Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2016., 20:00   #21
ako je stan prodan 01.08.2016. i novi vlasnik je rekao da je sve režije prebacio tj. provjerio i uvjerio se da je sve podmireno.
ja, kao prethodni vlasnik se nisam odjavljivala vjerujući da je sve riješeno. no, od plinare i vodnih usluga su i dalje nastavile dolaziti uplatnice za kolovoz, rujan, listopad... i tada mi je pukao film i poslala sam dopis sa kopijom kupoprodajnog ugovora pozivajući se na to da su 1.08. prestale sve moje obaveze i da se obrate na ime i adresu novog vlasnika (iz ugovora). ali oni tvrde da sam bila obavezna odjaviti se i da će moje obaveze prestati od datuma tog dopisa odnosno od studenog. znači, ja trebam platiti tuđe režije????
znači, zanima me tko je zakonski dužan napraviti prijenos: novi vlasnik prijavom ili stari vlasnik odjavom????
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 01:19   #22
Meni je logično - stari vlasnik odjavom.

Naime, nitko u HEP-u neće provjeravati pravovaljanost kupoprodajnog ugovora, ali ako se pojavi dotadašnji vlasnik sa svojom osobnom iskaznicom i istim kupoprodajnim ugovorom, onda je to za HEP i ostale 'režijske' distributere zakon. Zbog toga sam svojevremeno uzela pod rukicu dotadašnju vlasnicu stana i s njom krenula u obilazak plinare, elektre i ostalih (budući da je ova bila u dugovanjima s plaćanjem) i poplaćala sva dugovanja, a ona potpisala prijenos na novog vlasnika. (Dugovanja su odbijena od cijene stana).
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 07:18   #23
moze i novi vlasnik

kod leonide je problem sto to nije napravila ni ona ni novi vlasnik...
Peppa Pig is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 09:42   #24
Quote:
Peppa Pig kaže: Pogledaj post
moze i novi vlasnik

kod leonide je problem sto to nije napravila ni ona ni novi vlasnik...
da. u trenutku sklapanja ugovora sve je bilo na nuli - sve režije plaćene!
novi vlasnik se nije prijavio niti ja odjavila i režije dolaze na moje ime a nisam vlasnik stana.
kad zakonski nastupaju obaveze novog vlasnika - u trenutku prijave (makar to bilo i nakon par mjeseci/godina,...) ili od trenutka tj. datuma kupoprodajnog ugovora neovisno kad se prijavi???
eto. ako netko može reći/linkati točno koji zakon/članak/stavak...
prije nego krenem divljati po dotičnim institucijama
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 21:45   #25
Mi smo kupili stan, glasi na supruga, on je otišao sve račune (hep struja,hep-toplana, holding) otišao prebaciti na sebe. Prijašnji vlasnik je imao jaaakkoo velike dugove,mužu su rekli da on nema veze s tim,da on plaća od datuma koji piše u kupoprodajnom ugovoru. Dobio je nove šifre. Prva uplatnica holdinga je još došla na bivšeg vlasnika,nedavno smo dobili opomenu da nešto nismo platili, ptišli vidjeti i ispalo je da se radi baš o toj uplatnici koja nije glasila na muža,pokazali da smo platili i sve riješili.
Po svemu tome mislim da bi sve mogla riješiti sa kupoprodajnim ugovorom,tamo piše do kada si ti bila vlasnik. Mislim da novi vlasnik ima neki zakonski rok u kojem mora prebaciti na svoje ime. Čini mi se da sam to negdje pročitala.

Poslano sa mog SM-J500FN koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 22:23   #26
hvala
sutra nastupam sa micom iz vodnih usluga - u nekom dopisu (stiglo kod mame) je napisala da postoji zakonski rok kad se stari vlasnik odjavljuje. smatram a i negdje sam naišla na podatak da i novi vlasnik ima zakonsku obavezu u nekom roku se prijaviti. nitko od nas to nije učinio i pitanje je tko snosi krivicu/troškove iz međuvremena; računi su za period nakon prodaje ali naslovljeni na starog vlasnika????

Zadnje uređivanje leonidas27 : 01.12.2016. at 22:51.
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.