Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2013., 15:30   #81
Meni još uvijek nije jasno koji su rizici Letz-a a koje prednosti klasične konizacije? Zna li netko? Je li istina da ako se radi Letz da preko "spaljenog" naraste novo tkivo i da se promjene onda dalje šire u dubinu a da papa test to ne pokazuje jer se uzima bris sa zdravog tkiva?
reta3161 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 16:16   #82
Ovo je Reta pitala na CIN-u, pa joj ovdje odgovaram: "Meni još uvijek nije jasno koji su rizici Letz-a a koje prednosti klasične konizacije? Zna li netko? Je li istina da ako se radi Letz da preko "spaljenog" naraste novo tkivo i da se promjene onda dalje šire u dubinu a da papa test to ne pokazuje jer se uzima bris sa zdravog tkiva?"

Ne znam puno o klasičnoj konizaciji, osim što se radi nožem, tj. skalpelom, skida se više tkiva nego LLETZ-om i kasnije imaš šavove. Po meni bi to bila opcija za baš teške stupnjeve displazija, kad su promjene jako duboke. Kod klasične konizacije i dubokih lezija je prednost to što se tkivo reže i kad se šalje na analizu kasnije, točno je vidljiv rub samog tkiva (nije spaljen kao kod LLETZ-a, nego odrezan), pa se lakše vidi do kuda točno dolaze promjene. Ako je promjena duboka i ako ju je LLETZ paljenjem izrezao, može se dogoditi da promjena dolazi sasvim do tog spaljenog ruba tkiva i onda ne možeš točno reći je li sve odstranjeno ili nije, jer je taj rub tkiva spaljen, dakle, ne omogućava da se jasno vidi rub i da li promjena tkiva ide skroz do njega.

LLETZ je meni bio idealna stvar (prije nego sam čula za taj imikvimod, koji navodno može odstraniti i CIN III, sad mi je malo žao što nisam probala) zato jer skida oko 1 cm grlića (meni su skinuli samo 5 mm na kraju). Kad reže, ujedno i pali, tako da nema šavova. Taj spaljeni dio se s vremenom oljušti i novo tkivo ne raste "preko" njega. Novo tkivo nastaje nakon što se ta paljevina oguli, lijepo se regenerira, i ako je sve u redu, displazije se više ne pojavljuju. Ne razumijem kako bi preko spaljenog tkiva raslo novo tkivo? Mislim, po logici se mora odnekud napajati s krvi da bi raslo, a spaljeni dio je spaljeni, nema tu žila više.

Kaže jedan stručni članak (neću stavljati link da ne ispadne da reklamiram tu polikliniku s obzirom da stalno s njihove stranice stavljam tekstove) "Prednosti elektrokirurške tehnike su jednostavnost zahvata, kraće vrijeme operacije, mogućnost ambulantnog zahvata, kao i manje poslijeoperacijske tegobe".

Zadnje uređivanje Zleep : 06.04.2013. at 16:22.
Zleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 21:34   #83
ja sam bila prije 2 mj na klasicnoj konizaciji, rodila jednom...

kao sto je moj super dr reko: sa Letzom ne mozemo tvrditi da li je sve odstranjeno, a s klasicnom znamo...jer se odmah nakon operacije radi eskohlerat bris koji dokazuje da li je sve promjenjeno tkivo odstranjeno ili ne...

isto tako, dr je reko da me nije sivao, vec ljepio i kad me pregledeo 2 od operacije, samo se zacudio kako je sve lijepo zaraslo i da izgleda ko novo
__________________
25.10.2010. rodio se najljepsi drecavac!!!! MOJ ZIVOT!!!
gabica0111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 00:47   #84
Gabica kako je tebi išlo s krvarenjem i mengama poslije? Pitam tebe jer si zadnja aktivna na ovom topicu. Ja nisam uopće imala krvarenje i sad mi se čini da mi je došla i menga i to krvarenje u isti čas, jer sam imala baš menstrualne grčeve i sad to lije iz mene.. A subota je i skoro ponoć.. Nisam baš u situaciji da zovem nekog doktora, a nije toliko strašno da idem na hitnu.. Malo mi se niz noge slilo kad sam se ustala s kreveta (što mi se nikad prije nije desilo) i sad sam sva u panici..
Zleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2013., 12:13   #85
Pozz cure!!!! 8.5. idem na letz i to kod vec spominjanog dr. Eljuge.. znaci taj covjek me odusevio odmah preko telefona, a to me iskreno iznenadilo jer covjek nema koju titulu nema ispred svog imena, a neki mali doktorcici su napuhani i ne znaju se ni javit na telefon. iskreno se nadam da ce sve dobro proci, ali nitko od vas ne spominje sto ste napravile sa svojom boljom polovicom? s obzirom da kod njih nema nikakvog lijecenja, osim ako imaju kondilome, a moj nema hvala Bogu.. Kad ste bile spremne za odnos koristili ste kondome? mene najvise od svega strah tog ping pong efekta ili kako ga vec nazivaju.. a opet sam procitala da su kondomi beskorisni ako imate samo jednog partnera jer ste s njim izmijenili sto ste imali za izmijeniti i to je to.. i da li je netko od vas pitao doktora koliko dugo nakon letza se ne smije ostati trudan? hvala puno unaprijed.. pozdrave saljem
tejacroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2013., 23:57   #86
Meni je moja doktorica rekla da preporuca da cekam prve nalaze da vidimo kakvi ce biti i ako je sve ok da onda mozemo na bebu...
__________________
02.08.2008. nas dan iz snova...
zeljka2905 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 14:22   #87
Meni je dr.Eljuga rekao da čekamo prve nalaze. Idući tjedan idem na prvu papu, pa ćemo vidjeti. Dr. Eljuga mi je bio super, a sada ćemo vidjeti kako je obavio posao :-)
Što se tiče odnosa, muž i ja ga imamo bez zaštite, nisam čula za taj ping pong efekt. Uglavnom, tejacroatia kako ti je prošao letz?
goa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2013., 22:26   #88
Quote:
Zleep kaže: Pogledaj post
Gabica kako je tebi išlo s krvarenjem i mengama poslije? Pitam tebe jer si zadnja aktivna na ovom topicu. Ja nisam uopće imala krvarenje i sad mi se čini da mi je došla i menga i to krvarenje u isti čas, jer sam imala baš menstrualne grčeve i sad to lije iz mene.. A subota je i skoro ponoć.. Nisam baš u situaciji da zovem nekog doktora, a nije toliko strašno da idem na hitnu.. Malo mi se niz noge slilo kad sam se ustala s kreveta (što mi se nikad prije nije desilo) i sad sam sva u panici..
sorry kaj nisam prije odgovorila....izbjegavala sam forum jer sam bila pod uzasnim stresom sto i bas i ne treba...

ja sam u bolnici pocela krvarit p me dr pregledo i vidio da je menga...

prve 2 menge nakon konizacije su mi menge bile normalne, ali mi se ciklus smanjio na 19-21 dan, a prije bilo tocno 28 dana...

sad zadnje 3 menge su mi bile cudne, tj. tjedan dana nakon menge sam imala rozi iscjedak i tak je curkalo koja 2 tjedna i opet dosla menga....

prije mj dana sam bila na pregledu kod dr koji me operirao i divio se svom radu jer kod mene nije klasicno rezao i sivao vec lijepio i reko da je sve super epitaliziralo i zaraslo...buduci da se bavim ugostiteljstvom, dizanje gajbi mi ne gine, iako sam pazila koliko sam mogla, ali opet...jbg....u pon me zabolilo dole ko ludo i u srijedu sam isla na pregled i prvu papu nakon konizacije kod istog dr i reko je da mi je malo puklo...bila sam gotova...2 dana nisam mogla spavat kak treba od bolova i sad me jos boli i luda sam ko siba

taman kad sam bila sigurna da se vracam u normalu...jer jos imam malisu od 2,5 god....opet isto sranje....

ja ti preporucam da za svako cudno krvarenje pitas dr o cemu se radi jer treba biti na oprezu i pazi se maximalno...
__________________
25.10.2010. rodio se najljepsi drecavac!!!! MOJ ZIVOT!!!
gabica0111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2013., 14:14   #89
Curke Bokić! Samo da javim pet i pol godina nakon letz-a papa je dobar i svi brisevi super.
Ali vracam se u Vinogradsku na dogovor za novu operaciju sada jajnika jer imam veliku cistu koja stvara probleme Drzite mi se i budite hrabre
tina2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 13:57   #90
Radila sam LETZ 21.7 ali su me pustili isti dan doma,zanima me dali je normalno ako ne krvarim samo mi ide nekav iscjedak,bolovi mi se javljaju jedino kad se naprezem inače ne bas previse,rekli su mi da moram čekat phd nalaz al me strah da nisu uspjeli to očistit imala sam cin 3 i Hpv inače lječi me dr.Butorac jako ljubazan doktor kaze mi da me nema razloga bit strah al me zanima ako nisu uspjeli ocistit dali ce dalje morat rezat ili ? :/
Alma19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 16:56   #91
lletz konizacija u kbc-u

Evo da i ja podjelim svoje iskustvo (nije baš previše pozitivno što se tiče bolnice i odnosa prema pacjentima) ali bazirat ću se samo na pozitivne stvari

Dakle, nalaz CIS, šalju me na kolposkopiju i tamo mi je rečeno da moram na lletz. Tjedan-dva prije samog zahvata potrebno je napraviti nalaze urina i krvi, krvnu grupu (koju uopće nisu svima tražili niti uzimali nalaz u bolnici, tako da mi se čini da je to nepotrebno) i razgovor sa anesteziologom.

Mora se doći natašte, prije zahvata naprave još jedan pregled, zahvat traje cca 15 min, opća anestezija, probudiš se odmah nakon, vode te u sobu, ništa ne boli ideš isti dan doma. Ništa ne osjetiš...upravo zato su mi i rekli da budem barem tjedan dana doma jer imaš osjećaj da ti nije ništa pa da se ne bi zeznuo i nastavio normalnom rutinom. Nakon operacije moraš pazit prva dva dana da ne dobiješ temperaturu i da ne prokrvariš. Meni je bilo najgore što ti stalno ide neki iscjedak i onda se uplašiš da nisi prokrvarila. Rečemo mi je isto tako da kada mi budu otpadale te kraste 4-5 dan da je moguće blago krvarenje ali da ono mora izgledat "kao kada ispireš meso pa onako u vodi ima mrvica krvi" upravo tim riječima mi je med. sestra objasnila. Malo me povremeno znao lagano zaboliti trbuh kao par dana pred stvari.

Kada dođeš po otpusno pismo odmah ti s njime daju i uputnicu za pregled na kojem i očitaju patohistološki nalaz. Dalje ne znam jer mi patohistološki nalaz nije još gotov
__________________
Ne budite oni koji cijeli tjedan čekaju petak, cijelu godinu čekaju ljeto i cijeli život sreću!
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 22:34   #92
Bok svima, curke jel znate možda dal ciklus ima kakve veze s obavljanjem lletza, to jest dal je bed ak se radi nekoliko dana prije menstruacije? I zanima kakva je procedura s kontrolama nakon zahvata? Kad ste radile prvu kontrolu, prvi sljedeći papa test..? Naime, kroz sljedećih mjesec dana selim u drugu državu, a doktorica je tek sad, nakon godine dana konstantnog cina2 odlučila ić dalje s pretragama.. Sutra će mi bit nalaz od zadnjeg pape. Mislite da se to može sredit u mjesec dana? Hvala Vam puno svima!
enchos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2015., 10:08   #93
Smile

Pozdrav svima, htjela bi znat koliko treba za oporavak od letza ja moram za mj dana na operaciju..dali cu moc raditi..ima li jakih bolova,krvarenja ili slicno??moj posao nije fizicki,compjuter sjedim malo i stojim i tako...hvala!
mr0212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 19:15   #94
Lletz

Poštovane, eto čitajući vaše postove, primjećujem mnogo nedoumica oko postupka, ginekologa te samoga oparavka. Budući da sam se i ja spremala na isti proučavajući vaša iskustva, rado ću s vama podijeliti svoje. Naime, tijekom listopada protekle godine konizacijom je utvrđen CIN III te CIS (KBC Rijeka) te mi je sugerirana Lletz konizacija no, budući da se ista provodi pod općom anestezijom te boravkom u bolnici odlučila sam krenuti ka privatniku. U poliklinici Sunce utvrđen je CIN II te mi je ponajprije sugerirana biopsija. Kako je ginekolog odlazio na godišnji odmor preporučio mi je svojega kolegu u poliklinici Medico. Ušavši u ordinaciju potonji nije ni pogledao dokumentaciju već je istoga časa vidjevši me, krenuo s listanjem cjenika te, ne vidjevši stanje, odlučio je kako će ukloniti 1 cm grlića maternice te kako će mi finalni račun iznositi 4000 kn+ 2000 kn jednodnevne bolnice. Istoga sam se časa ustala, ne poradi utvrđene cijene već poradi pristupa, te odustala od privatnika na području PGŽ-a. U razgovoru s poznanicom koja je zaposlena u Petrovoj bolnici u Zagrebu, tijekom prosinca sam u istoj obavila biopsiju. Nažalost, uzorak je bio premalen kako bi se mogao utvrditi CIN no, javljeno mi je kako ću ipak morati na LLETZ. Kada sam se pribrala, otvoreno sam popričala s divnom i izrazito pristupačnom dr. Karadžom te mi je, budući da nisam pristalica opće anestezije, sugerirala odlazak u Polikliniku Harni i....nisam požalila. Dr. Karadža je proslijedila svu moju dokumentaciju dr. Harni te sam se u vrlo kratko vrijeme naručila na zahvat. Sve je prošlo bolje no što sam mislila. Sam zahvat je trajao 15-tak minuta+ priprema 30-tak. Ništa me nije boljelo, nisam krvarila te sam još otišla i na šetnjicu Zagrebom. Bolnost, kao lagano grčenje pred mjesečnicu, osjetila sam kasno navečer te sam popila Brufen i ta je tableta bila jedini analgetik kojega sam popila prilikom oporavka. Zahvat sam obavila u petak. Tijekom vikenda zaista sam se pazila (pretežno sam ležala) dok sam već s ponedjeljkom krenula na radno mjesto. Lagani sekret imala sam u drugome tjednu kada se endotel počeo ljuskati. Tada sam mirovala u poslijepodnevnim satima. Trećega sam tjedna već vježbala yogu. Ono čega se morate pridržavati jest strogo mirovanje prva tri dana po zahvatu, tijekom naredna tri tjedna zabranjeni su spolni odnosi te dizanje teškoga tereta. Pristigli nalazi su obećavajući tj. dr.je uklonila sve zahvaćene regije. Tijekom lipnja moram napraviti Papa test te koloposkopiju. Ako tada nalazi budu dobri, u cijelosti sam izliječena.Eh, da..ako se odlučite za Polikliniku Harni tražite upravo dr. Harni. Zahvat (kolposkopija +lletz) košta 2000 kn. I...čuvajte se, jačajte imunitet i nemojte se pokolebati. Eto, iako imam 36 godina, i dalje se nadam da ču zanijeti. Svi su nam nalazi uredni no, zacijelo je ta kronična upala (CIN) bila prepreka trudnoći. Nadam se da sam pomogla..
kredarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 16:36   #95
Eto da vam i ja ispričam svoje iskustvo. Nakon raznih bakterija sa kojima ratujem već godinama (ginekoloških i mokraćnih) morala sam na lletz. Ono što je mene fasciniralo je da je u 7 mjeseci (razdoblju između dva papa testa) od 0 došlo do CIN III te sam napravila kolposkopiju (ako se dobro sjećam) na kojoj je bilo vidljivo da je oštećeno 75% tkiva.

Primljena sam u bolnicu u jutro na tašte naravno, obavila pregled, vraćena u sobu i čekala zahvat. Oko podne su došli po mene. Jedino što je mene bolilo u cjelom tom zahvatu bilo je stavljanje one branile za anesteziju.

Nakon operacije koja je trajala 20-tak minuta su me probudili, makar mi se nije dalo buditi bilo je tako lijepo i vratili me u sobu. Nisam krvarila i pustili su me isti dan doma. Gdje moram priznat nisam baš ležala privih dva dana, ali čim bi se malo kretala počelo bi me boliti (ne jako-čisto da podsjeti ).
Nakon dva tjedna sam išla raditi i sad još čekam ph nalaze.

Ono što je mene cijelo vrijeme je bio iscjedak, malo je bio svjetlocrven, malo smeđkast, pa nisam znala je li to normalno ili ne, nisam vidjela nikakve hraste da su otpadale, samo neke sitne, sitne crne komadiće.

Trenutno je prošlo 15 dana od mog zahvata i nadam se da će sve biti u redu jer i dalje imam taj neki smećkasti iscjedak a ovih dana očekujem i menstruaciju.

Pozdrav svima i držite se :*
sexyspru is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:47   #96
cin 3

Quote:
Alma19 kaže: Pogledaj post
Radila sam LETZ 21.7 ali su me pustili isti dan doma,zanima me dali je normalno ako ne krvarim samo mi ide nekav iscjedak,bolovi mi se javljaju jedino kad se naprezem inače ne bas previse,rekli su mi da moram čekat phd nalaz al me strah da nisu uspjeli to očistit imala sam cin 3 i Hpv inače lječi me dr.Butorac jako ljubazan doktor kaze mi da me nema razloga bit strah al me zanima ako nisu uspjeli ocistit dali ce dalje morat rezat ili ? :/
daj mi reci jel si radila ltz pod općom ili lokalnom? ja iem sad 26 na letz pod lokalnom isto kod dr.butorca i imam cin3
Shanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2018., 07:56   #97
Question

Evo malo podizem temu.
Jucer mi je u Splitu rađen LETZ. Dana mi je introvenska anestezija, prerpostavljam lokalna, al nista mi nije odumlo i svega sam bila svjesna, samo malo zamantana. Tijekom operacije sve sam osjećala, a u jednom trenutku me bas bolilo. Jel to nije djelovala anestezija ili?
Lp
__________________
..
malena^^ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 11:05   #98
I ja sam radila Letz prije 2 dana u ST. (Cin 3). Pod općom anestezijom, ništa nisam osjećala niti me išta boljelo. Odmah drugi dan sam puštena kući. Gotovo pa ništa ne krvarim, ništa me ne boli ali ležim... Nalaz phd bi trebao bito gotov za tjedan dana, dr. nije htio ništa reći dok ne vidi nalaz ��. Nadam se da će biti ok
LaVieEnRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2018., 11:07   #99
I ja sam radila Letz prije 2 dana u ST. (Cin 3). Pod općom anestezijom, ništa nisam osjećala niti me išta boljelo. Odmah drugi dan sam puštena kući. Gotovo pa ništa ne krvarim, ništa me ne boli ali ležim... Nalaz phd bi trebao bito gotov za tjedan dana, dr. nije htio ništa reći dok ne vidi nalaz 😫. Nadam se da će biti ok
LaVieEnRose is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2018., 00:30   #100
Drage žene, ja sam naručena na Letz kod Butorca u vinogradskoj, on kolko sam ga skužila radi pod lokalnom anestezijom, ambulantno.. Ostaneš par sati i ideš doma.

Ono što mene najviše zanima, da li ste se nakon zahvata riješile hpv-a? 🤨 On kaže da je vjerojatnost 80% da se i hpv " skine "
Ivana2104 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.