Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2016., 06:29   #81
A sve se moze ali uz povece ulaganje i povece kopanje po zgradi.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 09:08   #82
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
A sve se moze ali uz povece ulaganje i povece kopanje po zgradi.
Jel to onda nešto na što se svi stanari moraju odlučiti zajedno? I o koliko povećim ulaganjima pričamo otprilike?
__________________
arm yourself because no one else here will save you.
Trinity333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 16:45   #83
Da moraju se svi složiti. A koliko košta ti je najbolje zatražiti ponude od nekih projektanata koji vam moraju izraditi projekt. Nitko ovdje nemože niti približno odrediti koliko bi to moglo koštati, no red veličine je više desetaka tisuća kuna

Poslano sa mog D5803 koristeći Tapatalk
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 09:31   #84
uselio sam se u stan u zagrebu koji se grije na toplanu ali se koristi itps.
prije sam imao razdjelnike i mogao sam preko weba pratiti potrosnju.

postoji li takav web i za itps (hep toplinarstvo)?
trolaslavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 11:36   #85
Koliko znam HEP toplinarstvo nema tu mogucnost pracenja potrosnje preko weba, a i ovo sto si pratio potrosnju preko weba za razdjelnike nemaju svi mogucnost, zavisi od firme koja je ugradjivala razdjelnike dali to omogucuju.
Pa imas ormaric i u njemu mjerilo toplinske energije pa si ocitavaj.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2016., 22:08   #86
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Koliko znam HEP toplinarstvo nema tu mogucnost pracenja potrosnje preko weba, a i ovo sto si pratio potrosnju preko weba za razdjelnike nemaju svi mogucnost, zavisi od firme koja je ugradjivala razdjelnike dali to omogucuju.
Pa imas ormaric i u njemu mjerilo toplinske energije pa si ocitavaj.
Radije bih koristio online alat, tako mi je zgodnije.
trolaslavonska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 14:23   #87
Možda sam fulala temu, ali nisam našla neku pametniju za moje pitanje.

Prije 10 dana sam se preselila u stan s centralnim grijanjem preko toplane i s razdjelnicima (nakon skoro 10 godina u životu s etažnim plinskim grijanjem) i iako ovaj stan ima bolju izolaciju i puno manje prozora, smrzavam se nakon 22h kad ugase grijanje. Brzo se rashladi i cvokoćem od hladnoće. Inače jesam zimogrozna, ali i muž kojem je uvijek vruće kaže da mu je hladno. Ne vidim kako bih se mogla naviknuti na to, dakle moram razmotriti neko rješenje tj. dodatno grijanje.

Ima li još netko takav problem i kako ga rješava (najjeftinije)? Kalorifer? Uljni radijator? Klima? 16 slojeva odjeće?

Hvala unaprijed.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 14:54   #88
Svaka osoba ima drugaciji osjecaj za hladnoce pa tako i vi, ako je stan dobro izoliran kako kazete temperatura se nebi smjela naglo spustiti pa tako za cca 2-3 sata koliko ste jos pretpostavljam budni naskon 22,00 sata nebi se trebala spustiti ispod 20 stupnjeva.
Pretpostavljam da bi grijali samo dnevni boravak tih par sati dok gledate TV prije spavanja, ako ne pomaze trenirka i dekica, probajte za prvu ruku sa kaloriferom, a dugorocno razmislite o klima uredjaju (vise o tome pogledajte na temi o klimama).
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 14:58   #89
Puno hvala na prijedlogu. Da, grijali bismo samo boravak, oko 2-3 sata dok ne odemo spavati. U boravku se sada rashladi za 20 minuta iako imam samo 1 PVC prozor, a zgrada je veoma dobro izolirana. Živjela sam u tom stanu 8 godina u tinejdžerskim godinama sa starcima i ne sjećam se da je bilo tako hladno (to je bilo prije razdjelnika, ali moguće je da me i grijanje na plin razmazilo). Imamo u stanu i neku prastaru klimu (treba je servisirati), ali nisam sigurna ima li opciju grijanja i može li grijati kad je vani minus.

Kalorifer je 90kn, a uljni radijator 320kn na akciji, ali nisam našla temu o njima, pa ne znam ni koliko struje troše ni koliko su učinkoviti.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 21:10   #90
Probaj podici temperaturu sat vremena prije gasenja tak da imas sto vecu polazna temperaturu prije gasenja.

Mozda imas i preslabe radijatore, pogledaj i to.

Osim kvalitetne klime drugo zaboravi za dulje razdoblje dogrijavanja po noci.

Ja sam dok su klinci bili mali po noci grijao sobu sa elektricnom grijalicom za prematanja, hranjenja i takve stvari pa sam znao nabiti po 200-300kn ekstra struje za to malo dogrijavanja.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 21:27   #91
To je slabo izoliran stan ako se tako brzo hladi. dobro izolirana kuća preko noći malo gubi temperaturu a kud tek stanovi u zgradi.
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 21:57   #92
Ma zgrada kao zgrada je dosta dobra, ali čujem od kolega da i oni imaju isti takav problem (ovi koji su preko toplane). U međuvremenu sam saznala da je klima koju imam pogodna za grijanje (to je bio mamin stan i ona je kupila tu klimu baš za tu svrhu, doduše prije dosta godina), samo je moram dati očistiti, a dotad ću se zamotati u deku.

@The unforgiven, kako provjeravam jesu li radijatori preslabi? Imam ih 7 na 67 kvadrata, svi su stari par godina. U boravku stavim na 5 oko 20h, ali se svejedno brzo ohladi. Hvala za dijeljenje iskustva s električnom grijalicom, od toga onda odustajem, ionako mi je račun za struju visok zbog sušilice.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 22:00   #93
šta ti znači to da moraš dati očistiti klimu? očitaj s nje koji je model, pa ukucaj, imaš na youtubu prikazano pranje filtera, to je sasvim jednostavan posao. ako možeš sama promijeniti vrećicu na usisavaču, znat ćeš i to.

u principu: isključiš aparat iz struje, popneš se do njega, otklopiš prednju stranicu prema gore (zapne sama u gornjem položaju), izvučeš filtere lagano metodom klizenja, opereš ih u toploj vodi s blagim detergentom, (ako želiš ful dezinfekciju možeš ih i ostaviti na pola sata u vodi s MALO! varikine), ispereš i dobro posušiš, kad su sasvim suhi vratiš natrag na isto mjesto, poklopiš. gotovo.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 22:10   #94
Ja zivim vec 9 godina u stanu s toplanom - ovo mi je treci i nikad mi nije bilo hladno kad se radijatori u 23 h ugase...da je zgrada dobro izolirana, ne bi se to dogadalo....u sadasnjem stanu vec mjesec dana ne grijem uopce, svih 8 radijatora je ugaseno do kraja, jer nam ne treba...prolaze nam cijevi kroz pod od svih radijatora kroz cijeli stan i to nas dovoljno grije, a spavamo s prozorima na kip...zgrada je c energ razred...zadnji smo kat, orijentacija jugozapad, 1 vanjski zid...susjedima ispod je jos bolje - cijevi im idu kroz pod i strop i jos je toplije, idto ne koriste radijatore...a u hodnicima od zgrade je sauna jer i tu ima dosta cijevi...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 12:12   #95
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
U boravku se sada rashladi za 20 minuta iako imam samo 1 PVC prozor, a zgrada je veoma dobro izolirana.
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Ma zgrada kao zgrada je dosta dobra, ali čujem od kolega da i oni imaju isti takav problem (ovi koji su preko toplane).
Quote:
renato2107 kaže: Pogledaj post
To je slabo izoliran stan ako se tako brzo hladi. dobro izolirana kuća preko noći malo gubi temperaturu a kud tek stanovi u zgradi.
Tocno, ocito je zgrada slabo izolirana, konkretno kod mene dnevni boravak preko dana grijem na izmedju 22 - 23 stupnja a navecer oko ponoci termoventil na tom radijatoru okrenem na nulu, ujutro oko 8,00 sati kad se dignem temperatura u dnevnom boravku je 20 stupnjeva, onda proluftam cca 10 do 15 minuta (napravim propuh izmedju spavace sobe i dnevnog boravka) i krenem sa grijanjem dnevnog boravka stavim termoventil na 3,5.
A nocas je u ZG bilo i -5 stupnjeva.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!

Zadnje uređivanje Cilim : 10.12.2016. at 12:22.
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 21:15   #96
Uselio sam nedavno u novi stan koji se grije na toplanu (HEP) sa razdjelnicima i onim mjeračima (bežični Brunata). S toplinom stvarno nemam problema, stan je dobro izoliran i gotovo pa ne grijem, tek kad su debeli minusi vani malo otvorim radijatore. Skoro pa bi mogao odjaviti grijanje Ono s čime imam problema je lupanje iz cijevi! Dešava se navečer kad gase, tad mi ne smeta strašno jer idem kasno spavati, ali najgore je negdje oko 5:30 i 6 u jutro. To je takva buka i toliko kratki periodi (krene sa 2-3 puta u SEKUNDI i onda se smanji na svaku sekundu ili svakih par sekundi) da nema spavanja za mene. Uredno me probudi i onda se "tučem" sa cijevima idućih sat, dva dok ne stane i odlazim neispavan i mrzovoljan na posao.

U početku se rjeđe pojavljivalo i bilo je dovoljno da zviznem šakom po cijevima nekoliko puta (i probudim pola zgrade) i onda bi stalo. Ali sad, valjda kad su pale temperature vani u ovaj debeli minus, kad krene nikako da stane, mogu lupat do prekosutra, nekad gađam i papučama cijevi iz kreveta, ali bez pomoći. Kad rukom mrdam cijevi, čuje se baš taj zvuk. Najviše se čuje upravo u sobi ali sam probao spavati u dnevnom i lupa i tamo.

Je li ima nešto što mogu prije svega ja sam poduzeti, pa onda nešto što bi mogla općenito zgrada poduzeti, ili sam osuđen na boks sa cijevima svako jutro u 6 ili eventualno preseljenje u drugi stan?
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 22:25   #97
Kod mene u stanu se čuje iza 22 kada gase grijanje par puta snažno lupanje u cijevima. Prvo sam mislila da susjed lupa nešto ali u isto vrijeme svaku noć...da li netko zna zašto se to dešava kod gašenja grijanja. Toplana, stan u zgradi
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:55   #98
@mekerica: Nazalost problem nije rijesiv lupanjem i bacanjem papuca na cijevi a lupanjem po cijevima kako kazete samo mozete smetati susjedima stvaranjem dodatne buke, problem je prirodan i odvija se u doba koje ste naveli ujutro kad se pokrece grijanje u vasoj podstanici grijanja, otvara se elektromotorni ventil, pali se pumpa i topla voda pusta se u vas sistem grijanja s time da se celicne cijevi-strandovi brzo zagrijavaju, zagrijavanjem cijevi se sire i proizvode zvuk pucanja koji vam smeta, usto cijevi-strandovi prolaze kroz otvore u podovima i zidovima i kako je taj razmak mali (moguce i zacepljen necistocama) sirenjem proizvode dodatni smetajuci zvuk.
Polazna temperatura vode ujutro iz podstanice prema cijevima-strandovima (ako je temperatura vani ispod "0") iznosi izmedju 60 i 70 stupnjeva.

Navecer kad se grijanje gasi dogadja se slicna stvar samo ovog puta cijevi se hlade pa opet proizvode pucketajuci zvuk ali u manjem intezitetu jer se postepeno polakse hlade.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 14:37   #99
Hvala @Cilim.

Ne mogu ti opisati taj bijes koji mi to izaziva, dobro je dok lupam samo po cijevima . Jučer mi je pukao film pa sam išao izvoditi gluposti. Godinu dana prije mene nije bilo nikog u stanu, tko zna kad su zadnji put ispuhali radijatore. Pa sam otvorio grijanje na 2 minute da zagrije i zatvorio ventil i išao pokušati ispuhati iako to nikad nisam radio. Čim sam otvorio šaraf, odmah je krenula voda. Čulo se neko lagano šuštanje ali mislim da nema zraka ili radim nešto krivo. Ispustio sam skoro cijelu šalicu vode čisto za test, ali bila je čista, nije bila zamućena. Zatim sam išao stiskati šarafe koji drže radijator za zid, iako nije klimav, uspio sam napravit 10-ak okreta sa maticom.

Naravno, oko 23:30 je opet počelo lupati, nisam ništa postigao pa sam probao se igrati s radijatorom i drmati ga ali nije utjecalo na zvuk, utječe samo ako mrdam cijevi. Međutim, za divno čudo, jutros me nije probudilo, spavao sam ko beba. Možda sam bio samo jako umoran, a možda nije lupalo toliko.

Ne znam, možda mora biti tako i nema rješenja, ali ne bi to nazvao prirodnim problemom. Koja je razlika da li imaš cijevi koje lupaju u tom intenzitetu ili disko klub ispod stana? Ne spavaš u oba slučaja, to spušta vrijednost nekretnini. Još OK da je neka rupčaga za siću od stanarine, ali uzmeš si pošteni stan, izbjegavao sam sve stanove koji nemaju odvojenu sobu i konkretan krevet, nikakve kauče i ležajeve, kupiš si kvalitetan nadmadrac da spavaš kao beba a onda lupaju cijevi Na kraju izdvajaš 60% plaće za stan a ideš na posao neispavan i mrzovoljan.

Probat ću se naviknuti, valjda će prestati lupati čim malo dođu topliji dani pred proljeće. U suprotnom ću morati mijenjati stan i tražiti plin. Hebeš toplanu, svaka čast možda je jeftino, ali prije sam imao etažno plinsko sa novcatim bojlerom i cijeli sustav je redovno održavan od strane ovlaštenih ljudi i nije ništa lupalo. Eventualno bi ga čuo dok "vergla" po noći ako nisam zatvorio vrata od sobe, ali to potraje par sekundi, ovo lupa i lupa i ne možeš zatvoriti vrata kad lupa baš u sobi.

Vjerojatno se tako čuje i zato jer su cijevi vani (stara je zgrada), nisu u zidu. Ali prednost toga je što uopće ne moram grijati jer mi cijevi sasvim dovoljno zagriju stan pa se grijem na račun susjeda
__________________
A gde je pečat?
mekerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 15:46   #100
Cekaj, razdjeli, jel zvuk pucketanja dolazi od cijevi-strandova ili i iz radijatora.
Sta kazu susjedi starosjedioci, jel takav problem sa zvukom u razvodu grijanja i kod njih prisutan, ako je to dugogodisnji takav zvuk u sezoni grijanja, narocito ujutro, onda ces se nazalost morati prilagoditi tome.
Znam da tebi nije prirodno ali je prirodno da se materijal koji se grije siri, kako se to desava relativno naglo proizvodi se i pucketavi zvuk kao sto sam ti gore vac napisao.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.