Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2009., 15:53   #401
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Nije to toliko naivnost, nego-ne valjaju.
Zašto se grčevito držati iluzija i ne priznati da su neki dijelovi zemlje
zbog više povijesnih činitelja- anacionalni, nepouzdani, lak plijen za
razne protuhrvatske manipulatore, ...jednostavno ne vrijede previše.
Naravno da ima niz pojedinaca vrjednijih 100 puta od onih iz tobože ultranacionale krajeva.
Naravno da stvari nisu crno-bijele.

No, ako je u tom gradu stalno na vlasti neka nehrvatska ili
ljigava koalicija, ako je glavni gradski list gnusoba koja bi se mogla
tiskati i u Banjoj Luci, ako je tom cijelom području nedostaje
jasno iskazani hrvatski identitet- što reći ?

To je područje koje je zanemarilo i minoriziralo svoju hrvatsku
baštinu (npr. glagoljaštvo), Supilov list pretvorilo u nekakav bilten Stranke Jugoslovena, daje (OK, radi se o Puli) kina po nekim fašističkim cajkama-jebajkama koje su ih i prezirale kao Šćavone...što uopće
na to reći nego ponoviti riječi Frenkija: podanički mentalitet & slugani.
Pa ovo je ludo. Jebote ovdje su ljudi potpuno izgubili kompas.
Vama je neko dobro isprao mozak.
Na žalost!

Vi pričate o stavrima koje uopće ne poznajate!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 23.09.2009., 15:56   #402
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Nije to toliko naivnost, nego-ne valjaju.
Zašto se grčevito držati iluzija i ne priznati da su neki dijelovi zemlje
zbog više povijesnih činitelja- anacionalni, nepouzdani, lak plijen za
razne protuhrvatske manipulatore, ...jednostavno ne vrijede previše.

Naravno da ima niz pojedinaca vrjednijih 100 puta od onih iz tobože ultranacionale krajeva.

Naravno da stvari nisu crno-bijele.

No, ako je u tom gradu stalno na vlasti neka nehrvatska ili
ljigava koalicija, ako je glavni gradski list gnusoba koja bi se mogla
tiskati i u Banjoj Luci, ako je tom cijelom području nedostaje
jasno iskazani hrvatski identitet- što reći ?

To je područje koje je zanemarilo i minoriziralo svoju hrvatsku
baštinu (npr. glagoljaštvo), Supilov list pretvorilo u nekakav bilten Stranke Jugoslovena, daje (OK, radi se o Puli) kina po nekim fašističkim cajkama-jebajkama koje su ih i prezirale kao Šćavone...što uopće
na to reći nego ponoviti riječi Frenkija: podanički mentalitet & slugani.
vidim i ti si jako pametan

manjina si i zato si cudak, bedak i nemam pojma sto. ljudi iz onog kraja su se borili i u drugom i u domovinskom ratu, a osjecaj ljubavi za domovinu imaju koliko i neki drugi, ali se za razliku od tih drugih se ne busaju u prsa jer to nije dokaz patriotizma.

tvoj nacin ljubljenja drzave je sprdacina i ne prolazi nigdje u svijetu. ako si faca napisi to u novine i potpisi se
Flat is offline  
Old 23.09.2009., 16:03   #403
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Zato jer ti i takvi pušite trubo folk i doalzite na cajke - ja ne.
Na vas utječe kultura istoka - na mene ne
Vi ste ti pod utjecaj kakvim god s itoka - ja ne.
Vi mislite da smo mi komunisti, jugonostalgičari, petokolnaši i tko zan šta - ja ne.
Dođite i uvjerite se. U svakome slučaju ste dobrodošli.
Dakle, u citatu na moj post, ti o 'nama' koji smo ovakvi ili onakvi i pod utjecajem ovog ili onog.
Zaista si tolerantan, evo sve gledam i ne vjerujem obilju te tolerancije.

I da, čakiju sam spominjao jer su uz donacije i pomoc zemalja koje sad grade dzamiju, prije samo par godina od cakija padale hrvatske glave po povijesnim hrvatskim prostorima.

Ako ti to ne znas ili te za to nije briga, to je tvoja stvar, ali jos uvijek ostaje ta cinjenica.


PS.
Sto se LET3 tice, prestani s dijeljenjem lekcija Osijeku i necemo imat zasto niti o LET3. Simple as that.
dee is offline  
Old 23.09.2009., 16:09   #404
I opet izvršćeš da kako je ne znam šta se događalo ili ignoriram.
A 5-6 puta sam rekao da razumijem i shvaćam vaše traume.

Ali...
Ne dijelim ja lekcije Vama - već Vi pokušavate meni objasniti i dijeliti lekcije kako se živi tu.
Ne pišem je o ovome ili onome tamo o kuda ste Vi, već Vi pišete o nečemu kako je tu.

A nemte pojma o tome kako je tu.


A ja takvu vrstu pljuvanja, tj. flagrantnoga izvrtanja činjenica - jednostavno ne dozvoljavam. OK!?
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Old 23.09.2009., 16:09   #405
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
glavni band u gradu koji snima album Bombardiranje Srbije i Cacka, hoda okolo gole guzice, kurca u brnjici, punih zila heroina, neartikuliranog glasanja i nesuvislih recenica, a vi se njima ponosite i pusite ih pod umjetnost.

Ovako kako ih ti opisuješ dečki ispadaju totalno loši a zaboravljaš da imaju i dobrih strana...
Sad nastranu brnjice ali kad su kao rekvizit uveli nakurnjake prodaja gospođama koje ih pletu je naglo skočila...
Viš to je bio "tajni sastojak" zimske odjeće svakog muškarca u Gorskom Kotaru, znači pričamo i o etnološkom, povijesnom i kulturnom efektu....

To je promocije hrvatske baštine,hej, nemoj to uspoređivati sa Cecom....

Sad zamisli jednog Švedanina, krupnog, velikog, plavog i zimogroznog na ljetovanju u lakijevoj Makarskoj, što će on radije ponijeti u Stokholm, originalan vuneni suvenir, hrvatski ručni rad, koji je topao, praktičan i bolji od bilo kojeg artikla iz švedskih sekšopova ili drvenu čaplju...
Mislim jasno je čime će više razveseliti svoju djevojku/ženu u dalekoj Švedskoj....

Podcjenjuješ ti LET3 a imaju oni i dobrih strana

link na članak o mrkopaljskim vunaricama i hrvatskim proizvodima od vune....
http://www.vjesnik.hr/Pdf/2008%5C05%5C07%5C24A24.PDF
Libertango is offline  
Old 23.09.2009., 16:14   #406
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
I opet izvršćeš da kako je ne znam šta se događalo ili ignoriram.
A 5-6 puta sam rekao da razumijem i shvaćam vaše traume.

Ali...
Ne dijelim ja lekcije Vama - već Vi pokušavate meni objasniti i dijeliti lekcije kako se živi tu.
Ne pišem je o ovome ili onome tamo o kuda ste Vi, već Vi pišete o nečemu kako je tu.

A nemte pojma o tome kako je tu.


A ja takvu vrstu pljuvanja, tj. flagrantnoga izvrtanja činjenica - jednostavno ne dozvoljavam. OK!?
Ma momce, prije svega, boli mene dupe sta ti dozvoljavas sta ne dozvoljavas. Na forumu si, a ne u svom dvoristu.

Drugo, ti nisi shvatio poantu da je apsolutno irelevantno radi li se o Rijeci, Zagrebu, Cakovcu ili Vukovaru. Dzamija mi je iz istih razloga, u danim okolnostima - visak i protiv sam.

Trece, nisam rijeci rekao o tome odakle si ti (nit me to briga). Sve sto si od mene u smislu Rijeke dobio jest LET3 i to nakon tvog eksplicitnog dociranja Osjecanima. Ako to ne mozes shvatit, kaj da ti ja radim.
dee is offline  
Old 23.09.2009., 16:18   #407
Quote:
libertango kaže: Pogledaj post

Ovako kako ih ti opisuješ dečki ispadaju totalno loši a zaboravljaš da imaju i dobrih strana...
Sad nastranu brnjice ali kad su kao rekvizit uveli nakurnjake prodaja gospođama koje ih pletu je naglo skočila...
Viš to je bio "tajni sastojak" zimske odjeće svakog muškarca u Gorskom Kotaru, znači pričamo i o etnološkom, povijesnom i kulturnom efektu....

To je promocije hrvatske baštine,hej, nemoj to uspoređivati sa Cecom....

Sad zamisli jednog Švedanina, krupnog, velikog, plavog i zimogroznog na ljetovanju u lakijevoj Makarskoj, što će on radije ponijeti u Stokholm, originalan vuneni suvenir, hrvatski ručni rad, koji je topao, praktičan i bolji od bilo kojeg artikla iz švedskih sekšopova ili drvenu čaplju...
Mislim jasno je čime će više razveseliti svoju djevojku/ženu u dalekoj Švedskoj....

Podcjenjuješ ti LET3 a imaju oni i dobrih strana

link na članak o mrkopaljskim vunaricama i hrvatskim proizvodima od vune....
http://www.vjesnik.hr/Pdf/2008%5C05%5C07%5C24A24.PDF
To se zove imati duha!

A sto je tek znalo slatko bit na sijelima u vremena davna kad snijeg pod nogom skripi a uz svijecu sijelo mladih zena skupno plete nakurnjake i izpotaje vire jedna drugoj u velicine

No, isplete li kad ijedan?
dee is offline  
Old 23.09.2009., 16:27   #408
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
Ma momce, prije svega, boli mene dupe sta ti dozvoljavas sta ne dozvoljavas. Na forumu si, a ne u svom dvoristu.

Drugo, ti nisi shvatio poantu da je apsolutno irelevantno radi li se o Rijeci, Zagrebu, Cakovcu ili Vukovaru. Dzamija mi je iz istih razloga, u danim okolnostima - visak i protiv sam.

Trece, nisam rijeci rekao o tome odakle si ti (nit me to briga). Sve sto si od mene u smislu Rijeke dobio jest LET3 i to nakon tvog eksplicitnog dociranja Osjecanima. Ako to ne mozes shvatit, kaj da ti ja radim.
Aha ... lijepi nizi riječi: Čakija, Matera, Ćaća, Dupe ... sve na osobnoj razini ... krasna lepeza riječi. :klap:


Ja ti tvrdim da NEMAŠ POJMA (što si i sam priznao da dugo nisi ovdje bio) kako se živi ovdje i NE POZNAJEŠ mentalitet.

I po 35638231923 put ti ponavljam 4 moje teze:
1) tvoje i od ostalih (u bilo kojem smislu) proživljene teraume duboko poštujem i cijenim
2) 1 Džamija u Rijeci, ništa neće promjeniti, jer ONI već žive tu i već se okupljaju po sportskim dvoranama i trenutno čine manje od 2% stanoviništva
3) Dokle god poštuju poredak i Ustav RH su dobrodošli
4) Rijeka i okolica su oduvijek bili i biti će HRVATSKI, ne jugonostalgičan, komunistički, ateistički i šta ja znam koje epitete ste sve nadijevali, uvijek bio i biti će HRVATSKI, zato jer mi tu živimo već oho-ho godina!

Pa ako mi daš/date/ negaciju ove gore uvodne podebljane rečenice - možemo dalje - do tada ... adio ...
Smatram Vas POTPUNO NEKOMPETENTNIMA da raspravljate na ovu temu, naravno osim da PROVOCIRATE /što Vam sjajno i ide!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!

Zadnje uređivanje freelancer : 23.09.2009. at 16:32.
freelancer is offline  
Old 23.09.2009., 16:33   #409
Quote:
dee kaže: Pogledaj post
To se zove imati duha!
Znači i forumski desničari imaju smisao za humor
Aj drago mi je da je tako, već sam mislila dignut ruke od svega i svih....
Još da lakija slomim, taj ne reagira ni na franju majetića i tko pjeva zlo ne misli, tvrd je orah taj laki....


Quote:
dee kaže: Pogledaj post
A sto je tek znalo slatko bit na sijelima u vremena davna kad snijeg pod nogom skripi a uz svijecu sijelo mladih zena skupno plete nakurnjake i izpotaje vire jedna drugoj u velicine
Kakav raj za tradicionaliste sa foruma.hr, u krivo vrijeme ste se rodili dečki.....

Quote:
dee kaže: Pogledaj post
No, isplete li kad ijedan? :mig
Pa namislila sam jednog za lakija učinit, obećala mu pjesmicu ali prekasno sam skužila da se ne rimuje puno riječi sa laki, možda ga kakav artikl od vune odobrovolji......
Libertango is offline  
Old 23.09.2009., 16:35   #410
Quote:
libertango kaže: Pogledaj post
Znači i forumski desničari imaju smisao za humor
Aj drago mi je da je tako, već sam mislila dignut ruke od svega i svih....
Još da lakija slomim, taj ne reagira ni na franju majetića i tko pjeva zlo ne misli, tvrd je orah taj laki....
Za majetica ne znam, al znam jako dobro kako mi je oko srca toplo kad mirjana udje u kadar a nije od vune

Quote:
libertango kaže: Pogledaj post
Kakav raj za tradicionaliste sa foruma.hr, u krivo vrijeme ste se rodili dečki.....
pusti price...svako vrijeme nosi otoke proslosti

Quote:
libertango kaže: Pogledaj post
Pa namislila sam jednog za lakija učinit, obećala mu pjesmicu ali prekasno sam skužila da se ne rimuje puno riječi sa laki, možda ga kakav artikl od vune odobrovolji......
jebes covjeka kojeg nakurnjak ne ogrije... oko srca, naravno
dee is offline  
Old 23.09.2009., 16:52   #411
Quote:
Kodin kaže: Pogledaj post
P.S. Džamije treba rušiti a ne graditi
Bože sačuvaj da ih treba rušiti, ali ne treba ih ni graditi gdje im nije mjesto.

Jedan grad gdje muslimana ima oko 1.3%, ne vidim razloga zašto bi se tu gradila Džamija i da Hodža urliče i pravi atmosferu palestinsku!

btw.Čista glupost što su je napravili u Zagrebu..ok, to malo i shvaćam jer Pavelić nije imao dvije čiste u glavi, i to je jedan od poteza koji ide njemu na dušu...Džamija u Zagrebu...van svake pameti...
felga is online now  
Old 23.09.2009., 16:59   #412
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima Thompson sa tim četnikušama?

Jesi biser, pametnije ti je kada ništa nepišeš!

Slušam Thompsona i imam svaki njegov CD-e, čisto za informaciju da znaš.

Thompson za mene nije Ustaša, nego VELIKI DOMOLJUB, VELIKI HRVAT I VELIKI KATOLIK!

btw.Vidim ti sve znaš napamet te narodnjaka, tako da se nebi reklo da ih ne slušaš...prije bi vi pristali da vam te četnikuše pjevaju u Areni nego Thompson...

Takva je naša mladež u Istri i Rijeci...jadna do bola...
A kaj si se ti sad ulovil Istre i Rijeke? Ulovi se Zagreba di ti je Brena nastupila u Areni kad već pričaš o narodnjacima.

Quote:
dee kaže: Pogledaj post
Pa jebiga, moze ti to bit vise ili manje drago, ali to sto je meni blizi rock LET3 nego turski melos Cece ili Brene, jos uvijek ne znaci da je on ista vise od klasicnog šunda.

Mi sad tu mozemo raspravljat zasto se tebi i meni moze vise svidjat sund zvan LET3 od sunda zvanog Brena, ali jebiga prika, to je jos uvijek - sund.

A onda je vrlo zajebano kad ljubitelj jedne vrste sunda prigovara ljubitelju druge vrste sunda na, zamisli - ljubavi prema sundu!

kapito?
Let 3 je glazba, a Ceca i Brena su šund ili ti ga smeće. Možda Let 3 nije neka super glazba, ali bar je glazba. Nije smeće tj. šund kao Ceca, Brena itd.
Kefal is offline  
Old 23.09.2009., 17:00   #413
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Jedan grad gdje muslimana ima oko 1.3%, ne vidim razloga zašto bi se tu gradila Džamija i da Hodža urliče i pravi atmosferu palestinsku!

btw.Čista glupost što su je napravili u Zagrebu..ok, to malo i shvaćam jer Pavelić nije imao dvije čiste u glavi, i to je jedan od poteza koji ide njemu na dušu...Džamija u Zagrebu...van svake pameti...
Potpuno se slazem s ovim.
dee is offline  
Old 23.09.2009., 17:32   #414
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Bože sačuvaj da ih treba rušiti, ali ne treba ih ni graditi gdje im nije mjesto.

Jedan grad gdje muslimana ima oko 1.3%, ne vidim razloga zašto bi se tu gradila Džamija i da Hodža urliče i pravi atmosferu palestinsku!

btw.Čista glupost što su je napravili u Zagrebu..ok, to malo i shvaćam jer Pavelić nije imao dvije čiste u glavi, i to je jedan od poteza koji ide njemu na dušu...Džamija u Zagrebu...van svake pameti...


joj koje blamiranje...

pavelic nije napravio dzamiju nego je postojeci objekat (mestrovicev paviljon) dao prenamjenit u istu. izgradeni minareti, izmjenjena unutrasnjost itd. 1945. isti su poruseni. te je objekat vracen u provobitno stanje po nalogu boljsevisticke vlasti. pri cemu je glavni zagrebacki imam objesen za jedan od minareta.

dzamija u folnegovicevog naselju je izgradena u kasnim 70. po nalogu zlocinackog bravara.
horus is offline  
Old 23.09.2009., 17:36   #415
Quote:
horus kaže: Pogledaj post


joj koje blamiranje...

pavelic nije napravio dzamiju nego je postojeci objekat (mestrovicev paviljon) dao prenamjenit u istu. izgradeni minareti, izmjenjena unutrasnjost itd. 1945. isti su poruseni. te je objekat vracen u provobitno stanje po nalogu boljsevisticke vlasti. pri cemu je glavni zagrebacki imam objesen za jedan od minareta.

dzamija u folnegovicevog naselju je izgradena u kasnim 70. po nalogu zlocinackog bravara.

A što minareti drugo znače nego prava Džamija ...i to trocjevku sagradio u ono vrijeme...

Tko se ovdje blamira...dao im je sve i to u srcu Zagreba...

Zadnje uređivanje felga : 23.09.2009. at 18:25.
felga is online now  
Old 23.09.2009., 17:46   #416
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
A što minareti drugo znače nego prava Džamija ...i to dvocjevku sagradio u ono vrijeme...

Tko se ovdje blamira...dao im je sve i to u srcu Zagreba...
prenamjena objekta nije isto kao izgradnja

smiesno je licemjerno serendanje jugosljama o pavelicu i "izgradnji" dzamije, koja danas niti ne postoji na tom mjestu, a sute o bravaru i njegovoj. moralne ste nule drugovi.
horus is offline  
Old 23.09.2009., 17:48   #417
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
Nije to toliko naivnost, nego-ne valjaju.
Zašto se grčevito držati iluzija i ne priznati da su neki dijelovi zemlje
zbog više povijesnih činitelja- anacionalni, nepouzdani, lak plijen za
razne protuhrvatske manipulatore, ...jednostavno ne vrijede previše.

Naravno da ima niz pojedinaca vrjednijih 100 puta od onih iz tobože ultranacionale krajeva.

Naravno da stvari nisu crno-bijele.

No, ako je u tom gradu stalno na vlasti neka nehrvatska ili
ljigava koalicija, ako je glavni gradski list gnusoba koja bi se mogla
tiskati i u Banjoj Luci, ako je tom cijelom području nedostaje
jasno iskazani hrvatski identitet- što reći ?

To je područje koje je zanemarilo i minoriziralo svoju hrvatsku
baštinu (npr. glagoljaštvo), Supilov list pretvorilo u nekakav bilten Stranke Jugoslovena, daje (OK, radi se o Puli) kina po nekim fašističkim cajkama-jebajkama koje su ih i prezirale kao Šćavone...što uopće
na to reći nego ponoviti riječi Frenkija: podanički mentalitet & slugani.
1. Nepouzdani? U kojem smislu? I iz čijeg gledišta?
2. Lak plijen? Pitaj u HDZu, mislim da se neće složit s tobom. Za razliku od nekih drugih krajeva Lijepe Naše.
3. Čuo si za Bašćansku stazu glagoljice? Sarcen glagoljaj?
4. Čitaš Novi List i imaš neke konkretne tekstove na umu? Konkretne tekstove, ne gemišt-mišljenja pajdi iz krčme?
5. Slugani? Pogledaj pod 2.

Glavno da stvari nisu crno-bijele, kako ti kažeš.

Glup si k'o falus. Oprosti na vulgarizmu, ali područje "k'o točak" je pokrio jedan drugi akademik na ovoj temi.
Kain is offline  
Old 23.09.2009., 17:55   #418
Quote:
horus kaže: Pogledaj post
prenamjena objekta nije isto kao izgradnja

smiesno je licemjerno serendanje jugosljama o pavelicu i "izgradnji" dzamije, koja danas niti ne postoji na tom mjestu, a sute o bravaru i njegovoj. moralne ste nule drugovi.

Još gore...tako lijep objekat pretvoriti u Islamski centar...samo seljak kakav je Pavelić to može uraditi...

Imam ja slike i gledao sam ih, kada se ti nisi ni mućkao u jajima...

btw.otkud ti pravo da nekoga vrijeđaš jugošljamom...je li zato što mrzim Pavelića?

Mrzim i mrzit ću ga, jer i ja sam rodbine izgubio na Bleiburgu a taj lik je ostavio narod na cijedilu i izvukao svoju guzicu...

Je li imaš nešto protiv toga seljačino?
felga is online now  
Old 23.09.2009., 17:56   #419
Quote:
Velšanin kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/clana...,18,,176762.jl

Nije li ovo sramota? U jednoj zemlji dominantno kršćanske kulture gradi se islamska bogomolja financirana od Saudijske Arabije koja zabranjuje gradnju kršćanskih crkvi na svojem teritoriju, zabranjuje simbole svih drugih religija osim Islama, nema religijskih sloboda, a za prakticiranje kršćanstva (i u tajnosti!) određene su teške kazne.
Ako hrvatska dodje u EU bice drugih problema nego ta dzamija u rijeci...
Cakana34 is offline  
Old 23.09.2009., 17:57   #420
Quote:
Kodin kaže: Pogledaj post
pa naravno zato što su totalna manjina, ali čim im broj počinje rasti počinju divljanja

http://islamineurope.blogspot.com/20...n-holland.html
Prosvjed koji je završio s par uhićenja. Više sranja su napravili BBB-i u jednom posjetu Austriji nego svi europski muslimani u zadnjih 50 godina.
Kefal is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:00.