta da kažem trebao bi se tuširati dva puta dnevno jer
on nem aneugodan miris ovako kad si kraj njega, ali stavit glavu u njegovu sobu graniči sa hrabrošćupere se , presvlačiu itd
imate li neku preporuku za nekšto za tušiarnje?

nekako mi se čini da bi bil dobro piti neke čajeve ili nešto ,ali nemam pojma što

prolazi i to ikad?
on nema neugodan miris, ali soba smrdi... hm... pa proluftajte malo sobu. otvaranje prozora na 15 minuta čini čuda u rješavanju ustajalog smrada iz sobe!
koji čajevi? o čemu ti pričaš???
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 09:38   #5
Iskreno - i sama se pitam budući da imam dijete na početku pubeteta - još za sada nema intezivnih mirisa - što koristiti??
Bila sam na jednom medicinskom predavanju i moram reći da svi naši sprejevi ispod ruku nisu šala i preagresivni su za djecu - jer to su još djeca. Ma preagresivni su i za nas odrasle ali daj ih ne koristi
Što koristiti?? OK - voda, sapun - sve jasno..
A škola?? i druge situacije gdje nisu u mogućnosti oprati se??
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 09:47   #6
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Iskreno - i sama se pitam budući da imam dijete na početku pubeteta - još za sada nema intezivnih mirisa - što koristiti??
Bila sam na jednom medicinskom predavanju i moram reći da svi naši sprejevi ispod ruku nisu šala i preagresivni su za djecu - jer to su još djeca. Ma preagresivni su i za nas odrasle ali daj ih ne koristi
Što koristiti?? OK - voda, sapun - sve jasno..
A škola?? i druge situacije gdje nisu u mogućnosti oprati se??
baleine maramice
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 09:57   #7
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
baleine maramice
skoro sve vlazne maramice osim onih za bebe sadrze udio formaldehida..koji bas i nije najzdraviji ni za odrasle ni za one malo mladje.
cackala sam po 'stiftung warentest' i sve su dobile lose ocjene upravo zbog navedenog, dobro su ocjenjene samo ove za bebe.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 10:04   #8
a jbg ali racunam da ce u pubertetu i tako stavljat u sebe puno gore stvari od maramica pa se odbijam zamarati
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 23:12   #9
...

Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
moram reći da svi naši sprejevi ispod ruku nisu šala i preagresivni su za djecu - jer to su još djeca. Ma preagresivni su i za nas odrasle
Postoje dezodoransi bez aluminijevih soli-Nivea,Sebamed,Bionsen,za druge proizvode ne znam.
__________________
Srna gonjena

Zadnje uređivanje Nica : 15.05.2012. at 20:22. Reason: Q
Srna gonjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 23:50   #10
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Iskreno - i sama se pitam budući da imam dijete na početku pubeteta ?
Jesam ja nesto pomijesala ili je tvoja 2 razred? 7-8 godina?
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 06:50   #11
Da, moja će sada 9 i već ima nešto dlakica. I to vidljivih. I nekada se osjeti miris ili ti ga šnojof.
Za sada nije nešto strašno no rado bih znala za neku liniju kozmetike koja nije na bazi kemije. Ne znam da li toga uopće ima.
I nije moja mala jedina. Znam ih više u toj dobi i svi već lagano počinju smrduckati..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 15:12   #12
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Da, moja će sada 9 i već ima nešto dlakica. I to vidljivih. I nekada se osjeti miris ili ti ga šnojof.
Za sada nije nešto strašno no rado bih znala za neku liniju kozmetike koja nije na bazi kemije. Ne znam da li toga uopće ima.
I nije moja mala jedina. Znam ih više u toj dobi i svi već lagano počinju smrduckati..
Moja isto sad ce 10 i vec ima nesto dlakica i provjereno je u pubertetu.Krenuli su pristici..a koristimo od biobaze porizviode i odlicni su nam.Znaci na prirodnoj bazi bez emulgatora,umjetnih boja,dodataka,konzervansa i sl.
On topic:dobar dezic sigurno rijesava problem
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 17:27   #13
moram priznati da je i meni prvo palo na pamet da mali prljave čapare trpa negdje pod krevet pa to doprinosi smradu
ili posteljinu prerijetko mijenja i ne zrači nakon spavanja sobu..

ako klinac sam po sebi ne smrdi, nema što drugo biti osim zapuštene sobe tj. brloga. bed je onda što se taj smrad zavuče i u ormare, pa čista odjeća brzo poprimi "miris".
fino detaljno sve počistiti i oprati, pa redovno održavati, ne znam što drugo
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 17:33   #14
da vidi se da neki baš i nemaju mrge od 1,80 u puberetetu
nije proble dva puta se oprati, pere se i otvara prozore i to prečesto
stavar eskalira kad ostane zatvoren prozor

a ideja o maramicama mu se svidjela znaš kako
nadezodorira se redovito

mislim da ste u pravu što se tiče veša, redovno mu vise majice na vješalici
akafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 08:46   #15
da li mu roba cudno mirise? mm je recimo tip koji ima jako masnu kozu i njegove stvari se uvijek peru po posebnom programu, tj dodam vanish s nekim anti-bacterial dodatkom, perem na 60 minimalno i dodatno ispirem u ves masini. ako zaboravim i neki komad robe visi u ormaru par dana, kad otvoris ormar...koma. mozda bi tako nesto pomoglo?!
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 09:04   #16
Ako vas toliko muče ti mirisi onda je bitno da se dijete dva puta dnevno otušira te da svaki put poslije tuširanja obuče čistu majicu.
Bilo bi poželjno majice prati i s opcijom pretpranja.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 01:56   #17
Mali tip za miris znoja - ako se teško uklanja iz majica: staviti bijeli (alkoholni) ocat u spray-bocu, time pošpricati "kritična" mjesta na majici (naročito ispod pazuha) i ostaviti da odstoji 10-15 minuta. Nakon toga normalno oprati.
Ocat inače funkcionira za uklanjanje svih neugodnih mirisa, na svim materijalima i površinama (samo poslije treba obavezno sve isprati, jer ocat baš ne miriše ugodno, bar dok ne ishlapi...) Moguće je, znači, vodu u koju je dodan ocat koristiti i za "dezodoriranje" površina u stanu koje podnose brisanje mokrom krpom.

Zadnje uređivanje Špranja : 18.01.2012. at 02:04.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 01:42   #18
Mozda se radi o odlaganju stvari u za to nepredvidjeno mjesto ili manjku ciscenja stvari u sobi.

Treba obratiti pažnju na neurednost. Možda djeca drže do osobne higijene pa onda tu stanu i ne čine to isto za okolinu.
Malo mi je čudno da osoba koja nikad ne smrdi ima smrdljivu sobu a da ovo ili nešto drugo nije u pitanju
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 09:58   #19
Quote:
akafi kaže: Pogledaj post
eto , imam imam pubertetliju i šta da kažem trebao bi se tuširati dva puta dnevno jer
on nem aneugodan miris ovako kad si kraj njega, ali stavit glavu u njegovu sobu graniči sa hrabrošću
pere se , presvlačiu itd
imate li neku preporuku za nekšto za tušiarnje?

nekako mi se čini da bi bil dobro piti neke čajeve ili nešto ,ali nemam pojma što

prolazi i to ikad?
Dezodorans ?
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2012., 09:55   #20
Quote:
akafi kaže: Pogledaj post
eto , imam imam pubertetliju i šta da kažem trebao bi se tuširati dva puta dnevno jer
on nem aneugodan miris ovako kad si kraj njega, ali stavit glavu u njegovu sobu graniči sa hrabrošću
pere se , presvlačiu itd
imate li neku preporuku za nekšto za tušiarnje?

nekako mi se čini da bi bil dobro piti neke čajeve ili nešto ,ali nemam pojma što

prolazi i to ikad?
da prolazi, i to vrlo brzo.
za par mjeseci ćeš se javiti sa postom ˝moje djete me ubija velikom količinom dezića i inih mirisalica, koju masku preporučate?˝
ja ću navest svoje iskustvo, pa si pokupi kaj ti paše.
i mene je kao i druge ovdje brinula količina otrova u dezićima, ali sam od toga odustala. j
mislim da je njihov najveći problem što u počecima ne koriste dezić kad se operu, nego kad im puhne, npr. kad izlaze. i onda ga ako je u spreju našprica svikud osim po pozdusima.
moja preporuka:
-svaki dan tuš
-poslije tuša dezić (roll on, ili stick) - ne antiperspirant
-svaki put kad obuva tene čiste čarape ( ne baš svaki, kod mene dvaput)
-ako se tušira više od jednom na dan, neka sapuna samo pazduhe, prepone i stopala, jer se koža isušuje pa se osipa
-posteljinu mjenjati jedanput na tjedan
-obavezno nositi zmazani veš u koš za zmazanu robu
eto, nadam se da ćeš od ovoga nešto izvući.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.