Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2004., 12:38   #41
Hej ljudi, evo me - vidim svi su s iskustvom i bas mi je drago da se mogu negdje savjetovat... Izgubljena sam kad vidim 5 strana oglasa, a ne znam koje se sve zamke iza brojeva kriju. Dok sam trazila stan kao podstanar sve sam znala sto traziti, sto pitati i sto dogovoriti. Sad nemam veze. Neki silni papiri
a ipak dajem veliku lovu pa treba biti upucen...

Prvi vozac, zdenkomagic, RobiKa, beorn - pliz posaljite mi pm sa agencijom za preporuku...

Prolaznica - koju agenciju izbjegavati?
suncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 14:51   #42
RobiKa, može i meni na PM adresa agencije koju preporučaš?
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 15:10   #43
Quote:
suncica kaže:
Dok sam trazila stan kao podstanar sve sam znala sto traziti, sto pitati i sto dogovoriti. Sad nemam veze. Neki silni papiri
a ipak dajem veliku lovu pa treba biti upucen...
Pa, u biti se i nemaš što bakćati oko papira - za to postoji osoba koja se zove odvjetnik i koju angažiraš u tu svrhu.

Znaš kako ide poslovica: tko brani sam sebe, uzima budalu za odvjetnika.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 18:29   #44
Radila sam u agenciji za nekretnine i otišla jer je to smo muljanje ljudima....daleko od toga da agencija ,vlasnik i ljudi koji su tamo radili nisu bili pošteni ali sve što smo mi tamo radili čovjek komotno može i sam, malo više truda i vremena ali zar je umjetnost uzeti oglasnik i zvati pa da za to još nekom uzmem soma eura,ja to nisam mogla

jedini problem je taj što većinom stanove oglašavaju agencije pa treba naći onaj oglas koji je stavio vlasnik, ali to je već stvar užasnog zakona koji takve stvari dozvoljava, pa sad svatko ko ima telefon,auto malo živaca i vremena može otvorit agenciju i krast ljude, pregrub izraz ali ja u tome ne vidim ništa drugo.
Iznimka su one agencije koje same grade ili kupuju stanove, ali je takvih neznatan broj.
swiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 15:18   #45
Dobar dan svim forumašima, ja sam nova i neznam da li se već u ovoj rubrici pričalo o prevarantima koji prodaju stanove!
Svakako bi htjela skrenuti pažnju , jer sam to sama iskusila, da kod kupnje stana nekoliko puta provjerite navodnog prodavača odnosno ponuđača stana, jer je moje iskustvo pregorko da to nebi svima objavila. Kupila sam novi stan od Krmpotić Dragana i Senke koji imaju navodno firmu Albatros Zagreb još 2000 ali do danas nemam niti stana niti novaca. Naime uigrani nuđioci stanova uzimaju novac navodno za dovršenje vašeg famoznog stana a onda taj isti stan prodaju dva pa i tri puta. Stoga upozoravam sve koji kupuju stan da se čuvaju takvih prodavača odnosno graditelja stanova. Moj slućaj je još uvijek na Sudu a krivična optužba još nije podignuta, utješno je to da nije odbačena ali ja nemam gdje stanovati.

Stoga pazite gdje kupujete i što kupujete!!!!
 
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 16:11   #46
Kaj ima neko pravilo da se ne smiju reklamirat firme ili kaj?
Daj napišite jasno i glasno koje firme preporučate a koje ne i zakaj?
nemojte da moram molit prek PM.
ludi_kikec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 14:16   #47
avo jedne anti-reklame:

u Zaprudju postoji agencija "Doncic-promet"

izbjegnite ih i bit cete mi zahvalni cijeli zivot
Rurik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2004., 17:01   #48
E ovo Rurikovo potpisujem.
Inace, super su mi agencije koje kad kontaktiras putem weba, odgovore na upite na sveti nikad.
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2004., 13:42   #49
Nije vazno koju izaberes, vazno je da imas baseball palicu s sobom
Kukichiyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2004., 17:17   #50
AGENCIJA DONČIĆ ZAPRUĐE

Rurik
Molim te, hitno mi je! Pojasni mi zašto ne dončič agenciju. Mi upravo s njima radimo za jedan stan, ovih dana bi im trebali isplatiti neku proviziju!!!!!!!!!
HITNO MI JE AKO NETKO ZNA BILO ŠTO O TOJ AGENCIJI; BIT ĆU ZAHVALNA!
 
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 19:37   #51
Kupnja stana - agencije

Poceo sam traziti stan. Bio sam jucer s nekom agenticom vidjeti dva stana i bilo je sve ok. Zena je nahvalila svoju agenciju samo tako.
Zanima me da li je itko imao iskustava s agencijama i kakva su ta iskustav bila. Da li mi netko moze preporuciti neku agenciju? Da li agencije pruzaju pravnu pomoc, te pomoc prilikom provjere papira?
Cuo sam raznih spookie prica o kupovanju stana, pa sam poprilicno oprezan.
__________________
jozo
jozodz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 20:10   #52
Cuvaj se agencija, jer hrpa njih je ilegalna. Ako vec ides preko agencije, potrazi neku stvarno poznatu i uhodanu, a ne neku babu koja je nazvala ''agenciju'' svojim imenom, a ustvari ta njena agencijica nije ni primirisala obrtnom ili slicnom registru... Ja nemam neku za preporucit, ali netko ce se valjda ovdje naci sa nekim pozitivnim iskustvom. Osim ako ne nahvali svoju kvaziagenciju! Meni su te babe ''profesionalke'' uzas da uzasnije nemogu bit! Dosadne, napadne, muljaju sve u 16... Uglavnom, opreza nikad dosta!
globus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2004., 21:22   #53
ovak... ja sam kupila stan preko agencije koja cesto oglasava u vecernjaku...
i nije mi zao... pobrinuli su se za sve... ne sjecam se koliko posto provizije sam platila ali ne zalim ni kune...
vodile su mi sve papire... i sve sto je trebalo su obavljali za mene... npr... agentica je docekala procjenitelja jer ja nisam mogla posto sam bila zauzeta... nabavila mi je sve dokumente za prijavu i oslobodjenje poreza i odnjela sve papire na poreznu upravu (jer ja nisam mogla)... komunicirala sa bivsim vlasnicima stana kad god je nesto trebalo i nakon prodaje... ma sve...

ja sam samo trebala donijeti novce
a cak je bila i u banci s nama kod isplate kredita...
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 21:34   #54
Naravno da treba paziti sa agencijama jer ih ima stvarno svakakvih.Doduše,neznam iz vlastitog iskustva nego samo po pričama ljudi sa foruma.
Naša iskustva su vrlo pozitivna.Upravo smo u zadnjoj fazi kupovanja našeg stana,ali moram reći da je sve bilo sasvim u redu.Agentica je bila odlična,platili smo im 2% provizije a u to je uračunata pravna pomoć.I to je u stvari bila najslabija karika u cijelom lancu.Da ne duljim,uvijek dobro pročitajte svaki redak u ugovoru jer nikad se nezna s kojim dijelom mozete imati problema.
Sve u svemu,kod nas je bilo gotovo sve u redu.
Puno sreće ti želim!!!
zdenkomagic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 13:11   #55
Agencije - imena?

Ljudi, zašto ne navedete imena agencija s kojima ste imali pozitivno i/ili negativno iskustvo?
Pa puno bi pomogli ljudima koji su upravo u toj fazi
(Za moderatora: jel to kao neka reklama pa ne smije?)

U svakom slučaju, također sam u fazi potrage, doduše za sad virtualne - malo pregledavam ponudu. U fejvoritsima zbilja imam pozamašan popis agencija (većinom skupljam urlove onih koje daju i sliku nekretnine)

I možda se i ja uskoro odlučim zaistač krenuti u potragu. I kojoj agenciji da se onda obratim?
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 13:39   #56
Ajde da razbijem led sa imenima:
- sunny days - jer nemaju pojma sto prodaju/iznajmljuju - cijeli rad im se sastoji od listanja plavog oglasnika i zivkanja ljudi s pitanjem da li su zainteresirani da rade s agencijom
- doncic promet - vrlo neprofesionalni - bili jednom kod nas - sklopili nekakav predugovor - frajer se nikad vise nije javio
- brzo - neki od vas su ih hvalili - no mene UZASNO nervira kad nekome posaljes e-mail a oni se ne udostoje odgovorit na njega - poslala sam im 3x isti mail (zadnji je bio glasio ovako nekako: nadam da cete u skladu s imenom svoje agencije, kojeg uvijek ponosno isticete, odgovoriti na ovaj upit.) Pa WTF zar je tesko odgovoriti hvala, trenutno nismo zainteresirani. I time je i na Brzo stavljen kriz
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2004., 13:57   #57
Quote:
Prolaznica kaže:
Ajde da razbijem led sa imenima: ...


out iz fejvoritsa, tenk ju

inače, kolike su provizije agencija? i kolike su šanse da zaobiđeš agenciju jednom kad preko njihovog weba vidiš dobru ponudu ?
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 10:11   #58
Ma gle, ovi zadnji mozda i nisu tako losi, barem po iskustvima forumasa, ali ja jednostavno popizdim kad se netko ne udostoji poslat odgovor na upit poslan mailom. Koga q***a ga onda stavlja na stranicu? Bolje da si napisu "za dodatne informacije nazovite nas na broj xxxxxx".
Agirl, ajde mi posalji neke svoje linkove iz fejvoritsa, moze i na pm, pa ti javim ako sam vec bila u dodiru s tim agencijama.
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 10:12   #59
E da, jos i ovo:
Koji je postotak posredničke provizije koju uzimaju agencije za nekretnine?
HTN: Provizija se naplaćuje u postotku od ukupnog postignutog iznosa kupoprodajne cijene. Hrvatska gospodarska komora je odredila cjenik posredničkih provizija. Provizija kod prodaje iznosi 2-4%, a kod kupnje 2-3%. Međutim, ove provizije se razlikuju u pojedninim agencijama.
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 10:20   #60
Adria servis je bio noćna mora i stvarno nisam bila iznenađena kad su ih zatvorili, tranutno sam u pregovorima s Continentalom i nadam se da će biti sve u redu jer sam se raspitala kod nekih koji su već radili preko njih i nije bilo većih propusta.
__________________
Ring of fire
Sunny Girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.