Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2016., 07:15   #281
Quote:
iguodala kaže: Pogledaj post
imam 110 kvadrata. zasad su dignuta dva bloka i to je sve legalizirano. ali, to mi je stisnuto, stoga, zelim dignuti jos odreden broj blokova.

zanima me razlika u cijeni kad dizem kat i kad dizem potkrovlje. tu mislim na cijenu gradevinske dozvole.
kuca je inace u sibeniku.
Pa u prethodnom postu su linkovi
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 09:08   #282
Quote:
-Cortez- kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Isprika ako je sličnih pitanja bilo no ne nalazim ništa slično.

Naime, imam staru garažu koja je upisana u sve knjige kako treba biti, ali je temelj počeo tonuti i napukla je deka pa bih srušio tu garažu i na istom mjestu napravio istu takvu, možda siporeks a možda od osb ploča na koje bih samo zaljepio stiropor i navukao fasadu.
Zanima me da li su mi potrebne ikakve dozvole za rušenje, gradnju i sl. Kvadratura je cca 7x5.
Također me zanima da li vrata mogu staviti na drugi zid gdje dosad nisu bila?


Hvala svima na odgovorima!


ako ne izlaziš van gabarita starog objekta, ne treba ti niša.

Ako imaš loše susjede, onda odi u Gradu prijavi radove, ne košta ništa....
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 18:49   #283
ja i dalje u tom linku ne mogu naci razliku u cijeni kod dizanja nekoliko blokova(potkrovlja) iredovnog kata??
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 19:44   #284
U čemu sve želiš znati razliku?

Dakle, papirologija je maltene ista jer treba ishoditi građevinsku dozvolu, trebaš legalnog izvođača i nadzor i trebaš ishoditi uporabnu dozvolu.

Razlika je u kubicima novog prostora. Sasvim je jasno da "redovni kat" (ma što god to bilo) ima više kubika od nekoliko redova nadozida. Cijenu komunalnog doprinosa saznaš u svojoj JLS, a cijenu vodnog doprinosa na stranicama Hrvatskih voda.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2016., 21:20   #285
Quote:
iguodala kaže: Pogledaj post
ja i dalje u tom linku ne mogu naci razliku u cijeni kod dizanja nekoliko blokova(potkrovlja) iredovnog kata??
Pa jesi procitao/la sto smo napisali?

Kubatura puta iznos naknade po kubiku! Sto nije jasno? Kako da itko zna koliki je tvoj volumen prostora i za koji volumen povecavas?
Kako da itko zna osim tebe na kojoj lokaciji zivis i koliko je za tu lokaciju iznos naknade?

Sve pise i na linkovima samo treba malo dobre volje i puno gugla.

Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 15:27   #286
Joj sto volim pametnjakoviće poput vas dvojice.

Danas bio na razgovoru s tri arhitekta i naravno da ste u krivu.

Visina potkrovlja moze biti 120cm-a u strehu i za to mi NE TREBA građevinska dozvola, budući da imam legaliziranu kuću imam uporabnu dozvolu i po Pravilniku o jednostavnim građevinama do te visine (jer već imam nadozid ca 40 cm) mogupodignut krov bez traženja građevinske dozvole uz izradu glavnog projekta.

Sve preko toga se računa kao redovan kat i za to mi treba građevinska dozvola.
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 15:51   #287
Quote:
iguodala kaže: Pogledaj post
Joj sto volim pametnjakoviće poput vas dvojice.

Danas bio na razgovoru s tri arhitekta i naravno da ste u krivu.

Visina potkrovlja moze biti 120cm-a u strehu i za to mi NE TREBA građevinska dozvola, budući da imam legaliziranu kuću imam uporabnu dozvolu i po Pravilniku o jednostavnim građevinama do te visine (jer već imam nadozid ca 40 cm) mogupodignut krov bez traženja građevinske dozvole uz izradu glavnog projekta.

Sve preko toga se računa kao redovan kat i za to mi treba građevinska dozvola.
Treba i prijava gradilišta i stručni nadzor. Bilo bi dobro raspitati se i u općini prije izrade projekta, ne tumače svi propise jednako.
mtbxc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 16:08   #288
Što želiš reći? Da ne mogu dovesti jeftine Bosance, da mi to odrade za 5 dana?
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 19:04   #289
Ne treba ti možda građevinska dozvola, ali ti treba glavni projekt (isti onaj koji bi ti trebao i za građevinsku dozvolu). Treba vidjeti trebaju li ti i potvrde javnopravnih tijela (vjerojatno da) i treba ti nova uporabna, znači: prijava gradnje, legalan izvođač (ne tzv. "jeftini Bosanci") i nadzor.

Ako imaš sada nadozid 40cm, a pravilnik na kojeg se pozivaš dopušta podizanje za max 60cm, kako je to onda ukupno 120cm?
Zar ti ne bi bilo bolje onda, prema istom tom pravilniku, ostaviti krov kakav je, ali staviti krovne kućice?
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 17:26   #290
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Ne treba ti možda građevinska dozvola, ali ti treba glavni projekt (isti onaj koji bi ti trebao i za građevinsku dozvolu). Treba vidjeti trebaju li ti i potvrde javnopravnih tijela (vjerojatno da) i treba ti nova uporabna, znači: prijava gradnje, legalan izvođač (ne tzv. "jeftini Bosanci") i nadzor.

Ako imaš sada nadozid 40cm, a pravilnik na kojeg se pozivaš dopušta podizanje za max 60cm, kako je to onda ukupno 120cm?
Zar ti ne bi bilo bolje onda, prema istom tom pravilniku, ostaviti krov kakav je, ali staviti krovne kućice?
Da ne vrtim sada Pravilnik, kućice spadaju u radova za koje ne treba ni Glavni projekt?
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2016., 17:32   #291
Treba
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 19:09   #292
muževi roditelji imaju građevinsku dozvolu i temelje kuće , medjutim mi bi povećali kvadraturu od one koja je u građevinskim papirima , kakva je procedura ? hvala lijepa...
litka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 21:32   #293
Quote:
litka kaže: Pogledaj post
muževi roditelji imaju građevinsku dozvolu i temelje kuće , medjutim mi bi povećali kvadraturu od one koja je u građevinskim papirima , kakva je procedura ? hvala lijepa...
Izmjena i dopuna glavnog projekta pa na dalje.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 12:30   #294
Quote:
BigSaint kaže: Pogledaj post
Izmjena i dopuna glavnog projekta pa na dalje.
Puno hvala ......kazu prekomplicirano i da dugo traje, nadam se da nije bas tako.
litka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 01:44   #295
Fijasko e-dozvole.

Tj. potpuni debakl i uopće ne radi. Jel će odgovarat za to beskorisno sranje netko?

2 puta ispunjavao i izgubio vrijeme i dok sve ispuniš i to relativno brzo, javi se ovo:



Jebem ti ovu državu i birokraciju. Sve će napravit samo da nitko ne bi pratio njihov nerad.
A i ja kreten idem graditi, bolje da sam sakrio pare.
ico1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 18:45   #296
Quote:
litka kaže: Pogledaj post
Puno hvala ......kazu prekomplicirano i da dugo traje, nadam se da nije bas tako.
A sve je to relativno, manje više kao da radiš projekt ispočetka.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 11:16   #297
Želim urediti potkrovlje pa molim savjet/informaciju.

Trenutno stanje:
-Kuća je legalizirana (još nisam dobio uplatnice za vodni/komunalni doprinos)
-Potkrivlje je navedeno kao stambeni prostor (spremište)
-U jednom dielu potkrovlja je zid niži (cca 60) u drugom viši (cca 120)
-Krovište je u istom nivou za cijelo potkrovlje

Ono što želim:
-Povisiti nižio dio potkrovlja na 120 (to je onih zakonom dozvoljenih 60cm)
-Novo krovište bi tada bilo u 2 nivoa
-Dodao bih 2 krovne kućice
-No htio bih promijeniti i šante (drugačiji raspored prozora, balkonskih vrata, malo uvući zid na jednoj polovici...)

Kakva je procedura:
-Je li dovoljna samo dopuna glavnog projekta ili ... ?
-Ukupna površina se neće promijeniti (eventualno bi se smanjila zbog pomicanja dijela šante)
-I što je od navedenih promjena dozvoljeno ?
sinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 14:12   #298
Nešto slično gornjem postu. Isto se radi o potkrovlju.

Kuća je izgrađena prije '68. godine tako da je ušla u legalizaciju samo s ucrtanim
tlocrtom, bez nekih projekata, nacrta i sl. Znači , izgrađena je po sistemu sam svoj majstor.
Zid na tavanu ispod krova je 120 cm visine.
Ako bi se ja odlučio taj tavan pretvoriti u stambeni prostor, bez da se izvana išta dira,
trebam li tražiti građevinsku dozvolu i sve papire što uz to ide ?
mobberzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 16:59   #299
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
Nešto slično gornjem postu. Isto se radi o potkrovlju.

Kuća je izgrađena prije '68. godine tako da je ušla u legalizaciju samo s ucrtanim
tlocrtom, bez nekih projekata, nacrta i sl. Znači , izgrađena je po sistemu sam svoj majstor.
Zid na tavanu ispod krova je 120 cm visine.
Ako bi se ja odlučio taj tavan pretvoriti u stambeni prostor, bez da se izvana išta dira,
trebam li tražiti građevinsku dozvolu i sve papire što uz to ide ?
To je daleko jednostavnija opcija.
Jedan izvođač mi je napravio ponudu i kaže da za takav zahvat (ako se ne diže krovište, ne mijenja se vanjski izgled kuće) ne treba nikakva dozvola, i sve (crijep, krovni prozori, izolazija, krovni/pregradni knauf, podna glazura) se napravi za cca 2 tjedna.

No kopliciraniju opciju (koju sam ja opisao) nitko ozbiljan neće raditi bez "papira".
sinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 11:33   #300
Quote:
mobberzg kaže: Pogledaj post
Nešto slično gornjem postu. Isto se radi o potkrovlju.

Kuća je izgrađena prije '68. godine tako da je ušla u legalizaciju samo s ucrtanim
tlocrtom, bez nekih projekata, nacrta i sl. Znači , izgrađena je po sistemu sam svoj majstor.
Zid na tavanu ispod krova je 120 cm visine.
Ako bi se ja odlučio taj tavan pretvoriti u stambeni prostor, bez da se izvana išta dira,
trebam li tražiti građevinsku dozvolu i sve papire što uz to ide ?
U ovom slučaju mijenja se namjena tavanskog u stambeni prostor i trebate ishoditi Građevinsku dozvolu. Ukoliko ne mijenjate broj stambenih jedinica, nećete trebati posebne uvjete javnopravnih tijela.
U praksi, ako ste dobri sa susjedima, neće se ništa bitno desiti...ali vlasnički ne možete promjenu gruntovno upisati. To je posebno bitno , ako želite napraviti novi stan u tavanskom prostoru i eventualno ga jednog dana etažirati.
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.