Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2016., 11:15   #2861
Kod mene su žena i kćer cijeli dan kod kuće i temperatura evo gledam termostat u dnevnom u 10 sati 24,2 jutros se probudili na -7 jedna razlika uočena je da je peć većinu dana na snazi 2


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 23:12   #2862
Quote:
trmuntana kaže: Pogledaj post
Koliko svatih ( bilo je i vrijeme) zatvaranjem miš ventila rješava se i
hlađenje kotlovskog kruga , napose kod jutarnjeg udara hladne vode. U tom slučaju osim elektro pogona nije potrebna kotlovska cirkulaciona pumpa , a ni 3- putni ventil (već objasnio Dajc) , jedino adekvatna regulacija po vanjskoj ili XY ?? . No, ono što ne valja u mom slučaju je razdjelnik za tri kruga , a regulacija Dajc je za jedan krug , tako uz dužno poštovanje regulacija gosp. Dajca ne sjeda mi najbolje. Možda nisam u pravu pa me ispravite , a ja bi za kraj postavio pitanje za Vas . Nije tajna da i Vi proizvodite (spajate) slične regulacije i " navodno za više krugova" . Ovo pitam bez zle namjere da narušim Vaše i Dajcove fair play odnose , koji po pisanju Vas dvojice izgledaju profesionalno i korektno. S toga ovo moje shvatite trgovački , profesionalno .
Hvala,
U tome se Dajc i ja ne saglašavamo: istina, sistem može da radi samo sa radijatorskom cirkulacionom pumpom, ama je sve to puno bolje ako je i kotlovska prisutna. Zbog toga sad i razvijam kontroler koji kontroliše dve pumpe, ali samo jedan mešni ventil sa različitim varijantama povezivanja i mogućnošću modulskog proširivanja, dodavanje grejnih krugova koliko je potrebno. Onaj prethodni - jedan mešni ventil, jedna pumpa, već treću godinu je u redovnoj ponudi, za sad (legalno) samo u Srbiji.

Za fer plej odnose nemam šta da kažem - fer plej se podrazumeva, a konkurencija je zdrava sama po sebi.
__________________
Dobra vatra - mir u kući, čist vazduh - duga ljubav
zmajdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 21:55   #2863
Quote:
zmajdin kaže: Pogledaj post
U tome se Dajc i ja ne saglašavamo: istina, sistem može da radi samo sa radijatorskom cirkulacionom pumpom, ama je sve to puno bolje ako je i kotlovska prisutna. Zbog toga sad i razvijam kontroler koji kontroliše dve pumpe , ali samo jedan mešni ventil sa različitim varijantama povezivanja i mogućnošću modulskog proširivanja ,dodavanjem grejnih krugova koliko je potrebno . Onaj prethodni - jedan mešni ventil, jedna pumpa, već treću godinu je u redovnoj ponudi, za sad legalno samo u Srbiji.

Za fer plej odnose nemam šta da kažem - fer plej se podrazumeva, a konkurencija je zdrava sama po sebi.


Lijepo za čuti i pročitati tamna slova.Za ovu godinu grijanje će ostati kako je, a za iduću možda bude i kontroler gotov ,i u ponudi , pa budemo pametniji . Za legalitet nema problema , ako ne može van zakona , imamo mi legalnih načina , prijevoza .To rješava moj prijatelj koji umjesto fair playa uvijek igra playboya.

Lp,
__________________
" Al Servicio De Mi Patria "
Zla se kloni i čini dobro,
i ostat ćeš dovijeka.
trmuntana is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 23:24   #2864
Quote:
Mirage44 kaže: Pogledaj post
Kod mene su žena i kćer cijeli dan kod kuće i temperatura evo gledam termostat u dnevnom u 10 sati 24,2 jutros se probudili na -7 jedna razlika uočena je da je peć većinu dana na snazi 2


Sent from my iPhone using Tapatalk
Što si konkretno napravio na tavanu? Samo postavio stiropor ili si zalio kompletnu deku?
Kakva ti je sada potrošnja s ovim minusima? Manja ili jednaka?

Poslano s LG G4
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 23:42   #2865
Na tavan sam stavio 14 cm Falcanog stiropora. Ljepilo sam ga s PU pjenom svi su spojeni ljepljeni i za beton. Nisam stavljao nadbeton još na njega to možda stavim na proljeće.

Peć je jednako podešena troši na ovim minusima manje nego kada je Bilo pozitivne temperature vani.

Trenutačno troši 1,5 vreće do dvije na dan jutarnja mi je već 5 dana -7 a danas je cijeli dan -2.

Evo sad tipkam iz dnevnog u kojemu je 25,5 a vani je -4.
Prezadovoljan sam iako me je stiropor koštao za tavan 5600 kn s pjenom. Sam sam postavio s ženom. Ja sam prezadovoljan u svim prostorijama je porasla temperatura za 2-3 stupnja a potrošnja je pala s istim postavkama peći.

Za vikend ću početi na sjevernoj strani fasade stavljati stiropor. Imam puno betonski stupova po kući pa sad na njima imam kondenzaciju u sjevernim sobama a vlaga u sobi 50%


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 08:24   #2866
Nisam u prethodnom postu spomenuo bez izolacije kada je došlo do onog prvog vala zahlađenja išao sam neke dana i po tri vreće, a sada ne mogu preći dvije.

Jučer mi je došao novi pelet od Prime. Na njemu piše 80% bukva grab i 20% hrast taman je na izgled ali za razliku šišarke koja je je imala i a2 certifikat na oko je ovaj puno bolji peć radi ne buni se vidjetinću koliko će biti pepela. I nema gotovo ništa piljevine dok je u šišarki bilo puno piljevine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 09:44   #2867
Quote:
Mirage44 kaže: Pogledaj post
I nema gotovo ništa piljevine dok je u šišarki bilo puno piljevine......
Ta piljevina je zbog toga što čikovi nakon prešanja idu odmah u vreće.
Kolega ima proizvodnju peleta, ali nakon prešanja čikovi idu preko sita.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 11:15   #2868
Quote:
trmuntana kaže: Pogledaj post
Lijepo za čuti i pročitati tamna slova.Za ovu godinu grijanje će ostati kako je, a za iduću možda bude i kontroler gotov ,i u ponudi , pa budemo pametniji . Za legalitet nema problema , ako ne može van zakona , imamo mi legalnih načina , prijevoza .To rješava moj prijatelj koji umjesto fair playa uvijek igra playboya.

Lp,
Ne javljam se prečesto, ali redovito pratim forum pa me vaš razgovor malo potaknuo na komentar. Nemam namjeru nekoga ili neke reklamirati, samo bih vam napisao kako je kod mene riješena regulacija.
Hoću napomenuti da (ipak) postoje gotova komercijalna rješenja, nakon malo "guglanja" vidjet ćete da ih ima dostupnih i na našem Balkanu. Ako to nije dovoljno, tu je eBay i slični servisi. Stvar je na nama koliko smo to spremni platiti, a eto kod nekih se dobije i jako dobar rabat na cijenu

Konkretno, imam Vaillant elektroniku, peć i plamenik su Ferroli,bojler za PTV, solarno, razdjelnik, i tri kruga grijanja. Na jednom je bojler za PTV, druga dva su za dvije etaže.
Prema bojleru je samo on/off za pumpu, a prema etažama elektronika upravlja motorićima na ventilima (neki Seltroni). Uz to imam i 3-putni ventil i pumpu kotlovskog kruga, i cirkulacionu pumpu za PTV (zato jer ima 15 -17 m cijevi do zadnjeg izljeva na katu). Solarnim upravlja zasebna elektronika od par sto kuna, jer je bila puno jeftinija od dodatnog modula za Vaillant, a ipak dobro radi svoj posao. Uz sve to imam etažne tjedne termostate Honeywell, koji su mi ostali od prethodnog centralnog na lož ulje, i na sreću dobro rade uz ovu elektroniku.
Što sam time dobio? Nemam dnevni boravak u kotlovnici, to mi je najbitnije. Drugo, stvarno se potrošnja smanjila, teško je govoriti o točnim brojkama ali recimo da je to 10-30 %, ovisno o vanjskim temperaturama. Jasnije će biti kad kažem da je npr. razlika u temperaturi polaznog voda grijanja čak do 20°C, ovisno je li vani -5° ili +12°, i ovisno kakvu krivulju grijanja odaberete.
Još nešto, s vremenom sam se uvjerio da je za prijelazni period grijanje na klimu jeftinije od svega drugoga, ali ga ipak rijetko koristim. Ni moji ukućani ni ja ne volimo da nam je hladno u kupatilu, zato neku komociju ipak treba platiti. Pozdrav svima!
Yoda-Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 12:16   #2869
thermoflux

Jel mi moze netko napisati svoje postavke za thermoflux pelling 25kw pec?
Naravno ne originalne postavke vec ako ih je malo mijenjao i zadovoljan je tim postavkama. Ja pec drzim na 2 stupnju jacine jer mislim da vise i nije potrebno.
nero81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 12:26   #2870
Quote:
Mirage44 kaže: Pogledaj post
Na tavan sam stavio 14 cm Falcanog stiropora. Ljepilo sam ga s PU pjenom svi su spojeni ljepljeni i za beton. Nisam stavljao nadbeton još na njega to možda stavim na proljeće.
Huh... ja na tavan postavio 10cm stiropor, nisam ga lijepio s ničim, samo sam ga postavio i prekrio PVC folijom. Nisam dobio nikakav efekt toplijih soba na gornjoj etaži, a potrošnja mi je ista.
Ne razumijem kako mogu dobiti nižu potrošnju kada mi se temperatura polaza regulira po vanjskoj temperaturi tako da će mi kotao na -5C trošiti isto imao ja kuću bez fasade ili s fasadom koja ništa ne pušta i zadržava 100% toplinu. Moja logika...

Poslano s LG G4
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 13:28   #2871
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
....Ne razumijem kako mogu dobiti nižu potrošnju kada mi se temperatura polaza regulira po vanjskoj temperaturi tako da će mi kotao na -5C trošiti isto imao ja kuću bez fasade ili s fasadom koja ništa ne pušta i zadržava 100% toplinu. Moja logika...
Tvoja logika je "logična" jer tebi na noge neće biti niš toplije hodao bos po snijegu ili u ličkim čarapama!:klap:
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 15:44   #2872
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Tvoja logika je "logična" jer tebi na noge neće biti niš toplije hodao bos po snijegu ili u ličkim čarapama!:klap:
Logika mi je logična jer imam podno grijanje koje je po defaultu tromo te nemam termostate, tako da u kući bez izolacije pri temeperaturi sobe 15C i u kući s izolacijom pri temperaturi sobe 30C, potrošnja peleti na -5C će mi biti identična jer polazna temperatura u podno uvijek će mi biti 35C (bez obzira na izolaciju kuće i jer mi je temperatura polaza regulirana vanjskom temperaturom).

Znači, meni je potrošnja najmanja ako imam veliku deltu u vanjskoj temperaturi u jednom danu, bilo ona od -10C ujutro do 5C popodne ili 10C ujutro do 25C popodne. Potrošnja ista.
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 16:07   #2873
Pa valjda ćeš korigirati krivulju ako napraviš izolaciju da ti ne bude u sobi 30!!!? Mislim stoji to što si napisao uz istu potrošnju i istu vanjsku temp sad će soba biti na 15 a sa izolacijom na 30.
bmwmilos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 16:13   #2874
@Uplaseni

Nisi i jesi u pravu kažeš nemaš regulacije tj termostata. Ako misliš da ti grijanje jednako troši onda će ti na u kući kada je vani toplo biti toplije u kući a kada je vani hladno biti će ti hladnije. Ako konstantno unosiš jednaku količinu energije tj topline a gubitnici i potražnja za istom se povećava s minusima negdje se mora osjetiti razlika. A to je onda toplina u kući.

Tvoja logika mene podsjeća na vic kada je cigo taman naučio konja da ne jede i konj krepo.

Ne možemo protiv fizike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 16:17   #2875
uplašeni .... e jesi promašio ceo fudbal ....
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 16:30   #2876
Quote:
bmwmilos kaže: Pogledaj post
Pa valjda ćeš korigirati krivulju ako napraviš izolaciju da ti ne bude u sobi 30!!!? Mislim stoji to što si napisao uz istu potrošnju i istu vanjsku temp sad će soba biti na 15 a sa izolacijom na 30.
Mogu ja korigirati krivulju, ali meni moj Biodom troši isto bio ulaz u podno grijanje na 28C ili na 35C. Kotlu je bitna delta jer ako temperatura kroz dan raste, tada mi se miš ventil zatvara i kotao manje troši jer ostaje dulje topal.

Quote:
Mirage44 kaže: Pogledaj post
@Uplaseni

Nisi i jesi u pravu kažeš nemaš regulacije tj termostata. Ako misliš da ti grijanje jednako troši onda će ti na u kući kada je vani toplo biti toplije u kući a kada je vani hladno biti će ti hladnije. Ako konstantno unosiš jednaku količinu energije tj topline a gubitnici i potražnja za istom se povećava s minusima negdje se mora osjetiti razlika. A to je onda toplina u kući.

Tvoja logika mene podsjeća na vic kada je cigo taman naučio konja da ne jede i konj krepo.

Ne možemo protiv fizike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ti imaš radijatore i termostate pa ti zato kotao manje troši ili?

Quote:
bager666999 kaže: Pogledaj post
uplašeni .... e jesi promašio ceo fudbal ....
Mislim da nisam, ali pojasni.
Uplaseni is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 16:39   #2877
Ja korigiram temperaturu pokaza ručnompeč je u dnevnom iako i ja stignem do godine ubaciti nekakav spaceshutle od regulacije. Kad pada vanjska ručno podignem polaznu temp.

Imam radijatore i termoglave u sobama termoglave rade u dnevnom i kupatilu žena voli tropske temperature pa su na Max.

Da moj kotao nakon izolacije manje troši jer kuća treba manje energije i snaga na kojoj peć radi je konstantno na malim vrijednostima osim ujutro na hladnom startu.


Imam i ja podno na struju ali ga ne palim. Nisam znao da ću se grijati na pelet pa nisam stavio vodeno podno sad mi krivo.





Sent from my iPhone using Tapatalk
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 18:21   #2878
Quote:
Uplaseni kaže: Pogledaj post
Mislim da nisam, ali pojasni.

Ne razumijem kako mogu dobiti nižu potrošnju kada mi se temperatura polaza regulira po vanjskoj temperaturi tako da će mi kotao na -5C trošiti isto imao ja kuću bez fasade ili s fasadom koja ništa ne pušta i zadržava 100% toplinu. Moja logika.
Vanjska temp 0, nema izolacije, temp polaza 35 stupnjeva, ohladi se u podu na 15, kotao mora uložiti energiju za dogrijati vodu za 20 stupnjeva

Vanjska temp 0, dobra izolacija, temp polaza 35 stupnjeva, ohladi se u podu na 30, kotao mora uložiti energiju za dogrijati vodu za 5 stupnjeva

nemreš mi reć da loše i dobro izolirana kuća jednako troše a obje imaju po vanjskoj temp reguliran polaz na istu temperaturu
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 10:13   #2879
Kolika snaga peci bi trebala biti za cca 60+60m2 kuce, lokacija zagreb?
I koju pec preporucate za podno grijanje?

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
neo1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 13:19   #2880
Quote:
neo1234 kaže: Pogledaj post
Kolika snaga peci bi trebala biti za cca 60+60m2 kuce, lokacija zagreb?
I koju pec preporucate za podno grijanje?
A presjek zida, ono ima/nema izolacije, prozori bez stakla, jednostruko..n struko, a topla voda, a.....
Ovak odokativno, bez navedenih podataka, do 15 kW
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.