Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2007., 13:28   #1
Arrow Poticaj za mlade obitelji

Gdje mogu pronaći informaciju o poticaju kojim država želi naseliti
područja od posebne državne skrbi, naime čula sam da samo
zemljište treba posjedovati, a sav materijal za izgradnju obiteljske kuće (određene kvadrature), komunalna davanja i ostalo donira država.
Zna li netko nešto više o tome?
rat i mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 07:33   #2
Quote:
rat i mir kaže: Pogledaj post
Gdje mogu pronaći informaciju o poticaju kojim država želi naseliti
područja od posebne državne skrbi, naime čula sam da samo
zemljište treba posjedovati, a sav materijal za izgradnju obiteljske kuće (određene kvadrature), komunalna davanja i ostalo donira država.
Zna li netko nešto više o tome?

kucu sam napravio po tom principu...

nije cak niti potrebno imati plac na ppds ali ti drzava daruje plac u mrdusi doljoj Bogu iza nogu,zato je bolje da si kupis plac gdje ti zelis....
predajes zahtjev u uredu za prognanike i izbjeglice i ceka se u prosjeku 1-1,5 godina na odgovor
dobiva se po nositelju 35m2,a za svakog drugog ukucana(onog koga stavis na zahtjev) po 10m2(neto).....(za svoju onda troclanu obitelj sam dobio 72m2 povr.kuce)
drzava placa projektnu dokumentaciju i prikljucak elek.energije a ti sve ostalo(komun.doprinos,vodni doprinos,prikljucak vode......)
ako ti prihvate zahtjev doniraju ti kompletan materijal za izgradnju kuce(nije tip top oprema ali je za đ)

ako te jos sta zanima.....

ps.kucu ne mozes prodati 10godina od potpisivanja ugovora

Zadnje uređivanje spoki007 : 30.06.2007. at 07:34. Reason: ps
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 15:13   #3
Da li to znači da je taj poticaj samo za prognanike?čula sam da postoji dobna granica,a da to mogu ostvariti i van bračne zajednice.
Mogu li nači nešto više na netu ,ili gdje se javiti u koji ured za prognanike u kojoj općini?
hvala na informacijama
rat i mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 08:21   #4
Quote:
rat i mir kaže: Pogledaj post
Da li to znači da je taj poticaj samo za prognanike?
ne,poticaj za naseljavanje ppds


Quote:
rat i mir kaže: Pogledaj post
čula sam da postoji dobna granica,a da to mogu ostvariti i van bračne zajednice.
dobne granice nema,a izvanbracne zajed. ako su ovjerene kod javnog biljeznika

Quote:
rat i mir kaže: Pogledaj post
Mogu li nači nešto više na netu ,ili gdje se javiti u koji ured za prognanike u kojoj općini?
hvala na informacijama
ako postoje uredi za prognanike i izbjeglice,a za net - google
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:51   #5
Rat I Mir, vjeojatno si do sada riješio svoju gradnju pa možda možeš malo pomoći. Naime, i mi smo zainteresirani za gradnju na ppds, imamo zemlju, ali mi sad fali par informacija. Ima nas troje u obitelji pa bismo trebali dobiti cca 55 m2. Može li se nadoplatiti materijala pa napraviti kuću sa npr 90m2? I još nešto, imam mlađu sestru koja bi vjerojatno živjela s nama u toj kući. Mogu li i nju prijaviti ili se članom obitelji smatraju samo muž, žena, djeca..
ciklama2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 13:30   #6
Thumbs up

Quote:
ciklama2805 kaže: Pogledaj post
Rat I Mir, vjeojatno si do sada riješio svoju gradnju pa možda možeš malo pomoći. Naime, i mi smo zainteresirani za gradnju na ppds, imamo zemlju, ali mi sad fali par informacija. Ima nas troje u obitelji pa bismo trebali dobiti cca 55 m2. Može li se nadoplatiti materijala pa napraviti kuću sa npr 90m2? I još nešto, imam mlađu sestru koja bi vjerojatno živjela s nama u toj kući. Mogu li i nju prijaviti ili se članom obitelji smatraju samo muž, žena, djeca..
Moji prijatelji su to htjeli napraviti, ali kako sam skontao iz njihove priče to se nakad moglo bez problema. Ti dobiješ projekt od njih, digneš još za akt i platiš par stotina kuna, neku simboličnu kaznu što si to napravio. Međutim sad to više nije tako. Platiš par milja kuna kaznu i još moraš platiti izradu novog projekta i ne znam šta još. E sad kako to ide sa povećanjem prije gradnje to ti ne znam.
Znam da je bila neka fora da dobiješ pomoć u novcu, ako sam gradiš ili kupiš kuću. Međutim kad je supruga išla pitati za to mi nismo mogli dobiti jer su ljudi koji su nam prodali kuću imali državnu obnovu na njoj. E sad što je ta obnova bila ubi Bože pa sam ja uložio u nju još 10000 eura, to nikom ništa. Po tome sam zaključio da ti možeš kupiti i vilu, ali ćeš dobiti pomoć od države, jer nije bila u obnovi.
Najbolje ti je otići u nadležni ured i raspitati se o svemu.
dejank is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 17:58   #7
Bili smo u uredu i malo se raspitali, ali u praksi to uvijek bude malo drugačije pa oni kao malo progledaju kroz prste samo da bi ljudi ostali na ppds.. tako sam načula.. Zato me zanima kakvih iskustava ljudi imaju.
A ti si baš imao peh!
ciklama2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:11   #8
Quote:
ciklama2805 kaže: Pogledaj post
Bili smo u uredu i malo se raspitali, ali u praksi to uvijek bude malo drugačije pa oni kao malo progledaju kroz prste samo da bi ljudi ostali na ppds.. tako sam načula.. Zato me zanima kakvih iskustava ljudi imaju.
A ti si baš imao peh!
Ma ja ti i onako živim na PPDS, pa me ne moraju ni zadržavati. Tako ti to ide. Prije će netko izvana dobiti kuću ili stan, nego ja ili netko drugi tko već živi na tamo, želi ostati i osnovati obitelj. Recimo moj prijatelj je doktor i želi ostati tu, a ne ići u Zg ili neki drugi veliki grad. Govore kako su liječnici deficitaran kadar i ovu iha da dođu raditi. Daju stanove i sl. Pa se dogodi da liječnik koji živi u drugom gradu koji je udaljen 30-ak km dobije stan i na kraju ga ne koristi. A netko tko stvarno treba ne može dobiti.
Nadam se da ćeš imati sreće. Držim ti fige!!!
dejank is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 09:12   #9
Quote:
ciklama2805 kaže: Pogledaj post
Rat I Mir, vjeojatno si do sada riješio svoju gradnju pa možda možeš malo pomoći. Naime, i mi smo zainteresirani za gradnju na ppds, imamo zemlju, ali mi sad fali par informacija. Ima nas troje u obitelji pa bismo trebali dobiti cca 55 m2. Može li se nadoplatiti materijala pa napraviti kuću sa npr 90m2? I još nešto, imam mlađu sestru koja bi vjerojatno živjela s nama u toj kući. Mogu li i nju prijaviti ili se članom obitelji smatraju samo muž, žena, djeca..
moze!
samo trebas reci svojem buducem projektantu da zelis kucu od 90m2(naravno da moras platiti projektantu razliku u kvadraturi za projekt,jer njega ministarstvo placa za tih 55m2) i naravno da ti materijal dobijes za prvotnih 55m2....


imam mlađu sestru koja bi vjerojatno živjela s nama u toj kući. Mogu li i nju prijaviti ili se članom obitelji smatraju samo muž, žena, djeca


ako kod same predaje zahtjeva u ministarstvo nisi predala zahtjev sa navedenim clanom obitelji, ne mozes je poslije dodati....
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 09:32   #10
ja zivim na ppds, imam plac, grad. dozvolu, svu potrebnu dokumentaciju, i cuo sam da ured za prognanike bivsim prognanicima (a taj sam), daje neku pomoc u vidu besplatnog gradjevinskog materijala. zna li netko nesto o tome?
sorry, ako sam malo van teme...
bruce_dickinson is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 10:21   #11
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
moze!
samo trebas reci svojem buducem projektantu da zelis kucu od 90m2(naravno da moras platiti projektantu razliku u kvadraturi za projekt,jer njega ministarstvo placa za tih 55m2) i naravno da ti materijal dobijes za prvotnih 55m2....

E, super!! Naime, nama su rekli da je to prekomplicirano pa da kao nije praksa i to.. činilo mi se kao da nas hoće "skinuti"!
Ovo ostalo je jasno da si nadoplatiš razliku svega!


ako kod same predaje zahtjeva u ministarstvo nisi predala zahtjev sa navedenim clanom obitelji, ne mozes je poslije dodati....
Nismo još predali zahtjev, radi se na tome.
ciklama2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 10:26   #12
Quote:
bruce_dickinson kaže: Pogledaj post
ja zivim na ppds, imam plac, grad. dozvolu, svu potrebnu dokumentaciju, i cuo sam da ured za prognanike bivsim prognanicima (a taj sam), daje neku pomoc u vidu besplatnog gradjevinskog materijala. zna li netko nesto o tome?
sorry, ako sam malo van teme...
Ne moraš biti prognanik, bitno je da si na ppds. Javi se u nadležni ured za prognanike i izbjeglice. Možeš malo i pogledati Zakon o ppds, na web-u je. Piše sve o pravima, osim nekih finesa koje onda pokušavaš saznati u hodu.
ciklama2805 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 14:51   #13
U planu je kupnja zemljišta na ppds-u. Zanima me koliko se dugo čeka materijal? Što ako planiram graditi kuću veću od odobrene kvadrature? Onda moram platiti novu lokacijsku? Građevinska više nije potrebna? Koliko znam, dobije se materijal, ili još nešto možda? Uglavnom od svih ovih informacija koje sam pronašla, sad sam još zbunjenija. Zvali smo ured za regionalni razvoj, oni tamo NIŠTA ne znaju. Štogod pitaš odgovor je ne znam. Nadam se da ćete mi vi koji ste kroz sve to prošli uspjeti odgovoriti na neka moja pitanja.
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 15:57   #14
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
U planu je kupnja zemljišta na ppds-u. Zanima me koliko se dugo čeka materijal? Što ako planiram graditi kuću veću od odobrene kvadrature? Onda moram platiti novu lokacijsku? Građevinska više nije potrebna? Koliko znam, dobije se materijal, ili još nešto možda? Uglavnom od svih ovih informacija koje sam pronašla, sad sam još zbunjenija. Zvali smo ured za regionalni razvoj, oni tamo NIŠTA ne znaju. Štogod pitaš odgovor je ne znam. Nadam se da ćete mi vi koji ste kroz sve to prošli uspjeti odgovoriti na neka moja pitanja.
ceka se cca godinu dana...
placas razlike projektanu,dadatni materijal......
dobivas papire za jednu kucu i nema onda nove lokacijske...

12.000kn po tehnickom pregledu ministarstva...

na gasu sam ostalo sutra
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 16:15   #15
Hvala na odogovoru...


Ma iznervirali su me do bola, pričaju mi o nekim tipskim kućama, a kad ih pitam gdje bi se nacrti mogli pogledat dobijem famozni odgovor "ne znam".

Ostalo čekam sutra
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 12:26   #16
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
U planu je kupnja zemljišta na ppds-u. Zanima me koliko se dugo čeka materijal? Što ako planiram graditi kuću veću od odobrene kvadrature? Onda moram platiti novu lokacijsku? Građevinska više nije potrebna? Koliko znam, dobije se materijal, ili još nešto možda? Uglavnom od svih ovih informacija koje sam pronašla, sad sam još zbunjenija. Zvali smo ured za regionalni razvoj, oni tamo NIŠTA ne znaju. Štogod pitaš odgovor je ne znam. Nadam se da ćete mi vi koji ste kroz sve to prošli uspjeti odgovoriti na neka moja pitanja.

regionalni ured za prognanike i izbjeglice (pri ministarstvu obnove....) je prava adresa!
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 12:52   #17
Nekako smo dobili pravu adresu i broj od ureda za prognanike i izbjeglice, al se tamo nitko nije javljao, barem jučer, videt ćemo kako će nas sreća služiti danas.
Navodno se na ppds-u dobije priključak struje? Točno ili laž?
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 13:05   #18
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
Nekako smo dobili pravu adresu i broj od ureda za prognanike i izbjeglice, al se tamo nitko nije javljao, barem jučer, videt ćemo kako će nas sreća služiti danas.
Navodno se na ppds-u dobije priključak struje? Točno ili laž?
u kojoj zupaniji se nalazis ako ti nije bed?

a tocno je da se prikljucak struje dobije...
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 15:27   #19
spoki007 imaš pp
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 23:21   #20
Pozdrav!
Danas sam bio u UPRAVI ZA PODRUČJA POSEBNE DRŽAVNE SKRBI raspitati se o programu dodjele materijala za gradnju kuće. Na vratim je velikum slovima pisalo da podnositelj zahtjeva dobiva 35 m2, a svaki ukućan narednih 10. To znaći da bi smo žena i ja imali pravo na 45 m2. OK rekoh pa sakupiti će mo za još 45 i napraviti pristojnu kuću dostatnu i za djecu, kasnije. No u nastavku krupnog teksta (pa ne mogu reći da nisam dobro vidio) je pisalo da ukoliko se želi sagraditi bitno veću kuću nije moguće ostvariti pravo na propisanu kvadraturu (45 m2) jer država u tom slučaju smatra da smo i sami sposobni riješiti stambeno pitanje. Progutah knedlu jer za taj "detalj" nisam ranije znao.
Molim vas vaše komentare. Je li to zaista tako? U naknadnom telefonskom razgovoru sam saznao da odstupanje od propisane kvadrature može iznositi do 10%. Pa tko zida kuću od 45 (49.5) m2?
Sjećam se da je ranije na forumu bilo ljudi koji su ostvarili gradnju na ovakav način pa vas molim za vaša iskustva.

Ovaj sam post napisao u temi "Gradnja kuće", a našavši ovu temu dodajem ga i tu.

spoki007 možeš li preciznije reći za koliko posto si povećao građevinu u odnosu na propisanu kvadraturu za koju si dobio materijal? Ako se ne varam imaš blog o semogradnji kuće u Bilju. Tamo sem pročitao da si temelje povećao za metar, pa problemi sa kratkim gredicama... :-)

Molim vas neophodno trebam još informacija iz prve ruke.

Unaprijed hvala i

Lijepi pozdrav iz Osijeka!
NarogoraN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.