Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2024., 19:51   #281
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Da, zakon je ogroman i kriptičan, nadao sam se da netko tko ga je pomno čitao je naišao na neku opciju. Doduše, opazio sam jednu opciju gdje se suvlasnici računaju kao jedan ali samo u slučaju kada je nemoguće drugačije odlagati otpad za odvoz, ali nije razjašnjeno koje bi to bile situacije i da li moja ulazi u to, ne mogu bez pomoći odgonetnuti duh članka ....
Treba zvati ali nitko se ne javlja, ovo je odgovoreno na mail, vrlo činovnički:

"Dakle, dobit ćete odvojen račun bez obzira na činjenicu da ste u istoj nekretnini.
Naime, izmjenom načina obračuna, obveza nije više vezana uz nekretninu što znači da svaki od suvlasnika može imati svoj korisnički račun te na taj način ostvariti pravo na svoj spremnik za miješani otpad (120 L) i za to će plaćatio fiksni dio naknade 10.5€ mjesečno + broj pojedinačnih odvoza."

Ne nude opciju spajanja suvlasnika u jedan račun kao rješenje.
pa pročitaj onda njihovu odluku okomunalnom redu kaj tamo piše. Prvo. A da bi znao za kaj se možeš uloviti.
i ovdje piše da svaki suvlasnik može, ne da mora imati svoj korisnički račun, no prije toga bi se vi suvlasnici morali dogovoriti da vam je dosta jedna kanta za miješani otpad. Jer po toj njihovoj logici tam bi onda moralo za taj stan biti kanti koliko je suvlasnika i računa.
I nemojte odustati od toga

i ovo što pišu da obveza više nije vezana uz nekretninu?
Pa ak obveza nije vezana uz nekretninu onda im lijepo odgovoriš da tebe maknu sa popisa obveznika. Temeljem čega si uopće obveznik???
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2024., 00:00   #282
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
pa pročitaj onda njihovu odluku okomunalnom redu kaj tamo piše. Prvo. A da bi znao za kaj se možeš uloviti.
i ovdje piše da svaki suvlasnik može, ne da mora imati svoj korisnički račun, no prije toga bi se vi suvlasnici morali dogovoriti da vam je dosta jedna kanta za miješani otpad. Jer po toj njihovoj logici tam bi onda moralo za taj stan biti kanti koliko je suvlasnika i računa.
I nemojte odustati od toga

i ovo što pišu da obveza više nije vezana uz nekretninu?
Pa ak obveza nije vezana uz nekretninu onda im lijepo odgovoriš da tebe maknu sa popisa obveznika. Temeljem čega si uopće obveznik???
Zvali smo i najzad ih dobili, rečeno nam je da je to tako jer smo i ranije imali pojedinačne korisničke račune prema kvadraturi, u trećini svaki, pa se automatizmom prenijelo u novi sustav (!) i da referentica (tj njihova pravnica) ne može tu osobno ništa, nego da napišemo Zamolbu koju će proslijediti direktoru na razmatranje.

To što kažeš oko "može" mi zvuči legitimno jer se polazi od pretpostavke da se jedna kanta valja vezati uz jedan korisnički račun, a budući nama i treba samo jedna kanta (ili osobno odlaganje uz karticu), logično je i da ne trebamo više od jednog računa. Vjerujem da će biti sluha da se kao suvlasnici sporazumno izjasnimo da baš tako želimo. Zapravo nismo dobili nikakvu obavijest o promjeni načina obračuna, nikakvo rješenje, tek obavijest o promjeni načina prikupljanja i odlaganja.

Inače su nam rekli, onako usput, da i oni misle da je zakon grozan i da, ako sam dobro shvatio, Udruga ili udruge komunalnih poduzeća, ako takvo nešto postoji, sprema brojne prigovore na njega.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2024., 18:09   #283
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Zvali smo i najzad ih dobili******
da ne kvotam cijeli post, jel
meni je i dalje zanimljivo ono "ne veže se uz nekretninu" pa osim što se ipak da riješiti ja bih čisto iz znatiželje pitala uz kaj se veže - osim što su odgovorili da je išlo automatizmom. Nije da oni to nisu mogli drugačije riješiti.

Pa suput, ak već misle da je zakon grozan, slobodni su uputiti prigovore, primjedbe i - rješenja za ono što je grozno

A prije svega niti oni a niti građani u stvari nisu sudjelovali na javnom savjetovanju, i onda to prođe i sabor odobri i poslije se svi čudimo ko pura dreku.
Ono, i ja , da se razumijemo
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2024., 23:24   #284
@twistdrum: ma htjela jer valjda reći da se visina usluge više ne veže uz karakteristike nekretnine. Automatizam je u smislu baze podataka, tj u tome da je softver tako napisan da sam prebacuje postojeće brojeve korisničkih računa u novi sustav, ne uzimajući u obzir da je cijena jedne usluge bila podijeljena na tri dijela, a sada je to pretvoreno u tri pojedinačne usluge. Referentica vjerojatno nema ovlasti niti mogućnosti da to sama riješi u bazi. Ne znam uopće da li smo takvo bivše rješenje za plaćanje na trećine mi tražili ili je eventualno tako bilo po zakonu i proceduri (izvedeno iz činjenice da i porez na vikendicu plaćamo svaki u trećini, možda su otuda izvukli), to su stari naši rješavali, mi smo bili golobradi.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2024., 20:54   #285
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@twistdrum: ma htjela jer valjda reći da se visina usluge više ne veže uz karakteristike nekretnine. Automatizam je u smislu baze podataka, tj u tome da je softver tako napisan da sam prebacuje postojeće brojeve korisničkih računa u novi sustav, ne uzimajući u obzir da je cijena jedne usluge bila podijeljena na tri dijela, a sada je to pretvoreno u tri pojedinačne usluge. Referentica vjerojatno nema ovlasti niti mogućnosti da to sama riješi u bazi. Ne znam uopće da li smo takvo bivše rješenje za plaćanje na trećine mi tražili ili je eventualno tako bilo po zakonu i proceduri (izvedeno iz činjenice da i porez na vikendicu plaćamo svaki u trećini, možda su otuda izvukli), to su stari naši rješavali, mi smo bili golobradi.
ok, moguće je no opet smo na onom tko je što mislio i automatizmu i tak

dakle - ili pročiati bar zaj dio zakona, svakako pročitati odluku grada/mjesta , provjeriti jel vezano ili nije vezano uz nekretninu - ono, kakve veze ima karakteristika nekretnne i o kojim karakteristikama nekretnije se radi i takkk... sretno
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:33.