Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2016., 17:39   #3361
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Možeš, a majtori će biti "izuzetno zadovoljni" kad moraju nositi nekoliko kubika betona na 9. kat!
...ili organiziraj Omladinske radne akcije!

Koji je točno postupak spajanja sustava grijanja podnog grijanja kada je stan priključen na toplanu, koliko je kompleksan taj sistem pretumbavanja priključaka,instalacija itd...?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 19:39   #3362
Odustani!
Vjerojatno su pametnjakovići spojili radijatore kak im je bilo lakše - možda iz susjednog stana za svaku prostoriju.
Onda iz prostorije mora ići sav namještaj van pa parket pa ....
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 19:48   #3363
Ne razumijem , da li je moguće spojiti podno grijanje na toplanu ili ne?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 19:53   #3364
Kojim postupkom bi se smanjila temperatura polaza na cca. 30C i kako bi se regulirala ta temperatura ako toplana puca u cijevi 60-70C?

Poslano s LG G4
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 21:12   #3365
Zato i pitam, ne razumijem se pa me zanima da li postoji neki međusistem između toplane i polaznog sustava podnog grijanja?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 21:12   #3366
Jednom pumpom i mis ventilom. Ali postoji to vec u kompletu, barem ja mislim za instalacije gdje ljudi imaju kombinaciju podnog i radijatorskog grijanja.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 08:17   #3367
Ma sve je to u redu, ali treba vidjeti kako su sada spojeni radijatori. Što onda ako je cijev povučena iz susjednog stana, jer je bliže? Sigurno da svaki stan nema svoje napajanje toplom vodom!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 12:17   #3368
Prvu sezonu se grijem na podno grijanje, recimo mjesec i pol dana sveukupno..

Bojler Vaillant VU INT I 246/5-3 A, grijem 120m2 prizemlje i kat, 2 razvodne kutije, automatski odzračni lončići na katu, i svakih recimo tjedan dana mi padne pritisak i moram malo nadopuniti sistem, doslovno otvorim ventil na pol sekunde i tlak naraste opet u normalu da bojler može nastaviti..
Da li je to normalno ? Da li ima još zraka u sistemu pa se on pomalo prazni ? Ili se trebam bojati najgorega da negdje curi u cijevima u podu ? Gledao sam posvuda i ne vidim nigdje nikakve mrlje niti curenja..

Ima li netko slično iskustvo ?
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 13:00   #3369
Ima zraka i plinova otopljenih u vodi pa dok to ne izađe...a temperatura niska pa traje!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 13:40   #3370
Ma meni je samo bitno da nije kakvo curenje.. dakle pratim situaciju i ako se do proljeća ne sredi da se počnem brinuti
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 15:08   #3371
Quote:
turboCRO kaže: Pogledaj post
Prvu sezonu se grijem na podno grijanje, recimo mjesec i pol dana sveukupno..

Bojler Vaillant VU INT I 246/5-3 A, grijem 120m2 prizemlje i kat, 2 razvodne kutije, automatski odzračni lončići na katu, i svakih recimo tjedan dana mi padne pritisak i moram malo nadopuniti sistem, doslovno otvorim ventil na pol sekunde i tlak naraste opet u normalu da bojler može nastaviti..
Da li je to normalno ? Da li ima još zraka u sistemu pa se on pomalo prazni ? Ili se trebam bojati najgorega da negdje curi u cijevima u podu ? Gledao sam posvuda i ne vidim nigdje nikakve mrlje niti curenja..

Ima li netko slično iskustvo ?
I kakva je potrosnja?

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
mrgud34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 15:28   #3372
Pa neke prave zime još nije niti bilo tako da mi je teško dati neke konkretne brojke no evo ti neke okvirne brojke..
Inače kuća je klasična cigla + 20 cm stiropora i trostruko staklo dakle dobra izolacija...
Grijem dnevni na 22, hodnike na 19-20, sobe spavaće na 18 pošto imam zasebne digitalne regulacije za krugove po sobama..

9 i 10 mjesec zajedno potrošnja ukupno 166 kubika za grijanje i toplu vodu..
11. mjesec potrošnja za sada 140 kubika s tim da sam se stalno igrao sa postavkama temperature polaznog voda, vremenima grijanja - tako da sam tu sigurno skurio puno plina bezveze.

Koliko sam skužio najoptimalnije bi bilo držati cijeli dan na cca 30 stupnjeva polaz... no moram još malo testirati dok više zahladi...
turboCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 11:07   #3373
Imam u stanu provedeno podno grijanje, u hodniku mi je postavljen onaj rotexov razdjeljnik. Na razdjeljniku su mi na sakom krugu samo oni ventili protoka (ručni), nema onih upravljanih ventila sa regulatorom sobne temperature.
Zanima me da li je moguće grijati stan na takav način, bez regulacije? Ili moram dovesti struju do razdjelnika i staviti te ventile na svaki krug i termostate u sve prostorije?
Mag99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 15:32   #3374
Vlastita kotlovnica ili....?
Kak sad radi, griješ li se ili je u izgradnji?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 20:29   #3375
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Vlastita kotlovnica ili....?
Kak sad radi, griješ li se ili je u izgradnji?
Kotlovnica je predviđena za dva stana, no još ne postoji. U fazi je kupovina dizalice topline i kompletiranje kotlovnice. Još nije useljeno i do sada nije grijano.
Mag99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 08:04   #3376
Podno grijanje je jako tromo, a to već znamo!
Iz kotlovnice šalji vodu neke konstantne temperature, a to znači da u kotlovnici imaš miš ventil, ako si na drva. U razdjelniku samo balansiraj krugove grijanja.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:09   #3377
Imam jedno glupo pitanje za koje ne nalazim odgovor.
Pošto je podno grijanje tromo, da li to znači da izvor grijanja (dizalica topline ili kotao) radi 24h na dan? Znači li to da pumpa stalno cirkulira?
Pitam iz razloga što danju radim i nema me doma od 07h do 17h, može li u tom periodu podno biti isključeno ili bi stalno trebalo grijati?
Mag99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:20   #3378
podno grijanje jest tromo.
kažu, jednom kad ga upališ, ne gasiš ga do proljeća (ono, kao kad jednom zapališ kamin ne gasiš ga...)

ne možeš od podnog očekivati da kad dodješ s posla da ti za neznam pol sata sat digne sobnu za 2-3C ili koliko si već izgubio na temp tokom dana (ovisno o izolaciji)

dakle, načelno rečeno, podno se ne gasi

ono što obično rade, jest da u vrijeme kad ti ne treba grijanje (noću, u odsutnosti) da se smanji jačina grijanja, dakle polazni vod

zato po meni bi bilo najbolje imati regulaciju po vanjskoj; isprogramiraš sobne temp i krivulju, i odrediš kad i kako griješ, ali ne gasiš

tako recimo, od 17-23h, grije do 22; od 23-04 na 18, pa 04-07 na 22 i tkao u krug. Namjerno sam sad tu stavio da krene u 04 da bi kad se ustaneš bilo već toplo

dakle ne gasiš podno, samo se igraš sa polaznim temperatura i vremenima grijanja. Možeš recimo već smanjiti na 18 i u 21C

fora je u tome, da prostor manje gubi toplinu ako ima stalni dotok iste, pa makar i smanjen dotok. Tako primjerice, ak ti treba polaz 30C za 22, za 18 ti treba lupam 27.....

po meni, iskreno ako prostor nije stalno nastanjem kroz dan, ako ste doma par sati navečer a ostalo spavate ili vas nema, onda je podno zbilja bezvezna opcija.
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 14:26   #3379
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
po meni, iskreno ako prostor nije stalno nastanjem kroz dan, ako ste doma par sati navečer a ostalo spavate ili vas nema, onda je podno zbilja bezvezna opcija.
Sad je kasno, kad je već sve postavljeno
Hvala na odgovoru.
Mag99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 15:33   #3380
Možeš postaviti uklopni sat (tajmer) da ukljući cirkulacijsku pumpu na 15 min recimo svakih sat vremena.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.