Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2013., 19:25   #2341
Quote:
frki5 kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu, to je sigurno najbolje rješenje ali bi i puno koštalo.
Sada sam dobio i prijedlog da probam samo iznutra sa 10 cm vune i rigips, pa da vidim kako će biti ove zime.
Očistio bih plijesan na varikinom, nadam se da se nebi vraćala niti na ta mjesta koja bih prekrio, niti na rigips ploče.
u ovom slucaju, izolacija iznutra ti ostavlja tzv. hladni most a s njim i vjeciti rizik sampinjona po rubovima. plus, naravno, sto u slucaju unutarnjih izolacija uvijek grijes samo zrak u prostoriji...drugim rijecima, prozracis prostoriju i izgubio si svu toplinu.

osobno, radije ne bih radio nista dok ne skupim za pravo rjesenje.
forumhrusername is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2013., 08:27   #2342
Zdravo svima
Izgleda da sam ...o jeza.

Menjao sam prozore u novoj zgradi koja vek ima fasadu od stiropora 5-8cm.
Manje vise nebitno kolika je debljina spolja.Ali ne znam koi gjavo me je naterao da stavim stiropor i sa unutrasnje strane 5cm.Koliko sam bacio oko nakratko na forumu,shvatio sam da sam se uzasno zeznuo.Koja je verojatnos da mi se pojavi kondenzacija,vlaga,gljivice...
sashaangelkovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2013., 15:58   #2343
Budući da ti je zgrada i izvana izolirana i to deblje od unutrašnjeg sloja, taj zid neće biti leden tako da se neće kondenzirati između unutrašnjeg stiropora i tog zida. No činjenica je da nije korisno. A ne možeš skinuti na lak način?
bombuzal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 14:37   #2344
Imam subvenciju od grada za izradu stiropor fasade, da bi zadovoljio koef. U<0.25 moram ici sa 14 cm obicnim ili 12 cm grafitnim stiroporom, odluka je pala na ovaj potonji, ionako su mi vec prozori po 7-8 cm unutar špaleta, a kuda će tek doći
Mislio sam raditi sa Baumit Open programom, ali kako moram imati garanciju na materijal i na radove od Baumita je mogu dobiti na materijal iskljucivo ako njihov certificirani izvodjac radi. To mi je podvrdjeno od njih direktno i od njihovih distributera. To mi djeluje sa jedne strane logicki, ali u praksi je veliki problem, jer em ih ima malo, em su to neki manji obrti malo poznati u mom kraju. Dakle mene zanima kako se masovno radi Baumit po HR, na koji način onda investitori dobiju 10 g garanciju od Baumita, npr. radi se neka zgrada, velika tvrtka je izvođač no slučajno eto nema njihov certifikat.

Inače izvođač koji mi je već radio dosta toga me traži 120 kn rad i skela, bez PDV-a za fasadu. Uz stalni nadzor obavio bi on to dobro, ali šta kažete za koliko bi mu trebao spustiti cijenu najmanje.
stegaNo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 18:16   #2345
120 kn za ruke i skelu , bez materijala.Jeli tako?
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 18:42   #2346
Thumbs up

Quote:
stegaNo1 kaže: Pogledaj post
Imam subvenciju od grada za izradu stiropor fasade, da bi zadovoljio koef. U<0.25 moram ici sa 14 cm obicnim ili 12 cm grafitnim stiroporom, odluka je pala na ovaj potonji, ionako su mi vec prozori po 7-8 cm unutar špaleta, a kuda će tek doći
Mislio sam raditi sa Baumit Open programom, ali kako moram imati garanciju na materijal i na radove od Baumita je mogu dobiti na materijal iskljucivo ako njihov certificirani izvodjac radi. To mi je podvrdjeno od njih direktno i od njihovih distributera. To mi djeluje sa jedne strane logicki, ali u praksi je veliki problem, jer em ih ima malo, em su to neki manji obrti malo poznati u mom kraju. Dakle mene zanima kako se masovno radi Baumit po HR, na koji način onda investitori dobiju 10 g garanciju od Baumita, npr. radi se neka zgrada, velika tvrtka je izvođač no slučajno eto nema njihov certifikat.

Inače izvođač koji mi je već radio dosta toga me traži 120 kn rad i skela, bez PDV-a za fasadu. Uz stalni nadzor obavio bi on to dobro, ali šta kažete za koliko bi mu trebao spustiti cijenu najmanje.
Mislim da je to cijena koju malo koji fasader može postići.Upravo radim jednu fasadu iz poticaja županije gdje je se investitir dvoumio između Baumita i Caparol programa.Odluka je pala na Caparol program mislim da je bolji izbor.
Što se certifikata tiče mislim da ima dosta izvođača sa certifakatom pa ne vidim tu nikakav problem
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 13:21   #2347
IMHO 100kn bi bilo puno realnije
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 10:46   #2348
Quote:
bombuzal kaže: Pogledaj post
Budući da ti je zgrada i izvana izolirana i to deblje od unutrašnjeg sloja, taj zid neće biti leden tako da se neće kondenzirati između unutrašnjeg stiropora i tog zida. No činjenica je da nije korisno. A ne možeš skinuti na lak način?
Celo opsivanje je zavrseno.Lepo je uragjeno,table su lepljene sa lepakom ako to skinem ondak cu ostetiti zid.Ondak treba sve jovonanovo.Ne bih radio troskove.Ali ako kazes da se nece pojaviti kondenzacija ondak je OK.Sva sreca kod nas u makedoniji pa i nema tako velike niske temperature,kako bi se ohladio zid.Ipak se postize brzo zagrevanje to mi je bio i cilj.Videcemo kako ce se ponasati.Shvatio sam da treba cesce da provetravam prostoriju pa sta bog da nadajmose na sve najbolje.
sashaangelkovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 09:12   #2349
Pitanje, ovaj prvi red stiropora što se stavlja do zemlje, koliko se on stavlja uži nego gornji?

To je dovoljno samo jedan red takvog da ide? Pitam jer mi je kuća na nekom brijegu, pa si moram to skicirati kak bude izgledalo.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 09:19   #2350
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Pitanje, ovaj prvi red stiropora što se stavlja do zemlje, koliko se on stavlja uži nego gornji?

To je dovoljno samo jedan red takvog da ide? Pitam jer mi je kuća na nekom brijegu, pa si moram to skicirati kak bude izgledalo.
sta ti znaci uži?? govoris o coklu ili sta??
drakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 12:34   #2351
ma ne, vidio sam da je taj stiropor koji se prvi stavlja (znači onaj zeleni, valjda više vodootporan) je uvijek manjih dimenzija nego ostali...

Recimo, ako je fasada 10cm, onda je ovaj dolje oko 8cm itd...

Jel to obavezno da mora ići taj zeleni stiropor na dno?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 13:37   #2352
Gdje ja zivim i radim pa cijene otisle gore... nekad su bile cijene 120,00 kn/m2 skela i rad pa su pale na 80,00 danas je 90-100,00 kuna realna cijena..Što se tiće stiropora i stirodura, stirodur mora na temelje iz nekoliko razloga jer je vodootporan (obični stiropor nije napravljen da bude u stalnoj vlazi), prilikom udarca noge ili sl. stirodur je puno čvršći nije bez razloga proizvođač to napravio i napomenuo, jedino šta nam cijena ne ide na ruku..
domi0404 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 13:51   #2353
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
ma ne, vidio sam da je taj stiropor koji se prvi stavlja (znači onaj zeleni, valjda više vodootporan) je uvijek manjih dimenzija nego ostali...

Recimo, ako je fasada 10cm, onda je ovaj dolje oko 8cm itd...

Jel to obavezno da mora ići taj zeleni stiropor na dno?
mozes ici i sa 5 cm stirodura, nemas potreba za debljim (skuplji je). ukupas ga 10-ak cm u zemlju i kad zavrsis snjim (izvan zemlje) mozes ici sa obicnim stiroporom
drakic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 15:20   #2354
Samo malo, dva dodatna pitanja:

1.) Ako se ukopa u zemlju, znači da je i Alu cokl isto u zemlji?

2.) Gle, meni ti je kuća na nekom manjem brijegu, pa recimo ljevi dio kuće je visine cca 5m (karikiram), a desni na udaljenosti od 8m je visine 4m...

Znači na 8m dužine kuće mi je pad skoro 1m...(visoki temelji itd itd)...

Zato i pitam - da li taj stirodur mora biti uži nego ostatak stiropora ili mogu staviti sve isto? Tipa stirodur 5cm, i stiropor 5cm?

Jel se to tak radi radi izgleda ili funkcionalnosti?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 21:05   #2355
Quote:
CottonEyeJoe kaže: Pogledaj post
Samo malo, dva dodatna pitanja:

1.) Ako se ukopa u zemlju, znači da je i Alu cokl isto u zemlji?

2.) Gle, meni ti je kuća na nekom manjem brijegu, pa recimo ljevi dio kuće je visine cca 5m (karikiram), a desni na udaljenosti od 8m je visine 4m...

Znači na 8m dužine kuće mi je pad skoro 1m...(visoki temelji itd itd)...

Zato i pitam - da li taj stirodur mora biti uži nego ostatak stiropora ili mogu staviti sve isto? Tipa stirodur 5cm, i stiropor 5cm?

Jel se to tak radi radi izgleda ili funkcionalnosti?
Najčešće se radi sa užim stirodurom,recimo 8cm stiropor a 5 cm stirodur,onda moraš ići sa cokl profilom jer on na sebi ima malu okapnicu.
Možeš ti ići i sa istom debljinom stiroporai stirodura i onda izbjegavaš cokl profil a fasadu i teraplast odvajaš sa trakom.
Pošto ti je takav teren samo pazi da je stirodur stalno u prvom radu do zemlje tj. stiropor iznad stirodura i zemlje.
__________________
nema problema
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 23:27   #2356
Pošto sam telac ... da pitam stručnjake ....
kolika je greška jako je na coklu isto stiropor, a ne stirodur?
blue_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2013., 10:23   #2357
Quote:
toni7 kaže: Pogledaj post
Najčešće se radi sa užim stirodurom,recimo 8cm stiropor a 5 cm stirodur,onda moraš ići sa cokl profilom jer on na sebi ima malu okapnicu.
Možeš ti ići i sa istom debljinom stiroporai stirodura i onda izbjegavaš cokl profil a fasadu i teraplast odvajaš sa trakom.
Pošto ti je takav teren samo pazi da je stirodur stalno u prvom radu do zemlje tj. stiropor iznad stirodura i zemlje.
Sad jedno pitanje, tih 8m kuće imam temelj u zemlji od 1m pa do skoro 1,7m...

Kad sam radio drenažu, tu ju nisam stavljao jer nema potrebe pošto mi je taj dio kuće u biti na samom brijegu i nemam problema sa vodom (sva voda direktno preko brijega odlazi dalje).
Također nemam problema sa vlagom na tom zidu jer je kuća rađena 58. godine i
i sve je u redu sa vlagom.

No ja bih svejedno prije same fasade iskopao barem 50cm uz temelj, stavio recitol i naljepio ljepenku.
Da li ja mogu odmah i taj stirodur poljepiti na ljepenku u tih 50cm dubine? ili nema potrebe na ide toliko u zemlju?
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 11:00   #2358
Na zidovima u dnevnom mi je gruba žbuka, sad bi trebalo ići gletanje.
Umjesto toga htjela bih neku dekorativnu žbuku, kao na slici



Zna li netko koliko dođe rad sa materijalom za tako nešto (po m2)?

Kakvi su trendovi sada, što se stavlja ako ne želiš glatki zid? Znam da se nekada stavljala hrastova kora.
sandymandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 14:38   #2359
Može li mi netko reći kako se kreću cijene fasade (materijal + rad)?
Išao bih sa 8 cm stiroporom.
Diegos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2013., 14:44   #2360
Nama je najnža ponuda bila 200kn materijal + rad, ponude su zadnjih mjeseci.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.