Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2009., 13:34   #381
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
I potpuno smo skrenuli s teme.
U potpunosti se slažem...
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Old 23.09.2009., 13:38   #382
Quote:
zlatna ribica kaže: Pogledaj post
Sram zbog takvog besramnog generaliziranja. Ti ne razumiješ da su hrvatski muslimani građani ove zemlje jednako kao i ti? Imaju ista prava kao i ti. Plaćaju isti porez kao i ti. Idu u iste škole. I NISU ratovali protiv Hrvatske, već ju dapače branili isto kao i Hrvati. Zašto bi oni morali ispaštati zbog nečega što su počinili ljudi koji s njima veze nemaju?

Baš mi te žao, i ostalih ljudi tako zagojenih mržnjom kao ti. A pozivate se na to da je Hrvatska kršćanska katolička zemlja. Je, vi ste pravi primjer uzornog kršćanskog ponašanja

Ovu temu bi trebalo zatvoriti, tolika količina govora mržnje se rijetko viđa, ne znam kako moderatori to dopuštaju
Slažem se u potpunosti.Mržnje,netolerancije,vrijeđanja i ksenofobije u tolikoj mjeri ne vidjeh nigdje.Moderatori,gdje ste i kako dopuštate takve rasprave(čitaj govore mržnje).
 
Old 23.09.2009., 14:08   #383
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Vjerovatno skočiš i na Cecin ili Brenin koncert samo te sram priznati!
Jednostavo, taj melos ti je u uhu.
Ne vidim sustinsku razliku u skakanju na Cecin ili Brenin koncert i na koncert LET3 koji na ponos Rijeke hoda svijetom, pokazuje guzicu i kurce te pjeva epsku dionicu o rijeckim pickama.

Stvarno kultura za primjer i Ceci i Breni.

PS.
Nimalo ne braneci ijednu od njih, upravo naprotiv, dijete sam odraslo i vjecno vjerno rocku. Ali, bolje bi bilo da ne dijelis lekcije u onome gdje nista bolji nisi.
dee is offline  
Old 23.09.2009., 14:27   #384
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
Ne vidim sustinsku razliku u skakanju na Cecin ili Brenin koncert i na koncert LET3 koji na ponos Rijeke hoda svijetom, pokazuje guzicu i kurce te pjeva epsku dionicu o rijeckim pickama.

Stvarno kultura za primjer i Ceci i Breni.

PS.
Nimalo ne braneci ijednu od njih, upravo naprotiv, dijete sam odraslo i vjecno vjerno rocku. Ali, bolje bi bilo da ne dijelis lekcije u onome gdje nista bolji nisi.
Suštinska razlika je kaj je LET 3 umjetnost, a Ceca i Brena su srpski šund. Uglazbljeno arlaukanje tj. smeće.
Kefal is offline  
Old 23.09.2009., 14:50   #385
Thumbs up

Pročitao sam temu od početka i nisam se uključivao u istu do sad ...
Moj zaključak je sljedeći : Ništa novo ni konkretno nisam saznao ali da se u neke uvukao toliki strah od nekoliko Hrvata(muslimana)koji žele imati svoj kutak za ispovijedanje vjere,koja nije kao nijedna druga religija netolerantna i ne širi mržnju (mržnju šire" ljudi" poput nekih na ovom forumu koji se deklariraju kao vjernici katolici itd.. ali nemaju ni V od vjere) Čemu strah?????
Čemu mržnja zar nas na to poziva ISUS??? Zar nas na mržnju poziva Papa i Vatikan???
Spominjanje Hitlera ,čakije i nebuloza nekih na ovom forumu govori o njima samima dovoljno..i sa takvima ne vrijedi raspravljati oni su kod očiju slijepi i gluhi iiiiiiiii ......
Svima poručujem da dođu u Rijeku i da se uvjere da Rijeka nije leglo nikakvih mudžahedina ,vehabija ili nekih iz SA (zar nebi bilo bolje da novci dođu iz SA nego da idu iz proračuna ove ionako jadne" države znanja" u kojoj nema više BESPLATNIH UDŽBENIKA) Veliki pozzzz.svima
emyly is offline  
Old 23.09.2009., 14:58   #386
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Konačno netko tko dobro poznaje problematiku.

btw. nije ni čudo da stoljećima nismo imali svoju nezavisnost, kada vidim toliku naivnost u Istrana i Riječana...nevjerojatno...
Nije to samo naivnost Istrijana i Rijecana nego naivnost maltene citavog hrvatskog naroda.
Strasno podcjenjuju muslimane iz Bosne, smatrajuci ih malkice bedastima, navodno smijesnima bez da vide prst pred nosem. Dok ih oni i dalje smatraju bezopasnim "jaranima" iz BiH, miroljubivim i zabavnim, koji nikad ne bi muhu zgazili, ovi to debelo koriste i uvlace se u sve drustvene pore!

Kad pokazu svoje pravu lice, zabit ce im fino noz u ledja, al ce tada biti kasno za mjenjanje krive Drine!
mara99 is offline  
Old 23.09.2009., 15:03   #387
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
A ti ćeš govoriti kakva je Rijeka!
A u Osijeku sve cajka do cajke, diskoteka im se zove Patika - ej Patika, glavni Jack u gradu je Mr. B..... koji organizira Spektakl Cajkuša itd... a do prije 15-tak godina su ih ti isti tukli haubicama i... da ne kažem šta.

Dođi jedne godine na Karneval (ako znaš da uopće to postoji) pa ćeš onda možda nešto shavtiti.
A ja sam PRVI protiv Obersnela/Linića/Poropata i te companije na vlasti. PRVI!!! OK?

Evo i tebi isto jedno pitanje kao i onome s početka diskusije: Koliko komunista, ateista i Muslimana poznaš iz Ri?

I potpuno smo skrenuli s teme.

Nije diskoteka nego je rupa od 4 kvadratna metra u kojoj redovno vise blebani slicni vlasniku!
Borbas je sljam koji je naucio kako efikasno bez imalo truda doci do love i tu je kraj price.
Ako ti na taj nacin zelis gledati Osijek, ako ti to pomaze da bi sebe smatrao necim boljim, na volju ti!

Osijek je dokazao da je herojski grad, to nas je cinilo 1991 a cini nas i danas, nismo komunisticki bezkicmenjaci, nego istinski Hrvati koji imaju herca i ponosa!
mara99 is offline  
Old 23.09.2009., 15:05   #388
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
Jeli bogati?
Kurac u brnjici, heroin u zili i epski refren 'rijecke picke' su umjetnost?

Ti si se ocito nagledao umjetnosti u zivotu.
Prvo.
Cika Strile je baš sladak sa tom modvader maskicom jedino kaj me njegov podsjeti na casiov pa čim vidim počne mi nekontrolirano treptati lijevo oko

Drugo.
Mnogi umjetnici su bili neshvaćeni za života a tek poslije priznati za genijalce....

Npr.
Van Gogh.
Njegov život bio je pravi neuspjeh. Bio je gubitnik na svim područjima koja su u njegovo vrijeme i u svijetu u kojem je živio bila važna: bio je nesposoban osnovati svoju porodicu, nesposoban brinuti za vlastiti život , pa čak nesposoban i za održavanje kontakta s ljudima. Ali kao slikar pronašao je sredstvo koje mu je omogućilo da kaosu stvarnosti suprotstavi svoj poredak. Njegova umjetnost bila je skup pravila u svijetu, te protiv svijeta u kojem je se on, kako se činilo, nije snalazio.
Priznanje je stekao tek poslije smrti. Pojam genija priblizio je njega i njegovo djelo građanskoj publici, čije su ga predodžbe o vrijednostima odbacivale tokom cijelog njegovog života. Vincent, koji se osjećao nevoljenim,postao je heroj što se umjetnost više etablirala kao svijet lijepog privida. Na samom rubu društva gdje se umjetnost ugnjezdila tek prije stotinjak godina i autsajder van Gogh postaje licnost: doduse malo drugacija, ali ipak utjelovljenje neugode stvarnosti koju svako kadakad osjeti. Van Vogh je pravi primjer modernističke slike usamljenog umjetnika koga niko ne razumije. On je jedan od prvih mučenika avangarde.

Možda Mrletova brnjica jednog dana bude gledana s istim poštovanjem kao i Van Goghovi Suncokreti....

3.
Kefal,LET3 nije umjetnost, teškom mukom se moram složit s deejem....

Hoćemo li završiti sa emyly koji dobro veli da:
Rijeka nije leglo nikakvih mudžahedina ,vehabija ili nekih iz SA .....

niti će izgradnjom jedne džamije to postati
Libertango is offline  
Old 23.09.2009., 15:11   #389
Quote:
mara99 kaže: Pogledaj post
Nije to samo naivnost Istrijana i Rijecana nego naivnost maltene citavog hrvatskog naroda.
Strasno podcjenjuju muslimane iz Bosne, smatrajuci ih malkice bedastima, navodno smijesnima bez da vide prst pred nosem. Dok ih oni i dalje smatraju bezopasnim "jaranima" iz BiH, miroljubivim i zabavnim, koji nikad ne bi muhu zgazili, ovi to debelo koriste i uvlace se u sve drustvene pore!

Kad pokazu svoje pravu lice, zabit ce im fino noz u ledja, al ce tada biti kasno za mjenjanje krive Drine!
ako je vecina takva onda sa tobom nesto ne stima. o otkrivanju pravog lica bolje je ne pricati jer se tvoje jasno vidi.

tolerancija nije bolest dok paranoja jest.
Flat is offline  
Old 23.09.2009., 15:15   #390
Quote:
libertango kaže: Pogledaj post
Drugo.
Mnogi umjetnici su bili neshvaćeni za života a tek poslije priznati za genijalce....

Npr.
Van Gogh.
Njegov život bio je pravi neuspjeh. Bio je gubitnik na svim područjima koja su u njegovo vrijeme i u svijetu u kojem je živio bila važna: bio je nesposoban osnovati svoju porodicu, nesposoban brinuti za vlastiti život , pa čak nesposoban i za održavanje kontakta s ljudima. Ali kao slikar pronašao je sredstvo koje mu je omogućilo da kaosu stvarnosti suprotstavi svoj poredak. Njegova umjetnost bila je skup pravila u svijetu, te protiv svijeta u kojem je se on, kako se činilo, nije snalazio.
Priznanje je stekao tek poslije smrti. Pojam genija priblizio je njega i njegovo djelo građanskoj publici, čije su ga predodžbe o vrijednostima odbacivale tokom cijelog njegovog života. Vincent, koji se osjećao nevoljenim,postao je heroj što se umjetnost više etablirala kao svijet lijepog privida. Na samom rubu društva gdje se umjetnost ugnjezdila tek prije stotinjak godina i autsajder van Gogh postaje licnost: doduse malo drugacija, ali ipak utjelovljenje neugode stvarnosti koju svako kadakad osjeti. Van Vogh je pravi primjer modernističke slike usamljenog umjetnika koga niko ne razumije. On je jedan od prvih mučenika avangarde.

Možda Mrletova brnjica jednog dana bude gledana s istim poštovanjem kao i Van Goghovi Suncokreti....
Apsolutno, ovo niti ne sporim. Ja nisam niti govorio o zivotu clanova nakupine LET3 vec o njihovom djelu.

Suzdrzao bih se ipak od usporedbe 'rijeckih picaka' i Suncokreta.

Quote:
libertango kaže: Pogledaj post
3.
Kefal,LET3 nije umjetnost, teškom mukom se moram složit s deejem....
Da, o tome pricah.
dee is offline  
Old 23.09.2009., 15:22   #391
Quote:
flatoos kaže: Pogledaj post
ako je vecina takva onda sa tobom nesto ne stima. o otkrivanju pravog lica bolje je ne pricati jer se tvoje jasno vidi.

tolerancija nije bolest dok paranoja jest.
Tolerancije je nesto jako lijepo, cini jednu veliku ljudsku osobinu koju vi trazite uvijek i gdje god bili a sami nemate ni "t" od tolerancije u sebi. To je nesto karakteristicno za vas!

Paranoja jeste bolest, sto dokazujete iz dana u dan! Vidjati opasnost po svijet od krscanskih demona sa zapada, radi toga iz dana u dan masa tolerantnih, pametnih, ugladjenih, kulturnih, civiliziranih ..... muslimancica pocini samoubojstvo i povede sa sobom jos nekoliko nevinih ljudi, u nadi da ce im se dragi alah smilovati i u harem donjeti jos koju macu! Da lega, to jeste paranoja, u tome ste majstori!

Zadnje uređivanje mara99 : 23.09.2009. at 15:29.
mara99 is offline  
Old 23.09.2009., 15:24   #392
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
...
...
...

Ali, bolje bi bilo da ne dijelis lekcije u onome gdje nista bolji nisi.
Ja niti ne želim biti bolji niti nikome ne dijelim lekcije.
Zato se i pozivam na toleranciju (u svojim granicama naravno)
Cijeli vrijeme pokušavaš provući tu tezu i njima koji će za 20-25 godina povapireno klati i ugnjetavati kršćane.
DOSTA!!! To ne prolazi.
Ja ti pokušuvama reći cijelo vrijeme i prestani provocirati:
Jebe se meni za tu Džamiju, sada ih je oko 2% i ne mogu ništa.
Dokle god poštuju ustav RH su dobrodošli.
Kada i ako to prestanu poštovati tu su institucije.

Ti sa razliku od mene (možda i s opravdanim razlogom) nisi tolerantan i zazireš od nekih stavri, a prije svega ne živiš tu - pa ne znaš o čemu pričaš.

Quote:
mara99 kaže: Pogledaj post
Osijek je dokazao da je herojski grad, to nas je cinilo 1991 a cini nas i danas, nismo komunisticki bezkicmenjaci, nego istinski Hrvati koji imaju herca i ponosa!
Tko uoće spori Osijeku njegovo junaštvo i obranu? TKO???
Ti si očigledno zalutao na temu ... kao i ostali ... pričaš o nečemu što ne poznaješ.

A tko su komunistički bezkičmenjaci? Pa ih odmah hapsimo!!!
Imena?
Pa da i s tobom svršim!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!

Zadnje uređivanje freelancer : 23.09.2009. at 15:36.
freelancer is offline  
Old 23.09.2009., 15:37   #393
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Ja niti ne želim biti bolji niti nikome ne dijelim lekcije.
Zato se i pozivam na toleranciju (u svojim granicama naravno)
Ja se ispricavam ako sam krivo shvatio, ali ovo mi nije zvucalo kao nikakva tolerancija vec upravo kao dociranje o kulturi:

Quote:
A ti ćeš govoriti kakva je Rijeka!
A u Osijeku sve cajka do cajke, diskoteka im se zove Patika - ej Patika, glavni Jack u gradu je Mr. B..... koji organizira Spektakl Cajkuša itd... a do prije 15-tak godina su ih ti isti tukli haubicama i... da ne kažem šta.

Dođi jedne godine na Karneval (ako znaš da uopće to postoji) pa ćeš onda možda nešto shavtiti.
Iz tog razloga i potegnuh LET3.

-------

Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Cijeli vrijeme pokušavaš provući tu tezu i njima koji će za 20-25 godina povapireno klati i ugnjetavati kršćane.
DOSTA!!! To ne prolazi.
Ja ti pokušuvama reći cijelo vrijeme i prestani provocirati:
Jebe se meni za tu Džamiju, sada ih je oko 2% i ne mogu ništa.
Dokle god poštuju ustav RH su dobrodošli.
Kada i ako to prestanu poštovati tu su institucije.

Ti sa razliku od mene (možda i s opravdanim razlogom) nisi tolerantan i zazireš od nekih stavri, a prije svega ne živiš tu - pa ne znaš o čemu pričaš.
Ti izgleda nisi shvatio. Ja uopce ne govorim iz straha da ce netko po Rijeci poceti klati. Uostalom, ti iskustvo dzamije u svojem gradu nemas, ja imam. Tako da, puno bolje od tebe znam o cem pricam u tom slucaju. I nemam nikakvog straha od klanja ikoga, bilo u Zagrebu bilo u Rijeci.

Ja govorim o principu. O principu po kojem ta zajednica svojim ponasanjem prema nasoj zajednici u recentnoj proslosti nije zasluzila gradnju jednog rizola, a kamoli dzamije. Pristajanje na donaciju od strane navedenih zemalja samo je jedan izraz toga.

Dakle, ne znam o kakvom strahu od kakvog klanja u Rijeci ti govoris. Gdje sam ja ista slicno spomenuo?
dee is offline  
Old 23.09.2009., 15:40   #394
Quote:
mara99 kaže: Pogledaj post
Tolerancije je nesto jako lijepo, cini jednu veliku ljudsku osobinu koju vi trazite uvijek i gdje god bili a sami nemate ni "t" od tolerancije u sebi. To je nesto karakteristicno za vas!

Paranoja jeste bolest, sto dokazujete iz dana u dan! Vidjati opasnost po svijet od krscanskih demona sa zapada, radi toga iz dana u dan masa tolerantnih, pametnih, ugladjenih, kulturnih, civiliziranih ..... muslimancica pocini samoubojstvo i povede sa sobom jos nekoliko nevinih ljudi, u nadi da ce im se dragi alah smilovati i u harem donjeti jos koju macu! Da lega, to jeste paranoja, u tome ste majstori!
tko to mi?
nadji neki moj post gdje ja spadam u "nas" koje ti spominjes. ne mislim kao ti, a tvoj hendikep je da seres drugima radi toga i osjecas se umno nadmocnim.

za mene si subjektivna osoba koja boluje od paranoje i samim time meni inferiorna.
ja se od nicega ne skanjivam i niti jednu ideologiju zastupam, ali ti ces vec vjerojatno naci problem i reci da sam radi toga bljutav.

ovo sto ti iznosis naziva se nesnosljivoscu i meni djeluje strasno nazadno i nakaradno.
Flat is offline  
Old 23.09.2009., 15:43   #395
Quote:
dee kaže: Pogledaj post

Ja govorim o principu. O principu po kojem ta zajednica svojim ponasanjem prema nasoj zajednici u recentnoj proslosti nije zasluzila gradnju jednog rizola, a kamoli dzamije. Pristajanje na donaciju od strane navedenih zemalja samo je jedan izraz toga.
Oni već žive tu. Oni su tu. Oni NE DOLAZE!!!
Ta Džamija je ništa za preostalih 98 i sitno % ostalih u Rijeci, da ne pričamo o okolici.
Neće značiti ništa niti za 10 niti za 20 niti za 50 godina!

E sada sam već pukao od oviH provokatora!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 23.09.2009., 15:45   #396
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post



Tko uoće spori Osijeku njegovo junaštvo i obranu? TKO???
Ti si očigledno zalutao na temu ... kao i ostali ... pričaš o nečemu što ne poznaješ.

A tko su komunistički bezkičmenjaci? Pa ih odmah hapsimo!!!
Imena?
Pa da i s tobom svršim!

TI!

Ocito si zaboravio sto si napisao! Nazivas borbasa glavnim junakom, laprdas o tome kako smo zaboravili tko nas je gruvao prije 15 godina, laprdas o tome kao slusamo maltene samo cajke i zato nam se organizira neki cajkaski festival, kako svi idu u patiku!

Ja vrlo dobro znam o cemu pricam, ne brini!
mara99 is offline  
Old 23.09.2009., 15:47   #397
Quote:
mara99 kaže: Pogledaj post
TI!

Ocito si zaboravio sto si napisao! Nazivas borbasa glavnim junakom, laprdas o tome kako smo zaboravili tko nas je gruvao prije 15 godina, laprdas o tome kao slusamo maltene samo cajke i zato nam se organizira neki cajkaski festival, kako svi idu u patiku!

Ja vrlo dobro znam o cemu pricam, ne brini!
ne ti ne.
Flat is offline  
Old 23.09.2009., 15:47   #398
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Oni već žive tu. Oni su tu. Oni NE DOLAZE!!!
Ta Džamija je ništa za preostalih 98 i sitno % ostalih u Rijeci, da ne pričamo o okolici.
Neće značiti ništa niti za 10 niti za 20 niti za 50 godina!

E sada sam već pukao od oviH provokatora!
Cuj, ako imas problema s pucanjem, sacuvaj zivce i ugasi forum.

A sto se tice ostalog, mogu samo zakljuciti da uopce ne shvacas poantu o kojoj govorim. Nitko ne prica o tome da postoji opasnost da vas pocnu klat po Rijeci, jer nisu ni nas po Zagrebu.

Radi se o necem sasvim drugom.
dee is offline  
Old 23.09.2009., 15:48   #399
Quote:
mara99 kaže: Pogledaj post
Nije to samo naivnost Istrijana i Rijecana nego naivnost maltene citavog hrvatskog naroda.
Strasno podcjenjuju muslimane iz Bosne, smatrajuci ih malkice bedastima, navodno smijesnima bez da vide prst pred nosem. Dok ih oni i dalje smatraju bezopasnim "jaranima" iz BiH, miroljubivim i zabavnim, koji nikad ne bi muhu zgazili, ovi to debelo koriste i uvlace se u sve drustvene pore!

Kad pokazu svoje pravu lice, zabit ce im fino noz u ledja, al ce tada biti kasno za mjenjanje krive Drine!
Nije to toliko naivnost, nego-ne valjaju.
Zašto se grčevito držati iluzija i ne priznati da su neki dijelovi zemlje
zbog više povijesnih činitelja- anacionalni, nepouzdani, lak plijen za
razne protuhrvatske manipulatore, ...jednostavno ne vrijede previše.

Naravno da ima niz pojedinaca vrjednijih 100 puta od onih iz tobože ultranacionale krajeva.

Naravno da stvari nisu crno-bijele.

No, ako je u tom gradu stalno na vlasti neka nehrvatska ili
ljigava koalicija, ako je glavni gradski list gnusoba koja bi se mogla
tiskati i u Banjoj Luci, ako je tom cijelom području nedostaje
jasno iskazani hrvatski identitet- što reći ?

To je područje koje je zanemarilo i minoriziralo svoju hrvatsku
baštinu (npr. glagoljaštvo), Supilov list pretvorilo u nekakav bilten Stranke Jugoslovena, daje (OK, radi se o Puli) kina po nekim fašističkim cajkama-jebajkama koje su ih i prezirale kao Šćavone...što uopće
na to reći nego ponoviti riječi Frenkija: podanički mentalitet & slugani.
Hroboatos is offline  
Old 23.09.2009., 15:48   #400
Quote:
mara99 kaže: Pogledaj post
TI!

Ja vrlo dobro znam o cemu pricam, ne brini!
Mara ti nemaš pojam o čemu pričaš!

Ovo ti je zadnja šansa:
Gdje su imena onih kako ih ti nazivaš da i da s tobom završim?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.