Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2005., 11:46   #41
Re: Re: Prebacivanje prebivališta

Quote:
Jazon kaže:
Trebao sam samo još prijaviti porez, da bi banka prodavatelju mogla isplatiti lovu,
A zašto si porez morao prijaviti kao uvjet da banka isplati novac prodavatelju?
Pa kakve veze ima banka s porezom - to se tiče države.
hajdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 12:05   #42
Re: Re: Re: Prebacivanje prebivališta

Quote:
hajdi kaže:
A zašto si porez morao prijaviti kao uvjet da banka isplati novac prodavatelju?
Pa kakve veze ima banka s porezom - to se tiče države.

Iskreno, nisam ih pitao zašto. Tako su mi rekli u banci i ja sam to učinio. Istina je da je to stvar države i banku ne zanima hoću li ja platiti porez ili ne, ali žele na jednom primjerku ugovora imati žig da sam ja taj porez prijavio, inače ne isplaćuju lovu, eto...

btw, radi se o Privrednoj banci, a jel' u drugim bankama isto pravilo - ne znam.
Jazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:11   #43
prebacivanje brojila ?

POzdrav,
zna netko proceduru za prebacivanje brojila s starog vlasnika na novog pri kupnji stana ?

Znaci da mi racuni za struju, vodu, plin... jos nestto... dolaze na moje ime i prezime ?

Hvala i podzrav.
M.
Marko1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:29   #44
Kopija i original (na uvid) kupoprodajnog ugovora ili vlasničkog lista i hodočašće od šaltera do šaltera. Tako je barem bilo prije 6 godina kad sam ja to radio...
zalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 14:41   #45
Za toplanu sam faksirala a ostalo poslala preporučeno poštom kopiju kupoprodajnog i kopiju tabularne izjave.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2009., 15:26   #46
Kako prebaciti režiju (nebitno koju) ako postoji dugogodišnji dug (4 i više godina) kojeg je kupac svjestan? Dug se gomila no još nije utužen, ili pokrenuta ovrha?

Doći s ugovorom i reći da ispišu obračun i uplatnicu samo na onaj dio koji nije u zastari?

Malo je neobična situacija, pa traži i takvo rješenje.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2009., 16:08   #47
i ja sam imala slican slucaj. na pola racuna su bili dugovi preko 1000kn koji su nastali jos za pitajboga kojeg stanara (uglavnom taj dug nisu napravili ljudi od kojih smo kupili stan nego neki vlasnici prije) i na svima je kao bio sudski postupak od strane davatelja usluga. no, na lijep nacin smo zamolili prodavatelje da podmire sve dugove i oni su to napravili. uglavnom, sve rezije sam krenula prebacivat dok jos dugovi nisu bili podmireni i svugdje sam to uspjesno obavila osim na hep toplinarstvu. zena na salteru nije htjela nista napravit dok dug ne bude podmiren. nakon toga sam zvala hep toplinarstvo i oni su mi rekli da pisem molbu. i tako sam poslala molbu na promjenu podataka i slala na njihovu adresu i oni su promijenili podatke. prodavatelj je dug podmirio nakon sto su oni to napravili i sada je sve okej.

mislim da ti je najbolje da nazoves i pitas sta mozes uciniti. dug jednostavno moras nekako podmirit bez obzira sta je je napravio netko od prijasnjih vlasnika jer ce ti on biti sve veci i veci. i mislim da se ne mozes bas izvuc da ti ne dolaze opomene na adresu.
GothicRomance is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2009., 00:11   #48
Ma ok je podmiriti onaj dio koji nije u zastari, no ono što je zastarilo je zastarilo. Davatelj usluga, naravno, ne pazi na to, nego to mora korisnik napomenuti (ako skuži ) i tek onda oni umanje. Najgore je što kada šalju opomenu, pošalju je na jednom A4 papiru bez ikakve specifikacije duga pa ni ne znaš za što je točno dug, nego opet moraš "hodočastiti" nekoj teti da se smiluje i isprinta ti po mjesecima, pa da možeš reći: "e teta, ovaj dio je u zastari".
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 15:19   #49
Koliko sam skužio, u Zagrebu se toplinarstvo isto prebacuje u Gundulićevoj? Bio sam tamo nekidan i prebacio struju, a mogao sam obaviti dvije stvari odjednom?
Stropna Mačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 18:35   #50
Da li to znači da ja kao prodavatelj nekretnine(stana) mogu prebaciti sve režije na kupca sa uplatnicama i dokazom da je sve podmireno i naravno sa kupoprodajnim ugovorom?
Htjela bih da ništa ne ostane na moje ime kad prodam stan da ne bi bilo da kupac ostavi na moje ime, pa počne stvarati dugove... znam da je kupoprodajni dokaz o promjeni vlasništva, ali znam primjer iz prakse gdje je prodavatelju pokrenuta ovrha pa je on morao posebno dokazivati da je prodao stan, pokazivati ugovor i slično.
Da sve to izbjegnem, zanima me da li ja mogu to obaviti umjesto kupca, ako se kupac složi ili možda nema vremena se time baviti po kupoprodaji stana.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 09:46   #51
Prebacivanje režija

Zanima me ima li kakvih promjena u prebacivanju režija otkako je tema krenula?
Trebala bi ovih dana prebaciti režije na svoje ime, je li potrebno to obavljati osobno na šalterima ili može neki drugi način, preporučenom poštom, mailom?

Unaprijed zahvalna na svim vašim odgovorima.
taraa24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 12:31   #52
Mislim da je ovo topic za mene...

Situacija je sljedeća:
Ja i cura ćemo se vjenčati za koji mjesec, a njeni su kopili stan i ustupit će nam ga na korištenje.
Znači, stan je na puničino ime, a mi ćemo ga koristiti.

Da li punica mora plaćati neki porez ako ga koristi član obitelji?
Sve režije će se voditi na njeno ime, osim možda telefona.

Gdje će nam onda biti prebivalište, meni i budućoj?
Hoće li nam taj stan biti boravište ili prebivalište?

Muči me to sa boravištem, ako ga prijavim, da li će pomisliti da punica iznajmljuje stan i lupiti joj porez
__________________
E520 DZK
BaracudaVk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 14:40   #53
@BaracudaVk: nece punica morati placati nista jer moze slobodno dati stan na koristenje kome god hoce. Mozete na toj adresi prijaviti i boraviste i prebivaliste, kako hocete. Ako mjenjate prebivaliste morate mjenjati i dokumente, a za boraviste ne morate mijenjati dokumente ali je to samo privremeno i mora se produljivati svakih godinu dana. I za jedno i drugo mora punica izvaditi friski vlasnicki list (ne stariji od 6 mjeseci) i otici s vama na MUP da vas prijavi. Prijava opet nema nikakve veze sa iznajmljivanjem tako da bez brige, nece morati placati nikakav porez.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 22:02   #54
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
@BaracudaVk: nece punica morati placati nista jer moze slobodno dati stan na koristenje kome god hoce. Mozete na toj adresi prijaviti i boraviste i prebivaliste, kako hocete. Ako mjenjate prebivaliste morate mjenjati i dokumente, a za boraviste ne morate mijenjati dokumente ali je to samo privremeno i mora se produljivati svakih godinu dana. I za jedno i drugo mora punica izvaditi friski vlasnicki list (ne stariji od 6 mjeseci) i otici s vama na MUP da vas prijavi. Prijava opet nema nikakve veze sa iznajmljivanjem tako da bez brige, nece morati placati nikakav porez.
Ona kao da suglasnost da mi možemo tamo stanovat i to je to. To sam čuo danas, ali moram sve još provjeriti.

Thanx Lei.
__________________
E520 DZK
BaracudaVk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 18:00   #55
Kupujem stan i postoji problem sa neplaćanjem režija za odvoz smeća od strane prijašnjeg vlasnika. Da li bi to utjecalo na moj status tj. prenosi li se dug na mene kao novog vlasnika stana? hvala
jure1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 19:24   #56
Quote:
jure1911 kaže: Pogledaj post
Kupujem stan i postoji problem sa neplaćanjem režija za odvoz smeća od strane prijašnjeg vlasnika. Da li bi to utjecalo na moj status tj. prenosi li se dug na mene kao novog vlasnika stana? hvala
Koliko ja znam ne jer si ti novi korisnik a stari odgovara za svoj dug.
Sa ugovorom odeš do Čistoće i oni te upišu kao novog vlasnika stana i od dana od kada si preuzeo stan plaćaš za smeće.

Ali najbolje ti je da nazoveš Čistoću i pitaš kako stoji sa dugom.
scarface_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 09:03   #57
ako stan ima 2 vlasnika (svaki ima 50% udjela), prilikom prebacivanja rezija sa starog na ova 2 nova vlasnika, moraju li rezije glasiti na oba vlasnika ili samo jednog? hvala.
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 13:55   #58
Promjena prebivališta?

Imam nekoliko pitanja, pa bi zamolio ukoliko netko zna odgovor.
Ovih dana moram napraviti promjenu prebivališta. Dakle, rečeno mi je da odem u svoju županiju, svoj grad, odjavim prebivalište u nadležnoj policijskoj upravi te da dođem sa vlasnikom i vlasničkim listom i isto prijavim u novom mjestu prebivališta. Također, ako sam dobro razumio nužno je promjeniti osobnu iskaznicu, dok putovnicu i vozačku dozvolu nije potrebno?!
Obzirom da sam sa stanodavcem prijatelj, i da ne plaćam najam stana, da li svojom prijavom prebivališta na njegovu adresu on zakonski gubi nešto? Da li je dužan plaćati neki porez?
Nadalje, kao nezaposlen u svom gradu redovno sam se javljao na HZZ, da li sa svojom radnom knjižicom samo idem na redovnu prijavu u novo mjesto prebivališta, ili i tu treba nešto mjenjati?
Unaprijed zahvaljujem.
bum-bar is offline
bum-bar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 20:25   #59
Pozdrav...

Zanima me kakva je procedura kada želim odjavit nekoga iz stana,
osoba ne živi tamo, ali ima prebivalište na toj adresi, ali mi je glupo
plaćati za nju režije. Je li moguće odjaviti nekoga, a da ima prebivalište
prijavljeno na toj adresi? I kome se to prijavljuje, predstavniku stanara ili?
UmaUma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 22:26   #60
Općina mi mijenja adresu prebivališta

Evo cijenjeni forumaši kao šta naslov govori uz pomoć nekih mućki u mojoj općini moj zaseok dobiva nove kućne brojeve koji naravno nisu besplatni ali su po meni bespotrebni jer u samo 4 kuće u zaseoku neko živi, sve drugo pustoš i ruševine. Neću sad pisat koja je općina jer bi me neki mogli prepoznati. Uglavnom prije sam bio prijavljen na adresu B.B. kao i cili zaseok. Interesira me moram li ja minjat osobnu iskaznicu, vozačku dozvolu, prometnu dozvolu, i sve dokumente i potvrde na kojima postoji moja adresa. Ako moram, mora li to biti u roku odmah ili npr mogu prominit osobnu nakon šta mi istekne, vozačku također, jer mi se nekako čini da me svi potencijalni organi gonjenja kao i poštari i ostali koji tribaju mogu nać usprkos promjeni adrese (pa kuća je ostala na istom mistu)
__________________
Priča svaka slika da ne zaboravin nikad:Tomislav B.K. 23.01.1971.-30.05.2006.,Marko I. 02.05.1990.-26.04.2011. http://www.youtube.com/watch?v=cp0lXBTLL4w
zippo6969 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:44.